Rozwód przed trzydziestką? Dlaczego młodzi się rozwodzą

7-psychology-of-men-who-cheat-and-betray-girlfriend-2Z roku na rok rośnie liczba orzekanych przez sądy rozwodów. Jednocześnie, coraz częściej na rozwód decydują się osoby bardzo młode, które nie przekroczyły jeszcze 30-tki. Dlaczego młodzi ludzie decydują się na rozwód mimo, że od ślubu minęło tylko kilka lat? Na to pytanie odpowiadają detektywi.

Wśród detektywów zajmujących się zbieraniem materiałów dowodowych do rozwodu jest coraz więcej bardzo młodych klientów. Są to osoby, które nie ukończyły nawet jeszcze trzydziestu lat, a od ich ślubu czasem nie minął jeszcze rok. – Kiedyś nasze babcie mówiły, że jeśli coś się psuje to należy to naprawiać. Teraz młodzi ludzie uważają, że jeśli w związku pojawiają się rysy i pęknięcia to nie należy ich sklejać, ale lepiej się rozstać – mówi Artur Hasior, detektyw Katowice.

Młodym małżonkom, którzy nie mają jeszcze dzieci, często nie mają jeszcze wspólnych zobowiązań finansowych rozwieść jest się bardzo łatwo. – Zazwyczaj wystarcza jedna rozprawa, podczas, której małżonkowie składają zgodne oświadczenia, że nie chcą kontynuować związku. Sądy decydują o rozwiązaniu małżeństwa zazwyczaj na pierwszej lub maksymalnie drugiej sprawie – twierdzi Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Czytaj także: rozwód z orzeczeniem o winie – poradnik detektywa

Na decyzje o rozwodzie osób przed trzydziestką wpływa także coraz większe przyzwolenie na rozwód i fakt, że bycie rozwodnikiem już nie stygmatyzuje. – Co roku rozwodzi się coraz więcej par. W minionym roku sądy orzekły już 50 tysięcy rozwodów. Sprawia to, że bycie po rozwodzie już nie dziwi i to bez względu na wiek małżonków. Paradoksalnie, młodzi ludzie decydują się na szybki rozwód w krótkim czasie po ślubie z uwagi na to, że nie widząc przyszłości ze swoim małżonkiem mają poczucie, że jeszcze zdążą sobie ułożyć życie na nowo – przekonują detektywi z agencji Detektyw24.

Jakie są najczęstsze powody, dla których osoby przed trzydziestką decydują się na rozwód? 

– Jedną z przyczyn jest to, że te związki małżeńskie zawierane są z „pierwszymi miłościami”, nie znają innych partnerów, nie byli z nikim innym. Z czasem pojawia się ciekawość związana z tym, jak byłoby z inną osobą – wyjaśnia Rafał Marciniak, detektyw Warszawa. Inny z powodów to rutyna dnia codziennego związana ze wspólnym zamieszkaniem i to, że okazuje się, że partnerzy mają ogrom irytujących wad, które dotąd nie dawały się we znaki. – Nagle do rangi problemu urasta źle wyciskana pasta do zębów, niewstawione do zmywarki naczynia czy inne, na pozór drobne sprawy. Jednak te drobne sprzeczki mogą przeradzać się w poważne konflikty i ogromne awantury, które krok po kroku doprowadzają do pęknięć w związku – mówi Artur Hasior, detektyw Katowice.

Czytaj także: ile kosztuje wynajęcie detektywa? Detektyw cennik

Do tego, jak zauważają psychologowie, decyzję o rozwodzie ułatwia niezależność finansowa oraz nastawienie na własne potrzeby i realizację swoich planów i pasji i młodym ludziom trudniej jest poświęcić się dla rodziny, małżonka i dzieci.

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…