Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Jakie dowody do rozwodu?

Intymne nagrania, podsłuchy czułych rozmów pełnych wyznań i zdjęcia z sypialni – wielu klientów zlecając detektywowi zdobycie dowodów zdrady liczy na działania niczym z serialu. Detektyw ma obowiązek wykonać zlecenie jak najlepiej, ale jednocześnie musi przestrzegać przepisów prawa.

Rozwód z orzeczeniem o winie niesie za sobą szereg konsekwencji. Jedną z nich jest możliwość ubiegania się o alimenty od strony uznanej za winną. Coraz więcej rozwodzących się osób decyduje się na rozwód z uznaniem winy współmałżonka. Jednak, aby taki rozwód uzyskać należy przedstawić w sądzie dowody potwierdzające, że małżeństwo przestało istnieć z winy jednego z małżonków. 

– Aby sąd orzekł, że jedna ze stron jest winna rozpadu związku małżeńskiego drugi ze współmałżonków musi przedstawić jasne dowody. Tymi dowodami mogą być między innymi: zeznania świadków, SMS-y, wyciągi z rachunków, zdjęcia, rachunki czy sprawozdanie z działań podjętych przez prywatnego detektywa – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Większość zleceń prowadzonych przez agencję detektywistyczną Detektyw24.net dotyczących spraw damsko-męskich polega na zebraniu materiału dowodowego do sprawy rozwodowej. – O ile jeszcze kilka lat temu wiele zleceń polegało na sprawdzaniu czy do zdrady dochodzi, teraz naszym głównym zadaniem jest zebranie materiału dowodowego do wykorzystania w sądzie – precyzuje Tomasz Stryszowski z agencji detektywistycznej Detektyw24.net z Torunia.

Detektywi w drodze do zdobycia dowodów zdrady muszą kierować się przede wszystkim obowiązującymi przepisami prawa. – Wielu klientów, którzy pierwszy raz korzystają z usług takiej firmy jak nasza postrzega naszą pracę przez pryzmat wszechobecnych seriali o detektywach. Jednak, to tylko magia telewizji, która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Seriale pokazują pracę detektywa w sposób widowiskowy i niezwykle spektakularny, aby chciało się to oglądać. Przepisy prawa tam nie obowiązują – żartują detektywi. 

Mimo, że w rzeczywistości praca detektywa nie jest tak efektowna jak pokazują to seriale paradokumentalne to już efekty śledztw mogą wprawiać w podziw. Zebrane przez detektywa dowody zdrady to nie są nagrania z sypialni ani nagie zdjęcia. – Sąd orzekając rozwód z winy jednego z małżonków bierze nie tylko zdradę fizyczną, ale także wszelkie relacje pozamałżeńskie stwarzające pozory cudzołóstwa lub wykraczające poza normy przyzwoitości – tyle mówi prawo, a jak to wygląda w praktyce? Najcześciej są to dowody potwierdzające trwałą relację poza małżeńską, czyli wspólne spędzanie czasu, wyjazdy, wyjścia czy nocowanie u kochanki – precyzuje detektyw Katarzyna Bracław i dodaje, że dla sądu nie potrzeba nagrania z gorącej nocy, ale wystarczy, że kochankowie spędzili noc w jednym mieszkaniu czy pokoju hotelowym.

Bardzo ważnym rodzajem dowodu są także zeznania naocznych świadków. – Naszym klientom zazwyczaj brakuje świadków, którzy mogą zeznawać w sądzie. Bardzo często do ostatniej chwili nawet najbliższe otoczenie nie wie, co naprawdę dzieje się w małżeństwie i para niemal do pierwszej sprawy rozwodowej uchodzi w towarzystwie za udany związek. Wówczas detektywi prowadzący czynności i gromadzący dowody zdrady mogą zeznawać w sądzie potwierdzając swoje ustalenia zawarte w raporcie i wzmacniając tym samym wartość materiału dowodowego – wyjaśniają detektywi.

Chcesz się rozwieść z orzeczeniem o winie? Potrzebujesz materiału dowodowego? Skontaktuj się z nami.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jakie obowiązki mają małżonkowie wobec siebie?
Jakie są powody zdrady?
Jak oszuści wykorzystują wojnę na Ukrainie?
Jak poradzić sobie z alimenciarzami?
Jak rozpoznać zdradę – czyli symptomy niewierności
Jak się przygotować do rozwodu
Jak się rozwieść z alkoholikiem?
Jak się zachować po odkryciu zdrady?
Jak udowodnić zdradę?
Jak wykryć zdradę? Poradnik
Jak wyliczyć wysokość alimentów?
Jak zdradzają faceci?
Jak zdradzają kobiety?
Jak zostać detektywem?
Kiedy dzieci płacą alimenty na rodziców
Kiedy mężczyzna zdradza… ale nie z kobietą

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej