Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ROZWÓD Z ORZECZENIEM O WINIE – JAKIE MA SKUTKI?

Pan Jacek, ma 50 lat, jest 2 lata po rozwodzie. To była żona złożyła wniosek o rozwód z jego winy. Argumentowała, że za dużo pracował, rzadko był w domu i przez to rozpadło się małżeństwo. Pan Jacek był załamany, ale nie sprzeciwiał się woli żony. Zgodził się na uznanie jego winy i chciał szybko zamknąć sprawę rozwodu. Zdziwił się, kiedy kilka miesięcy po rozwodzie dostał pozew o przyznanie alimentów żonie.

– Rozwód z orzeczeniem o winie jednego z małżonków pozwala drugiej stronie na ubieganie się o alimenty na siebie. Alimenty na dzieci są oczywiście zupełnie czym innym i nie zależą od tego, czy rozwód jest za porozumieniem stron czy za winą jednego małżonków. Alimenty na byłego współmałżonka to inna para kaloszy i faktycznie zależna jest od orzeczenia sądu – czy i kto przyczynił się do rozpadu małżeństwa – wyjaśnia Katarzyna Bracław detektyw z Lublina.

Pan Jacek od lat pracował w Niemczech, radził sobie bardzo dobrze, zarabiał znacznie więcej niż na podobnym stanowisku w Polsce. Żona została w rodzinnym mieście, nie pracowała. Mąż co miesiąc przesyłał porządny przelew. – Faktycznie, moja była małżonka czasami narzekała, że pracuje za granicą, ale to była nasza wspólna decyzja spowodowana tylko i wyłącznie względami finansowymi. Moja żona nigdy nie pracowała. W zasadzie teraz nie wiem czemu. Nie mamy dzieci. Mówiła, że chce doglądać domu. Nigdy nie kontrolowałem jak wydaje pieniądze i nie wnikałem co dokładnie robi całymi dniami. Pewnego dnia, gdy przyjechałem na urlop ni stąd ni zowąd powiedziała, że złożyła pozew o rozwód. Że to przeze mnie, bo nigdy nie było mnie w domu. Byłem zdruzgotany. Jak zbity pies spakowałem walizki i zgodziłem się nawet wziąć winę na siebie. Wszystko, aby jak najszybciej to zamknąć i wyjechać z Polski już na dobre, bo nic mnie tutaj nie trzymało – wspomina Pan Jacek.

Czytaj także: usługi detektywa – sprawy rozwodowe

Z pomocy agencji detektywistycznej Pan Jacek zdecydował się skorzystać po kilku miesiącach od rozwodu kiedy dostał pozew o alimenty na byłą żonę. – Od rodziny między wierszami słyszałem też, że moja była od lat mnie zdradzała, a po rozwodzie w naszym domu, z którego wyszedłem tylko z walizkami zamieszkała z kochankiem. Krew się we mnie zgotowała i postanowiłem zawalczyć – opowiada. Skorzystał z pomocy detektywów, aby zebrać dowody potwierdzające, że żona jest w związku i mieszka z nowym partnerem, a nie legalizuje go tylko po to, aby żądać alimentów od Pana Jacka. – Wykonaliśmy obserwację, aby potwierdzić ich związek, a dodatkowo ustaliliśmy, że była małżonka naszego klienta pracuje na czarno jako opiekunka do dziecka. Kobieta niczego się nie spodziewała, nie ukrywała się i obnosiła ze swoim związkiem, pracą, a nawet do koleżanek chwaliła się, jak sprytnie chce naciągnąć byłego męża na alimenty – wspomina Witold Szczęch z agencji Detektyw24 Katowice.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale rozwód z orzeczeniem o winie pociąga za sobą poważne konsekwencje. Alimenty, jakich może domagać się „strona niewinna” to jeden z nich. Uznanie za winnego rozpadu małżeństwa może także wpływać na podział wspólnego majątku oraz wpływać na sposób sprawowania władzy rodzicielskiej nad dziećmi.

Czytaj także: koszt wynajęcia detektywa

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Praca detektywa w trakcie pandemii
Praca zdalna pod kontrolą – co wolno pracodawcy
Prawnicy, doradcy i detektywi w czasie epidemii – jak mogą pomóc
Przemoc ekonomiczna – czym jest i jak się przejawia
Przemoc psychiczna – rozwód z orzeczeniem o winie
Przywłaszczenie, a kradzież – czym się różnią
Restrukturyzacja przedsiębiorstw niezbędna po pandemii
Rewolucja w rozwodach. Jak zmieni się postępowanie rozwodowe
Rozkład pożycia małżeńskiego – co to znaczy?
Rozwód bez zgody współmałżonka – co dalej?
Rozwód – jak podzielić majątek
Rozwód krok po kroku – radzą detektywi
Rozwód po roku od ślubu? Zdarza się coraz częściej
Rozwód przed trzydziestką? Dlaczego młodzi się rozwodzą
Rozwód przez alkohol. Jak udowodnić winę do rozwodu?
Rozwód z orzeczeniem o winie a opieka nad dziećmi

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej