Kiedy mężczyzna zdradza... ale nie z kobietą

videoblocks-sad-woman-crying-touching-mirror-slow-motion-black-and-white_seigmj-lz_thumbnail-full04Typowa zdrada? Romans z koleżanką z pracy albo jednorazowa przygoda na służbowym wyjeździe. Co jednak, gdy są symptomy zdrady, a brak jest kochanki? Co w sytuacji, kiedy do zdrady dochodzi… z mężczyzną?

Justyna i Maciek są po ślubie 7 lat. Od kilku miesięcy Justyna zaczęła podejrzewać, że jej mąż ma romans. – W jego zachowaniu odnajdywałam wszystkie symptomy zdrady, o jakich mówią zdradzane żony: chował telefon, wracał później, przestaliśmy ze sobą sypiać. W układance brakowało mi jednego: kobiety, z którą mógł to robić – opowiada Justyna. 

Kobieta na siłę wśród znajomych męża szukała jego potencjalnej kochanki. Każdą traktowała jako podejrzaną. Jednak bezskutecznie, ponieważ Maciek obracał się głownie w męskim towarzystwie.  Wspólne wyjścia z kolegami na ryby, na mecz, na piwo… coraz częściej i częściej. A niepokojące zachowania męża coraz bardziej niszczyły ich małżeństwo. Justyna w końcu zdecydowała się na skorzystanie z usług prywatnego detektywa.

– Pani Justyna poprosiła nas o obserwację jej męża i odnalezienie jego kochanki. Była tak zestresowana, tak zmęczona podejrzeniami, że zatruwało jej to życie. W każdej napotkanej kobiecie widziała kochankę męża, odpuszczała jedynie, gdy wychodził na „męskie wieczory”. Znała kolegów Maćka i wiedziała, że na pewno spędza z nimi czas – opowiada Józef Polikowski z biura detektywistycznego Detektyw24 Warszawa. 

Detektywi Warszawa obserwowali męża Pani Justyny w weekendy, które ona spędzała na studiach. Mimo niedowierzaniom Justyny, jej mąż nie spotkał się z żadną kobietą. W jego otoczeniu byli sami mężczyźni. Co chwilę inni. Wszystko łączył jeden schemat: spotkania zawsze rozpoczynały się w tym samym miejscu, potem było wspólne wyjście na piwo a kończyły się w hotelu… Maciej rzeczywiście zdradzał żonę. Co bardziej bolesne, zdradzał ją z mężczyznami. – Klientka nie wierzyła. Była w takim szoku, że baliśmy się o jej zdrowie. Nie wytrzymała napięcia i rzuciła mężowi w twarz zdjęciami, na których udokumentowane były jego spotkania z mężczyznami. Kobieta płakała i krzyczała na zmianę. Spodziewała się zdrady i z tym się pogodziła, ale odkrycie, że mąż jest gejem było dla niej ogromnym ciosem – przypomina Katarzyna Bracław, detektyw z Warszawy.

Sytuacje, w których mężowie zdradzają swoje żony z mężczyznami zdarzają się głównie w małżeństwach z długimi stażami. – Są wynikiem obyczajów panujących jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat wstecz. Kiedy przyznanie się do odmiennej orientacji seksualnej wiązało się z ostracyzmem społecznym i strachem o własne bezpieczeństwo – wyjaśniają detektywi Warszawa.

– Kilka lat temu przyszła do nas klientka z telefonem męża, na którym było mnóstwo materiałów erotycznych z mężczyznami. Mąż służbowo wyjechał, zapomniał telefonu. Żona go przejrzała i zobaczyła co na tym telefonie jest. Przyszła do nas z prośbą o ustalenie, kto włamał się do telefonu męża i podrzucił takie materiały. Po krótkiej analizie wiedzieliśmy już, że żadnego włamania nie było, a takie materiały były gromadzone na telefonie celowo. Zasugerowaliśmy kobiecie obserwację jej męża, a nasze przypuszczenia potwierdziły się już pierwszego dnia pracy detektywa – opowiada Katarzyna Bracław, detektyw Warszawa.

Odkrycie zdrady zawsze jest bolesnym i traumatycznym przeżyciem dla zdradzanej kobiety. Jednak kiedy okazuje się, że doszło nie tylko do zdrady, ale oszustwa dotyczącego orientacji seksualnej i oparcia całego związku na kłamstwie cios jest jeszcze potężniejszy. Im wcześniej dojdzie do poznania prawdy o swoim związku i, jak się wydawało, swojej drugiej połowie tym większa szansa na pogodzenie się z faktami i zbudowaniem swojego szczęścia na nowo.

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Rozwód z orzeczeniem o winie kojarzy się z praniem brudów na sali sądowej, wciąganiem postronnych osób w rodzinne spory oraz wyciąganiem najbardziej intymnych spraw na światło dzienne. Czy tak jest naprawdę?

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…