Podsłuch wciąż wszechobecny. W polityce i biznesie

Jeśli ktokolwiek żywił złudzenia, iż afera E. Snowdena skłoni polityków, służby specjalne, ale także biznes do refleksji odnośnie stosowania podsłuchu w walce politycznej i konkurencyjnej, to tkwił w poważnym błędzie. Świadczą o tym zarówno kolejne afery „podsłuchowe”, jak i wciąż rosnący popyt rynkowy na urządzenia i usługi inwigilacyjne.

Czytaj więcej…

Kobiety zdradzają coraz częściej. Czy przegonią mężczyzn w ilości zdrad?

Detektyw zajmuje się głównie śledzeniem niewiernych mężów – taki stereotyp utarł się przez lata w oparciu o opinię, że to mężczyźni zdradzają najczęściej. Z usług detektywa coraz chętniej korzystają także panowie. Czy to znaczy, że kobiety zdradzają częściej czy faceci przestali się wstydzić, że są zdradzani.

Czytaj więcej…

Moda na rozwód?

Niemal 193. tysiące małżeństw zawartych w 2017 roku oraz ponad 65. tysięcy rozwodów. Tendencja wzrostowa ilości rozpadających się małżeństw trwa. Jak wskazuje doświadczenie detektywów – coraz częściej decyzję o rozwodzie podejmują kobiety.

Czytaj więcej…

Detektywi w zderzeniu z serialami. Ile prawdy jest w programach telewizyjnych?

Detektyw w przebraniu hydraulika wchodzi do domu potencjalnej kochanki obserwowanego mężczyzny i montuje ukrytą kamerę. W między czasie detektywi siedzący w busie nasłuchują rozmowę telefoniczną kochanków. 

Czytaj więcej…

Związek na odległość, czy ma szansę przetrwać?

Praca w jednym mieście, dom i rodzina w innym. Coraz częściej Polacy żyją na odległość.  Czy taki związek ma szansę przetrwać i kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa w tej trudnej sytuacji?

Czytaj więcej…

CZY WIERNOŚĆ JEST WBREW NATURZE?

W każdej kulturze i okresie historycznym zdrada zawsze była zjawiskiem powszechnym, jest stałym elementem ludzkiego życia. Czy mamy ją zapisaną w genach? 

Czytaj więcej…

KIEDY MĘŻCZYZNA ZDRADZA... ALE NIE Z KOBIETĄ

Typowa zdrada? Romans z koleżanką z pracy albo jednorazowa przygoda na służbowym wyjeździe. Co jednak, gdy są symptomy zdrady, a brak jest kochanki? Co w sytuacji, kiedy do zdrady dochodzi… z mężczyzną?

Czytaj więcej…

Jak się rozwieść z alkoholikiem?

Zdrada, przemoc domowa i alkoholizm to najczęstsze przyczyny rozwodu. Problem alkoholizmu dotyczy najczęściej mężczyzn, chociaż rośnie także liczba kobiet zbyt często zaglądających do kieliszka.

Czytaj więcej…

Jak zdradzają faceci?

Kobiety zdradzają dla uczuć, a mężczyźni dla doznań łóżkowych – to stereotyp, który panuje od lat. Czy to prawda? Jak zdradzają mężczyźni i dlaczego decydują się na szukanie nowych doświadczeń?

Czytaj więcej…

Kiedy zaczyna się zdrada?

Słyszysz „zdrada”, myślisz „łóżko”. To najprostsze skojarzenie, jakie nasuwa nam się kiedy mówimy i słyszymy o zdradzie, jakiej ktoś się dopuścił. Jednak, czy tylko zdrada fizyczna jest trudna do wybaczenia?

Czytaj więcej…

ZDRADA - CZY WARTO ZNAĆ PRAWDĘ?

Każdy przynajmniej raz słyszał powiedzenie, że „jeśli o czymś nie wiesz to, ta sprawa nie istnieje”. Czy podobnie jest z relacjami między partnerami? Czy jeśli jedno zdradza, a drugie o tym nie wie to wszystko jest w porządku? Czy lepsza najgorsza prawda czy słodkie kłamstwo?

