Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ROZWÓD KROK PO KROKU – RADZĄ DETEKTYWI

„Rozwodzimy się” – taka decyzja zapada co roku w około 60 tysiącach małżeństw. Często to właśnie podjęcie decyzji o rozstaniu jest najtrudniejsze, jednak od postanowienia do uzyskania rozwodu niejednokrotnie jest daleka droga. Jak się rozwieść? Dzisiaj nasi detektywi udzielają rad jak się rozwieść krok po kroku.

Rozwód jest jedną z trzech możliwości na zakończenie małżeństwa, obok śmierci jednego z małżonków czy unieważnienia ślubu. Orzekany jest wówczas, gdy pomiędzy małżonkami wygasną trzy rodzaje łączących ich więzi: gospodarczej, emocjonalnej i fizycznej. Sąd orzeka rozwód z winy obojga małżonków lub jednej ze stron. Na wniosek rozwodzących się małżonków sąd może odstąpić od orzekania o winie i wówczas mamy do czynienia z tzw. rozwodem za porozumieniem stron. Od tego, na którą opcję zdecydują się rozwodzący się małżonkowie zależy jakie kroki muszą podjąć, aby zakończyć swoje małżeństwo. 

Czytaj także: Jakie dowody do rozwodu? Wyjaśniają detektywi

Po pierwsze, zdecyduj, czy chcesz rozwodu z orzeczeniem o winie – od tego zależy cała strategia na kolejne miesiące. – Domagając się rozwodu z orzeczeniem o winie należy się do tego dobrze przygotować. Przede wszystkim niezbędne są dowody, które przekonają sąd, że zachowanie małżonka przyczyniło się do rozpadu małżeństwa. Bez posiadania odpowiednich dowodów nie ma mowy o tym, aby takie orzeczenie uzyskać – wyjaśnia Józef Polikowski z agencji detektywistycznej Detektyw24 Warszawa.

Po drugie, napisz pozew. – Pozew o rozwód to formalne pismo, które musi spełniać odpowiednie kryteria. Poza danymi osoby składającej pozew, niezbędne jest wskazanie czy domagamy się orzeczenia winy małżonka oraz jakie są z tego tytułu żądania dotyczące między innymi opieki nad dziećmi i alimentów oraz podziału majątku. W pozwie należy swoje żądania uzasadnić, poprzez właśnie wskazanie dowodów czy świadków, którzy potwierdzą przytoczone okoliczności – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw Lublin i przypomina, że także prywatny detektyw realizujący czynności polegające na tym, aby zebrać dowody do rozwodu może wystąpić jako świadek w sprawie rozwodowej. 

Czytaj także: ile kosztuje wynajęcie detektywa

Po trzecie, idź na rozprawę. W zależności od tego, czy małżonkowie zgadzają się co do samego rozwodu, warunków na jakich ma się odbyć oraz pozostałych ustaleń dotyczących opieki nad dziećmi, alimentów i podziału majątku zależy czas trwania sprawy rozwodowej. – Rozwód bez orzekania o winie może nastąpić nawet na pierwszej rozprawie, jeżeli małżonkowie wszystko uzgodnili między sobą lub np. nie mają dzieci czy wspólnego majątku. Zdecydowanie dłużej trwa postępowanie rozwodowe, jeżeli obie lub jedna ze stron wnoszą o orzeczenie winy współmałżonka – wyjaśniają eksperci z biura detektywa.

Po czwarte, zapoznaj się z wyrokiem rozwodowym. Od wyroku rozwodowego, jak od każdego innego orzeczenia sądu przysługuje apelacja. – Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że od wyroku rozwodowego można wnieść odwołanie. Jeżeli ogłoszeniu orzeczenia towarzyszy poczucie niesprawiedliwości lub niezadowolenia z rozstrzygnięcia sądu można napisać apelację – przypominają detektywi. Aby odwołać wie od wyroku rozwodowego należy w terminie siedmiu dni od ogłoszenia wyroku wnieść wniosek o jego uzasadnienie i następnie w ciągu 14 dni od otrzymania uzasadnienia złożyć apelację.

Czytaj także: apelacja od wyroku rozwodowego – kiedy warto. Wyjaśniają detektywi

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Praca detektywa w trakcie pandemii
Praca zdalna pod kontrolą – co wolno pracodawcy
Prawnicy, doradcy i detektywi w czasie epidemii – jak mogą pomóc
Przemoc ekonomiczna – czym jest i jak się przejawia
Przemoc psychiczna – rozwód z orzeczeniem o winie
Przywłaszczenie, a kradzież – czym się różnią
Restrukturyzacja przedsiębiorstw niezbędna po pandemii
Rewolucja w rozwodach. Jak zmieni się postępowanie rozwodowe
Rozkład pożycia małżeńskiego – co to znaczy?
Rozwód bez zgody współmałżonka – co dalej?
Rozwód – jak podzielić majątek
Rozwód krok po kroku – radzą detektywi
Rozwód po roku od ślubu? Zdarza się coraz częściej
Rozwód przed trzydziestką? Dlaczego młodzi się rozwodzą
Rozwód przez alkohol. Jak udowodnić winę do rozwodu?
Rozwód z orzeczeniem o winie a opieka nad dziećmi

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej