Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Jakie są powody zdrady?

Jednorazowy skok w bok, przelotny romans lub drugie życie prowadzone latami – zdrada niejedno ma imię. Podobnie wiele jest powodów, dla których będąc w stałych związkach doprowadzamy do zdrady. O najczęstszych powodach zdrad dzisiaj mówią nasi detektywi.

Chociaż zjawisko zdrady nam powszednieje to chyba ciężko znaleźć osobę, która pochwala niewierność. Coraz częściej przechodzimy nad tym do porządku dziennego tłumacząc ją nieroztropnością czy nawet głupotą zdradzającego. Nie pochwalamy zdrad, jednak rozmawiając z klientami naszego biura detektywistycznego staramy się nie tylko znaleźć dowody zdrady do sądu, ale i odszukać przyczyny niewierności współmałżonka.

Jakie są więc najczęstsze przyczyny, które sprawiają, że do zdrady przyznaje się co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta?

Czytaj także: rozwód krok po kroku – porady detektywa

Po pierwsze, w stałych związkach pojawia się nuda i rutyna. Kiedy poznajemy nową osobę podświadomie chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Podkreślamy nasze zalety, ciekawą osobowość i różnorakie zainteresowania, wymyślamy oryginalne sposoby spędzania wolnego czasu – to wszystko sprawia, że w związku dużo się dzieje. W związkach z długim stażem ginie chęć zaskakiwania drugiej osoby, pomysły na spędzanie wolnego czasu we dwoje kończą się, a we wspólne życia wkrada się rutyna i powtarzalność. Wspólne wyjścia zamieniamy na wieczory przed telewizorem i mało interesującą rozrywką. Kolację we dwoje zastępuje pizza z okolicznej pizzerii, a niewygodną acz seksowną sukienkę zastępują rozciągnięte dresy. To wszystko sprawia, że życie w związku traci smak i zaczyna być nudne. – Kiedy na horyzoncie pojawia się koleżanka z pracy, która zawsze nosi szpilki lub piętro wyżej wprowadza się sąsiad, który opowiada o swoich podróżach czy wypadach ze znajomymi to w człowieku budzi się chęć zasmakowania innych wrażeń. Tych, których w naszych związkach już nie ma – twierdzi Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina. 

Czytaj także: rozwód z orzekaniem o winie -poradnik 

Po drugie, codzienne obowiązki odbierają czas i ochotę na dbanie o związek. Ciężko dbać o temperaturę w związku, kiedy dziecko jest chore, brakuje na ratę kredytu lub kłopoty z przełożonym przenosimy do domu. – Dom, rodzina i współmałżonek kojarzą się wtedy z problemami, z życiem, w którym na każdym kroku trzeba zmagać się z przeciwnościami. Wówczas kochanek lub kochanka, którzy nie mówią o cieknącym kranie czy nie opowiadają o rdzewiejącym samochodzie są bardzo atrakcyjni. Postrzegamy ich jako odskocznię i ucieczkę od problemów dnia codziennego – wyjaśnia Artur Hasior, detektyw Katowice. Dlatego mimo codziennego kieratu trzeba znaleźć czas tylko dla swojego partnera, aby myśląc o nim nie przywoływać tylko negatywnych myśli, ale wiedzieć, że razem tworzymy dobry związek, w którym poradzimy sobie z powszednimi problemami.

Czytaj także: ile kosztuje wynajęcie detektywa?

Po trzecie, partnerzy w stałych związkach nie dbają o to, aby być atrakcyjnymi dla siebie. Mimo tego, że rozpadające się rodziny to wręcz społeczny problem to u wielu osób pokutuje przekonanie, że w stałych związkach lub po ślubie „bukujemy” sobie partnera i nie trzeba dbać o siebie i o to, aby pozostawać atrakcyjnym dla partnera. – I nie chodzi tylko o kobiety, które po ślubie i po urodzeniu dzieci chodzą całymi dniami w dresie, ale to częściej właśnie panie skarżą się, że ich mężowie zaniedbują się po ślubie, obojętnieje im, jak wyglądają i w jakich ubraniach chodzą. Właśnie wtedy jednym z sygnałów zdrady jest to, że któreś z małżonków nagle zaczyna o siebie dbać – przyznają detektywi.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jakie obowiązki mają małżonkowie wobec siebie?
Jakie są powody zdrady?
Jak oszuści wykorzystują wojnę na Ukrainie?
Jak poradzić sobie z alimenciarzami?
Jak rozpoznać zdradę – czyli symptomy niewierności
Jak się przygotować do rozwodu
Jak się rozwieść z alkoholikiem?
Jak się zachować po odkryciu zdrady?
Jak udowodnić zdradę?
Jak wykryć zdradę? Poradnik
Jak wyliczyć wysokość alimentów?
Jak zdradzają faceci?
Jak zdradzają kobiety?
Jak zostać detektywem?
Kiedy dzieci płacą alimenty na rodziców
Kiedy mężczyzna zdradza… ale nie z kobietą

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej