Odzyskiwanie danych

Odzyskanie i analiza danych to zadanie ekspertów z zakresu informatyki śledczej oraz detektywów, którzy wyszukują informacji przydatnych pod kątem prowadzonej sprawy. Efektem ich pracy jest profesjonalny raport prezentujący odzyskane dane z różnego rodzaju nośników (dyski twarde, płyty CD, pendrive, karty pamięci czy telefony komórkowe) oraz z nośników wirtualnych zyskujących na popularności, takich jak chmury danych, portale społecznościowe czy serwery wirtualne. Wszystkie dane zbierane są w sposób legalny, a raporty przygotowywane w sposób zgodny z prawem umożliwia to ich wykorzystanie w postępowaniu procesowym. Materiał dowodowy zebrany w cyberprzestrzeni coraz częściej stanowi kluczowy dowód w sprawach rozwodowych, a także w postępowaniu gospodarczym czy karnym.

Specjaliści z agencji detektywistycznej Detektyw24 do każdej zleconej sprawy dobierają dedykowaną strategię działania, której nieodzownym elementem są usługi z zakresu informatyki śledczej. Kompleksowe czynności, w tym w cyberprzestrzeni, przynoszą najlepszy efekt oraz pozwalają na zebranie materiału dowodowego, który przyczyni się do skutecznego rozwiązania prowadzonych spraw. Nasze doświadczenie pokazuje, że usługi z zakresu informatyki śledczej uzupełniają materiał dowodowy w sprawach zarówno rodzinnych, jak i karnych czy gospodarczych.

Co można odzyskać z nośników danych?

Telefon komórkowy – w dobie powszechnego wykorzystania smartfonów, odzyskanie i zabezpieczenie danych z pamięci telefonu stanowi najbardziej pożądane źródło informacji. Wykaz połączeń, lista kontaktów, SMSy, zdjęcia, notatki czy dane z aplikacji – to prawdziwa skarbnica informacji na temat życia osobistego, jak i zawodowego badanej osoby.

Komputer – analiza i odzyskanie odwiedzanych stron, przeglądanych treści, wykorzystywanych aplikacji czy dostęp do poczty mailowej pozwala zebrać kompleksowe informacje obejmujące zainteresowania, relacje osobiste oraz sprawy biznesowe użytkownika komputera poddanego badaniu. Każdy ruch wykonany na osobistym komputerze pozostawia ślad, który po analizie ekspertów informatyki śledczej i detektywów pozwala na stworzenie pełnego obrazu dotyczącego wskazanej osoby.

Nośniki pamięci – karty pamięci, płyty CD, dyski zewnętrzne czy urządzenia pamięci USB to źródła informacji i danych, które można odzyskać nawet po wyczyszczeniu urządzeń: przypadkowym lub celowym. Przechowywane w ten sposób dane najczęściej stanowią szczególną wartość dla ich właściciela. Ich skuteczne odzyskanie oraz analiza mogą stanowić bezcenny materiał dowodowy w sprawach rozwodowych czy gospodarczych.