Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Dziś podsłuchy w telefonie wcale nie należą do rzadkości. Poznaj kilka cennych wskazówek i sprawdź, czy Twoje rozmowy są bezpieczne.

Czym jest oprogramowanie szpiegowskie?

Funkcje telefonów komórkowych już dawno nie ograniczają się wyłącznie do dzwonienia czy wysyłania wiadomości tekstowych. Obecnie urządzenia pozwalają na przeglądanie zasobów internetowych, robienie zdjęć, korzystanie z komunikatorów i portali społecznościowych. W dodatku istnieją tysiące aplikacji mobilnych.

Obok przydatnego oprogramowania nie brakuje również funkcji, które mogą wyrządzić wiele szkód. Aplikacja szpiegowska zbiera wiele cennych informacji i przekazuje do przestępców. Pozwala na podsłuchiwanie rozmów i nagrywanie ich, a także śledzi działania użytkownika. Zdarza się, że ofiara może utracić dostęp do poczty mailowej, mediów społecznościowych, a nawet konta bankowego. Choć wydaje się, że instalacja takiego programu na urządzeniu jest trudna, hakerzy stosują coraz nowsze metody, a ta operacja zajmuje tylko kilka chwil.

Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Wiesz już, jak poważne szkody może wyrządzić podsłuch telefonu. Dostępność oprogramowania szpiegowskiego sprawia, że praktyka zakładania tzw. pluskwy jest coraz powszechniejsza. Tymczasem nikt z nas nie chce, aby rozmowy czy wiadomości trafiały w ręce osób trzecich. Dotyczy to m.in. przedsiębiorców, którzy gromadzą w telefonie bardzo ważne informacje na temat firmy czy finansów.

Ponadto w pamięci urządzenia nie brakuje zdjęć, filmów oraz wiadomości, które chcemy pozostawić tylko dla siebie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zastanawia się, jak zabezpieczyć telefon przed podsłuchem.

Na szczęście istnieją skuteczne rozwiązania, które pomogą Ci sprawdzić, czy podsłuch na telefon został zainstalowany. Przede wszystkim zwróć uwagę na kody MMl: 

  • *#21# – ten kod pozwoli Ci sprawdzić, czy rozmowy i SMS-y nie są przekazywane na inny numer. To najprostsza, a zarazem skuteczna metoda. Ponadto pozwala z łatwością wskazać sprawcę.
  • *#62# – po wpisaniu kodu uzyskasz informacje, gdzie przekazywane są połączenia telefoniczne w sytuacji, gdy jesteś poza zasięgiem. Najczęściej jest to numer poczty głosowej, co stanowi bezpieczne rozwiązanie. Jednak czasami okazuje się, że hakerzy w ten sposób pozyskują informacje. Zdecydowanie warto to sprawdzić.
  • *#06# – ten kod MMI pozwala na identyfikację telefonu m.in. za pomocą numeru IMEI. Z takiego rozwiązania bardzo często korzystają policjanci, aby dowiedzieć się, czy urządzenie nie jest kradzione

Jeżeli wykryłeś przekierowania, możesz je wyłączyć kodem ##0020#. Pamiętaj jednak, że powyższe kody pozwalają sprawdzić podsłuchy telefonu jedynie w podstawowym zakresie. Tymczasem wiele osób pyta, jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu przez policję bądź doświadczonych hakerów. Wówczas należy skorzystać z innych rozwiązań.

Zwróć uwagę, że wielu przestępców korzysta z bardzo zaawansowanych metod. Wśród nich można wyróżnić specjalne urządzenia ze sklepów szpiegowskich i detektywistycznych. Wystarczy chwila nieuwagi, aby w kilka sekund zainstalować miniaturowy podsłuch w telefonie. Jeśli chociaż na minutę zostawiłeś telefon np. na biurku w pracy, istnieje ryzyko, że ktoś zdecydował się na taki krok.

Ponadto na rynku znajdziesz takie urządzenia, jak wykrywacze podsłuchu. Czy to dobre rozwiązanie? Otóż ich jakość i skuteczność jest różna. Na pewno nie warto sięgać po najtańsze i niesprawdzone produkty, gdyż w ten sposób narazisz się na stratę pieniędzy. Szczegółową wiedzę, jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu mają jedynie profesjonaliści. Jeśli podejrzewasz, że ktoś zainstalował pluskwę lub oprogramowanie szpiegowskie w Twoim urządzeniu, koniecznie skontaktuj się z biurem detektywistycznym.

Doświadczeni eksperci doskonale znają metody działania sprawców, a jednocześnie wiedzą, jak wykryć i zneutralizować podsłuchy. Ponadto istnieje wysoka szansa zidentyfikowania sprawcy. Wszystko to sprawia, że z takich usług regularnie korzystają osoby, które przechowują w pamięci smartfona bardzo ważne informacje.

Podsłuch do telefonu – czy jest legalny?

Wiele osób zastanawia się, czy instalacja podsłuchów bądź aplikacji szpiegowskich w pamięci urządzenia jest legalne. Tymczasem polskie prawo zakazuje takich praktyk. Jedynie służby mundurowe mają prawo korzystać z podobnych rozwiązań w celu pozyskania informacji o działaniach przestępczych.

Bardzo często nad podsłuchiwaniem urządzenia zastanawiają się osoby, które podejrzewają partnera lub partnerkę o zdradę. W takich sytuacjach istnieje legalne i dużo lepsze rozwiązanie. Wystarczy skontaktować się z licencjonowanym detektywem, który przeprowadzi obserwację i sporządzi szczegółowy raport. Wówczas dowiesz się, czy Twoje podejrzenia są zasadne. Pamiętaj, że eksperci zawsze stosują praktyki przewidziane przez prawo, zatem zakładanie podsłuchów nie wchodzi w grę.

Jak samodzielnie wykryć aplikacje szpiegowskie?

Oprogramowanie, które zbiera informacje jest bardzo niebezpieczne. Nic więc dziwnego, że tak często szukamy sposobów na samodzielną identyfikację zagrożenia. Jednak wcale nie jest to proste. Musisz pamiętać, że aplikacje pozostają niewidoczne dla użytkownika smartfona i zazwyczaj nie są dostępne w menu. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc zapobieganie problemu i noszenie smartfona zawsze przy sobie. W przeciwnym razie przestępca może zainstalować podsłuch lub oprogramowanie.

Do najczęściej wykorzystywanych urządzeń należą miniaturowe dyktafony, które umieszcza się pod obudową. Ponadto dużą popularnością cieszą się podsłuchy GSM. To oczywiście tylko niektóre rozwiązania stosowane przez nieuczciwe osoby. Spektrum dostępnych metod jest bardzo szerokie, przez co trudno zorientować się o ich zastosowaniu.

Zdarza się, że ofiary przez długi czas nawet nie podejrzewają, że w pamięci smartfona znajduje się oprogramowanie szpiegowskie. Dzieje się tak, gdy przypadkowo samemu je instalują. Nierozważne osoby bardzo często klikają na linki, które mogą wykradać hasła do aplikacji bankowej. Wówczas złodzieje błyskawicznie kradną pieniądze.

Pamiętaj, że w oficjalnych sklepach możesz pobrać oprogramowanie, które rzekomo wykrywa podsłuch. Jednak trudno ocenić ich skuteczność. Z reguły darmowe oprogramowanie nie zapewnia oczekiwanych efektów. Dlatego dużo lepszą opcją jest pomoc detektywa, który korzysta z bardzo zaawansowanych narzędzi. Pamiętaj, że aplikacje szpiegowskie są zatem niezwykle groźne.

Chociaż trudno będzie Ci stwierdzić, że na smartfonie na pewno jest podsłuch, istnieją sposoby na zabezpieczenie urządzenia. Przede wszystkim rzuć okiem, które aplikacje mają dostęp do mikrofonu czy zdjęć. Te informacje z łatwością znajdziesz w ustawieniach, a w razie potrzeby dokonasz modyfikacji. Pamiętaj, aby nie nadawać uprawnień podejrzanych aplikacjom.

Przypominamy, ze programy szpiegowskie są bardzo dobrze ukryte, a wręcz niewidoczne. Dlatego bez specjalistycznej wiedzy trudno liczyć na ich identyfikację. To zadanie najlepiej oddać w ręce profesjonalistów, którzy korzystają z bardzo skutecznych narzędzi. Z pomocą detektywa na pewno sprawdzisz, czy w urządzeniu jest zainstalowany podsłuch rozmów telefonicznych lub oprogramowanie szpiegowskie. Przekonało się o tym wielu wymagających klientów.

Podsłuch na telefonie – pierwsze oznaki

Chociaż podsłuchy do telefonu niełatwo zidentyfikować, istnieją pewne oznaki, które powinny wzbudzić Twoją czujność. Niektóre osoby zauważają, że smartfon od pewnego czasu działa zupełnie inaczej. Niezależnie od tego, czy złodziej zainstalował podsłuch w telefonie za darmo w postaci aplikacji, czy zapłacił za profesjonalne oprogramowanie, warto rzucić okiem na poniższe elementy.

  • Smartfon nadmiernie się nagrzewa – nagrzewanie się urządzenia może być związane ze zwiększoną pracą podzespołów. Bardzo często aplikacje szpiegowskie obciążają procesor, na co wskazuje podniesiona temperatura.
  • Duże zużycie danych komórkowych – zdarza się, że oprogramowanie szpiegowskie zużywa dużą ilość danych komórkowych, co może zaniepokoić. Szczegółowe informacje znajdziesz w ustawieniach. Jeśli nie wiesz, co jest przyczyną takiego stanu, warto zapytać o szczegóły operatora. Gdy nadal nie znajdziesz odpowiedzi, możesz podejrzewać, że na urządzeniu jest zainstalowane nielegalne oprogramowanie.
  • Dużo szybsze zużycie baterii – jeśli bateria smartfona bardzo szybko się rozładowuje, przyczyny mogą być różne. Często wiele aplikacji działa w tle, które wystarczy wyłączyć. Pamiętaj jednak, że oprogramowanie zainstalowane przez oszustów bywa niewidoczne. Dlatego warto sprawdzić, czy smartfon jest bezpieczny.
  • Automatyczne włączenie sieci Wi-Fi – jeśli wyłączysz internet bądź lokalizację, a mimo tego za jakiś czas uruchamia się niezapamiętana wcześniej sieć WiFi, jest to poważny sygnał, który może świadczyć o nielegalnych praktykach. Chociaż popularna aplikacja podsłuch na telefon za darmo raczej nie spełni swojej funkcji, oszuści poszukują coraz nowszych metod.

Jak zabezpieczyć urządzenie przed aplikacjami szpiegowskimi?

Zastanawiasz się, czy można wykryć podsłuch telefonu za darmo? To z reguły bardzo trudne. Natomiast istnieją skuteczne sposoby, dzięki którym możesz ustrzec się przed działaniami oszustów i znacznie zmniejszyć ryzyko śledzenia.

Przede wszystkim zabezpiecz urządzenie hasłem i nie podawaj go nikomu. W nowszych sprzętach odblokujesz ekran za pomocą odcisku palca lub przez funkcję, która rozpoznaje twarz. W takich przypadkach hakerowi dużo trudniej jest złamać dostęp.

Warto również ustawić hasła do aplikacji, wiadomości czy zdjęć. W ten sposób ochronisz urządzenie przed dostępem osób trzecich. Pamiętaj również, aby pobierać oprogramowanie z oficjalnych sklepów. Inne aplikacje mogą wyrządzić wiele szkód.

Podsłuch w telefonie – co robić?

Jeśli podejrzewasz, że na Twoim urządzeniu zainstalowano aplikację szpiegowską, skontaktuj się z doświadczonym detektywem. Specjalista dokładnie sprawdzi telefon i wskaże, czy zagrożenie faktycznie istnieje. Ponadto może przeprowadzić śledztwo i ustalić, kto założył podsłuch.

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej