Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Wykrywanie podsłuchów

Podsłuchy są najbardziej powszechną niezgodną z prawem metodą pozyskiwania informacji. Najprostszy podsłuch można kupić za kilkanaście złotych. Tyle wystarczy, żeby pozyskać poufne bezcenne informacje.

Na podsłuchy powinni uważać zwłaszcza osoby zarządzające firmami, konkurencja chcąc pozyskać dane dotyczące planów rozwoju, kontrahentów, struktury firmy czy tajemnic przedsiębiorstwa nie ma oporów, aby posunąć się do stosowania nielegalnych metod szpiegowania. Wykrywanie podsłuchów w firmach, gabinetach zarządu czy nawet na halach produkcyjnych jest jednym z najczęściej realizowanych zleceń przez detektywów. Odpowiedzialne prowadzenie biznesu wymaga ochrony najbardziej poufnych danych, których wyciek może spowodować wielomilionowe szkody, a wręcz doprowadzić do utraty kluczowego źródła przychodów.

Nie rzadziej po usługi prywatnego detektywa w zakresie wykrywania podsłuchów sięgają kancelarie adwokackie, dla których zachowanie w tajemnicy poufnych danych klientów jest podstawą funkcjonowania. Ich wyciek całkowicie zburzy zaufanie zleceniodawców. Badanie antypodsłuchowe wykonane przez fachowców da pewność, że biura kancelarii są bezpieczne i można w nich swobodnie rozmawiać.

Czytaj także: informatyka śledcza – cennik

Po podsłuchy sięgają także małżonkowie podczas rozwodu, w ten sposób chcąc dowiedzieć się, czy współmałżonek pozostaje w innym związku lub żeby poznać strategię rozwodową. Uniemożliwia to skuteczną walkę o swoje prawa, o rozwód z orzeczeniem o winie czy sprawowanie opieki nad dzieckiem. Przeprowadzenie badań antypodsłuchowych w domu, samochodzie oraz sprawdzenie pod kątem instalacji programów monitorujących to kluczowy krok przed rozpoczęciem działań detektywistycznych. Samodzielne szukanie podsłuchów nie gwarantuje bezpieczeństwa informacji.

Wykrywanie podsłuchów prowadzone jest przez ekspertów z zakresu informatyki śledczej przy użyciu profesjonalnego sprzętu antypodsłuchowego. Sporządzony raport stanowi materiał dowodowy i może być przedstawiony przed sądem lub na policji. Sprzęt, jakim dysponuje agencja detektywistyczna Detektyw24 pozwala na wykrycie podsłuchów cyfrowych i analogowych, uśpionych i czynnych oraz lokalizatorów GPS i kamer.

Podsłuchy i ukryte kamery to częsty element nieczystej gry przedsiębiorców, którzy aby pozyskać bezcenne informacje na temat konkurenta biznesowego posuwają się do nielegalnych i nieetycznych rozwiązań. Z takiej metody pozyskania dowodów na niewierność współmałżonków korzystają także osoby przygotowujące się do rozwodu, które wyprowadzając się z domu pozostawiają po sobie „pamiątki” mające im pomóc w zebraniu materiałów potwierdzających nieuczciwość byłego partnera.

Nagrywanie osób bez ich zgody jest w Polsce nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Jest to jednak przestępstwo ścigane na wniosek, potrzeba zatem rzetelnego i wiarygodnego badania pod kątem wykrycia urządzeń podsłuchowych zrealizowanego przez uprawnione podmioty. Nasze biuro detektywistyczne przeprowadzi skuteczne badania antypodsłuchowe i wykryje wszystkie podsłuchy i ukryte kamery oraz urządzenia lokalizacyjne GPS zamieszczone w samochodzie.

Wykrywacze podsłuchów – zapoznaj się z ofertą sklepu detektywistycznego

Czytaj także: Dyktafony, podsłuchy… – czym się różnią, jak działają?

Zadzwoń do eksperta

Józef Polikowski tel.: +48 733 477 777

e-mail: jozef.polikowski@detektyw24.net