Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Jak się rozwieść z alkoholikiem?

Zdrada, przemoc domowa i alkoholizm to najczęstsze przyczyny rozwodu. Problem alkoholizmu dotyczy najczęściej mężczyzn, chociaż rośnie także liczba kobiet zbyt często zaglądających do kieliszka.

Należy pamiętać, że najbliższa rodzina alkoholika to osoby współuzależnione, ponieważ alkohol w znaczący sposób wpływa na wszystkich jej członków. Niszczy relacje międzyludzkie i doprowadza do rozpadu małżeństwa. A kiedy dodatkowo pojawia się jeszcze przemoc warto zastanowić się czy to nie pora, żeby podjąć decyzje o rozwodzie z alkoholikiem.

Niestety według polskiego prawa alkoholizm, przemoc czy zdrada to za mało, żeby uzyskać rozwód. Zgodnie z rozwiązaniem przyjętym w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym trzeba wykazać, że nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego. Zerwane muszą zostać wszelkie łączące małżonków więzi duchowa, fizyczna i gospodarcza. Jak więc udowodnić przed sądem, że współmałżonek nadużywa alkoholu?

Czytaj także: jakie dowody do rozwodu?

Alkoholizm często wiąże się z rosnącą agresją, przemocą oraz brakiem zainteresowania rodzinnymi sprawami, a także przepijaniem domowego budżetu. Takie zachowanie jednego z małżonków może być podstawą do przerwania wspólnego pożycia. Przy składaniu pozwu należy pamiętać, że musi to być pozew o rozwód z orzeczeniem o winie. Trzeba będzie udowodnić przed sądem winę pozwanego np. dowieść, od jakiego czasu małżonek nadużywa alkoholu. W takiej sytuacji najlepiej zdać się na pomoc rodziny, sąsiadów, a także współpracę z biurem detektywistycznym.

– Atmosfera w domu, w którym jest alkoholizm bywa nie do zniesienia. Często dochodzi do awantur, a nie jednokrotnie nawet do psychicznej i fizycznej przemocy. Dlatego jeśli w wobec małżonka, który znęcał się nad rodziną była prowadzona sprawa karna, w której zapadł wyrok skazujący należy to przedstawić na rozprawie. Po za tym, jeśli podczas kłótni domowych często interweniowała policja można wezwać na świadka funkcjonariusza. W przypadku aktów przemocy fizycznej warto zrobić sobie także obdukcje lekarską – radzi detektyw Katarzyna Bracław z agencji detektywistycznej Detektyw24 Warszawa.

Czytaj także: koszt wynajęcia detektywa

Rozwód z alkoholikiem nie jest, ani przyjemny, ani łatwy, ale możliwy. Czasami jest także jedyną drogą ucieczki z piekła, jakie może nam zgotować wódka. Warto pamiętać, że nie każdy alkoholik to menel w brudnych ciuchach. Coraz częściej na dno kieliszka zaglądają wykształcone osoby na stanowiskach. Mieszkające w pięknych domach i jeżdżące drogimi samochodami. Zwykle ich alkoholizm jest tak zaawansowany, że świetnie go maskują, a świadkami rozgrywającej się tragedii jest tylko najbliższa rodzina. – Ale wcale nie musi tak być – przekonuje detektyw Katarzyna Bracław – Licencjonowani detektywi sprawnie przeprowadzą wywiad środowiskowy, pozyskując potencjalnych świadków na rozprawę sądową. Dzięki obserwacji szybko zdobędą także materiał dowodowy w postaci zdjęć i filmów potwierdzających częsty zakup i spożycie alkoholu.

Detektywi z agencji Detektyw24 sami również mogą zeznawać, jako świadkowie podczas sprawy rozwodowej. Zapewnią także niezbędną pomoc prawną, dzięki, której przedstawią twarde dowody w sądzie. Pamiętaj, że twój koszmar może się skończyć już dzisiaj potrzebujesz tylko odpowiedniego wsparcia.

Potrzebujesz pomocy detektywa w rozwodzie z alkoholikiem? Skontaktuj się z nami

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jakie obowiązki mają małżonkowie wobec siebie?
Jakie są powody zdrady?
Jak oszuści wykorzystują wojnę na Ukrainie?
Jak poradzić sobie z alimenciarzami?
Jak rozpoznać zdradę – czyli symptomy niewierności
Jak się przygotować do rozwodu
Jak się rozwieść z alkoholikiem?
Jak się zachować po odkryciu zdrady?
Jak udowodnić zdradę?
Jak wykryć zdradę? Poradnik
Jak wyliczyć wysokość alimentów?
Jak zdradzają faceci?
Jak zdradzają kobiety?
Jak zostać detektywem?
Kiedy dzieci płacą alimenty na rodziców
Kiedy mężczyzna zdradza… ale nie z kobietą

Ostatnie wpisy

Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej