Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Wykrywanie dyktafonów

Dyktafony robią swoistą furorę jako narzędzie w – nie zawsze etycznej – walce  konkurencyjnej przedsiębiorstw. Konkurenci stosujący je do podsłuchiwania biznesowych przeciwników często tkwią w błogiej nieświadomości, iż jest to urządzenie niewykrywalne. Nic bardziej błędnego. Wprawdzie dyktafony nie są zaliczane do typowych urządzeń podsłuchowych, ale od dawna służą do nagrywania rozmów adwersarzy, a przez to do zbierania informacji o osobach pozostających w kręgu zainteresowania.

Dyktafony są z pewnością trudniejsze do namierzenia niż urządzenia nadające, ponieważ nie nadają w eter, mogą się uruchamiać w momencie, gdy uchwycą głos. W odróżnieniu od powszechnie znanej „pluskwy”, dyktafon nie emituje sygnałów na odległość. Problem z dyktafonami polega również na tym, iż mogą być zakamuflowane w bardzo drobnych przedmiotach codziennego użytku: piórze, zapalniczce, pendrivie, zegarku, a jako minirejstratory praktycznie w każdym urządzeniu elektronicznym. Użytkownik w dowolnej chwili może dokonać skrytego nagrania prowadzonej rozmowy Jednak przy zastosowaniu technologicznie zaawansowanych urządzeń można je zidentyfikować i dokładnie zlokalizować.

Dyktafony są wykrywalne

Stosowane wykrywacze do dyktafonów posiadają inną specyfikę działania niż tradycyjne. Wysyłając wiązkę fal analizują ich odbicie, echo, a następnie oceniając całe spektrum odbitych fal są w stanie pokazać podejrzane układy scalone bez względu czy są one aktywne, czy nie.

Wykrywacze dyktafonów mogą okazać się przydatne w wielu sytuacjach życiowych i zawodowych. Są w stanie może ograniczyć praktycznie do zera sytuacje, w których przeciwnik (konkurent) naraża na szwank dobro naszej firmy, jej kondycję finansową, reputację, ale też mogą przydać się tam, gdzie chodzi o dobro i bezpieczeństwo naszej rodziny.

Biuro Detektyw24 służy pomocą

W odpowiedzi na coraz liczniejsze pytania o urządzenia do wykrywania dyktafonów, w obliczu rosnącego popytu na tego rodzaju usługę, odpowiadamy: tak, mamy kompetencje, doświadczenie, wysokiej klasy specjalistów i zaawansowany technicznie sprzęt, aby skutecznie zmierzyć się z wykryciem dyktafonu.

Urządzenia do wykrywania dyktafonów są cenowo wyrafinowane (w przedziale 30 – 400 tys. zł), a więc nie ma potrzeby, aby firmy czy indywidualni przedsiębiorcy dokonywali tego rodzaju wydatków, które nie zawsze mogą się zwrócić i decydowali się na szukanie podsłuchów na własną rękę. Poza wysoką ceną są one dość skomplikowane w obsłudze i wymagają doświadczonego operatora. Posiadamy profesjonalny sprzęt, a więc przede wszystkim wykrywacze złącz nieliniowych renomowanych producentów.

Do przeprowadzenia audytu wykorzystujemy wykrywacz ST-403 Cayman pozwalający na odnalezienie różnego rodzaju urządzeń elektronicznych: podsłuchy, dyktafony, kamery, telefony komórkowe, karty SIM, karty chipowe, a także wykrycie urządzeń częściowo zasłoniętych, np. poprzez zbrojenia w ścianie. Detektor Cayman pozwala na odnalezienie każdego z tych rodzajów urządzeń, nawet jeśli są wyłączone i nieaktywne, co daje 100% pewność bezpieczeństwa.

Oferujemy lokalizację dyktafonów w pomieszczeniach, samochodach, urządzeniach elektronicznych, za pomocą których prowadzona jest działalność biznesowa (telefony, laptopy itp.). W tym celu proponujemy niezbędne w takich sytuacjach przeszukanie pomieszczeń służbowych, mieszkań, samochodów. Nasi specjaliści oferują przy okazji nie tylko wykrywanie dyktafonów, ale kompleksową identyfikację wszelkiego rodzaju podsłuchów i podglądów.

Czytaj także: Szukanie podsłuchów? Zobacz wykrywacze podsłuchów

Zadzwoń do eksperta

Józef Polikowski tel.: +48 733 477 777

e-mail: jozef.polikowski@detektyw24.net