Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Jak się przygotować do rozwodu?

Rozwód to, według badań, jedna z najbardziej traumatycznych sytuacji w życiu człowieka. Psychologowie szacują, że na liście stresujących zdarzeń rozwód plasuje się tuż za śmiercią i chorobą bliskiej osoby. Jak mądrze przygotować się do rozwodu, aby zminimalizować stres i przetrwać ten trudny czas?

W Polsce większość rozwodów orzekana jest za porozumieniem stron, bez stwierdzenia winy którejkolwiek ze stron. – Sam rozwód jest niezwykle stresującą sytuacją, dlatego wiele małżeństw decyduje się na takie zakończenie związku. Z doświadczenia wiemy, że wiele osób boi się sprawy z orzekaniem o winie bo takie sprawy owiane są złą sławą traumy i publicznego „prania brudów”. Tymczasem dobrze, mądrze przygotowana strategia rozwodowa i wartościowy materiał z czynności detektywa może szybko odwrócić sprawę – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z biura Detektyw24 Warszawa. 

Aby sąd orzekł rozwód z wyłącznej winy jednego małżonków, na stronie „niewinnej” ciąży obowiązek udowodnienia tej winy. – Wiele osób spodziewa się, że te dowody to musi być, przykładowo, udokumentowana zdrada fizyczna. Jednak nie do końca tak jest. Rozpad małżeństwa to proces, rozłożony w czasie i narastający. Trwale przyczyniający się do zaniedbywania obowiązków małżeńskich. Jednorazowa zdrada, choć moralnie naganna, może być niewystarczająca – dodaje Witold Szczęch z biura detektywistycznego Detektyw24 Katowice.

Czytaj także: usługi detektywistyczne – informatyka śledcza

Detektywi przygotowują materiał dowodowy do rozwodu poprzez prowadzoną obserwację wskazanej osoby, wywiad środowiskowy czy działania w sieci. – Kluczowe jest zebranie materiału wskazującego na zażyłość i trwanie relacji. Udokumentowanie wspólnie spędzanego czasu, wyjść, odwiedzania się, wyjazdów we dwoje… – wyliczają detektywi i wyjaśniają: nie ma potrzeby ani nawet prawnej możliwości nagrania intymnego zbliżenia kochanków w hotelu, ale udokumentowanie, że razem wchodzą do hotelu i wychodzą z niego rano jest wystarczającym dowodem dla sądu. 

Prywatny detektyw i sporządzony przez niego materiał dowodowy jest niejednokrotnie niezbędny przy przeprowadzeniu rozwodu z orzeczeniem o winie małżonka. – Przy dobrze przygotowanej strategii, skutecznych działaniach materiał detektywa może znaczenie usprawnić przebieg procesu i przechylić szalę zwycięstwa na „niewinną stronę”. Klient jednak musi liczyć się z tym, że wartościowy materiał to nie udokumentowanie jednego spotkania z kochankiem. Materiał musi wskazywać na trwałość relacji i jej przyczynienie się do rozpadu małżeństwa. Trudno uzyskać to podczas czterogodzinnej obserwacji, jednak zazwyczaj alimenty czy bardziej korzystny podział majątku rekompensują koszty poniesione na wynajęcie detektywa – wyjaśniają detektywi.

Czytaj także: sprawy rozwodowe – cennik

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jakie obowiązki mają małżonkowie wobec siebie?
Jakie są powody zdrady?
Jak oszuści wykorzystują wojnę na Ukrainie?
Jak poradzić sobie z alimenciarzami?
Jak rozpoznać zdradę – czyli symptomy niewierności
Jak się przygotować do rozwodu
Jak się rozwieść z alkoholikiem?
Jak się zachować po odkryciu zdrady?
Jak udowodnić zdradę?
Jak wykryć zdradę? Poradnik
Jak wyliczyć wysokość alimentów?
Jak zdradzają faceci?
Jak zdradzają kobiety?
Jak zostać detektywem?
Kiedy dzieci płacą alimenty na rodziców
Kiedy mężczyzna zdradza… ale nie z kobietą

Ostatnie wpisy

Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej