Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ROZWÓD PRZED TRZYDZIESTKĄ? DLACZEGO MŁODZI SIĘ ROZWODZĄ

Z roku na rok rośnie liczba orzekanych przez sądy rozwodów. Jednocześnie, coraz częściej na rozwód decydują się osoby bardzo młode, które nie przekroczyły jeszcze 30-tki. Dlaczego młodzi ludzie decydują się na rozwód mimo, że od ślubu minęło tylko kilka lat? Na to pytanie odpowiadają detektywi.

Wśród detektywów zajmujących się zbieraniem materiałów dowodowych do rozwodu jest coraz więcej bardzo młodych klientów. Są to osoby, które nie ukończyły nawet jeszcze trzydziestu lat, a od ich ślubu czasem nie minął jeszcze rok. – Kiedyś nasze babcie mówiły, że jeśli coś się psuje to należy to naprawiać. Teraz młodzi ludzie uważają, że jeśli w związku pojawiają się rysy i pęknięcia to nie należy ich sklejać, ale lepiej się rozstać – mówi Artur Hasior, detektyw Katowice.

Młodym małżonkom, którzy nie mają jeszcze dzieci, często nie mają jeszcze wspólnych zobowiązań finansowych rozwieść jest się bardzo łatwo. – Zazwyczaj wystarcza jedna rozprawa, podczas, której małżonkowie składają zgodne oświadczenia, że nie chcą kontynuować związku. Sądy decydują o rozwiązaniu małżeństwa zazwyczaj na pierwszej lub maksymalnie drugiej sprawie – twierdzi Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Czytaj także: rozwód z orzeczeniem o winie – poradnik detektywa

Na decyzje o rozwodzie osób przed trzydziestką wpływa także coraz większe przyzwolenie na rozwód i fakt, że bycie rozwodnikiem już nie stygmatyzuje. – Co roku rozwodzi się coraz więcej par. W minionym roku sądy orzekły już 50 tysięcy rozwodów. Sprawia to, że bycie po rozwodzie już nie dziwi i to bez względu na wiek małżonków. Paradoksalnie, młodzi ludzie decydują się na szybki rozwód w krótkim czasie po ślubie z uwagi na to, że nie widząc przyszłości ze swoim małżonkiem mają poczucie, że jeszcze zdążą sobie ułożyć życie na nowo – przekonują detektywi z agencji Detektyw24.

Jakie są najczęstsze powody, dla których osoby przed trzydziestką decydują się na rozwód? 

– Jedną z przyczyn jest to, że te związki małżeńskie zawierane są z „pierwszymi miłościami”, nie znają innych partnerów, nie byli z nikim innym. Z czasem pojawia się ciekawość związana z tym, jak byłoby z inną osobą – wyjaśnia Rafał Marciniak, detektyw Warszawa. Inny z powodów to rutyna dnia codziennego związana ze wspólnym zamieszkaniem i to, że okazuje się, że partnerzy mają ogrom irytujących wad, które dotąd nie dawały się we znaki. – Nagle do rangi problemu urasta źle wyciskana pasta do zębów, niewstawione do zmywarki naczynia czy inne, na pozór drobne sprawy. Jednak te drobne sprzeczki mogą przeradzać się w poważne konflikty i ogromne awantury, które krok po kroku doprowadzają do pęknięć w związku – mówi Artur Hasior, detektyw Katowice.

Czytaj także: ile kosztuje wynajęcie detektywa? Detektyw cennik

Do tego, jak zauważają psychologowie, decyzję o rozwodzie ułatwia niezależność finansowa oraz nastawienie na własne potrzeby i realizację swoich planów i pasji i młodym ludziom trudniej jest poświęcić się dla rodziny, małżonka i dzieci.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Praca detektywa w trakcie pandemii
Praca zdalna pod kontrolą – co wolno pracodawcy
Prawnicy, doradcy i detektywi w czasie epidemii – jak mogą pomóc
Przemoc ekonomiczna – czym jest i jak się przejawia
Przemoc psychiczna – rozwód z orzeczeniem o winie
Przywłaszczenie, a kradzież – czym się różnią
Restrukturyzacja przedsiębiorstw niezbędna po pandemii
Rewolucja w rozwodach. Jak zmieni się postępowanie rozwodowe
Rozkład pożycia małżeńskiego – co to znaczy?
Rozwód bez zgody współmałżonka – co dalej?
Rozwód – jak podzielić majątek
Rozwód krok po kroku – radzą detektywi
Rozwód po roku od ślubu? Zdarza się coraz częściej
Rozwód przed trzydziestką? Dlaczego młodzi się rozwodzą
Rozwód przez alkohol. Jak udowodnić winę do rozwodu?
Rozwód z orzeczeniem o winie a opieka nad dziećmi

Ostatnie wpisy

Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej