Jak się przygotować do rozwodu?

detektyw warszawaRozwód to, według badań, jedna z najbardziej traumatycznych sytuacji w życiu człowieka. Psychologowie szacują, że na liście stresujących zdarzeń rozwód plasuje się tuż za śmiercią i chorobą bliskiej osoby. Jak mądrze przygotować się do rozwodu, aby zminimalizować stres i przetrwać ten trudny czas?

W Polsce większość rozwodów orzekana jest za porozumieniem stron, bez stwierdzenia winy którejkolwiek ze stron. – Sam rozwód jest niezwykle stresującą sytuacją, dlatego wiele małżeństw decyduje się na takie zakończenie związku. Z doświadczenia wiemy, że wiele osób boi się sprawy z orzekaniem o winie bo takie sprawy owiane są złą sławą traumy i publicznego „prania brudów”. Tymczasem dobrze, mądrze przygotowana strategia rozwodowa i wartościowy materiał z czynności detektywa może szybko odwrócić sprawę – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z biura Detektyw24 Warszawa. 

Aby sąd orzekł rozwód z wyłącznej winy jednego małżonków, na stronie „niewinnej” ciąży obowiązek udowodnienia tej winy. – Wiele osób spodziewa się, że te dowody to musi być, przykładowo, udokumentowana zdrada fizyczna. Jednak nie do końca tak jest. Rozpad małżeństwa to proces, rozłożony w czasie i narastający. Trwale przyczyniający się do zaniedbywania obowiązków małżeńskich. Jednorazowa zdrada, choć moralnie naganna, może być niewystarczająca – dodaje Witold Szczęch z biura detektywistycznego Detektyw24 Katowice.

Czytaj także: usługi detektywistyczne – informatyka śledcza

Detektywi przygotowują materiał dowodowy do rozwodu poprzez prowadzoną obserwację wskazanej osoby, wywiad środowiskowy czy działania w sieci. – Kluczowe jest zebranie materiału wskazującego na zażyłość i trwanie relacji. Udokumentowanie wspólnie spędzanego czasu, wyjść, odwiedzania się, wyjazdów we dwoje… – wyliczają detektywi i wyjaśniają: nie ma potrzeby ani nawet prawnej możliwości nagrania intymnego zbliżenia kochanków w hotelu, ale udokumentowanie, że razem wchodzą do hotelu i wychodzą z niego rano jest wystarczającym dowodem dla sądu. 

Prywatny detektyw i sporządzony przez niego materiał dowodowy jest niejednokrotnie niezbędny przy przeprowadzeniu rozwodu z orzeczeniem o winie małżonka. – Przy dobrze przygotowanej strategii, skutecznych działaniach materiał detektywa może znaczenie usprawnić przebieg procesu i przechylić szalę zwycięstwa na „niewinną stronę”. Klient jednak musi liczyć się z tym, że wartościowy materiał to nie udokumentowanie jednego spotkania z kochankiem. Materiał musi wskazywać na trwałość relacji i jej przyczynienie się do rozpadu małżeństwa. Trudno uzyskać to podczas czterogodzinnej obserwacji, jednak zazwyczaj alimenty czy bardziej korzystny podział majątku rekompensują koszty poniesione na wynajęcie detektywa – wyjaśniają detektywi.

Czytaj także: sprawy rozwodowe – cennik

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…