Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Blog detektyw24

...

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska

„Zdradził mnie więc ja odbiorę mu władzę rodzicielską” „Żona ma innego partnera, w zemście odbiorę jej dziecko!” Czy to tak działa? Czy romans jednego z małżonków, nawet usankcjonowany orzeczeniem o jego winie, skutkuje ograniczeniem lub odebraniem władzy rodzicielskiej? Wyjaśniają detektywi. Detektywi wciąż spotykają się z opinią, że wina w rozwodzie powodowana romansem jednego z małżonków […]

Czytaj więcej
...

Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu – rola detektywa

Nieodbieranie korespondencji jest, zdaniem wielu osób, sposobem na uniknięcie odpowiedzialności lub wstrzymanie biegu spraw. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, takie celowe unikanie odbierania korespondencji lub ukrywanie adresu w celu uniknięcia doręczenia pism może skutecznie spowolnić postępowanie sądowe, ale nie sprawi, że postępowania znikną lub zostaną umorzone. Nieodbieranie korespondencji można przyrównać do unikania diagnozy stanu zdrowia: to, […]

Czytaj więcej
...

Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?

Zgodnie ze statystykami aż 10% ojców wychowuje nieswoje dziecko. W przypadku takich wątpliwości pierwszym, najprostszym krokiem jest wykonanie badania porównawczego materiału genetycznego ojca i materiału genetycznego ojca. Pobranie materiału genetycznego jest bardzo proste – wystarczy w dowolnej aptece zakupić zestaw wymazowy, pobrać wymaz z policzka swojego i dziecka i wysłać do laboratorium wykonującego takie badanie. […]

Czytaj więcej
...

Wina w rozwodzie a podział majątku

Dość mocno rozpowszechnionym, choć nieprawdziwym, przekonaniem jest, że orzeczenie winy jednego z małżonków jest równoznaczne z nierównym podziałem wspólnego majątku małżonków po rozwodzie. Nie ma jednak żadnego automatyzmu i żadnego prostego powiązania pomiędzy winą w rozwodzie, a nierównym podziałem majątku. Czy zatem, i w jakich okolicznościach, możliwy jest nierówny podział majątku zgromadzonego podczas trwania małżeństwa? […]

Czytaj więcej
...

Jak się przygotować do współpracy z detektywem?

Powierzając nasze sprawy detektywowi wierzymy w jego profesjonalizm i doświadczenie, które pozwoli na rozwiązanie naszej sprawy. Nie zwalnia to jednak z przestrzegania kilku żelaznych reguł, dzięki którym minimalizujemy ryzyko „wpadki” i tym samym nie niweczymy pracy biura detektywistycznego. O jakich zasadach mowa? Jeśli potrzebujesz więcej porad prywatnego detektywa – skontaktuj się z nami. Przeczytaj także […]

Czytaj więcej
...

Alkoholizm – powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?

Alkoholizm został uznany przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę i wpisany na listę chorób pod numerem F10.2. Definicja przyjęta przez WHO brzmi: alkoholizm to wszelki sposób picia, który wykracza poza miarę tradycyjnego i zwyczajowego spożycia albo poza ramy obyczajowego, przyjętego w całej społeczności, picia towarzyskiego bez względu na czynniki, które do tego prowadzą. Według statystyk, […]

Czytaj więcej
...

Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych osób. Czy zgodnie z prawem można podsłuchiwać współmałżonka? Czy można z tego powodu trafić do… więzienia?

Czytaj więcej
...

Kontrola opieki nad dzieckiem – pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą przetargową” byłych partnerów.

Czytaj więcej
...

Jak się zachować po odkryciu zdrady?

Jak się zachować po odkryciu zdrady? Przeczytaj koniecznie te wskazówki.

Czytaj więcej
...

Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?

Telefon i komputer to najczęstsze źródła, z których kobiety najczęściej dowiadują się, iż mąż/partner spotyka się z kobietami oferującymi usługi seksualne. Sprawdź, jak to udowodnić

Czytaj więcej
...

Jak wykryć podsłuch w domu i w pracy?

Podejrzewasz, że ktoś założył podsłuch w domu lub miejscu pracy? W tym poradniku przeczytasz, jak wykryć nielegalnie zainstalowane urządzenie.

Czytaj więcej
...

Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Dziś podsłuchy w telefonie wcale nie należą do rzadkości. Poznaj kilka cennych wskazówek i sprawdź, czy Twoje rozmowy są bezpieczne.

Czytaj więcej
...

Jak zachowuje się mężczyzna, który zdradza – dlaczego faceci zdradzają?

Zauważyłaś pierwsze oznaki zdrady męża? A może nie wiesz, jakie zachowania powinny Cię ostrzec. W tym poradniku znajdziesz wiele cennych wskazówek.

Czytaj więcej
...

Jak rozpoznać zdradę żony – zdrada żony?

Zastanawiasz się, po czym poznać zdradę żony? Istnieje kilka skutecznych sposobów, które rozwieją wszelkie wątpliwości.

Czytaj więcej
...

Kiedy zaczyna się zdrada?

Kiedy zaczyna się zdrada? Dla każdego z nas granica pomiędzy lojalnością a jej brakiem leży w innym miejscu. Jedna osoba poczuje się zdradzona, gdy jej partner flirtuje z przypadkowo spotkaną osobą, a inna dopiero, gdy w grę wchodzi zdrada fizyczna. O tym, jak zdradę postrzegają klienci naszego biura detektywistycznego dzisiaj opowiemy.

Czytaj więcej
...

Czy detektyw współpracuje z policją?

Rozmawiając z klientami często słyszymy pytanie: „czy detektyw współpracuje z policją?” Na takie pytanie pada nasza ulubiona odpowiedź, czyli: „to zależy”. Od czego? Dzisiaj odpowiemy na pytanie czy detektywi współpracują z policją i jak taka współpraca wygląda.

Czytaj więcej
...

Zemsta za zdradę – czy to dobry pomysł?

Czy warto się zemścić za zdradę? Czy odwet na byłym współmałżonku to dobry sposób na poradzenie sobie z bólem i traumą po zdradzie i rozstaniu? Detektywi wyjaśniają.

Czytaj więcej
...

Rozwód – rodzaje, definicja, przeszkody…

Wiele piszemy o różnych aspektach rozwodów, niuansach związanych z orzekaniem o winie, podziałem majątku czy prawach rodzicielskich pomijając najważniejszą kwestię: czym w zasadzie jest rozwód, w jakich okolicznościach do niego dochodzi i jakie warunki muszą być spełnione, aby sąd orzekł rozwiązanie małżeństwa przez rozwód.

Czytaj więcej
...

Na czym polega alienacja rodzicielska?

Alienacja rodzicielska to objaw przemocy psychicznej stosowanej przez rodzica skutkujący zaburzeniem relacji z drugim z nich. Jak się przejawia alienacja rodzicielska, jakie ma skutki na psychikę dziecka i jak z nią walczyć?

Czytaj więcej
...

Jakie są powody zdrady?

„Dlaczego on/ona mi to zrobił/zrobiła?” to jedno z pytań, jakie zdradzani partnerzy zadają sobie najczęściej. Powodów zdrad jest tyle, ilu ludzi… Jednak zawsze warto szukać przyczyn niewierności. Dzisiaj nasi detektywi opowiadają o najczęstszych powodach zdrad.

Czytaj więcej
...

Jakie obowiązki mają małżonkowie wobec siebie?

Małżonkowie biorąc ślub mają wobec siebie zarówno prawa, jak i obowiązki. Zaniedbanie tych obowiązków jest jednym z powodów rozwodu, a ich udokumentowanie może stanowić argument w postępowaniu rozwodowym z orzeczeniem winy jednej ze stron.

Podstawowym obowiązkiem małżonków jest prowadzenie wspólnego pożycia. Wspólne pożycie to utrzymywanie trzech rodzajów więzi: duchowej, fizycznej oraz gospodarczej. – Ustanie tych więzi to podstawa do ubiegania się o rozwód.

Czytaj więcej
...

Jakie dowody do rozwodu?

Intymne nagrania, podsłuchy czułych rozmów pełnych wyznań i zdjęcia z sypialni – wielu klientów zlecając detektywowi zdobycie dowodów zdrady liczy na działania niczym z serialu. Detektyw ma obowiązek wykonać zlecenie jak najlepiej, ale jednocześnie musi przestrzegać przepisów prawa.

Czytaj więcej
...

Jak zostać detektywem?

Jeśli kandydaci na detektywa czerpią swoją wiedzę i wyobrażenia o tym zawodzie z filmów amerykańskich, to czeka ich spore rozczarowanie. Detektyw hollywoodzki to najczęściej zblazowany, niedbale odziany facet pracujący w słabo oświetlonym, zagraconym, a czasem zadymionym biurze, w mniej zamożnej części miasta. W takiej scenerii przyjmuje rzesze klientów, często atrakcyjnych kobiet, którzy zostali skrzywdzeni w ten czy inny sposób. Sprawę rzecz jasna rozwiązuje, a w finale czeka go romans z piękną klientką. 

Czytaj więcej
...

Jak zdradzają kobiety?

jak zdradzają kobietyCo trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Z roku na rok coraz częściej klientami biur detektywistycznych są mężczyźni, a kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej
...

Jak zdradzają faceci?

Kobiety zdradzają dla uczuć, a mężczyźni dla doznań łóżkowych – to stereotyp, który panuje od lat. Czy to prawda? Jak zdradzają mężczyźni i dlaczego decydują się na szukanie nowych doświadczeń?

Jednorazowy „skok w bok” na delegacji czy podczas suto zakrapianej imprezy jest niemal nie do wykrycia, o ile „niewierny” sam skruszony nie przyzna się do zdrady. – Oczywiście zdarzało się, że naszymi klientkami były kobiety, które zobaczyły na telefonie partnera wiadomość dotyczącą tego jednego „grzechu”.

Czytaj więcej
...

Jak wyliczyć wysokość alimentów?

Wysokość alimentów bywa kością niezgody pomiędzy rodzicami. Jak wyliczyć wysokość należności alimentacyjnych? Jakie wydatki należy uwzględnić i w jakim stopniu obydwoje rodzice powinni łożyć na utrzymanie dzieci? W dzisiejszym artykule wyjaśniają nasi detektywi.

Czytaj więcej
...

Jak wykryć zdradę? Poradnik

Jak wykryć zdradę partnera? Na jakie zmiany w zachowaniu należy zwracać uwagę i kiedy faktycznie powinniśmy zacząć się martwić o lojalność współmałżonka? Nasi detektywi podpowiadają jakie są oznaki i jak wykryć zdradę.

Czytaj więcej
...

Jak udowodnić zdradę?

Niemal codziennie detektywi odpowiadają na pytanie: jak udokumentować zdradę? Wszechobecne seriale oparte na pracy detektywów ukazują przekłamany obraz dokumentowania zdrady oparty o łamanie prawa na każdym kroku. Jak zatem udokumentować zdradę bez naruszania przepisów?

Czytaj więcej
...

Jak się zachować po odkryciu zdrady?

Jak opanować emocje, kiedy odkryjemy zdradę? Dlaczego nie warto zaczynać od karczemnej awantury? Dlaczego zachowanie zimnej krwi jest kluczowe mimo, że świat nagle się wali? O tym, jak zachować się po odkryciu zdrady – dzisiaj opowiadają nasi detektywi.

Czytaj więcej
...

KIEDY DZIECI PŁACĄ ALIMENTY NA RODZICÓW

Obowiązek alimentacyjny kojarzony jest najczęściej ze świadczeniem ponoszonym przez rodziców wobec dzieci. Jednak to świadczenie może być zasądzone także w odwrotną stronę. Kiedy i w jakich okolicznościach dzieci mają obowiązek utrzymywać rodziców?

Czytaj więcej
1 2 3 6