Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

DETEKTYWISTYCZNE SZKOLENIA SPECJALNE

Konferencja podnosząca świadomość o zagrożeniach działań socjotechnicznych i pozostawiania informacji o osobach w sieci. 

Obecnie Internet stał się nieodzowną częścią codziennego życia. Niektórzy wręcz twierdzą, że „Jeżeli nie ma Cię na Facebooku, to nie istniejesz.” Internet stał się narzędziem marketingowym, narzędziem do przedstawienia swojej oferty. Równocześnie jednakże Internet stał się miejscem coraz częściej wykorzystywanym do prowadzenia działalności przestępczej. W sieci znajdują się te informacje na nasz temat, które umieściliśmy sami lub zostały umieszczone przez osoby trzecie. Zawierają dane o zainteresowaniach, miejscach pobytu, członkach rodziny czy statusie majątkowym, a nawet dane kontaktowe, czy szczegółowe dane personalne. Stanowią idealne źródło informacji dla potencjalnych przestępców, stanowią punkt wyjścia do podjęcia przez nich działań socjotechnicznych, zmierzających do ukierunkowania nas na jakieś działania, do spowodowania określonych zachowań. Jak się przed tym bronić? Jak rozsądnie korzystać z sieci i mediów społecznościowych? Na to pytanie odpowiemy podczas konferencji na temat zagrożeń w sieci.

Polecane Produkty – komunikatory i inne systemy wspierające 

Wszystkim zależy na zachowaniu poufności naszej korespondencji, rozmów telefonicznych, czy też aktywności w Internecie. Korzystamy z sieci w różnych miejscach – w domu, w pracy, czy też z publicznie dostępnych sieci Wi-Fi. Jakie kroki poczynić, aby było to bezpieczne? Co przedsięwziąć, aby nasze wiadomości były odczytywane tylko przez osoby do tego uprawnione? E-mail wysłany bez zabezpieczeń jest jak pocztówka – każdy, przez czyje ręce przejdzie może go przeczytać. Dopiero zaszyfrowanie wiadomości gwarantuj, że możemy być pewni, że przesyłane przez nas dane nie trafią w niepowołane ręce.

W ramach szkolenia specjaliści naszej Agencji przedstawią między innymi jak zabezpieczyć pocztę e-mail, aby mogła być odczytana tylko przez adresata, co zrobić by mieć pewność, że przesłana wiadomość pochodzi od osoby, która ją podpisała, co daje korzystanie z komunikatorów internetowych, jak korzystać z publicznie dostępnych otwartych sieci Wi-Fi, jak korzystać ze złożonych haseł, nie mając ich zapisanych na kartce.

Ryzyka i skutki związane z brakiem świadomości i ostrożności życia na świeczniku polityczno-biznesowym.

Osoby zajmujące eksponowane miejsce w świecie polityki i biznesu są znacznie bardziej narażone na zagrożenia związane z ujawnieniem danych bezpośrednio ich dotyczących niż przeciętny obywatel. Różna też może być motywacja osób dążących do pozyskania danych na temat wspomnianych ludzi. Mogą dążyć do uzyskania kompromitujących danych w celu skompromitowania danej osoby, czy to da zwykłego rozgłosu, czy też w celu wyeliminowania jej z życia politycznego lub z danej branży biznesowej. Mogą też te same materiały wykorzystać do osiągnięcia własnych celów na drodze szantażu. Jak temu przeciwdziałać? Jak się zachowywać w życiu realnym i w cyberprzestrzeni, aby samemu nie dostarczać materiałów, które mogą w przyszłości zostać wykorzystane przeciwko nam? Zagadnienia związane z bezpiecznym korzystaniem z sieci Internet, unikaniem prowokacji i innych działań socjotechnicznych, najczęściej stosowanymi metodami, wykorzystywanymi do uzyskania materiałów kompromitujących (w Internecie i życiu realnym) przedstawią pracownicy Agencji Detektyw24.

ZADZWOŃ DO EKSPERTA

Józef Polikowski tel.: +48 733 477 777

e-mail: jozef.polikowski@detektyw24.net