Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Hejt w sieci – dowody

Praktycznie każdy z użytkowników internetu miał do czynienia ze zjawiskiem hejtu bezpośrednio lub pośrednio i wie jakie może przynieść ono tragiczne skutki. Nie każdy jednak wie, czym tak naprawdę jest hejt i skąd wzięło się to pojęcie – pojęcie, które stanowi zmorę naszych czasów i jest stosunkowo trudne do udowodnienia, jeśli zostaniemy z tym sami i nie skorzystamy z pomocy Policji lub wyspecjalizowanego biura detektywistycznego jak Detektyw 24. Internauci niestety lubią hejtować, dotyczy to głównie celebrytów, dziennikarzy ale ofiarami hejtu coraz częściej padają osoby „anonimowe” będące szkalowane przez współpracowników czy znajomych z bliskiego otoczenia. Przyczyny takiego działania to niejednokrotnie zazdrość, zawiść czy po prostu… nuda. Hejt może więc spotkać każdego z nas. 

Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. To wszelkie formy uderzenia w kogoś, nie tylko słowem, ale i grafiką, czy filmem. Wielu internautów czuje się  w sieci bezkarnych i anonimowych, dlatego chętnie obrażają innych użytkowników w czasie dyskusji, ale nie tylko ich. Celem hejterów są też ludzie znani z pierwszych stron gazet, czy raczej z głównych stron portali społecznościowych, czy plotkarskich. Fala hejtu zalewa szczególnie fora dyskusyjne (w dużej mierze fora o zasięgu lokalnym i regionalnym) i komentarze w serwisach. Jednak nie tylko. Często pod ostrzałem hejterów są także politycy. 

Osoby „hejtujące” często nie zdają sobie sprawy, że robią coś złego, bardzo często ślepo i bezmyślnie naśladują innych Internautów uważając, że jest to na topie. Nie zdają sobie one sprawy ile złego mogą w ten sposób komuś wyrządzić, niszcząc mu często życie, a w skrajnych przypadkach doprowadzając do załamania nerwowego, czy nawet samobójstwa. 

Dlatego także biuro detektywistyczne Detektyw 24, wychodząc naprzeciw naszym klientom poza działaniami z zakresu zbierania dowodów cyberstalkingu, wprowadza do swojej oferty także usługę polegającą na wykrywaniu tego typu zjawisk oraz pomocy w ich zwalczaniu i neutralizacji. Ustalenie sprawców hejtu w sieci i zebranie dowodów mogących świadczyć o prowadzanej przez nich działalności hejterskiej nie jest sprawą prostą i nie zawsze pomimo naszych starań zakończy się pełnym sukcesem. Jednak zebrany przez nas materiał, jeżeli nawet nie da jednoznacznego dowodu o czyjeś winie, może dać podstawę do dalszych czynności organów ścigania.

Działania, jakie podejmuje agencja detektywistyczna Detektyw24 w walce z hejtem:

  • zebranie i zabezpieczenie przypadków hejtu do wykorzystania procesowego;
  • weryfikacja internetowej działalności użytkowników dopuszczających się hejtu;
  • zebranie elektronicznych materiałów dowodowych dokumentujących dokonanie hejtu przez wskazanych użytkowników;
  • wywiad detektywistyczny w celu ustalenia tożsamości wskazanych użytkowników sieci internetowej dopuszczających się aktów hejtu;
  • analiza cyberprzestrzeni w celu ustalenia, czy wskazana osoba jest obiektem hejtu na innych forach internetowych/portalach społecznościowych;

Jeżeli jesteś ofiarą hejtu w sieci i wszystkie podejmowane przez Ciebie działania nie przyniosły oczekiwanych efektów, jesteśmy w stanie pomóc i zebrać dowody, które mogą stanowić podstawę do dalszych działań organów ścigania. Działania, jakie podejmuje agencja detektywistyczna umożliwią wykrycie, a, w późniejszym etapie działań podejmowanych przy organy ścigania, także ukaranie sprawców.

Zadzwoń do eksperta

Józef Polikowski

tel.: +48 733 477 777

e-mail: jozef.polikowski@detektyw24.net