Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

KOBIETA DETEKTYW

Kobieta detektyw, detektywka… coraz częściej usługi detektywistyczne realizowane są przez kobiety. Dlaczego warto w niektórych sprawach przełamać stereotypowe postrzeganie detektywa i skorzystać z usług kobiety detektywa? 

Po pierwsze empatia. Badania pokazują, że kobiety są generalnie bardziej empatyczne niż mężczyźni. Praca detektywa to także rozmowa z osobami potrzebującymi pomocy i wsparcia. Kobieca empatia, umiejętność wczuwania się w sytuację oraz budowanie zaufania niezbędnego do szczerej rozmowy i zwierzenia się z najbardziej intymnych spraw daje wielu osobom psychiczny komfort przy korzystaniu z usług detektywistycznych.

Po drugiemniejsza podejrzliwość rozmówcy. Kiedy kobieta-detektyw przeprowadza wywiady incognito, rzadko się zdarza, aby ktoś utożsamił ją z prywatnym detektywem. Chociaż dzisiaj to oczywisty stereotyp, to takie automatyczne założenie w rzeczywistości daje kobietom przewagę. Ludzie zwykle bardziej ufają kobiecie, której nie znają niż mężczyźnie, którego widzą po raz pierwszy. Większość kobiet na ogół wydaje się mniej groźna, mają przyjazną twarz, wiele poproszonych osób bez wahania pomoże kobiecie. Mężczyźni w podobnych przypadkach muszą się o wiele więcej napracować.

Po trzecie, łatwość obserwacji i „wtopienia się” w tłum. Czy dzisiaj można wyobrazić sobie mężczyznę obserwującego przez kilka godzin plac zabaw dla dzieci bez wzbudzania podejrzeń? Oczywiście nie!! Kobieta w tej samej sytuacji z dużym prawdopodobieństwem takich podejrzeń nie wywoła, a  taka obserwacja jest niekiedy niezbędna przy sprawach rozwodowych. W wielu innych obserwacjach kobieta-detektyw jest lepszym wyborem niż mężczyzna. Jak wynika z doświadczeń, jeśli osoba obserwowana na spacerze dwukrotnie zauważy tę samą kobietę, to uzna ten fakt jedynie za zbieg okoliczności. Któż ponadto będzie podejrzewał młodą kobietę siedzącą na schodach ze smartfonem, że obserwuje jego dom?

Po czwarte, kobieta nie kojarzy się z zagrożeniem. Ostatnią rzeczą która przyjdzie osobie obserwowanej do głowy to ta, że podążająca za nim kobieta jest detektywem. Skoro ta branża jest zdominowana przez mężczyzn, to bycie kobietą jest olbrzymią zaletą. Kiedy kobieta prowadzi obserwację z zaparkowanego samochodu nie wywoła reakcji zaciekawionego mieszkańca kamienicy, nie podejdzie zapytać co ona tu robi, bowiem nie kojarzy się z potencjalnym przestępstwem.

Po piąte, atutem jest przysłowiowa kobieca drobiazgowość. Ogromną częścią pracy prywatnego detektywa są żmudne badania, gromadzenie najdrobniejszych i zdawałoby się błahych informacji. Tu potrzebne są cierpliwość i upór. Czasami nie wystarczą fakty, ale umiejętność ich powiązania, przysłowiowa „kobieca intuicja” i spostrzegawczość, wyczucie nastroju rozmówcy. Niewątpliwie takimi atutami obdarzone są kobiety-detektywi.

Fakt, że wiele osób w społeczeństwie nie docenia kobiet, ułatwia w tym wypadku wykonywanie zadań związanych ze żmudnym poszukiwaniem informacji i poufnymi działaniami. Czy kobiety są lepszymi detektywami od mężczyzn? To źle postawione pytanie. Istnieją takie obszary w działalności detektywistycznej, kiedy rola kobiet jest wręcz niezbędna i nieoceniona. Jedne i drudzy są tej profesji bardzo potrzebni.

KOBIETA DETEKTYW – ZADZWOŃ

Katarzyna Bracław tel.: +48 733 622 222

e-mail: katarzyna.braclaw@detektyw24.net