14 lat to średni czas trwania małżeństwa wśród rozwodzących się par. Jednak coraz częściej po pomoc do detektywa zwracają się małżonkowie kilka czy kilkanaście miesięcy po ślubie. Dlaczego młode małżeństwa tak szybko się rozpadają? Dzisiaj wyjaśniają nasi detektywi.
Przez lata mówiło się, że pierwszy poważny kryzys małżeński przychodzi po 7 latach. Doświadczenie detektywów i sprawy, z jakimi się stykają wskazują jednak, że co roku więcej par nie doczeka siedmioletniego stażu małżeńskiego. Do biura detektywistycznego zgłasza się coraz więcej małżonków, którzy jeszcze kilka czy kilkanaście miesięcy temu stali na ślubnym kobiercu i przysięgali sobie miłość i wierność na całe życie. Rzeczywistość jednak bardzo szybko zweryfikowała ich zamierzenia. Dlaczego? Co takiego dzieje się w związkach młodych małżonków, że decydują się na rozwód zanim ich małżeństwo zacznie się na dobre?
Jednym z częstszych powodów rozpadów młodych małżeństw jest rozczarowanie tym, jak wygląd ich życie po ślubie i narodzinach dziecka. Młodzi ludzie z każdej strony atakowani są wzorami życia idealnego, dziecka idealnego, związku idealnego. Odrealnione życie celebrytów i influencerów, jakie oglądamy chociażby w portalach społecznościowych sprawia, że wiele osób spodziewa się, że małżeństwo i rodzicielstwo są usłane różami, dzieci zawsze grzeczne i uśmiechnięte, żona seksowna, mąż zawsze wraca z kwiatami, a dom sprząta się sam. – Kiedy okazuje się, że rzeczywistość jest daleka od wyidealizowanego obrazu przychodzą kryzysy, w wyniku których jedno lub oboje małżonkowie szukają pocieszenia gdzie indziej – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.
Czytaj także: dyktafony, gpsy… sprzęt detektywistyczny do rozwodu
Innym z powodów, które sprawiają, że rozpadają się małżeństwa z krótkim stażem jest podatność młodych małżonków na wpływ otoczenia. – Przypominam sobie sprawę klienta pół roku po ślubie, który przyszedł do biura detektywa przekonany, że zdradza go żona. Nasz klient zorganizował wyjazd na weekend z kolegami, żona została sama w Warszawie. Uważał, że wtedy na pewno dojdzie do spotkania małżonki z kochankiem. Okazało się, że cały weekend spędziła z koleżankami z nowej pracy: impreza, drinki, zakupy… żadnego mężczyzny – wspomina Józef z agencji detektywistycznej Detektyw24 Warszawa. Mimo braku kochanka kobieta brnęła do rozwodu. Wpływ na jej decyzje miały koleżanki z pracy, wśród których były tylko singielki i rozwódki. Kobieta była tak podatna na ich wpływ i tak bardzo podobał się jej ich styl życia, że mąż zaczął przeszkadzać.
Czytaj także: przemoc ekonomiczna – czym jest i jak się przejawia
Wbrew temu, co może się wydawać kryzysy w młodych małżeństwach pojawiają się najczęściej w związkach z długim stażem. Dlaczego tak się dzieje? – Kiedy pytamy naszych klientów jak w ich relacji układało się przed ślubem bardzo często odpowiadają, że ślub miał być receptą na kryzys w związku. Psychologowie i seksuolodzy ostrzegają, że małżeństwo to nie jest panaceum na problemy w relacji, a dziecko na kłopoty w małżeństwie – przypominają detektywi.
Co zrobić, gdy w małżeństwie jest kryzys? Jak poznać jego powody? Zatrudnij detektywa.
Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:
Praca detektywa w trakcie pandemii
Praca zdalna pod kontrolą – co wolno pracodawcy
Prawnicy, doradcy i detektywi w czasie epidemii – jak mogą pomóc
Przemoc ekonomiczna – czym jest i jak się przejawia
Przemoc psychiczna – rozwód z orzeczeniem o winie
Przywłaszczenie, a kradzież – czym się różnią
Restrukturyzacja przedsiębiorstw niezbędna po pandemii
Rewolucja w rozwodach. Jak zmieni się postępowanie rozwodowe
Rozkład pożycia małżeńskiego – co to znaczy?
Rozwód bez zgody współmałżonka – co dalej?
Rozwód – jak podzielić majątek
Rozwód krok po kroku – radzą detektywi
Rozwód po roku od ślubu? Zdarza się coraz częściej
Rozwód przed trzydziestką? Dlaczego młodzi się rozwodzą
Rozwód przez alkohol. Jak udowodnić winę do rozwodu?
Rozwód z orzeczeniem o winie a opieka nad dziećmi