Czym jest niedostatek i jak wpływa na alimenty

Niejednokrotnie słyszymy o „niedostatku” jako warunku domagania się alimentów od byłego małżonka nawet w przypadku rozwodu bez orzekania o winie czy z jednoczesną winą obojga partnerów. Czym jednak jest ten stan niedostatku i kiedy może przesądzić o przyznaniu alimentów.

Czytaj więcej…

Opieka naprzemienna nad dzieckiem – kiedy i na jakich warunkach?

Ograniczenie kontaktu z dzieckiem jako zemsta na małżonku, który przyczynił się do rozpadu małżeństwa to niestety wciąż powszechne zachowanie rozwodzących się małżonków, którzy traktują dziecko jako kartę przetargową, formę przekupstwa lub nawet szantażu. A można inaczej – opieka naprzemienna to wciąż rzadko spotykane, ale zyskujące na popularności rozwiązanie stosowane przez rozstających się.

Czytaj więcej…

Święta, a rozstanie...

Magiczny czas spędzony w gronie rodziny i najbliższych sprzyjający przebaczeniu i zakopaniu wojennych toporów – taki jest idealny obraz świąt. Jak jednak przetrwać ten czas, gdy zebrane są dowody zdrady lub podejrzenia o niewierność zajmują całą uwagę?

Czytaj więcej…

Dyktafony, podsłuchy – jak wykryć, jakie wybrać, czym się różnią

Kiedy myślimy o tym, jak dotrzeć do treści rozmów, w których nie uczestniczymy pierwszym skojarzeniem są podsłuchy. Jednak „klasyczne” podsłuchy radiowe i GSM coraz częściej są wypierane przez niepozorne i trudne do wykrycia dyktafony.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie obu stron – kiedy i co oznacza

Orzeczenie o winie kończy średnio co czwarte rozpadające się małżeństwo. Sąd może ustalić winę jednego z małżonków lub stwierdzić, że zachowanie obojga doprowadziło do rozpadu małżeństwa.

Czytaj więcej…

Alimenty od dziadków – kiedy się należą

Ściągalność alimentów wciąż pozostaje poważnym problem. Mimo nowych, restrykcyjnych zapisów w prawie, dłużnicy alimentacyjni stanowią duży odsetek wsród ogólnej liczby dłużników. Gdy nie można uzyskać alimentów od rodziców można wnioskować o alimenty od dziadków.

Czytaj więcej…

Monitoring telefonu - prostszy niż myślisz

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy jest chyba największą bazą informacji o każdym z nas. Telefon to już nie tylko urządzenie do dzwonienia, ale także karta kredytowa, album fotograficzny, notes czy źródło danych zdrowotnych. W telefonie mamy maile, portale społecznościowe czy aplikacje randkowe. Dostęp do danych w telefonie pozwala w pełni odtworzyć styl i sposób życia danej osoby.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzekaniem o winie - ile trwa

Ile trwa rozwód z orzeczeniem o winie i czy naprawdę jest publicznym „praniem brudów”? – takie pytania często zadają osoby stojące przed dylematem czy rozwodzić się za porozumieniem stron czy jednak domagać się orzeczenia winy współmałżonka.

Czytaj więcej…

Kiedy dzieci płacą alimenty na rodziców

Obowiązek alimentacyjny kojarzony jest najczęściej ze świadczeniem ponoszonym przez rodziców wobec dzieci. Jednak to świadczenie może być zasądzone także w odwrotną stronę. Kiedy i w jakich okolicznościach dzieci mają obowiązek utrzymywać rodziców?

Czytaj więcej…

CO POWINIEN ZAWIERAĆ WYROK ROZWODOWY?

Sąd ogłaszając wyrok rozwodowy orzeka przede wszystkim o zakończeniu małżeństwa, a także o tym z czyjej winy doszło do rozpadu małżeństwa. Co jeszcze powinno znaleźć się w wyroku rozwodowym?

Czytaj więcej…

Zdrada – przyczyna czy skutek rozwodu

Zdrada jest jednym z najczęstszych powodów rozpadu małżeństwa. Jednak mimo, że dochowanie wierności jest jednym z obowiązków małżonków nie zawsze zdrada jest przyczyną rozwodu i nie zawsze pozwoli na skutkuje orzeczeniem winy zdradzającego małżonka.

Czytaj więcej…

Dowody zdrady - czy to wystarczy?

O tym, jakie dowody można zaliczyć w poczet materiału do przedstawienia w sądzie podczas rozwodu z orzeczeniem o winie pisaliśmy niedawno. Jednak jednym z najczęstszych pytań, jakie zadają klienci odbierając zebrany materiał jest: „czy to wystarczy?”.

Czytaj więcej…

Zakaz konkurencji - kiedy i kogo obowiązuje

Zakaz konkurencji to sformułowanie, które kojarzy się z wielkimi firmami i wydaje się być zastrzeżone dla najwyższego szczebla dyrektorów, prezesów oraz ekspertów. Tymczasem zakaz konkurencji może obejmować nas częściej niż się wydaje.

Czytaj więcej…

Wybaczona zdrada, a rozwód z orzeczeniem o winie

Magda przed laty dopuściła się zdrady. Mąż wybaczył żonie i przez lata tworzyli udany związek. Mężczyzna poznał jednak inną kobietę. Bojąc się orzeczenia o swojej winie, ukrywał nową relację i złożył pozew o rozwód z winy żony przywołując jej zdradę sprzed lat.

Czytaj więcej…

Zdrada w trakcie rozwodu lub separacji – czy jest dopuszczalna?

Czy podczas trwającego postępowania rozwodowego można wejść w nowy związek bez obaw o obciążenie winą za rozpad małżeństwa? Czy lepiej nie afiszować się z nowym partnerem do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez sąd? A jak sprawa nowego związku ma się w czasie trwającej separacji?

Czytaj więcej…

Zdrada – do rozwodu wystarczą pozory

Czułości, pocałunki, przytulanie, a nawet intymne nagrania z sypialni – takich dowodów zdrady zazwyczaj oczekują klienci biur detektywistycznych i mają przekonanie, że tylko takie materiały dadzą im rozwód z orzeczeniem winy niewiernego małżonka. Tymczasem, aby uzyskać rozwód z winy współmałżonka wystarczą pozory zdrady.

Czytaj więcej…

Co można robić na zwolnieniu lekarskim?

Zaostrzające się kontrole ZUS oraz pracodawcy coraz chętniej sprawdzający prawdziwość zwolnień lekarskich sprawiają, że sami pracownicy mają obiekcje co mogą robić podczas „L4”, a co jest już wykroczeniem. O tym dzisiaj w naszym artykule.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie a opieka nad dziećmi

Czy rozwód z orzeczeniem o winie wpływa na opiekę nad dziećmi? Czy małżonek winny ma mniejsze prawa w sprawach związanych z wychowaniem dzieci? Jak rozstrzygnąć kwestię władzy rodzicielskiej przy rozwodzie z orzeczeniem winy?

Czytaj więcej…

Dziecko jako karta przetargowa przy rozwodzie

Rozwód to zdaniem psychologów druga najbardziej stresująca sytuacja w życiu. Poza stresem zazwyczaj towarzyszą rozwodowi żal do współmałżonka i chęć zrobienia mu na złość, utrudnienia mu życia. Niestety narzędziem do uprzykrzenia życia byłemu małżonkowi bardzo są często są dzieci.

Czytaj więcej…

Zdradza, a nie chce się rozwieść - jak sobie poradzić

Małżeństwo się nie układa, on od dawna ma kochankę, żona chce rozwodu i pisze pozew o rozwód bez orzekania o winie, bo tak szybciej i spokojniej. Mąż kategorycznie się nie zgadza, bo twierdzi, że kocha swoją żonę. W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak zebrać dowody i udowodnić przed sądem rozpad małżeństwa.

Czytaj więcej…

Wykrywanie podsłuchów - dlaczego warto skorzystać

Podsłuchiwanie stało się najbardziej popularną metodą zdobywania informacji. Podsłuchują się partnerzy i konkurenci w biznesie, rozwodzący się małżonkowie i partnerzy walczący o podział majątku. Jak zabezpieczyć się przed nielegalnym wyciekiem informacji?

Czytaj więcej…

Wakacje – czas wzmożonych ucieczek z domu

ucieczkazdomyCo roku kilka tysięcy nastolatków decyduje się na ucieczkę z domu. Znaczna ich część odbywa się właśnie w wakacje. Sprzyja dobra pogoda, brak szkoły i zmniejszona kontrola rodziców. Co zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo dziecku i zapobiec wakacyjnemu gigantowi?

Czytaj więcej…

Czy opłaca się wynająć detektywa?

Choć usługi doświadczonego biura detektywistycznego mogą wydawać się drogie na pierwszy rzut oka, to w większości realizowanych spraw są inwestycją pomagającą zyskać wiele więcej lub zabezpieczyć się przed ogromnymi stratami. Zatem, czy opłaca się wynająć detektywa?

Czytaj więcej…

Detektyw jak terapeuta. Obserwacja pomaga zaufać

Zaspokojenie ciekawości spowodowanej nadmierną zazdrością, odbudowa zaufania po kryzysie w związku czy nawet brak pewności siebie – to powody, dla których wielu klientów decyduje się na wynajęcie detektywa do obserwacji małżonka licząc na to, że… podczas obserwacji nic się nie wydarzy.

Czytaj więcej…

Unikanie listów z sądu sparaliżuje postępowania cywilne?

Uznanie za doręczoną, podwójnie awizowaną przesyłkę z sądu uznaje się za doręczoną – to bat na pozwanych unikających odbierania korespondencji i próbujących w ten sposób spowolnić toczący się proces. Planowane zmiany mają znieść tzw. fikcję doręczenia i mogą przyczynić się do paraliżu postępowań cywilnych.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzekaniem o winie bardziej sprawiedliwy?

Dwie krótkie rozprawy albo wielomiesięczne batalie sądowe – rozwodzący się małżonkowie stoją przed takim dylematem wybierając rozwód bez orzekania o winie, aby jak najszybciej zakończyć swoje nieudane małżeństwo. Czy jednak warto godzić się na niesprawiedliwy rozwód za porozumieniem stron wbrew sobie?

Czytaj więcej…

Alimenty należą się także po rozwodzie bez orzekania o winie

Przez 5 lat czy dożywotnio? Z winy jednego z małżonków czy z winy obojga? Kiedy małżonkowie po rozwodzie i na jakich zasadach mogą domagać się się alimentów na siebie?

Czytaj więcej…

Zdradzający małżonek straci majątek

Orzeczenie rozwodu z orzeczeniem o winie ma szereg konsekwencji, w tym także finansowych. Jedną z nich jest możliwość żądania alimentów od małżonka „winnego” i to dożywotnio. W ostatnich dniach wyrok Sądu Najwyższego potwierdził także, że strona winna rozpadu małżeństwa może ponosić także konsekwencje odnośnie podziału wspólnego majątku. 

Czytaj więcej…

CO DZIECI ROBIĄ W INTERNECIE?

W obecnych czasach dzieci od najmłodszych lat wychowują się w nieodłącznym towarzystwie komputera, internetu i… no właśnie – czy rodzice wiedzą, jakie treści w internecie przeglądają ich dzieci? Już 2-latki radzą sobie z włączeniem filmiku na youtube, starsze dzieci mają swoich ulubionych youtuberów, a nastolatki do wirtualnego świata przenoszą całe swoje życie. Rodzice zazwyczaj nawet nie wiedzą, jakimi treściami przesiąkają ich dzieci.

Czytaj więcej…

ROZWÓD Z ORZECZENIEM WINY - JAKIE POWODY?

Potocznie za powód rozwodu z orzeczeniem winy jednego z małżonków uznaje się jego celowe i zawinione działanie, które jasno przyczyniło się do rozpadu małżeństwa. Prawo nie definiuje w precyzyjny sposób katalogu tych zachowań, jednak z doświadczenia można wyróżnić kilka najczęstszych powodów. Zatem, jakie są powody, aby sąd orzekł rozwód z orzeczeniem winy?

Czytaj więcej…

LEWE ZWOLNIENIA LEKARSKIE - SPRYT CZY ZWYKŁE OSZUSTWO?

Prawie 280 milionów dni – tyle Polacy spędzają na zwolnieniach lekarskich. Czy to znaczy, że jesteśmy aż tak chorowitym narodem czy po prostu zwolnienia traktowane są jako alternatywne formy urlopu?

Czytaj więcej…

Jakie dowody do rozwodu?

Intymne nagrania, podsłuchy czułych rozmów pełnych wyznań i zdjęcia z sypialni – wielu klientów zlecając detektywowi zdobycie dowodów zdrady liczy na działania niczym z serialu. Detektyw ma obowiązek wykonać zlecenie jak najlepiej, ale jednocześnie musi przestrzegać przepisów prawa.

Czytaj więcej…

Wyłudzanie alimentów coraz powszechniejsze

Alimenty na byłego małżonka są coraz bardziej popularne. Rośnie świadomość, że rozwód z orzeczeniem o winie i w konsekwencji alimenty na byłego małżonka mogą zabezpieczyć spokojny byt po rozstaniu. Niestety, często dochodzi także do nadużyć i wyłudzania alimentów.

Czytaj więcej…

ROZWÓD Z ORZECZENIEM O WINIE - JAKIE MA SKUTKI?

Pan Jacek, ma 50 lat, jest 2 lata po rozwodzie. To była żona złożyła wniosek o rozwód z jego winy. Argumentowała, że za dużo pracował, rzadko był w domu i przez to rozpadło się małżeństwo. Pan Jacek był załamany, ale nie sprzeciwiał się. Zgodził się na uznanie jego winy i chciał szybko zamknąć sprawę rozwodu. Zdziwił się, kiedy kilka miesięcy po rozwodzie dostał pozew o przyznanie alimentów żonie.

Czytaj więcej…

Nowe prawo rodzinne. Zyskają dzieci i rodzice

Nowelizacja Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz niektórych innych ustaw ma przede wszystkim poprawić sytuację dzieci, które nie powinny ponosić konsekwencji tego, że między rodzicami doszło do konfliktu.

Czytaj więcej…

Człowiek najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa

Ludzie pozostają najsłabszym ogniwem w ochronie danych firmowych, a według badań amerykańskich to nie tylko szeregowi pracownicy, potencjalnie najmniej świadomi,  są oszukiwani przez operacje typu phishing.…

Czytaj więcej…

Walentynki – idealny czas na zdradę?

Walentynki to dzień wyjątkowy dla wszystkich zakochanych. Mimo, że większość pytanych deklaruje, że każdy dzień jest dobry na wyznawanie miłości to tego dnia jeszcze chętniej świętują. Niestety, tego dnia również wiele związków się rozpada…

Czytaj więcej…

Hackerzy wyłudzają pieniądze i podsycają paranoję

Anonimowy hacker pisze list na maila do osoby, której adres i IP z łatwością ustalił. Zdecydowanie insynuuje, iż osoba ta oglądała niedozwolone strony erotyczne dla nieletnich znajdując w tym ogromne upodobanie, ponieważ z lubością oddawała się masturbacji, a jego kamera to wszystko zarejestrowała.

Czytaj więcej…

Kiedy nastolatki zarabiają ciałem...

Zanika uczuciowość związków, a seks sam w sobie sprowadza się wyłącznie do potrzeby fizjologicznej. I tak też w obecnych czasach podchodzi do niego dojrzewające młode pokolenie. Czy jednak w każdym przypadku jest to całkiem bezpieczne? Niektóre nazbyt młode osoby uczyniły sobie z tego źródło dochodu.

Czytaj więcej…

Czy badanie ojcostwa jest nieetyczne?

Wzrasta liczba rozwodów z tego powodu, że ojcowie zdecydowali, iż nie będą kontynuować wychowywania dziecka, bowiem mają (mieli) wątpliwości co do swojego ojcostwa.

Czytaj więcej…

Flirt przez internet to też zdrada?

Sami sobie tłumaczymy, że przecież nie robimy nic złego, bo nie jest to w naszym odczuciu zdrada, a na pewno nie fizyczna, dlatego usprawiedliwiamy swoje zachowanie. Wysłaliśmy tylko kilka swoich zdjęć i poza pisaniem wiadomości nie robiliśmy dotąd nic złego…

Czytaj więcej…

Jak zostać detektywem?

Jeśli kandydaci na detektywa czerpią swoją wiedzę i wyobrażenia o tym zawodzie z filmów amerykańskich, to czeka ich spore rozczarowanie. Detektyw hollywoodzki to najczęściej zblazowany, niedbale odziany facet pracujący w słabo oświetlonym, zagraconym, a czasem zadymionym biurze, w mniej zamożnej części miasta.

Czytaj więcej…

Jak się przygotować do rozwodu?

Rozwód to, według badań, jedna z najbardziej traumatycznych sytuacji w życiu człowieka. Psychologowie szacują, że na liście stresujących zdarzeń rozwód plasuje się tuż za śmiercią i chorobą bliskiej osoby. Jak mądrze przygotować się do rozwodu, aby zminimalizować stres i przetrwać ten trudny czas?

Czytaj więcej…

Podsłuch wciąż wszechobecny. W polityce i biznesie

Jeśli ktokolwiek żywił złudzenia, iż afera E. Snowdena skłoni polityków, służby specjalne, ale także biznes do refleksji odnośnie stosowania podsłuchu w walce politycznej i konkurencyjnej, to tkwił w poważnym błędzie. Świadczą o tym zarówno kolejne afery „podsłuchowe”, jak i wciąż rosnący popyt rynkowy na urządzenia i usługi inwigilacyjne.

Czytaj więcej…

Kobiety zdradzają coraz częściej. Czy przegonią mężczyzn w ilości zdrad?

Detektyw zajmuje się głównie śledzeniem niewiernych mężów – taki stereotyp utarł się przez lata w oparciu o opinię, że to mężczyźni zdradzają najczęściej. Z usług detektywa coraz chętniej korzystają także panowie. Czy to znaczy, że kobiety zdradzają częściej czy faceci przestali się wstydzić, że są zdradzani.

Czytaj więcej…

Moda na rozwód?

Niemal 193. tysiące małżeństw zawartych w 2017 roku oraz ponad 65. tysięcy rozwodów. Tendencja wzrostowa ilości rozpadających się małżeństw trwa. Jak wskazuje doświadczenie detektywów – coraz częściej decyzję o rozwodzie podejmują kobiety.

Czytaj więcej…

Detektywi w zderzeniu z serialami. Ile prawdy jest w programach telewizyjnych?

Detektyw w przebraniu hydraulika wchodzi do domu potencjalnej kochanki obserwowanego mężczyzny i montuje ukrytą kamerę. W między czasie detektywi siedzący w busie nasłuchują rozmowę telefoniczną kochanków. 

Czytaj więcej…

Związek na odległość, czy ma szansę przetrwać?

Praca w jednym mieście, dom i rodzina w innym. Coraz częściej Polacy żyją na odległość.  Czy taki związek ma szansę przetrwać i kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa w tej trudnej sytuacji?

Czytaj więcej…

CZY WIERNOŚĆ JEST WBREW NATURZE?

W każdej kulturze i okresie historycznym zdrada zawsze była zjawiskiem powszechnym, jest stałym elementem ludzkiego życia. Czy mamy ją zapisaną w genach? 

Czytaj więcej…

KIEDY MĘŻCZYZNA ZDRADZA... ALE NIE Z KOBIETĄ

Typowa zdrada? Romans z koleżanką z pracy albo jednorazowa przygoda na służbowym wyjeździe. Co jednak, gdy są symptomy zdrady, a brak jest kochanki? Co w sytuacji, kiedy do zdrady dochodzi… z mężczyzną?

Czytaj więcej…

Jak się rozwieść z alkoholikiem?

Zdrada, przemoc domowa i alkoholizm to najczęstsze przyczyny rozwodu. Problem alkoholizmu dotyczy najczęściej mężczyzn, chociaż rośnie także liczba kobiet zbyt często zaglądających do kieliszka.

Czytaj więcej…

Jak zdradzają faceci?

Kobiety zdradzają dla uczuć, a mężczyźni dla doznań łóżkowych – to stereotyp, który panuje od lat. Czy to prawda? Jak zdradzają mężczyźni i dlaczego decydują się na szukanie nowych doświadczeń?

Czytaj więcej…

Kiedy zaczyna się zdrada?

Słyszysz „zdrada”, myślisz „łóżko”. To najprostsze skojarzenie, jakie nasuwa nam się kiedy mówimy i słyszymy o zdradzie, jakiej ktoś się dopuścił. Jednak, czy tylko zdrada fizyczna jest trudna do wybaczenia?

Czytaj więcej…

ZDRADA - CZY WARTO ZNAĆ PRAWDĘ?

Każdy przynajmniej raz słyszał powiedzenie, że „jeśli o czymś nie wiesz to, ta sprawa nie istnieje”. Czy podobnie jest z relacjami między partnerami? Czy jeśli jedno zdradza, a drugie o tym nie wie to wszystko jest w porządku? Czy lepsza najgorsza prawda czy słodkie kłamstwo?

Czytaj więcej…

LEWE ZWOLNIENIE? DETEKTYW WYŚLEDZI „ZDROWYCH CHORYCH”

18402300_1318420984894197_945165704836746805_oCo 20. skontrolowany przez ZUS pracownik na zwolnieniu lekarskim pracował dla konkurencji, wyjechał na urlop lub robił remont. Urzędnicy coraz częściej sprawdzają uczciwość „chorych”. Jednak nie tylko ZUS tropi zdrowych na zwolnieniu. Także pracodawcy nie wahają się sięgnąć po pomoc detektywa, aby sprawdzić czy ich pracownicy nie oszukują.

Czytaj więcej…

KURS NA LICENCJĘ DETEKTYWA - JAK WYBRAĆ NAJLEPSZY

Detektyw to zawód owiany aurą tajemniczości, wzbudzający ciekawość oraz kuszący coraz większe rzesze osób chcących prowadzić własne śledztwa. Jednocześnie to zawód bazujący na zaufaniu, lojalności oraz perfekcyjnej znajomości prawa. Jak przygotować się do tego zawodu? Gdzie i jak zdobyć uprawnienia?

Czytaj więcej…

Jak zdradzają kobiety?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Z roku na rok coraz częściej klientami biur detektywistycznych są mężczyźni, a kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie? Warto?

Rozwód z orzeczeniem o winie kojarzy się z praniem brudów na sali sądowej, wciąganiem postronnych osób w rodzinne spory oraz wyciąganiem najbardziej intymnych spraw na światło dzienne. Czy tak jest naprawdę? Czy dążenie do sprawiedliwego orzeczenia sądu musi być aż tak bolesne? Czy warto ubiegać się o rozwód z orzeczeniem o winie zdradzającego małżonka?

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość – jak nie dać się oszukać?

detektyw24Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności. Zabiegani, zajęci pracą i obowiązkami dnia codziennego mamy coraz mniej czasu na poznawanie ludzi w tradycyjny sposób stąd rosnące zainteresowanie aplikacjami i portalami, które pozwalają na nawiązywanie kontaktów w każdej wolnej chwili: w korku, podczas przerwy na lunch czy w poczekalni u lekarza. To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…

Dlaczego się zdradzamy?

cheating_boyfriend_

Długotrwałe romanse, sporadyczne skoki w bok czy jednorazowe przygody – zdrada ma wiele twarzy, ale przyczyny zazwyczaj są podobne: rutyna i nuda w związku, nadmiar obowiązków i problemy dnia codziennego. To główne problemy w związkach, które diagnozują detektywi wśród swoich klientów.

Czytaj więcej…

Czy wychowujesz swoje dziecko?

healthcare-dna-100352923-primary.idgeNiewinny romans na delegacji czy przygoda na imprezie niejednokrotnie może przynieść dużo większe konsekwencje niż wyrzuty sumienia czy moralny kac. Kiedy po kilku tygodniach czy miesiącach dzwoni telefon, a kobieta w słuchawce mówi: „pamiętasz mnie? Mamy ze sobą dziecko!” trudno o zachowanie stalowych nerwów. Czy jednak nieznajoma kobieta mówi prawdę czy może szuka okazji do wzbogacenia się? Detektywi coraz częściej realizują zlecenia polegające na dyskretnym badaniu DNA.

Czytaj więcej…

Czy nieobecność w Walentynki to sygnał zdrady?

33947EA000000578-0-image-a-2_1461749525261

Walentynki to w naszej kulturze wyjątkowy dzień dla wszystkich zakochanych. Dzień, w którym szczególnie zależy parom na spędzeniu razem miłego dnia i jeszcze milszego wieczora. Co jednak, gdy jedno z partnerów usilnie wymiguje się z randki w tym ważnym dniu? Czy to oznaka zdrady?

Czytaj więcej…