Jak się zachować po odkryciu zdrady?

Dowiedzieć się o zdradzie partnera to jedna z najbardziej stresujących sytuacji w życiu. W jednej chwili traci się grunt pod nogami, a całe dotychczasowe życie zmienia się w jednej chwili. Co zrobić i jak się zachować, gdy dowiadujemy się o zdradzie drugiej połówki? Dzisiaj radzą nasi detektywi.

Chwili, w której odkrywana jest zdrada partnera, z którym jest się w związku kilka czy kilkanaście lat ziemia usuwa się spod stóp. Psychologowie zgodnie twierdzą, że zdrada, rozpad związku i rozwód to jedne z najbardziej stresujących sytuacji w życiu. Nic dziwnego, że emocje biorą górę i pierwsza rzecz, która przychodzi do głowy to zrobienie współmałżonkowi karczemnej awantury. Jednak z punktu widzenia przyszłego postępowania rozwodowego to ostatnia rzecz, jaką należy zrobić.

– Od decyzji i działań, które podejmiemy w pierwszych chwilach po dowiedzeniu się o zdradzie zależy cała przyszłość małżeństwa lub jego rozpadu – twierdzi Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina. Dla części osób zdrada partnera to definitywny koniec małżeństwa, inni próbują o nie walczyć. Bez względu na konsekwencje należy trzymać emocje na wodzy i zachować zimną krew. 

Czytaj także: ile kosztuje wynajęcie detektywa

Do biura detektywistycznego Detektyw24 coraz częściej przychodzą klienci, którzy doskonale wiedzą, czego chcą i w jakiej są sytuacji. – Obserwujemy, że zmienia się podejście naszych klientów do korzystania z usług detektywa. Coraz rzadziej realizujemy sprawy, w których nie wiemy co się wydarzy. Teraz nasi klienci liczą przede wszystkim na materiał dowodowy, który można wykorzystać w sądzie podczas sprawy rozwodowej, aby uzyskać orzeczenie o winie zdradzającego małżonka – przekonuje Józef z agencji detektywistycznej Detektyw24 Warszawa.

Zatem, jak należy się zachować kiedy dowiemy się o zdradzie? – Pierwsze, co można zrobić to nie dać poznać po sobie, że „już się wie”. Opanowanie emocji jest niezbędne, aby niewierny małżonek czy też małżonka nie zorientowali się, że ich sekret wyszedł na jaw. Należy robić wszystko, aby swoim zachowaniem nie wzbudzić podejrzeń, że wie się o zdradzie. Kiedy prawda ujrzy światło dzienne i skonfrontujemy się ze współmałżonkiem, szanse na zabranie dowodów do rozwodu znacznie maleją. Przyłapany na nieuczciwości małżonek stanie się dużo bardziej ostrożny, uważny lub nawet całkowicie zerwie romans – wyjaśniają detektywi.

Czytaj także: rozwód z orzeczeniem o winie – poradnik

Co zatem zrobić, kiedy dowiemy się o zdradzie współmałżonka? Przede wszystkim nie zmieniać nic w swoim zachowaniu, a następnie spokojnie odpowiedzieć sobie na pytanie: czego chcę? Czy chcę rozwodu z orzeczeniem o winie? Jeżeli tak, wówczas najlepiej skierować swoje drogi do prywatnego detektywa. Dowody zbierane przez detektywa są bezstronne i wiarygodne dla sądu. Detektywi po zapoznaniu się z okolicznościami sprawy zaproponują strategię i plan działania. Wykorzystując dostępne metody działania rozpoczną zbieranie materiału dowodowego. 

Potrzebujesz materiału dowodowego do rozwodu z orzeczeniem o winie? Skontaktuj się z nami.

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…