Alimenty natychmiastowe – kiedy, ile i dla kogo?

Czas oczekiwania na pierwszą sprawę rozwodową to zazwyczaj około 3 miesięcy. Rzadko kiedy jednak dochodzi do rozwodu na pierwszym posiedzeniu sądu, zwłaszcza, gdy w małżeństwie są dzieci, a pomiędzy małżonkami nie ma zgody co do warunków rozstania. A to właśnie w wyroku rozwodowym sąd decyduje o wysokości alimentów. Jak się zabezpieczyć, jeżeli małżonek nie chce dobrowolnie ponosić kosztów utrzymania dzieci? Pomóc mają alimenty natychmiastowe.

Czytaj więcej…

ADWOKAT I DETEKTYW - PARTNERZY CZY RYWALE?

Zadaniem detektywa jest zdobycie informacji, adwokata zaś umiejętne prowadzenie sprawy przed sądem. Czy zadania te są rozłączne? Czy adwokat i detektyw to konkurenci czy partnerzy?

Czytaj więcej…

Alimenty – kość niezgody pomiędzy małżonkami

Każde rozstanie wiąże się z koniecznością uporządkowania spraw finansowych pomiędzy małżonkami, zwłaszcza, gdy partnerzy mieli wspólne dzieci. Od kilku dni w mediach głośno jest o finansowych aspektach rozstania aktorskiej pary – Antoniego Królikowskiego i Joanny Opozdy. Poza zarzutami o porzucenie i niewierność pojawia się także kwestia niepłacenia alimentów i ich wysokości.

Czytaj więcej…

Ile kosztuje wynajęcie detektywa?

Ile kosztuje wynajęcie detektywa? – to pytanie, które najczęściej zadają osoby zainteresowanie skorzystaniem z usług detektywistycznych. Metod rozliczania jest tyle, ile firm. Zatem jak wybrać firmę detektywistyczną? Wyjaśniają detektywi.

Czytaj więcej…

Jak hejt w internecie może zniszczyć życie…

Hejt w internecie to coraz powszechniejsze zjawisko. Zmagają się z nim dzieci, nastolatki, ale i dorośli. Sprawcami nagonki w sieci są zazwyczaj rówieśnicy, znajomi czy skonfliktowani byli partnerzy. Życie jednak pokazuje, że sprawcami hejtu wobec dorosłych mogą być… dzieci.

Czytaj więcej…

Badanie ojcostwa – zlecenie dla detektywa

8 do 10% ojców wychowuje nie swoje dziecko – takie są oficjalne dane mówiące o skali oszukanego ojcostwa. Wielu mężczyzn, kiedy zaczyna podejrzewać brak pokrewieństwa z własnym dzieckiem decyduje się na wykonanie badania genetycznego. Kiedy jednak ojciec nie wychowuje dziecka i nie ma z nim kontaktu, a zobowiązany jest do realizacji obowiązku alimentacyjnego niezbędna może być pomoc detektywa.

Czytaj więcej…

Nie ma Pegasusa, jest Jaskółka… jak podsłuchują służby?

Telefon komórkowy jest najlepszym i najpełniejszym źródłem informacji o jego użytkowniku. Pozwala na ustalenie sieci kontaktów, zdobycie danych biznesowych i towarzyskich, umożliwia poznanie niemal całego życia. Większość z nas nie wyobraża sobie wyjść z domu bez telefonu, ale musimy mieć świadomość, że nasz prywatny telefon to także najlepszy podsłuch, do jakiego mogą mieć dostęp służby specjalne.

Czytaj więcej…

Czy pracodawca może czytać maile i sprawdzać komputer?

Obowiązkiem pracownika jest wykonywanie zadań powierzonych przez pracodawcę w godzinach pracy. Przerwa przysługująca pracownikowi w ciągu dnia pracy wynosi minimum 15 minut i jest wliczana w czas pracy. Czy jednak faktycznie przez pozostałe 7 godzin i 45 minut pracownicy zajmują się tylko i wyłącznie kwestiom zawodowym? Na ile pracodawca ma prawo kontrolować pracownika, sposób świadczenia pracy czy wykorzystywania urządzeń firmowych? Wyjaśniają detektywi.

Czytaj więcej…

JAK ROZPOZNAĆ ZDRADĘ - CZYLI SYMPTOMY NIEWIERNOŚCI

„Mąż mnie zdradza”, „moja żona ma kochanka” – takie słowa detektywi słyszą od swoich klientów niemal każdego dnia. Długie rozmowy prowadzone ze zdradzanymi pozwoliły nam na zebranie najbardziej typowych symptomów zdrady. Zatem jak poznać, że współmałżonek nie jest wierny? Na to pytania dzisiaj odpowiadają nasi detektywi.

Czytaj więcej…

Uważaj, co wrzucasz do sieci, czyli jakie dane można zdobyć metodą OSINT

Świat metod i narzędzi detektywistycznych cały czas się rozwija, a tempo tego rozwoju jest niewyobrażalnie szybkie. Jedną z tych stosunkowo nowych ale coraz częściej i powszechniej wykorzystywanych metod jest OSINT, który okazał się niezwykle skuteczny i nieodzowny w pracy współczesnego detektywa. Czym jest, jak działa i do czego może być wykorzystywany?

Czytaj więcej…

Jak oszuści wykorzystują wojnę na Ukrainie?

Od początku rosyjskiej napaści na Ukrainę w Polsce trwa pospolite ruszenie humanitarne. W morzu potrzeb i setek tysięcy ofiar wojny pojawiają się także niestety oszuści, którzy wykorzystując dobroć i potrzebę wsparcia organizują fałszywe zbiórki czy podszywają się pod organizacje dobroczynne. Nasi detektywi – specjaliści w zakresie bezpieczeństwa radzą, na co uważać, aby nie paść ofiarą oszustwa i mieć pewność, że pomoc trafi do potrzebujących.

Czytaj więcej…

ZDRADA - RODZAJE, DOWODY, PRZYKŁADY...

Zdrada to odwieczny problem w małżeństwie oraz najczęstszy powód rozwodów o winie. Niedochowanie wierności zazwyczaj kojarzy się z „pozamałżeńskim aktem cielesnym”. Czy jednak do zdrady dochodzi tylko w sypialni? Wyjaśniają detektywi.

Czytaj więcej…

Internetowi oszuści matrymonialni – jak nie dać się oszukać?

Oszustwa matrymonialne to problem stary jak świat, bo miłość i pieniądze to mieszanka wybuchowa. Wykorzystywanie zakochania do wyłudzenia pieniędzy, przepisania majątku czy obdarowywania drogimi prezentami jest zjawiskiem wyjątkowo częstym, a internet i nawiązywanie kontaktów w sposób wirtualny jeszcze bardziej ułatwiło oszustom żerowanie na uczuciach innych. Od kilku dni głośno jest o filmie dokumentalnym „Oszust z Tindera” opisującym schemat działania internetowego uwodziciela. Czy dziewczyny, które uległy urokowi i manipulacji Simona Hayuta to wyjątek? 

Czytaj więcej…

Spoofing telefoniczny, czyli atak hakerski przez telefon

Dzwoni telefon, na wyświetlaczu pojawia się numer znajomego lub członka rodziny. Po drugiej stronie zamiast znajomego głosu słyszysz nieznajomego namawiającego do przekazania pieniędzy lub informującego o wypadku, napadzie czy śmierci bliskiej osoby. To nie scenariusz filmu. To coraz powszechniejszy atak hakerski zwany spoofingiem. Na czy polega spoofing, którego ofiarami padło w ostatnim czasie wiele znanych osób? Wyjaśniają detektywi.

Czytaj więcej…

CZY PRZEZ ZDRADĘ MAŁŻEŃSKĄ MOŻNA STRACIĆ PRAWA RODZICIELSKIE DO DZIECI?

Wśród wielu spraw dotyczących zbierania dowodów zdrady do rozwodu niejednokrotnie pojawia się pytanie, czy udokumentowana i udowodniona zdrada jednego z małżonków może być powodem do ograniczenia władzy rodzicielskiej wobec wspólnych dzieci. Czy za odejście do innego partnera można stracić prawa do dziecka?

Czytaj więcej…

Zmiany w kontrolach zwolnień lekarskich. Co może ZUS?

Styczeń przyniósł wiele zmian dla przedsiębiorców i pracowników. Trzeba nauczyć się funkcjonować nie tylko w rzeczywistości nowego ładu, ale także z nowymi przepisami dotyczącymi kontroli prawidłowości zwolnień lekarskich? Co dokładnie się zmieni? Wyjaśniają detektywi.

Czytaj więcej…

Sklep detektywistyczny nie tylko dla detektywa

Dyktafony, lokalizatory czy ukryte kamery – urządzenia oferowane przez sklepy detektywistyczne są przeznaczone nie tylko dla detektywów. A w zasadzie kierowane są głównie dla klientów indywidualnych. Jakie sprzęty można kupić w sklepie detektywistycznym i co można dzięki nim osiągnąć? Wyjaśniają nasi eksperci.

Czytaj więcej…

Rewolucja w rozwodach. Jak zmieni się postępowanie rozwodowe

„Rewolucja w rozwodach”, „trudniej będzie się rozwieść” – tak mówi się o planowanych zmianach w postępowaniu rozwodowym. Na czym będą one faktycznie polegały i czy wpłyną na ilość rozwodów? Wyjaśniają detektywi.

Czytaj więcej…

Wynajęcie detektywa – na co zwrócić uwagę?

Odkąd w 2014 roku zawód detektywa został objęty ustawą deregulacyjną i do uzyskania licencji wystarczy ukończyć 50-godzinny kurs detektywistyczny na rynku pojawiły się dziesiątki agencji detektywistycznych. Jak wśród wielości ogłoszeń znaleźć biuro detektywistyczne, które działa uczciwie i zgodnie z obowiązującymi przepisami?

Czytaj więcej…

Czy żona może podsłuchiwać męża? Podsłuchy w sprawie rozwodowej

Czy mąż nagrywając rozmowy żony, które prowadzi w samochodzie łamie prawo? Czy żona nagrywająca kłótnię z mężem popełnia przestępstwa? Czy podsłuchy mogą być legalne? Czy za każde podsłuchiwanie grozi odpowiedzialność karna? Wyjaśniają detektywi.

Czytaj więcej…

Czy intercyza zwalnia z alimentów?

Podczas składania przysięgi małżeńskiej zakochani narzeczeni przyrzekają sobie miłość do grobowej deski. Szczęśliwi nie przewidują, że ich małżeństwo może się rozpaść, a główną osią sporu staną się pieniądze i podział majątku. Jak pokazują doświadczenia detektywów to właśnie brak porozumienia w kwestii finansów najbardziej komplikuje przebieg procesów rozwodowych.

Czytaj więcej…

Bądź bezpieczny w internecie. Jak uniknąć cyberataku – poradnik

Śledząc doniesienia medialne z ostatnich tygodni, wszyscy chyba już słyszeli o cyber atakach na skrzynki mailowe polityków w naszym kraju. Niestety nie jest to nic nowego, a z tego typu zdarzeniami agencja detektywistyczna Detektyw 24, podobnie zresztą jak służby, ma do czynienia już od kilku lat. Niepokojące jest także to, że skala cyber-zagrożeń nie maleje, a wręcz przeciwnie jest z miesiąca na miesiąc coraz większa i może dotyczyć praktycznie każdego z nas, jako obywatela globalnej, wirtualnej społeczności.

Czytaj więcej…

Mediacje w sprawie rozwodowej – czy warto?

W rozstrzyganiu spraw rozwodowych polskie sądy coraz częściej i coraz chętniej sięgają po pomoc mediatora. Czy skierowanie sprawy do mediacji oznacza, że sąd chce pogodzić małżonków? Ile czasu trwa mediacja i jakie kwestie pozwala uporządkować? Wyjaśniają detektywi z agencji detektywistycznej Detektyw24..

Czytaj więcej…

Porwanie rodzicielskie, uprowadzenie rodzicielskie – jak sobie radzić

Porwanie rodzicielskie to szczególna sytuacja, w której jedno z rodziców uniemożliwia kontakt drugiego z rodziców z dzieckiem. Z uwagi jednak na fakt, iż obydwoje rodzice posiadają nieograniczoną władzę rodzicielską nie jest to przestępstwo i nie można liczyć na pomoc policji i organów państwa.

Czytaj więcej…

Rozwód przed trzydziestką? Dlaczego młodzi się rozwodzą

Z roku na rok rośnie liczba orzekanych przez sądy rozwodów. Jednocześnie, coraz częściej na rozwód decydują się osoby bardzo młode, które nie przekroczyły jeszcze 30-tki. Dlaczego młodzi ludzie decydują się na rozwód mimo, że od ślubu minęło tylko kilka lat? Na to pytanie odpowiadają detektywi.

Czytaj więcej…

Dorosłe pracujące dziecko - czy alimenty obowiązują?

Obowiązek alimentacyjny rodziców wobec dzieci jest bezsporny. Podobnie w sytuacji, gdy dziecko jest pełnoletnie, ale kontynuuje naukę. A co w sytuacji, gdy dziecko jest pełnoletnie, uczy się i pracuje? Czy sam fakt podjęcia przez dziecko pracy zarobkowej zwalnia z obowiązku alimentacyjnego? Wyjaśniają prywatni detektywi.

Czytaj więcej…

Zdrada, zazdrość czy porzucenie? Dlaczego rozpadają się małżeństwa na odległość?

Zdrada, opuszczenie, oddalenie… małżeństwa żyjące latami na odległość stoją przed bardzo trudnym zadaniem. Niestety wiele z tych związków nie zdaje egzaminu. Jakie powody najczęściej skutkują, że małżeństwa na odległość się rozpadają? Odpowiadają detektywi.

Czytaj więcej…

Unieważnienie małżeństwa – kiedy jest możliwe

Unieważnienie małżeństwa ma taki skutek, jak gdyby małżeństwo nigdy nie było zawarte. W przeciwieństwie do rozwodu, w tym rozwodu z orzeczeniem o winie, gdzie każde z zachowań małżonków może być uznane za przyczynę rozpadu małżeństwa – katalog powodów, które powodują unieważnienie małżeństwa jest określony i zamknięty. 

Czytaj więcej…

Rozkład pożycia małżeńskiego – co to znaczy?

Z rozwodem nieuchronnie wiąże się pojęcie „rozkładu pożycia”. Co tak właściwie oznacza, czym się przejawia i jakie są skutki sądowego orzeczenia „rozkładu pożycia” pomiędzy małżonkami? Na te i inne pytania odpowiadają prywatni detektywi.

Czytaj więcej…

Sprawy spadkowe – kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa?

Informacja o otrzymanym spadku w pierwszej chwili wywołuje uczucie ciekawości i radości na myśl o niespodziewanym wzbogaceniu się. Zwłaszcza w sytuacji, w której spadek był nieoczekiwany lub nieznany jest skład masy spadkowej. Są jednak sytuacje, gdy spadek powoduje liczne problemy, a zamiast wpłynąć na wzbogacenie się może doprowadzić do ruiny. O rożnych okolicznościach spadkowych mówią detektywi.

Czytaj więcej…

Małżeństwo przez granicę – jak i gdzie przeprowadzić rozwód?

W XXI wieku z Polski wyjechało za granicę niemal 2,4 mln naszych rodaków. Większość wyjazdów nastąpiła po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Wielu migrantów zarobkowych zostawiło w kraju swoją rodzinę z myślą, że wyjazd jest czasowy lub najbliżsi dołączą w krótkim czasie. Często jednak rozłąka kończy się rozpadem związku i rozwodem. Jak na trwałość małżeństw i procedurę rozwodową wpływa brak granic? Odpowiadają detektywi.

Czytaj więcej…

Tanie, łatwo dostępne i trudne do wykrycia – podsłuchy coraz bardziej niebezpieczne

Na pewno każdy z nas przynajmniej raz zastanawiał się, czy poufna prywatna rozmowa pozostaje pomiędzy rozmówcami. A kiedy to, co miało być tajemnicą wypływa na forum publiczne warto zadać sobie pytanie: czy nikt mnie nie podsłuchuje? Bezpieczeństwo informacji zapewnia wykrywanie podsłuchów.

Czytaj więcej…

Praca zdalna pod kontrolą – co wolno pracodawcy

Koronawirus i lockdown, wszędzie tam, gdzie to możliwe, wymuszają na pracodawcach wysłanie pracowników na tzw. home office, czyli wykonywanie pracy z domu. Jednak dla wielu osób praca zdalna to dodatkowe dni wolne. Czy i jak pracodawca może kontrolować pracownika na home office?

Czytaj więcej…

Kiedy rozwód nie jest możliwy? Przeszkody rozwodowe

„Nie dam ci rozwodu!” – takie słowa bardzo często padają pomiędzy skonfliktowanymi małżonkami, gdy jedno z nich nie zgadza się z żądaniem zakończenia małżeństwa. Na ile to puste słowa, a na ile realne prawdopodobieństwo, że sąd nie orzeknie rozwodu? Wyjaśniają detektywi.

Czytaj więcej…

Oszustwa „na bitcoina” – jak nie dać się nabrać

Od lat na bitcoinie żerują oszuści. Ściślej ujmując – na ludzkiej głupocie, naiwności i lekkomyślności. Zanim jednak przejdziemy do klasycznych oszust dokonywanych przez ludzi, to kilka słów o niebezpieczeństwach, jakie są wkomponowane w specyfikę tej kryptowaluty.

Czytaj więcej…

Praca detektywa w trakcie pandemii

Firmy detektywistyczne nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie, borykają się z problemami wywołanymi przez COVID-19. Branża stoi w obliczu nowych wyzwań, ale zgoła odmiennych, aniżeli turystyka, hotelarstwo czy gastronomia, które walczą o przetrwanie.

Czytaj więcej…

Opieka nad dzieckiem – dyskryminacja ojców?

Aż 90% postępowań sądowych o ustalenie miejsca zamieszkania dziecka kończy się wskazaniem miejsca pobytu przy matce. Jednak niemal połowa mężczyzn od razu rezygnuje z ubiegania się o opiekę nad dziećmi. Mimo to, adwokaci i działacze społeczni alarmują, że mężczyźni starający się o przyznanie opieki nad dziećmi po rozstaniu stoją na trudniejszej pozycji.

Czytaj więcej…

Po rozstaniu nie mam nic… rozwód a finanse

Dom z ogródkiem, samochód i rodzina jak z obrazka – kiedy z zewnątrz patrzymy na niektóre związki wydaje nam się, że inni mają życie jak w bajce. Niestety bardzo często to tylko fasada, za którą kryje się przemoc psychiczna, ekonomiczna, zdrady i poniżanie. Praca prywatnego detektywa niekiedy pokazuje, że konfrontacja pozorów i realnego życia jest bardzo brutalna.

Czytaj więcej…

Zdrada emocjonalna jako powód rozwodu

Myśląc o zdradzie najczęściej pierwszym skojarzeniem jest zdrada fizyczna, czyli nawiązanie bliskiej relacji fizycznej z inną osobą. Okazuje się jednak, że to zdrada emocjonalna częściej skutkuje rozpadem małżeństwa i rozwodem. Dlaczego? Na to pytanie odpowiadają dzisiaj nasi detektywi.

Czytaj więcej…

Sprawdź majątek dłużnika i odzyskaj swoje pieniądze

W 2020 roku niemal 25% więcej firm niż przed rokiem zgłasza kłopoty z utrzymaniem swojej działalności – takie wnioski płyną z raportu wywiadowni Coface. Analitycy zapowiadają, że w tym roku będzie jeszcze gorzej. Wszystkiemu winna pandemia i ograniczenia w działalności firm.

Czytaj więcej…

Dowody zdrady czyli co? Jakie materiały do rozwodu

Podczas poszukiwania detektywa do rozwodu jednym z najczęściej wpisywanych haseł do wyszukiwarki jest wyrażenie „dowody zdrady”. Takie dowody może zdobyć prywatny detektyw, ale można także zdobyć je na własną rękę. Jak to zrobić? Rad udzielają prywatni detektywi.

Czytaj więcej…

Kradzież a przywłaszczenie - czym się różnią

Co zrobić kiedy z dobrej woli pożyczamy znajomemu samochód, a potem mamy problem z odzyskanej naszej rzeczy? Czym jest przywłaszczenie i czym różni się od kradzieży? Dzisiaj wyjaśniają detektywi.

Czytaj więcej…

Zdrada w trakcie pandemii – jak zdradzamy podczas lockdownu

Wydawać by się mogło, że gdy w Polsce obowiązuje niepisany lockdown i jesteśmy zachęcani do pozostania w domu zdradzanie jest niemal niemożliwe. Zamknięte hotele, niedziałające restauracje i kluby – zdrada w takich okolicznościach wydaje się wręcz niemożliwa. Jak zmieniły się zdrady w trakcie pandemii?

Czytaj więcej…

ODEBRANIE WŁADZY RODZICIELSKIEJ - KIEDY I DLACZEGO

Władza rodzicielska to zbiór praw i obowiązków, jakie mają rodzice wobec swojego nieletniego dziecka. Ograniczenie lub całkowite odebranie władzy rodzicielskiej spowodowane jest zaniedbaniami rodziców lub ich niemożnością zajmowania się dzieckiem. Kiedy, z jakich powodów sąd odbiera władzę rodzicielską i jak jej pozbawienie wpływa na alimenty? Na te i inne pytania odpowiadają detektywi.

Czytaj więcej…

Dlaczego w Święta jest tyle rozstań?

Statystycznie najwięcej rozstań przypada na styczeń i grudzień. Dlaczego akurat w czasie świąteczno-noworocznym, który kojarzony jest jako najbardziej rodzinny? Psychologowie znają odpowiedź na to pytanie.

Czytaj więcej…

Czy kobiety są lepszymi detektywami?

Zapewne od wstępie należałoby się odciąć od wojny płci, która szaleje w Internecie, od uproszczonych dywagacji na temat wyższości kobiet bądź mężczyzn, a spojrzeć na tytułowe pytanie przez pryzmat wymogów i specyfiki zawodu prywatnego detektywa. Jednak od stereotypów nie uciekniemy. Pewna pani detektyw z USA zauważyła, iż w swojej pracy, po przedstawieniu się, nie budziła wielkiego respektu, natomiast reakcją było zdziwienie, rozbawienie, protekcjonalny uśmieszek.  Nikt raczej się nie spodziewał, że stanie oko z oko z detektywem-kobietą.

Czytaj więcej…

Kontrola pracownika na zwolnieniu lekarskim

Pracownik na zwolnieniu lekarskim musi mieć się na baczności. Nieobecność w pracy nie zwalnia bowiem z obowiązków wynikających z prawa pracy. Ich przestrzeganie podlega kontroli. Kto i jak może kontrolować pracowników na zwolnieniach lekarskich? Wyjaśniają detektywi.

Czytaj więcej…

Nie tylko bicie… rodzaje przemocy domowej

Przemoc niejedno ma imię. I mimo, że najczęściej kojarzy się z podniesioną ręką i użyciem siły to w rodzinie niejednokrotnie przybiera zupełnie inne formy. O tym, jakie rodzaje przemocy występują w rodzinie opowiadają nasi detektywi.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie – najczęstsze powody

O niemal połowę wzrosła liczba rozwodów w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Jakie są powody tego, że Polacy coraz częściej się rozwodzą? Dzisiaj wyjaśniają nasi detektywi. Jeszcze 20-30 lat temu rozwody były rzadkością, dzisiaj mało kto nie ma w swoim otoczeniu osoby po rozwodzie. Podejście do rozwodu liberalizuje się i jest coraz większe społeczne przyzwolenie na rozwód małżonków.

Czytaj więcej…

Oszuści udają kupców w internecie. Jak nie dać się nabrać?

Wystawiając na sprzedaż w internecie wartościowe rzeczy trzeba być wyjątkowo ostrożnym. Na internetowych aukcjach grasują oszuści, którzy wyszukują ogłoszenia o sprzedaży cennych przedmiotów i wysyłając fałszywe potwierdzenia dokonują oszustw internetowych.

Czytaj więcej…

Niezawinione przyczyny rozwodu – co to znaczy?

Zdrada, alkoholizm i porzucenie rodziny to najczęstsze przyczyny rozwodu. Według przepisów prawa są to tzw. zawinione przyczyny rozwodu. Rozkład pożycia może także nastąpić z przyczyn niezawinionych. Czym są niezawinione przyczyny rozwodu? Na to pytanie odpowiadają prywatni detektywi.

Czytaj więcej…

Zdrada nie zawsze jest powodem rozwodu

Zdrada jest najczęstszym powodem rozwodów z orzeczeniem o winie. Są jednak sytuacje, gdy mimo nowego związku, który zawiązuje jeden z małżonków sąd nie uznaje tej relacji za powód rozpadu małżeństwa. Dlaczego? Dzisiaj wyjaśniają nasi detektywi.

Czytaj więcej…

Jak wyliczyć wysokość alimentów?

Od czasów urodzenia dziecka obydwoje rodzice mają obowiązek łożyć na jego utrzymanie aż do czasu jego usamodzielnienia się. Kiedy jednak małżeństwo rozpada się sąd orzeka należne świadczenie alimentacyjne. Jak wysokie mogą być alimenty i co należy brać pod uwagę składając wniosek o alimenty? Dzisiaj wyjaśniają nasi detektywi.

Czytaj więcej…

Rozwód – jak podzielić majątek?

Sądowe orzeczenie rozwodu oficjalnie rozwiązuje małżeńską wspólność majątkową. Podział majątku to często przedmiot największego sporu pomiędzy rozwodzącymi się małżonkami. Jak i kiedy podzielić wspólny majątek małżeństwa? Dzisiaj wyjaśniają detektywi.

Czytaj więcej…

Separacja czy rozwód? Co wybrać?

„Jesteśmy w separacji” – takie głosy można słyszeć często od małżonków, którzy w trakcie kryzysu swojego związku decydują się na czasowe zamieszkanie oddzielnie. Czym jednak jest faktyczna, orzeczona przez sąd separacja, na czym polega i czym się charakteryzuje? Dzisiaj wyjaśniają nasi detektywi.

Czytaj więcej…

Stalking w internecie – jak się bronic

Nawet 3 miliony Polaków mogło paść ofiarą stalkingu – tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości. Coraz częściej przestępstwo stalkingu przenosi się do internetu, a stalkerzy nękają swoje ofiary za pośrednictwem portali społecznościowych, poczty internetowej czy telefonów.

Czytaj więcej…

Rozwód po roku od ślubu? Coraz częściej

14 lat to średni czas trwania małżeństwa wśród rozwodzących się par. Jednak coraz częściej po pomoc do detektywa zwracają się małżonkowie kilka czy kilkanaście miesięcy po ślubie. Dlaczego młode małżeństwa tak szybko się rozpadają? Dzisiaj wyjaśniają nasi detektywi.

Czytaj więcej…

Jakie są powody zdrady?

Jednorazowy skok w bok, przelotny romans lub drugie życie prowadzone latami – zdrada niejedno ma imię. Podobnie wiele jest powodów, dla których będąc w stałych związkach doprowadzamy do zdrady. O najczęstszych powodach zdrad dzisiaj mówią nasi detektywi.

Czytaj więcej…

Odzyskiwanie danych z telefonu – jakie informacje można zdobyć?

Czy ktoś wyobraża sobie życie bez telefonu komórkowego, z którym praktycznie większość z nas obecnie się nie rozstaje? Doszło do tego, że smartfon stał się w wielu kręgach m.in. młodzieży, biznesmenów, influencerów, celebrytów, nieodzownym przedmiotem użytku codziennego. Parafrazując znane powiedzenie można powiedzieć „pokaż mi swój telefon, a powiem Ci kim jesteś” i nie chodzi tu wyłącznie o to jaki mamy telefon i czy jest to najnowszy model, który niedawno wyszedł na rynek i kosztuje krocie ale przede wszystkim o jego zawartość.

Czytaj więcej…

Wynajęcie detektywa – inwestycja na lata

„Ile kosztuje wynajęcie detektywa?, „jaki jest cennik detektywa?” – to te z pytań, na które pracownicy agencji detektywistycznej odpowiadają najczęściej. Wynagrodzenie detektywa najczęściej zależne jest od okoliczności konkretnej sprawy, ale zazwyczaj jest to inwestycja, która pozwala zyskać dużo więcej lub zabezpieczyć się przed potężnymi stratami.

Czytaj więcej…

Sprawa w sądzie? Bez detektywa ani rusz

Współpraca adwokata z detektywem jest korzystna dla interesów klienta. Adwokat potrafi szybko przekuć informacje zebrane przez detektywów w materiał, który będzie miał wartość procesową. Partnerzy nie wchodząc w swoje kompetencje świetnie się uzupełniają. Adwokat nie może i nie powinien „rozpraszać się” i osobiście poszukiwać dowodów czy świadków w określonej sprawie. To jest główny motyw, dla którego wynajmuje się agencje detektywistyczne, bo tego rodzaju czynności są dla nich chlebem codziennym.

Czytaj więcej…

Współpraca z detektywem – jak się zachować?

Skorzystanie z usług prywatnego detektywa jest dla większości osób dużym przeżyciem, wiąże się ze stresem, a czasem nawet wyrzutami sumienia wobec osoby, której czynności detektywistyczne dotyczą. Przez taką kumulację emocji zupełnie nieświadomie klienci chcąc pomóc, wręcz szkodzą lub całkowicie niweczą pracę detektywa. Jak się zachowywać kiedy wynajmiemy biuro detektywistyczne do rozwiązania naszej sprawy? Dzisiaj radzą prywatni detektywi.

Czytaj więcej…

Rozwód przez alkohol. Jak udowodnić winę do rozwodu?

Alkoholizm to jeden z najczęściej pojawiających się powodów rozwodów, w tym rozwodów z orzeczeniem o winie. Według statystyk niemal co czwarty rozwód spowodowany jest uzależnieniem od alkoholu. Jak udowodnić, że współmałżonek nadużywa alkoholu i jakie dowody przedstawić w sądzie? Dzisiaj wyjaśniają detektywi z biura detektywistycznego Detektyw24.

Czytaj więcej…

Dlaczego warto ukończyć nasz kurs detektywistyczny?

Detektyw, zgodnie z definicją jaką znajdziemy w Wikipedii, to tytuł zawodowy osoby świadczącej usługi detektywistyczne. Zawód detektywa istnieje formalnie od 2001 r., kiedy to ustanowiony został Ustawą z dnia 6 lipca 2001r. o usługach detektywistycznych. Mimo dość krótkiego istnienia, zgodnie z opinią wielu prawników i ekspertów, stał się on nieformalnym zawodem zaufania publicznego, sięga bowiem często w najbardziej intymną sferę ludzkiej prywatności, która wielokrotnie dalece wykracza poza chronioną ustawą i RODO, strefę danych wrażliwych.

Czytaj więcej…

Dyktafony, GPSy – sprzęt detektywistyczny do rozwodu

Zdobycie dowodów zdrady oraz innych materiałów do rozwodu jest niezbędne, aby uzyskać orzeczenie o winie jednego z małżonków. Jak zabrać się do rozwodu i gromadzenia dowodów? Jaki sprzęt detektywistyczny może być przydatny i gdzie go kupić? Doradzają nasi detektywi.

Czytaj więcej…

Jak się zachować po odkryciu zdrady?

Dowiedzieć się o zdradzie partnera to jedna z najbardziej stresujących sytuacji w życiu. W jednej chwili traci się grunt pod nogami, a całe dotychczasowe życie zmienia się w jednej chwili. Co zrobić i jak się zachować, gdy dowiadujemy się o zdradzie drugiej połówki? Dzisiaj radzą nasi detektywi.

Czytaj więcej…

To nie moje dziecko, czyli jak zaprzeczyć ojcostwu

Kiedy w małżeństwie rodzi się dziecko małżonkowie z automatu uznawani są za rodziców dziecka. O ile matka zawsze jest pewna, to w przypadku ojców zdarzają się sytuacje, gdy ojcostwo jest niepewne lub wręcz niemożliwe. Jak wówczas prawnie zaprzeczyć ojcostwu? Jakie są terminu i procedura? Dzisiaj w naszym artykule.

Czytaj więcej…

Alimenty po rozwodzie a nowy związek

Alimenty pomiędzy byłymi małżonkami są sprawą wzbudzającą wiele kontrowersji. Wiele osób stoi na stanowisku, że po rozwodzie powinny ustać wszelkie sprawy majątkowe łączące eksmałżonków. Jednak polski kodeks rodzinny przewiduje kilka sytuacji, w których mimo ustania więzi byli małżonkowie mają wobec siebie zobowiązania. Dzisiaj o tym na naszym blogu.

Czytaj więcej…

Przemoc ekonomiczna – czym jest i jak się przejawia

Przemoc niejedno ma imię. To nie tylko nadużywanie siły fizycznej, ale także znęcanie się psychiczne czy wykorzystywanie swojej przewagi w jakimś aspekcie życia. Detektywi coraz częściej spotykają się ze zjawiskiem przemocy ekonomicznej. Dzisiaj wyjaśniamy czym jest i jak się przejawia.

Czytaj więcej…

Sprawy alimentacyjne – jak udowodnić ile zarabia dłużnik?

O alimenciarzach pisaliśmy już kilkukrotnie. Jednak każdego dnia spotykamy się z osobami narzekającymi na to, że problem nie tkwi jedynie w dłużnikach uchylających się od obowiązku regulowania należności alimentacyjnych, ale na społecznym przyzwoleniu na kombinowanie i zmowach, jakie towarzyszą całemu zjawisku. Dzisiaj o tym, jak udowodnić, że dłużnik alimentacyjny ukrywający dochody faktycznie zarabia więcej niż deklaruje.

Czytaj więcej…

Przemoc psychiczna – rozwód z orzeczeniem o winie

Zgodnie z kodeksem rodzinnym, sąd może orzec wyłączną winę jednego z małżonków i obarczyć go za rozpad małżeństwa. Katalog powodów, dla których dochodzi do takiego orzeczenia nie jest nigdzie określony. Najczęściej pozwy z orzeczeniem o winie argumentowane są zdradą lub przemocą w rodzinie. Co raz częściej przemocą psychiczną. Jej udowodnienie jest trudne i wymaga dobrego przygotowania materiału dowodowego.

Czytaj więcej…

Możliwości zarobkowe a alimenty

W sprawach o ustalenie alimentów często spotykamy się z terminem „możliwości zarobkowych zobowiązanego”. Co ten termin oznacza i jakiemu praktyczne znaczenie przy ustalaniu wysokości świadczenia alimentacyjnego? Dzisiaj wyjaśnią to pojecie nasi detektywi. 

Czytaj więcej…

Jak chronić swoje dane w cyberświecie?

Dzisiejszy artykuł wynika z coraz większej ilości zapytań od klientów biura detektywistycznego Detektyw24 dotyczących problemów z kradzieżą danych, w tym także naszych danych wrażliwych, a bardzo często informacji intymnych. Co prawda w większości przypadków źródłem zagrożenia są osoby w naszym bliskim otoczeniu w kręgu znajomych, małżonków czy najbliższej rodziny.

Czytaj więcej…

Idziesz do sądu? Zdobądź mocne dowody

Jak wygrać w sądzie? Okazuje się, że nie wystarczy mieć rację. Trzeba jeszcze umiejętnie to udowodnić. Zebranie dowodów na potwierdzenie żądań i oczekiwań jest jedną z najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszych elementów w postępowaniu z zakresu prawa rodzinnego.

Czytaj więcej…

Alimenty na czas rozwodu – świadczenie zabezpieczające potrzeby rodziny

Wspólne dbanie o utrzymanie rodziny i zaspokajanie jej potrzeb jest, a przynajmniej powinno być obowiązkiem obojga małżonków w trakcie trwania małżeństwa, ale także w przypadku rozwodu. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy jedno z małżonków z dnia na dzień wyprowadza się i kompletnie uchyla się od wydatków na dom i dzieci? 

Czytaj więcej…

Jak poradzić sobie z alimenciarzem?

Mimo zaostrzanych kar, niepłacenie alimentów wciąż dotyka setek tysięcy rodzin, a długi z tytułu nieuregulowanych alimentów przekroczyły w minionym roku 12 miliardów złotych. Jakie sztuczki stosują alimenciarze i jak sobie z nimi poradzić? Dzisiaj w naszym artykule.

Czytaj więcej…

Czy komunikatory internetowe są bezpieczne?

Mobilne aplikacje, służące jako komunikatory internetowe, zastępują coraz częściej tradycyjne połączenia telefoniczne oraz wiadomości wysyłane w formie sms. Funkcjonowanie bez nich jest obecnie stosunkowo trudne, ale oczywiście możliwe. Bardzo często jednak zadajemy sobie pytanie, którą z dostępnych aplikacji wybrać, która jest bardziej bezpieczna i przyjazna dla użytkownika?

Czytaj więcej…

Cyber-zagrożenia w czasie epidemii koronawirusa

uż od dłuższego czasu cyberzagrożenia stanowią bardzo poważny problem dla wszystkich osób korzystających z sieci i to bez wyjątku, czy są zwykłymi użytkownikami korzystającymi z Internetu do celów prywatnych, czy działają służbowo na rzecz swoich firm lub podmiotów dla których pracują. Skala i rodzaj tych zagrożeń stale się powiększa, na naszą niekorzyść, a hakerzy modyfikują i rozwijają metody działania tak aby trudno było ich zidentyfikować i zlokalizować.

Czytaj więcej…

Restrukturyzacja przedsiębiorstw niezbędna po pandemii

Pandemia wirusa COVID-19 wywraca gospodarkę światową, a więc i polską, z normalnych kolein, na skalę jakiej nie notowano bodaj od wielkiego światowego kryzysu z 1929 roku. Pojawienie się sytuacji kryzysowych jest „normalną” cechą rozwoju społeczeństw i gospodarek, ale pandemia koronawirusa nawet sytuację kryzysową czyni „nienormalną”. Trudno przewidzieć jak rozwinie się ona za tydzień, dwa lub miesiąc, ale jedno jest bardzo prawdopodobne – gospodarka pogrąży się w głębokiej recesji, a firmy będą upadać na masową skalę. 

Czytaj więcej…

Koronawirus i kwarantanna – wsparcie detektywa

Od kilku tygodni nasze życie dominuje temat epidemii koronawirusa. Choroba dotyka coraz więcej osób. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w najbliższych dniach poddanych kwarantannie będzie nawet 100 tysięcy Polaków. Służby, w tym policja i straż miejska, na bieżąco kontrolują przestrzeganie kwarantanny. Nie wszystkich jednak można kontrolować stale, a w wielu przypadkach jest to niezbędne.W takich sytuacjach pomoże prywatny detektyw.

Czytaj więcej…

PRAWNICY, DORADCY I DETEKTYWI W CZASIE EPIDEMII - JAK MOGĄ POMÓC

Prawnicy, detektywi i doradcy biznesowi, podobnie jak wiele innych profesji, znaleźli się w stanie kwarantanny, ale nie zawodowej bezczynności. Kancelarie prawne i agencje detektywistyczne wprawdzie są decydują się na zamykanie swoich siedzib, z uwagi na bezpieczeństwo swoich pracowników i klientów, ale w odróżnieniu od wielu innych firm mogą i pracują zdalnie pełną parą.

Czytaj więcej…

Rozwód krok po kroku – radzą detektywi

„Rozwodzimy się” – taka decyzja zapada co roku w około 60 tysiącach małżeństw. Często to właśnie podjęcie decyzji o rozstaniu jest najtrudniejsze, jednak od postanowienia do uzyskania rozwodu niejednokrotnie jest daleka droga. Jak się rozwieść? Dzisiaj nasi detektywi udzielają rad jak się rozwieść krok po kroku.

Czytaj więcej…

Apelacja od wyroku rozwodowego – kiedy warto

Od wyroku rozwodowego, jak i każdego innego orzeczenia sądowego przysługuje apelacja. Kiedy warto odwołać się od wyroku rozwodowego? Dzisiaj wyjaśnią nasi detektywi.

Czytaj więcej…

Sprawy rozwodowe - utrudnianie kontaktów z dzieckiem

Kiedy pomiędzy małżonkami podczas rozwodu dochodzi do konfliktu, kontakt z dziećmi jest bardzo częstą kartą przetargową. Utrudnianie kontaktów z dziećmi to jedna z najczęstszych form szantażu czy prób wymuszenia określonych decyzji.

Czytaj więcej…

Jak udowodnić zdradę?

Niemal codziennie detektywi odpowiadają na pytanie: jak udokumentować zdradę? Wszechobecne seriale oparte na pracy detektywów ukazują przekłamany obraz dokumentowania zdrady oparty o łamanie prawa na każdym kroku. Jak zatem udokumentować zdradę bez naruszania przepisów?

Czytaj więcej…

Jakie obowiązki mają małżonkowie wobec siebie?

Małżonkowie biorąc ślub mają wobec siebie zarówno prawa, jak i obowiązki. Zaniedbanie tych obowiązków jest jednym z powodów rozwodu, a ich udokumentowanie może stanowić argument w postępowaniu rozwodowym z orzeczeniem winy jednej ze stron.

Czytaj więcej…

INTERCYZA - CO OZNACZA I KIEDY JEST POTRZEBNA?

Już nawet 50 tys. polskich par rocznie decyduje się na podpisanie intercyzy. W ciągu ostatnich dwudziestu lat ta liczba wzrosła dwukrotnie. Co sprawia, że coraz częściej decydujemy się na podpisanie intercyzy i co w zasadzie ona oznacza dla małżeńskich stosunków majątkowych?

Czytaj więcej…

Ograniczenie władzy rodzicielskiej – jak zdobyć dowody do sądu

Ograniczenie władzy rodzicielskiej, zgodnie z prawem, wynika z zagrożenia dobra dziecka. Czym jednak jest to zagrożenie, jak je udowodnić i jak ograniczyć władzę rodzicielską, kiedy rodzic nie zajmuje się dzieckiem w sposób właściwy?

Czytaj więcej…

Zaprzeczenie ojcostwa, uznanie ojcostwa - pomoc detektywa

Polskie prawo jasno rozstrzyga kwestię ojcostwa – ojcem jest mąż matki. Co jednak w sytuacji, gdy istnieje prawdopodobieństwo lub jest niemal pewne, że małżonkowie nie są rodzicami narodzonego dziecka? Jak potwierdzić lub zaprzeczyć ojcostwu? 

Czytaj więcej…

Dajcie mi człowieka, a znajdzie się paragraf - wciąż aktualne?

Niemalże każdego dnia słyszymy w mediach o kolejnych aferach, akcjach policji czy służb w które zamieszani są nie tylko zwykli ludzie ale też biznesmeni, niekiedy również politycy czy urzędnicy państwowi w tym także wysoko postawieni. Patrząc na paski na kanałach informacyjnych codziennie słyszymy ile osób zostało zatrzymanych czy tymczasowo aresztowanych, co takiego strasznego zrobili, ile im grozi, kogo skazano i jakie wyroki orzeczono.

Czytaj więcej…

Czym jest niedostatek i jak wpływa na alimenty

Niejednokrotnie słyszymy o „niedostatku” jako warunku domagania się alimentów od byłego małżonka nawet w przypadku rozwodu bez orzekania o winie czy z jednoczesną winą obojga partnerów. Czym jednak jest ten stan niedostatku i kiedy może przesądzić o przyznaniu alimentów.

Czytaj więcej…

Opieka naprzemienna nad dzieckiem – kiedy i na jakich warunkach?

Ograniczenie kontaktu z dzieckiem jako zemsta na małżonku, który przyczynił się do rozpadu małżeństwa to niestety wciąż powszechne zachowanie rozwodzących się małżonków, którzy traktują dziecko jako kartę przetargową, formę przekupstwa lub nawet szantażu. A można inaczej – opieka naprzemienna to wciąż rzadko spotykane, ale zyskujące na popularności rozwiązanie stosowane przez rozstających się.

Czytaj więcej…

Święta, a rozstanie...

Magiczny czas spędzony w gronie rodziny i najbliższych sprzyjający przebaczeniu i zakopaniu wojennych toporów – taki jest idealny obraz świąt. Jak jednak przetrwać ten czas, gdy zebrane są dowody zdrady lub podejrzenia o niewierność zajmują całą uwagę?

Czytaj więcej…

Dyktafony, podsłuchy – jak wykryć, jakie wybrać, czym się różnią

Kiedy myślimy o tym, jak dotrzeć do treści rozmów, w których nie uczestniczymy pierwszym skojarzeniem są podsłuchy. Jednak „klasyczne” podsłuchy radiowe i GSM coraz częściej są wypierane przez niepozorne i trudne do wykrycia dyktafony.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie obu stron – kiedy i co oznacza

Orzeczenie o winie kończy średnio co czwarte rozpadające się małżeństwo. Sąd może ustalić winę jednego z małżonków lub stwierdzić, że zachowanie obojga doprowadziło do rozpadu małżeństwa.

Czytaj więcej…

Alimenty od dziadków – kiedy się należą

Ściągalność alimentów wciąż pozostaje poważnym problem. Mimo nowych, restrykcyjnych zapisów w prawie, dłużnicy alimentacyjni stanowią duży odsetek wsród ogólnej liczby dłużników. Gdy nie można uzyskać alimentów od rodziców można wnioskować o alimenty od dziadków.

Czytaj więcej…

Monitoring telefonu - prostszy niż myślisz

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy jest chyba największą bazą informacji o każdym z nas. Telefon to już nie tylko urządzenie do dzwonienia, ale także karta kredytowa, album fotograficzny, notes czy źródło danych zdrowotnych. W telefonie mamy maile, portale społecznościowe czy aplikacje randkowe. Dostęp do danych w telefonie pozwala w pełni odtworzyć styl i sposób życia danej osoby.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzekaniem o winie - ile trwa

Ile trwa rozwód z orzeczeniem o winie i czy naprawdę jest publicznym „praniem brudów”? – takie pytania często zadają osoby stojące przed dylematem czy rozwodzić się za porozumieniem stron czy jednak domagać się orzeczenia winy współmałżonka.

Czytaj więcej…

Kiedy dzieci płacą alimenty na rodziców

Obowiązek alimentacyjny kojarzony jest najczęściej ze świadczeniem ponoszonym przez rodziców wobec dzieci. Jednak to świadczenie może być zasądzone także w odwrotną stronę. Kiedy i w jakich okolicznościach dzieci mają obowiązek utrzymywać rodziców?

Czytaj więcej…

CO POWINIEN ZAWIERAĆ WYROK ROZWODOWY?

Sąd ogłaszając wyrok rozwodowy orzeka przede wszystkim o zakończeniu małżeństwa, a także o tym z czyjej winy doszło do rozpadu małżeństwa. Co jeszcze powinno znaleźć się w wyroku rozwodowym?

Czytaj więcej…

Zdrada – przyczyna czy skutek rozwodu

Zdrada jest jednym z najczęstszych powodów rozpadu małżeństwa. Jednak mimo, że dochowanie wierności jest jednym z obowiązków małżonków nie zawsze zdrada jest przyczyną rozwodu i nie zawsze pozwoli na skutkuje orzeczeniem winy zdradzającego małżonka.

Czytaj więcej…

Dowody zdrady - czy to wystarczy?

O tym, jakie dowody można zaliczyć w poczet materiału do przedstawienia w sądzie podczas rozwodu z orzeczeniem o winie pisaliśmy niedawno. Jednak jednym z najczęstszych pytań, jakie zadają klienci odbierając zebrany materiał jest: „czy to wystarczy?”.

Czytaj więcej…

Zakaz konkurencji - kiedy i kogo obowiązuje

Zakaz konkurencji to sformułowanie, które kojarzy się z wielkimi firmami i wydaje się być zastrzeżone dla najwyższego szczebla dyrektorów, prezesów oraz ekspertów. Tymczasem zakaz konkurencji może obejmować nas częściej niż się wydaje.

Czytaj więcej…

Wybaczona zdrada, a rozwód z orzeczeniem o winie

Magda przed laty dopuściła się zdrady. Mąż wybaczył żonie i przez lata tworzyli udany związek. Mężczyzna poznał jednak inną kobietę. Bojąc się orzeczenia o swojej winie, ukrywał nową relację i złożył pozew o rozwód z winy żony przywołując jej zdradę sprzed lat.

Czytaj więcej…

Zdrada w trakcie rozwodu lub separacji – czy jest dopuszczalna?

Czy podczas trwającego postępowania rozwodowego można wejść w nowy związek bez obaw o obciążenie winą za rozpad małżeństwa? Czy lepiej nie afiszować się z nowym partnerem do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd? A jak sprawa nowego związku ma się w czasie trwającej separacji?

Czytaj więcej…

Zdrada – do rozwodu wystarczą pozory

Czułości, pocałunki, przytulanie, a nawet intymne nagrania z sypialni – takich dowodów zdrady zazwyczaj oczekują klienci biur detektywistycznych i mają przekonanie, że tylko takie materiały dadzą im rozwód z orzeczeniem winy niewiernego małżonka. Tymczasem, aby uzyskać rozwód z winy współmałżonka wystarczą pozory zdrady.

Czytaj więcej…

Co można robić na zwolnieniu lekarskim?

Zaostrzające się kontrole ZUS oraz pracodawcy coraz chętniej sprawdzający prawdziwość zwolnień lekarskich sprawiają, że sami pracownicy mają obiekcje co mogą robić podczas „L4”, a co jest już wykroczeniem. O tym dzisiaj w naszym artykule.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie a opieka nad dziećmi

Czy rozwód z orzeczeniem o winie wpływa na opiekę nad dziećmi? Czy małżonek winny ma mniejsze prawa w sprawach związanych z wychowaniem dzieci? Jak rozstrzygnąć kwestię władzy rodzicielskiej przy rozwodzie z orzeczeniem winy?

Czytaj więcej…

Dziecko jako karta przetargowa przy rozwodzie

Rozwód to zdaniem psychologów druga najbardziej stresująca sytuacja w życiu. Poza stresem zazwyczaj towarzyszą rozwodowi żal do współmałżonka i chęć zrobienia mu na złość, utrudnienia mu życia. Niestety narzędziem do uprzykrzenia życia byłemu małżonkowi bardzo są często są dzieci.

Czytaj więcej…

Zdradza, a nie chce się rozwieść - jak sobie poradzić

Małżeństwo się nie układa, on od dawna ma kochankę, żona chce rozwodu i pisze pozew o rozwód bez orzekania o winie, bo tak szybciej i spokojniej. Mąż kategorycznie się nie zgadza, bo twierdzi, że kocha swoją żonę. W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak zebrać dowody i udowodnić przed sądem rozpad małżeństwa.

Czytaj więcej…

Wykrywanie podsłuchów - dlaczego warto skorzystać

Podsłuchiwanie stało się najbardziej popularną metodą zdobywania informacji. Podsłuchują się partnerzy i konkurenci w biznesie, rozwodzący się małżonkowie i partnerzy walczący o podział majątku. Jak zabezpieczyć się przed nielegalnym wyciekiem informacji?

Czytaj więcej…

Wakacje – czas wzmożonych ucieczek z domu

ucieczkazdomyCo roku kilka tysięcy nastolatków decyduje się na ucieczkę z domu. Znaczna ich część odbywa się właśnie w wakacje. Sprzyja dobra pogoda, brak szkoły i zmniejszona kontrola rodziców. Co zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo dziecku i zapobiec wakacyjnemu gigantowi?

Czytaj więcej…

Czy opłaca się wynająć detektywa?

Choć usługi doświadczonego biura detektywistycznego mogą wydawać się drogie na pierwszy rzut oka, to w większości realizowanych spraw są inwestycją pomagającą zyskać wiele więcej lub zabezpieczyć się przed ogromnymi stratami. Zatem, czy opłaca się wynająć detektywa?

Czytaj więcej…

Detektyw jak terapeuta. Obserwacja pomaga zaufać

Zaspokojenie ciekawości spowodowanej nadmierną zazdrością, odbudowa zaufania po kryzysie w związku czy nawet brak pewności siebie – to powody, dla których wielu klientów decyduje się na wynajęcie detektywa do obserwacji małżonka licząc na to, że… podczas obserwacji nic się nie wydarzy.

Czytaj więcej…

Unikanie listów z sądu sparaliżuje postępowania cywilne?

Uznanie za doręczoną, podwójnie awizowaną przesyłkę z sądu uznaje się za doręczoną – to bat na pozwanych unikających odbierania korespondencji i próbujących w ten sposób spowolnić toczący się proces. Planowane zmiany mają znieść tzw. fikcję doręczenia i mogą przyczynić się do paraliżu postępowań cywilnych.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzekaniem o winie bardziej sprawiedliwy?

Dwie krótkie rozprawy albo wielomiesięczne batalie sądowe – rozwodzący się małżonkowie stoją przed takim dylematem wybierając rozwód bez orzekania o winie, aby jak najszybciej zakończyć swoje nieudane małżeństwo. Czy jednak warto godzić się na niesprawiedliwy rozwód za porozumieniem stron wbrew sobie?

Czytaj więcej…

Alimenty należą się także po rozwodzie bez orzekania o winie

Przez 5 lat czy dożywotnio? Z winy jednego z małżonków czy z winy obojga? Kiedy małżonkowie po rozwodzie i na jakich zasadach mogą domagać się się alimentów na siebie?

Czytaj więcej…

Zdradzający małżonek straci majątek

Orzeczenie rozwodu z orzeczeniem o winie ma szereg konsekwencji, w tym także finansowych. Jedną z nich jest możliwość żądania alimentów od małżonka „winnego” i to dożywotnio. W ostatnich dniach wyrok Sądu Najwyższego potwierdził także, że strona winna rozpadu małżeństwa może ponosić także konsekwencje odnośnie podziału wspólnego majątku. 

Czytaj więcej…

CO DZIECI ROBIĄ W INTERNECIE?

W obecnych czasach dzieci od najmłodszych lat wychowują się w nieodłącznym towarzystwie komputera, internetu i… no właśnie – czy rodzice wiedzą, jakie treści w internecie przeglądają ich dzieci? Już 2-latki radzą sobie z włączeniem filmiku na youtube, starsze dzieci mają swoich ulubionych youtuberów, a nastolatki do wirtualnego świata przenoszą całe swoje życie. Rodzice zazwyczaj nawet nie wiedzą, jakimi treściami przesiąkają ich dzieci.

Czytaj więcej…

ROZWÓD Z ORZECZENIEM WINY - JAKIE POWODY?

Potocznie za powód rozwodu z orzeczeniem winy jednego z małżonków uznaje się jego celowe i zawinione działanie, które jasno przyczyniło się do rozpadu małżeństwa. Prawo nie definiuje w precyzyjny sposób katalogu tych zachowań, jednak z doświadczenia można wyróżnić kilka najczęstszych powodów. Zatem, jakie są powody, aby sąd orzekł rozwód z orzeczeniem winy?

Czytaj więcej…

LEWE ZWOLNIENIA LEKARSKIE - SPRYT CZY ZWYKŁE OSZUSTWO?

Prawie 280 milionów dni – tyle Polacy spędzają na zwolnieniach lekarskich. Czy to znaczy, że jesteśmy aż tak chorowitym narodem czy po prostu zwolnienia traktowane są jako alternatywne formy urlopu?

Czytaj więcej…

Jakie dowody do rozwodu?

Intymne nagrania, podsłuchy czułych rozmów pełnych wyznań i zdjęcia z sypialni – wielu klientów zlecając detektywowi zdobycie dowodów zdrady liczy na działania niczym z serialu. Detektyw ma obowiązek wykonać zlecenie jak najlepiej, ale jednocześnie musi przestrzegać przepisów prawa.

Czytaj więcej…

Wyłudzanie alimentów coraz powszechniejsze

Alimenty na byłego małżonka są coraz bardziej popularne. Rośnie świadomość, że rozwód z orzeczeniem o winie i w konsekwencji alimenty na byłego małżonka mogą zabezpieczyć spokojny byt po rozstaniu. Niestety, często dochodzi także do nadużyć i wyłudzania alimentów.

Czytaj więcej…

ROZWÓD Z ORZECZENIEM O WINIE - JAKIE MA SKUTKI?

Pan Jacek, ma 50 lat, jest 2 lata po rozwodzie. To była żona złożyła wniosek o rozwód z jego winy. Argumentowała, że za dużo pracował, rzadko był w domu i przez to rozpadło się małżeństwo. Pan Jacek był załamany, ale nie sprzeciwiał się. Zgodził się na uznanie jego winy i chciał szybko zamknąć sprawę rozwodu. Zdziwił się, kiedy kilka miesięcy po rozwodzie dostał pozew o przyznanie alimentów żonie.

Czytaj więcej…

Nowe prawo rodzinne. Zyskają dzieci i rodzice

Nowelizacja Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz niektórych innych ustaw ma przede wszystkim poprawić sytuację dzieci, które nie powinny ponosić konsekwencji tego, że między rodzicami doszło do konfliktu.

Czytaj więcej…

Człowiek najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa

Ludzie pozostają najsłabszym ogniwem w ochronie danych firmowych, a według badań amerykańskich to nie tylko szeregowi pracownicy, potencjalnie najmniej świadomi,  są oszukiwani przez operacje typu phishing.…

Czytaj więcej…

Walentynki – idealny czas na zdradę?

Walentynki to dzień wyjątkowy dla wszystkich zakochanych. Mimo, że większość pytanych deklaruje, że każdy dzień jest dobry na wyznawanie miłości to tego dnia jeszcze chętniej świętują. Niestety, tego dnia również wiele związków się rozpada…

Czytaj więcej…

Hackerzy wyłudzają pieniądze i podsycają paranoję

Anonimowy hacker pisze list na maila do osoby, której adres i IP z łatwością ustalił. Zdecydowanie insynuuje, iż osoba ta oglądała niedozwolone strony erotyczne dla nieletnich znajdując w tym ogromne upodobanie, ponieważ z lubością oddawała się masturbacji, a jego kamera to wszystko zarejestrowała.

Czytaj więcej…

Kiedy nastolatki zarabiają ciałem...

Zanika uczuciowość związków, a seks sam w sobie sprowadza się wyłącznie do potrzeby fizjologicznej. I tak też w obecnych czasach podchodzi do niego dojrzewające młode pokolenie. Czy jednak w każdym przypadku jest to całkiem bezpieczne? Niektóre nazbyt młode osoby uczyniły sobie z tego źródło dochodu.

Czytaj więcej…

Czy badanie ojcostwa jest nieetyczne?

Wzrasta liczba rozwodów z tego powodu, że ojcowie zdecydowali, iż nie będą kontynuować wychowywania dziecka, bowiem mają (mieli) wątpliwości co do swojego ojcostwa.

Czytaj więcej…

Flirt przez internet to też zdrada?

Sami sobie tłumaczymy, że przecież nie robimy nic złego, bo nie jest to w naszym odczuciu zdrada, a na pewno nie fizyczna, dlatego usprawiedliwiamy swoje zachowanie. Wysłaliśmy tylko kilka swoich zdjęć i poza pisaniem wiadomości nie robiliśmy dotąd nic złego…

Czytaj więcej…

Jak zostać detektywem?

Jeśli kandydaci na detektywa czerpią swoją wiedzę i wyobrażenia o tym zawodzie z filmów amerykańskich, to czeka ich spore rozczarowanie. Detektyw hollywoodzki to najczęściej zblazowany, niedbale odziany facet pracujący w słabo oświetlonym, zagraconym, a czasem zadymionym biurze, w mniej zamożnej części miasta.

Czytaj więcej…

Jak się przygotować do rozwodu?

Rozwód to, według badań, jedna z najbardziej traumatycznych sytuacji w życiu człowieka. Psychologowie szacują, że na liście stresujących zdarzeń rozwód plasuje się tuż za śmiercią i chorobą bliskiej osoby. Jak mądrze przygotować się do rozwodu, aby zminimalizować stres i przetrwać ten trudny czas?

Czytaj więcej…

Podsłuch wciąż wszechobecny. W polityce i biznesie

Jeśli ktokolwiek żywił złudzenia, iż afera E. Snowdena skłoni polityków, służby specjalne, ale także biznes do refleksji odnośnie stosowania podsłuchu w walce politycznej i konkurencyjnej, to tkwił w poważnym błędzie. Świadczą o tym zarówno kolejne afery „podsłuchowe”, jak i wciąż rosnący popyt rynkowy na urządzenia i usługi inwigilacyjne.

Czytaj więcej…

Kobiety zdradzają coraz częściej. Czy przegonią mężczyzn w ilości zdrad?

Detektyw zajmuje się głównie śledzeniem niewiernych mężów – taki stereotyp utarł się przez lata w oparciu o opinię, że to mężczyźni zdradzają najczęściej. Z usług detektywa coraz chętniej korzystają także panowie. Czy to znaczy, że kobiety zdradzają częściej czy faceci przestali się wstydzić, że są zdradzani.

Czytaj więcej…

Moda na rozwód?

Niemal 193. tysiące małżeństw zawartych w 2017 roku oraz ponad 65. tysięcy rozwodów. Tendencja wzrostowa ilości rozpadających się małżeństw trwa. Jak wskazuje doświadczenie detektywów – coraz częściej decyzję o rozwodzie podejmują kobiety.

Czytaj więcej…

Detektywi w zderzeniu z serialami. Ile prawdy jest w programach telewizyjnych?

Detektyw w przebraniu hydraulika wchodzi do domu potencjalnej kochanki obserwowanego mężczyzny i montuje ukrytą kamerę. W między czasie detektywi siedzący w busie nasłuchują rozmowę telefoniczną kochanków. 

Czytaj więcej…

Związek na odległość, czy ma szansę przetrwać?

Praca w jednym mieście, dom i rodzina w innym. Coraz częściej Polacy żyją na odległość.  Czy taki związek ma szansę przetrwać i kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa w tej trudnej sytuacji?

Czytaj więcej…

CZY WIERNOŚĆ JEST WBREW NATURZE?

W każdej kulturze i okresie historycznym zdrada zawsze była zjawiskiem powszechnym, jest stałym elementem ludzkiego życia. Czy mamy ją zapisaną w genach? 

Czytaj więcej…

KIEDY MĘŻCZYZNA ZDRADZA... ALE NIE Z KOBIETĄ

Typowa zdrada? Romans z koleżanką z pracy albo jednorazowa przygoda na służbowym wyjeździe. Co jednak, gdy są symptomy zdrady, a brak jest kochanki? Co w sytuacji, kiedy do zdrady dochodzi… z mężczyzną?

Czytaj więcej…

Jak się rozwieść z alkoholikiem?

Zdrada, przemoc domowa i alkoholizm to najczęstsze przyczyny rozwodu. Problem alkoholizmu dotyczy najczęściej mężczyzn, chociaż rośnie także liczba kobiet zbyt często zaglądających do kieliszka.

Czytaj więcej…

Jak zdradzają faceci?

Kobiety zdradzają dla uczuć, a mężczyźni dla doznań łóżkowych – to stereotyp, który panuje od lat. Czy to prawda? Jak zdradzają mężczyźni i dlaczego decydują się na szukanie nowych doświadczeń?

Czytaj więcej…

Kiedy zaczyna się zdrada?

Słyszysz „zdrada”, myślisz „łóżko”. To najprostsze skojarzenie, jakie nasuwa nam się kiedy mówimy i słyszymy o zdradzie, jakiej ktoś się dopuścił. Jednak, czy tylko zdrada fizyczna jest trudna do wybaczenia?

Czytaj więcej…

ZDRADA - CZY WARTO ZNAĆ PRAWDĘ?

Każdy przynajmniej raz słyszał powiedzenie, że „jeśli o czymś nie wiesz to, ta sprawa nie istnieje”. Czy podobnie jest z relacjami między partnerami? Czy jeśli jedno zdradza, a drugie o tym nie wie to wszystko jest w porządku? Czy lepsza najgorsza prawda czy słodkie kłamstwo?

Czytaj więcej…

LEWE ZWOLNIENIE? DETEKTYW WYŚLEDZI „ZDROWYCH CHORYCH”

18402300_1318420984894197_945165704836746805_oCo 20. skontrolowany przez ZUS pracownik na zwolnieniu lekarskim pracował dla konkurencji, wyjechał na urlop lub robił remont. Urzędnicy coraz częściej sprawdzają uczciwość „chorych”. Jednak nie tylko ZUS tropi zdrowych na zwolnieniu. Także pracodawcy nie wahają się sięgnąć po pomoc detektywa, aby sprawdzić czy ich pracownicy nie oszukują.

Czytaj więcej…

KURS NA LICENCJĘ DETEKTYWA - JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY

Detektyw to zawód owiany aurą tajemniczości, wzbudzający ciekawość oraz kuszący coraz większe rzesze osób chcących prowadzić własne śledztwa. Jednocześnie to zawód bazujący na zaufaniu, lojalności oraz perfekcyjnej znajomości prawa. Jak przygotować się do tego zawodu? Gdzie i jak zdobyć uprawnienia?

Czytaj więcej…

Jak zdradzają kobiety?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Z roku na rok coraz częściej klientami biur detektywistycznych są mężczyźni, a kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie? Warto?

Rozwód z orzeczeniem o winie kojarzy się z praniem brudów na sali sądowej, wciąganiem postronnych osób w rodzinne spory oraz wyciąganiem najbardziej intymnych spraw na światło dzienne. Czy tak jest naprawdę? Czy dążenie do sprawiedliwego orzeczenia sądu musi być aż tak bolesne? Czy warto ubiegać się o rozwód z orzeczeniem o winie zdradzającego małżonka?

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość – jak nie dać się oszukać?

detektyw24Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności. Zabiegani, zajęci pracą i obowiązkami dnia codziennego mamy coraz mniej czasu na poznawanie ludzi w tradycyjny sposób stąd rosnące zainteresowanie aplikacjami i portalami, które pozwalają na nawiązywanie kontaktów w każdej wolnej chwili: w korku, podczas przerwy na lunch czy w poczekalni u lekarza. To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…

Dlaczego się zdradzamy?

cheating_boyfriend_

Długotrwałe romanse, sporadyczne skoki w bok czy jednorazowe przygody – zdrada ma wiele twarzy, ale przyczyny zazwyczaj są podobne: rutyna i nuda w związku, nadmiar obowiązków i problemy dnia codziennego. To główne problemy w związkach, które diagnozują detektywi wśród swoich klientów.

Czytaj więcej…

Czy wychowujesz swoje dziecko?

healthcare-dna-100352923-primary.idgeNiewinny romans na delegacji czy przygoda na imprezie niejednokrotnie może przynieść dużo większe konsekwencje niż wyrzuty sumienia czy moralny kac. Kiedy po kilku tygodniach czy miesiącach dzwoni telefon, a kobieta w słuchawce mówi: „pamiętasz mnie? Mamy ze sobą dziecko!” trudno o zachowanie stalowych nerwów. Czy jednak nieznajoma kobieta mówi prawdę czy może szuka okazji do wzbogacenia się? Detektywi coraz częściej realizują zlecenia polegające na dyskretnym badaniu DNA.

Czytaj więcej…

Czy nieobecność w Walentynki to sygnał zdrady?

33947EA000000578-0-image-a-2_1461749525261

Walentynki to w naszej kulturze wyjątkowy dzień dla wszystkich zakochanych. Dzień, w którym szczególnie zależy parom na spędzeniu razem miłego dnia i jeszcze milszego wieczora. Co jednak, gdy jedno z partnerów usilnie wymiguje się z randki w tym ważnym dniu? Czy to oznaka zdrady?

Czytaj więcej…