Czytaj więcej…

LEWE ZWOLNIENIE? DETEKTYW WYŚLEDZI „ZDROWYCH CHORYCH”

18402300_1318420984894197_945165704836746805_oCo 20. skontrolowany przez ZUS pracownik na zwolnieniu lekarskim pracował dla konkurencji, wyjechał na urlop lub robił remont. Urzędnicy coraz częściej sprawdzają uczciwość „chorych”. Jednak nie tylko ZUS tropi zdrowych na zwolnieniu. Także pracodawcy nie wahają się sięgnąć po pomoc detektywa, aby sprawdzić czy ich pracownicy nie oszukują.

Czytaj więcej…

KURS NA LICENCJĘ DETEKTYWA - JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY

Detektyw to zawód owiany aurą tajemniczości, wzbudzający ciekawość oraz kuszący coraz większe rzesze osób chcących prowadzić własne śledztwa. Jednocześnie to zawód bazujący na zaufaniu, lojalności oraz perfekcyjnej znajomości prawa. Jak przygotować się do tego zawodu? Gdzie i jak zdobyć uprawnienia?

Czytaj więcej…

Jak zdradzają kobiety?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Z roku na rok coraz częściej klientami biur detektywistycznych są mężczyźni, a kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie? Warto?

Rozwód z orzeczeniem o winie kojarzy się z praniem brudów na sali sądowej, wciąganiem postronnych osób w rodzinne spory oraz wyciąganiem najbardziej intymnych spraw na światło dzienne. Czy tak jest naprawdę? Czy dążenie do sprawiedliwego orzeczenia sądu musi być aż tak bolesne? Czy warto ubiegać się o rozwód z orzeczeniem o winie zdradzającego małżonka?

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość – jak nie dać się oszukać?

detektyw24Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności. Zabiegani, zajęci pracą i obowiązkami dnia codziennego mamy coraz mniej czasu na poznawanie ludzi w tradycyjny sposób stąd rosnące zainteresowanie aplikacjami i portalami, które pozwalają na nawiązywanie kontaktów w każdej wolnej chwili: w korku, podczas przerwy na lunch czy w poczekalni u lekarza. To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…

Dlaczego się zdradzamy?

cheating_boyfriend_

Długotrwałe romanse, sporadyczne skoki w bok czy jednorazowe przygody – zdrada ma wiele twarzy, ale przyczyny zazwyczaj są podobne: rutyna i nuda w związku, nadmiar obowiązków i problemy dnia codziennego. To główne problemy w związkach, które diagnozują detektywi wśród swoich klientów.

Czytaj więcej…

Czy wychowujesz swoje dziecko?

healthcare-dna-100352923-primary.idgeNiewinny romans na delegacji czy przygoda na imprezie niejednokrotnie może przynieść dużo większe konsekwencje niż wyrzuty sumienia czy moralny kac. Kiedy po kilku tygodniach czy miesiącach dzwoni telefon, a kobieta w słuchawce mówi: „pamiętasz mnie? Mamy ze sobą dziecko!” trudno o zachowanie stalowych nerwów. Czy jednak nieznajoma kobieta mówi prawdę czy może szuka okazji do wzbogacenia się? Detektywi coraz częściej realizują zlecenia polegające na dyskretnym badaniu DNA.

Czytaj więcej…

Czy nieobecność w Walentynki to sygnał zdrady?

33947EA000000578-0-image-a-2_1461749525261

Walentynki to w naszej kulturze wyjątkowy dzień dla wszystkich zakochanych. Dzień, w którym szczególnie zależy parom na spędzeniu razem miłego dnia i jeszcze milszego wieczora. Co jednak, gdy jedno z partnerów usilnie wymiguje się z randki w tym ważnym dniu? Czy to oznaka zdrady?

Czytaj więcej…