Rozwód z orzeczeniem o winie - jakie ma skutki?

jak się rozwieść z alkoholikiemPan Jacek, ma 50 lat, jest 2 lata po rozwodzie. To była żona złożyła wniosek o rozwód z jego winy. Argumentowała, że za dużo pracował, rzadko był w domu i przez to rozpadło się małżeństwo. Pan Jacek był załamany, ale nie sprzeciwiał się woli żony. Zgodził się na uznanie jego winy i chciał szybko zamknąć sprawę rozwodu. Zdziwił się, kiedy kilka miesięcy po rozwodzie dostał pozew o przyznanie alimentów żonie.

– Rozwód z orzeczeniem o winie jednego z małżonków pozwala drugiej stronie na ubieganie się o alimenty na siebie. Alimenty na dzieci są oczywiście zupełnie czym innym i nie zależą od tego, czy rozwód jest za porozumieniem stron czy za winą jednego małżonków. Alimenty na byłego współmałżonka to inna para kaloszy i faktycznie zależna jest od orzeczenia sądu – czy i kto przyczynił się do rozpadu małżeństwa – wyjaśnia Katarzyna Bracław detektyw z Lublina.

Pan Jacek od lat pracował w Niemczech, radził sobie bardzo dobrze, zarabiał znacznie więcej niż na podobnym stanowisku w Polsce. Żona została w rodzinnym mieście, nie pracowała. Mąż co miesiąc przesyłał porządny przelew. – Faktycznie, moja była małżonka czasami narzekała, że pracuje za granicą, ale to była nasza wspólna decyzja spowodowana tylko i wyłącznie względami finansowymi. Moja żona nigdy nie pracowała. W zasadzie teraz nie wiem czemu. Nie mamy dzieci. Mówiła, że chce doglądać domu. Nigdy nie kontrolowałem jak wydaje pieniądze i nie wnikałem co dokładnie robi całymi dniami. Pewnego dnia, gdy przyjechałem na urlop ni stąd ni zowąd powiedziała, że złożyła pozew o rozwód. Że to przeze mnie, bo nigdy nie było mnie w domu. Byłem zdruzgotany. Jak zbity pies spakowałem walizki i zgodziłem się nawet wziąć winę na siebie. Wszystko, aby jak najszybciej to zamknąć i wyjechać z Polski już na dobre, bo nic mnie tutaj nie trzymało – wspomina Pan Jacek.

Z pomocy agencji detektywistycznej Pan Jacek zdecydował się skorzystać po kilku miesiącach od rozwodu kiedy dostał pozew o alimenty na byłą żonę. – Od rodziny między wierszami słyszałem też, że moja była od lat mnie zdradzała, a po rozwodzie w naszym domu, z którego wyszedłem tylko z walizkami zamieszkała z kochankiem. Krew się we mnie zgotowała i postanowiłem zawalczyć – opowiada. Skorzystał z pomocy detektywów, aby zebrać dowody potwierdzające, że żona jest w związku i mieszka z nowym partnerem, a nie legalizuje go tylko po to, aby żądać alimentów od Pana Jacka. – Wykonaliśmy obserwację, aby potwierdzić ich związek, a dodatkowo ustaliliśmy, że była małżonka naszego klienta pracuje na czarno jako opiekunka do dziecka. Kobieta niczego się nie spodziewała, nie ukrywała się i obnosiła ze swoim związkiem, pracą, a nawet do koleżanek chwaliła się, jak sprytnie chce naciągnąć byłego męża na alimenty – wspomina Witold Szczęch z agencji Detektyw24.net.

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale rozwód z orzeczeniem o winie pociąga za sobą poważne konsekwencje. Alimenty, jakich może domagać się „strona niewinna” to jeden z nich. Uznanie za winnego rozpadu małżeństwa może także wpływać na podział wspólnego majątku oraz wpływać na sposób sprawowania władzy rodzicielskiej nad dziećmi.

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…