Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ROZWÓD PRZEZ ALKOHOL. JAK UDOWODNIĆ WINĘ DO ROZWODU?

Alkoholizm to jeden z najczęściej pojawiających się powodów rozwodów, w tym rozwodów z orzeczeniem o winie. Według statystyk niemal co czwarty rozwód spowodowany jest uzależnieniem od alkoholu. Jak udowodnić, że współmałżonek nadużywa alkoholu i jakie dowody przedstawić w sądzie? Dzisiaj wyjaśniają detektywi z biura detektywistycznego Detektyw24.

Każdorazowo domagając się rozwodu z winy współmałżonka należy urzeczywistnić i przedstawić w sądzie takie dowody, które przekonają sędziów, że konkretne zachowanie małżonka spowodowało trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Jeżeli przyczyną była zdrada należy przedstawić dowody zdrady, jeżeli zaś za rozpad rodziny odpowiada uzależnienie od alkoholu któregoś z partnerów należy to jednoznacznie udowodnić.

Jak zatem udowodnić, że współmałżonek pije? – Jeżeli małżonkowie mieszkają razem jest to o tyle prostsze, że strona „trzeźwa” ma łatwość w dostępie do dowodów: widzi późne powroty, pijanego współmałżonka, ilości kupowanego alkoholu czy wydatki na alkohol ze wspólnego konta. Jeżeli w domu miały miejsce awantury wszczynane przez pijącego małżonka dobrze mieć na to potwierdzenie w postaci interhwecji policji czy sąsiadów, którzy widzieli co się dzieje – wyjaśnia Katarzyna Pędziwiater, detektyw Warszawa.

Czytaj także: sprawy rozwodowe – poradnik

Warto gromadzić dokumentację medyczną z ośrodków leczenia uzależnień, jeżeli takie miały miejsce czy z indywidualnych terapii potwierdzających diagnozę, czyli chorobę alkoholową. – Warto zachować kopię takiej dokumentacji, prowadzić notatki kiedy i gdzie było prowadzone leczenie, jaki lekarz zajmował się terapią oraz czy alkoholik na te spotkania chodził, jak często. Precyzyjne dane pozwolą udowodnić alkoholizm i przekonać sąd, że to właśnie był powód rozpadu związku – dodaje Józef z agencji Detektyw24 Warszawa.

Jednak co zrobić w sytuacji, gdy małżonkowie mieszkają oddzielnie i nie można samodzielnie zebrać dowodów na alkoholizm partnera/partnerki? Wtedy z pomocą przychodzi prywatny detektyw. Różne są formy i przejawy alkoholizmu, jednak zawsze da się go udowodnić. Wszystko jest tylko kwestią czasu, nakładu pracy i kreatywności detektywów. 

– W przypadku, gdy alkoholik odwiedza puby, knajpy i bary udowodnienie nadużywania alkoholu jest dość proste. Kilkukrotne nagranie, kiedy pije za dużo i spędza czas upijając się zamiast zajmować się domem i spędzać czas z rodziną będzie wystarczającym powodem, który przekona sąd, że choroba alkoholowa była powodem rozpadu małżeństwa – twierdzą detektywi.

Czytaj także: ile kosztuje wynajęcie detektywa?

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy alkoholik maskuje się? Lub gdy spożywa alkohol głównie w domu samotnie lub w małych grupkach? Jeżeli małżonkowie nie mieszkają już razem, a pijący współmałżonek wynajmuje mieszkanie lub pomieszkuje u rodziny czy znajomych to nie ma możliwości, aby udokumentować co robi w mieszkaniu. Jednak detektyw może ustalić, czy osoba obserwowana kupuje alkohol, jak często i w jakich ilościach. – Jeśli obserwując osobę przez 3 dni zaobserwujemy jak codziennie kupuje po kilka butelek wina czy wódki to mamy mocną przesłankę, że codziennie takie ilości alkoholu spożywa. Jeśli do tego uda się porozmawiać z ekspedientkami z ulubionego sklepu to zyskujemy świadka, który potwierdza, że duże zakupy alkoholowe są normą – to już bardzo dużo – dodaje Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Niezawodnym źródłem informacji są także sąsiedzi, którzy wiedzą o nas więcej niż nam się wydaje. – Z jednej strony mamy wrażenie, że, zwłaszcza w wielkich miastach, jesteśmy coraz bardziej anonimowi, a relacje społeczne, międzyludzkie zanikają. Jednak, jak pokazują efekty wywiadów środowiskowych prowadzonych przez biuro detektywistyczne wszędzie znajdzie się przynajmniej kilku sąsiadów, którzy wiedzą wszystko o wszystkich – przekonują detektywi.

Czytaj także: kamery, dyktafony… jak zebrać dowody do rozwodu?

Jak pokazuje praktyka działań detektywistycznych wiele informacji o osobie obserwowanej można wyczytać… ze śmieci. – Tak zwany wywiad śmieciowy, mimo że nie jest najprzyjemniejszy w realizacji, często zaskakuje swoimi bardzo dobrymi wynikami. W przypadku poszukiwania dowodów na alkoholizm dowody w postaci ilości butelek po alkoholu czy nawet tabletek i innych środków na kaca stanowią niepodważalny dowód, który trafi do sprawozdania detektywa i z powodzeniem może być wykorzystany w sądzie – przekonują detektywi.

Potrzebujesz pomocy, aby zdobyć dowody do rozwodu? Skontaktuj się z nami.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Praca detektywa w trakcie pandemii
Praca zdalna pod kontrolą – co wolno pracodawcy
Prawnicy, doradcy i detektywi w czasie epidemii – jak mogą pomóc
Przemoc ekonomiczna – czym jest i jak się przejawia
Przemoc psychiczna – rozwód z orzeczeniem o winie
Przywłaszczenie, a kradzież – czym się różnią
Restrukturyzacja przedsiębiorstw niezbędna po pandemii
Rewolucja w rozwodach. Jak zmieni się postępowanie rozwodowe
Rozkład pożycia małżeńskiego – co to znaczy?
Rozwód bez zgody współmałżonka – co dalej?
Rozwód – jak podzielić majątek
Rozwód krok po kroku – radzą detektywi
Rozwód po roku od ślubu? Zdarza się coraz częściej
Rozwód przed trzydziestką? Dlaczego młodzi się rozwodzą
Rozwód przez alkohol. Jak udowodnić winę do rozwodu?
Rozwód z orzeczeniem o winie a opieka nad dziećmi

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej