Jakie dowody do rozwodu?

Intymne nagrania, podsłuchy czułych rozmów pełnych wyznań i zdjęcia z sypialni – wielu klientów zlecając detektywowi zdobycie dowodów zdrady liczy na działania niczym z serialu. Detektyw ma obowiązek wykonać zlecenie jak najlepiej, ale jednocześnie musi przestrzegać przepisów prawa.

Rozwód z orzeczeniem o winie niesie za sobą szereg konsekwencji. Jedną z nich jest możliwość ubiegania się o alimenty od strony uznanej za winną. Coraz więcej rozwodzących się osób decyduje się na rozwód z uznaniem winy współmałżonka. Jednak, aby taki rozwód uzyskać należy przedstawić w sądzie dowody potwierdzające, że małżeństwo przestało istnieć z winy jednego z małżonków. 

– Aby sąd orzekł, że jedna ze stron jest winna rozpadu związku małżeńskiego drugi ze współmałżonków musi przedstawić jasne dowody. Tymi dowodami mogą być między innymi: zeznania świadków, SMS-y, wyciągi z rachunków, zdjęcia, rachunki czy sprawozdanie z działań podjętych przez prywatnego detektywa – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Większość zleceń prowadzonych przez agencję detektywistyczną Detektyw24.net dotyczących spraw damsko-męskich polega na zebraniu materiału dowodowego do sprawy rozwodowej. – O ile jeszcze kilka lat temu wiele zleceń polegało na sprawdzaniu czy do zdrady dochodzi, teraz naszym głównym zadaniem jest zebranie materiału dowodowego do wykorzystania w sądzie – precyzuje Tomasz Stryszowski z agencji detektywistycznej Detektyw24.net z Torunia.

Detektywi w drodze do zdobycia dowodów zdrady muszą kierować się przede wszystkim obowiązującymi przepisami prawa. – Wielu klientów, którzy pierwszy raz korzystają z usług takiej firmy jak nasza postrzega naszą pracę przez pryzmat wszechobecnych seriali o detektywach. Jednak, to tylko magia telewizji, która ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Seriale pokazują pracę detektywa w sposób widowiskowy i niezwykle spektakularny, aby chciało się to oglądać. Przepisy prawa tam nie obowiązują – żartują detektywi. 

Mimo, że w rzeczywistości praca detektywa nie jest tak efektowna jak pokazują to seriale paradokumentalne to już efekty śledztw mogą wprawiać w podziw. Zebrane przez detektywa dowody zdrady to nie są nagrania z sypialni ani nagie zdjęcia. – Sąd orzekając rozwód z winy jednego z małżonków bierze nie tylko zdradę fizyczną, ale także wszelkie relacje pozamałżeńskie stwarzające pozory cudzołóstwa lub wykraczające poza normy przyzwoitości – tyle mówi prawo, a jak to wygląda w praktyce? Najcześciej są to dowody potwierdzające trwałą relację poza małżeńską, czyli wspólne spędzanie czasu, wyjazdy, wyjścia czy nocowanie u kochanki – precyzuje detektyw Katarzyna Bracław i dodaje, że dla sądu nie potrzeba nagrania z gorącej nocy, ale wystarczy, że kochankowie spędzili noc w jednym mieszkaniu czy pokoju hotelowym.

Bardzo ważnym rodzajem dowodu są także zeznania naocznych świadków. – Naszym klientom zazwyczaj brakuje świadków, którzy mogą zeznawać w sądzie. Bardzo często do ostatniej chwili nawet najbliższe otoczenie nie wie, co naprawdę dzieje się w małżeństwie i para niemal do pierwszej sprawy rozwodowej uchodzi w towarzystwie za udany związek. Wówczas detektywi prowadzący czynności i gromadzący dowody zdrady mogą zeznawać w sądzie potwierdzając swoje ustalenia zawarte w raporcie i wzmacniając tym samym wartość materiału dowodowego – wyjaśniają detektywi.

Chcesz się rozwieść z orzeczeniem o winie? Potrzebujesz materiału dowodowego? Skontaktuj się z nami.

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…