Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ROZWÓD PRZEZ ALKOHOL. JAK UDOWODNIĆ WINĘ DO ROZWODU?

Alkoholizm to jeden z najczęściej pojawiających się powodów rozwodów, w tym rozwodów z orzeczeniem o winie. Według statystyk niemal co czwarty rozwód spowodowany jest uzależnieniem od alkoholu. Jak udowodnić, że współmałżonek nadużywa alkoholu i jakie dowody przedstawić w sądzie? Dzisiaj wyjaśniają detektywi z biura detektywistycznego Detektyw24.

Każdorazowo domagając się rozwodu z winy współmałżonka należy urzeczywistnić i przedstawić w sądzie takie dowody, które przekonają sędziów, że konkretne zachowanie małżonka spowodowało trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Jeżeli przyczyną była zdrada należy przedstawić dowody zdrady, jeżeli zaś za rozpad rodziny odpowiada uzależnienie od alkoholu któregoś z partnerów należy to jednoznacznie udowodnić.

Jak zatem udowodnić, że współmałżonek pije? – Jeżeli małżonkowie mieszkają razem jest to o tyle prostsze, że strona „trzeźwa” ma łatwość w dostępie do dowodów: widzi późne powroty, pijanego współmałżonka, ilości kupowanego alkoholu czy wydatki na alkohol ze wspólnego konta. Jeżeli w domu miały miejsce awantury wszczynane przez pijącego małżonka dobrze mieć na to potwierdzenie w postaci interhwecji policji czy sąsiadów, którzy widzieli co się dzieje – wyjaśnia Katarzyna Pędziwiater, detektyw Warszawa.

Czytaj także: sprawy rozwodowe – poradnik

Warto gromadzić dokumentację medyczną z ośrodków leczenia uzależnień, jeżeli takie miały miejsce czy z indywidualnych terapii potwierdzających diagnozę, czyli chorobę alkoholową. – Warto zachować kopię takiej dokumentacji, prowadzić notatki kiedy i gdzie było prowadzone leczenie, jaki lekarz zajmował się terapią oraz czy alkoholik na te spotkania chodził, jak często. Precyzyjne dane pozwolą udowodnić alkoholizm i przekonać sąd, że to właśnie był powód rozpadu związku – dodaje Józef z agencji Detektyw24 Warszawa.

Jednak co zrobić w sytuacji, gdy małżonkowie mieszkają oddzielnie i nie można samodzielnie zebrać dowodów na alkoholizm partnera/partnerki? Wtedy z pomocą przychodzi prywatny detektyw. Różne są formy i przejawy alkoholizmu, jednak zawsze da się go udowodnić. Wszystko jest tylko kwestią czasu, nakładu pracy i kreatywności detektywów. 

– W przypadku, gdy alkoholik odwiedza puby, knajpy i bary udowodnienie nadużywania alkoholu jest dość proste. Kilkukrotne nagranie, kiedy pije za dużo i spędza czas upijając się zamiast zajmować się domem i spędzać czas z rodziną będzie wystarczającym powodem, który przekona sąd, że choroba alkoholowa była powodem rozpadu małżeństwa – twierdzą detektywi.

Czytaj także: ile kosztuje wynajęcie detektywa?

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy alkoholik maskuje się? Lub gdy spożywa alkohol głównie w domu samotnie lub w małych grupkach? Jeżeli małżonkowie nie mieszkają już razem, a pijący współmałżonek wynajmuje mieszkanie lub pomieszkuje u rodziny czy znajomych to nie ma możliwości, aby udokumentować co robi w mieszkaniu. Jednak detektyw może ustalić, czy osoba obserwowana kupuje alkohol, jak często i w jakich ilościach. – Jeśli obserwując osobę przez 3 dni zaobserwujemy jak codziennie kupuje po kilka butelek wina czy wódki to mamy mocną przesłankę, że codziennie takie ilości alkoholu spożywa. Jeśli do tego uda się porozmawiać z ekspedientkami z ulubionego sklepu to zyskujemy świadka, który potwierdza, że duże zakupy alkoholowe są normą – to już bardzo dużo – dodaje Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Niezawodnym źródłem informacji są także sąsiedzi, którzy wiedzą o nas więcej niż nam się wydaje. – Z jednej strony mamy wrażenie, że, zwłaszcza w wielkich miastach, jesteśmy coraz bardziej anonimowi, a relacje społeczne, międzyludzkie zanikają. Jednak, jak pokazują efekty wywiadów środowiskowych prowadzonych przez biuro detektywistyczne wszędzie znajdzie się przynajmniej kilku sąsiadów, którzy wiedzą wszystko o wszystkich – przekonują detektywi.

Czytaj także: kamery, dyktafony… jak zebrać dowody do rozwodu?

Jak pokazuje praktyka działań detektywistycznych wiele informacji o osobie obserwowanej można wyczytać… ze śmieci. – Tak zwany wywiad śmieciowy, mimo że nie jest najprzyjemniejszy w realizacji, często zaskakuje swoimi bardzo dobrymi wynikami. W przypadku poszukiwania dowodów na alkoholizm dowody w postaci ilości butelek po alkoholu czy nawet tabletek i innych środków na kaca stanowią niepodważalny dowód, który trafi do sprawozdania detektywa i z powodzeniem może być wykorzystany w sądzie – przekonują detektywi.

Potrzebujesz pomocy, aby zdobyć dowody do rozwodu? Skontaktuj się z nami.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Praca detektywa w trakcie pandemii
Praca zdalna pod kontrolą – co wolno pracodawcy
Prawnicy, doradcy i detektywi w czasie epidemii – jak mogą pomóc
Przemoc ekonomiczna – czym jest i jak się przejawia
Przemoc psychiczna – rozwód z orzeczeniem o winie
Przywłaszczenie, a kradzież – czym się różnią
Restrukturyzacja przedsiębiorstw niezbędna po pandemii
Rewolucja w rozwodach. Jak zmieni się postępowanie rozwodowe
Rozkład pożycia małżeńskiego – co to znaczy?
Rozwód bez zgody współmałżonka – co dalej?
Rozwód – jak podzielić majątek
Rozwód krok po kroku – radzą detektywi
Rozwód po roku od ślubu? Zdarza się coraz częściej
Rozwód przed trzydziestką? Dlaczego młodzi się rozwodzą
Rozwód przez alkohol. Jak udowodnić winę do rozwodu?
Rozwód z orzeczeniem o winie a opieka nad dziećmi

Ostatnie wpisy

Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej
Jak się zachować po odkryciu zdrady?
Jak się zachować po odkryciu zdrady?

Jak się zachować po odkryciu zdrady? Przeczytaj koniecznie te wskazówki....

Czytaj więcej
Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?
Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?

Telefon i komputer to najczęstsze źródła, z których kobiety najczęściej dowiadują się, iż mąż/partner spotyka się z kobietami oferującym...

Czytaj więcej