Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

WYKRYWACZ KŁAMSTW

Wariograf, zwany potocznie wykrywaczem kłamstw, to zaawansowane badanie pozwalające stwierdzić prawdomówność badanej osoby. 

Mechanizm działania wariografu opiera się na badaniu reakcji organizmu na stres wywołany kłamstwem. Kłamanie wywołuje psychiczny niepokój, lęk czy stres, a one powodują konkretne reakcje organizmu. Są to między innymi zwiększenie ciśnienia krwi, przyspieszenie oddechu oraz zmniejszenie oporności skóry na przewodzenie elektryczności – te trzy reakcje organizmu na stres wywołany kłamstwem sprawdza wariograf. 

Badanie wariografem dzieli się na trzy etapy:

  • pytania obojętne – dotyczące sytuacji obiektywnych jak np. pogoda czy aktualna data;
  • pytania kontrolne – bardziej szczegółowe pozwalające na sprawdzenie poprawności działania urządzenia i dotyczą np. imienia i nazwiska osoby badanej;
  • pytania krytyczne – dotyczą weryfikowanej sprawy.

Początkowo badanie wariografem było zarezerwowane do spraw toczących się przed sadem. Obecnie coraz częściej z badania wariografem korzystają osoby prywatne czy firmy w takich sprawach, jak:

  • lojalność pracowników;
  • wierność małżeńska;
  • pomówienia, nękanie, stalking;
  • wskazanie sprawców kradzieży;
  • konflikty rodzinne.

Agencja detektywistyczna oferuje profesjonalne badanie wariografem prowadzone przez wykwalifikowanych pracowników mających odpowiednią wiedzę w kwestii przebiegu badania, odczytu jego wyników oraz ich analizy i opinii będącej końcowym efektem badania wariograficznego. Badanie wykrywaczem kłamstw może stanowić element szerszej strategii detektywistycznej obejmującej całokształt działań związanych z prowadzonym zleceniem lub objąć samo sprawdzenie wiarygodności badanej osoby.

Badanie może być przeprowadzone w dowolnym miejscu na terenie całego kraju. Ekspertyza z badania może stanowić element materiału dowodowego w sprawach sądowych.

Jak przebiega badanie wariografem?

Zastanawiasz się, jak działa wykrywacz kłamstw? Jesteś w dobrym miejscu. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się urządzenie i czy działa skutecznie. Poznaj szczegółowe informacje i dowiedz się więcej na temat tego popularnego badania.

Czym jest badanie wariograficzne?

Badanie wariograficzne rejestruje nieświadome reakcje organizmu. Odpowiednie czujniki mierzą częstotliwość oddechu, potliwość, puls, ciśnienie krwi oraz ruch ciała. Parametry określa się podczas zadawania pytań, na które badana osoba odpowiada przecząco bądź twierdząco. Zatem kluczowym aspektem są tu emocje oraz reakcje.

Podczas badania wariografem komputer zbiera i analizuje informacje. Natomiast biegli odczytują wskaźniki i potrafią wskazać, czy osoba mówi prawdę, czy kłamie. Warto podkreślić, że stosunek badanie wariograficzne cena – skuteczność stoi na bardzo dobrym poziomie. Jednak zawsze należy odwiedzać gabinety prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów.

Badanie wariografem cena

Najczęściej wariograf wykorzystuje się, aby zbadać, czy nie doszło do kradzieży towaru bądź ważnych informacji w firmie. Ponadto badaniom niekiedy poddają się partnerzy w związkach, aby oczyścić się z zarzutów zdrady. To niejedyny przypadek, w którym badane osoby chcą udowodnić swoją niewinność.

Dlatego w przypadku takich usług, jak badania wariografem cena często stanowi drugorzędny aspekt. W dodatku jest dosyć niska, biorąc pod uwagę efekty, jakie możesz uzyskać. Za standardową usługę najczęściej zapłacisz 2000-2500 zł. Jednak kwota może sięgać nawet ok. 5500 zł, jeśli chodzi o badanie do celów procesowych.

Wiele zależy od renomy punktu i doświadczenia ekspertów. Najlepiej stawiać na sprawdzone rozwiązania, które cieszą się pozytywnymi opiniami. Dzięki temu możesz liczyć na najlepszą zależność wariograf cena a jakość proponowanej usługi.

Jak wygląda badanie wariografem?

Przed wykonaniem badania niezbędny jest wywiad lekarski z badaną osobą. Warto podkreślić, że istnieje wiele przeciwwskazań, które wykluczają możliwość wykonania testu. Mowa tu np. o zażywaniu antydepresantów czy środków psychoaktywnych, a także leków na choroby krążenia, niektóre schorzenia przewlekłe czy stany lękowe. Przeciwskazaniem jest również ciąża.

Jeśli specjalista dopuści osobę do badania, ustalany jest miejsce i termin. Specjaliści prowadzą badania w pomieszczeniach bez elementów, które mogłyby rozpraszać uwagę. Zazwyczaj test na wykrywaczu kłamstwa rozpoczyna się od pytań obojętnych, np. czy dziś jest wtorek? Te nie wywołują stresu i pozwalają płynnie przejść do tzw. pytań krytycznych.

Na podstawie reakcji organizmu specjaliści mogą określić prawdomówność z dokładnością do 95%. Wspomniane reakcje nie zależą od woli badanej osoby, co przekłada się na bardzo wysoką skuteczność.

Warto podkreślić, że pytania są opracowane przez specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak powinny wyglądać badania wariograficzne cena u najlepszych ekspertów może być wyższa, jednak warto wybierać sprawdzone usługi.

ZADZWOŃ DO EKSPERTA

Józef Polikowski tel.: +48 733 477 777

e-mail: jozef.polikowski@detektyw24.net