Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ROZKŁAD POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO – CO TO ZNACZY?

Z rozwodem nieuchronnie wiąże się pojęcie „rozkładu pożycia”. Co tak właściwie oznacza, czym się przejawia i jakie są skutki sądowego orzeczenia „rozkładu pożycia” pomiędzy małżonkami? Na te i inne pytania odpowiadają prywatni detektywi.

Kiedy do sądu trafia pozew rozwodowy złożony przez jedno lub dwoje małżonków, sąd bada okoliczności opisane w pozwie i w postępowaniu rozwodowym weryfikuje czy doszło do rozpadu związku małżeńskiego. Wydanie wyroku rozwodowego wymaga, aby sąd z pełnym przekonaniem orzekł, że pomiędzy małżonkami doszło do zupełnego i trwałego rozpadu pożycia małżeńskiego. – Z tym rozpadem pożycia mamy do czynienia, kiedy ustają trzy podstawowe więzi pomiędzy mężem i żoną – ekonomiczna, uczuciowa i fizyczna. Ważna jest ta „zupełność” co oznacza, że wszystkie trzy więzi muszą ulec rozwiązaniu – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Z chwilą zawarcia małżeństwa pomiędzy małżonkami powstają więzi: uczuciowa, fizyczna i ekonomiczna. – Więź uczuciowa odnosi się do miłości z założenia łączącej małżonków, fizyczna to relacja intymna, seksualna a ekonomiczna to prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowego i wspólna troska o ekonomiczny byt rodziny – precyzuje Artur Hasior, detektyw Katowice.

Czytaj także: sprawy rozwodowe – poradnik

Wielu klientów, których sprawy rozwodowe obsługuje agencja detektywistyczna pyta, jak długo powinien trwać rozpad pożycia, aby sąd orzekł rozwód. – Nigdzie w prawie nie jest wpisany minimalny czy maksymalny okres po rozpadzie więzi, który wymagany jest aby sąd orzekł rozwód.    W obecnych realiach przyjmuje się, że aby przekonać sąd, że małżeństwo rozpadło się i nie ma szans na jego scalenie, potrzebny jest przynajmniej kilkumiesięczny okres rozkładu pożycia – wyjaśniają detektywi.

Chociaż to sąd orzeka o rozpadzie więzi łączących małżonków i rozkładzie pożycia to nie oznacza, że dopiero od momentu orzeczenia możemy mówić o ustaniu więzi. Co to oznacza? Sąd bada okoliczności rozpadu małżeństwa, także czas, w którym faktycznie doszło do rozpadu małżeństwa. Zatem sąd może orzec w maju tego roku, że więzi pomiędzy małżonkami rozpadły się rok wcześniej.

Czytaj także: detektyw cennik – ile kosztuje wynajęcie detektywa

Oznacza to, że na przykład chociaż rozwód nie został orzeczony, ale więzi się rozpadły, to jeden z małżonków jeśli wejdzie w nowy związek nie będzie uznany za zdradzającego ani za winnego rozpadu małżeństwa. – Bardzo często mamy do czynienia z sytuacjami, w których mimo, że małżonkowie nie mają orzeczonego rozwodu, a weszli już w nowe związki i nie można uznać tego za przyczynę rozpadu związku. – wyjaśnia prywatny detektyw. 

Potrzebujesz pomocy podczas rozwodu? Skontaktuj się z ekspertem.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Praca detektywa w trakcie pandemii
Praca zdalna pod kontrolą – co wolno pracodawcy
Prawnicy, doradcy i detektywi w czasie epidemii – jak mogą pomóc
Przemoc ekonomiczna – czym jest i jak się przejawia
Przemoc psychiczna – rozwód z orzeczeniem o winie
Przywłaszczenie, a kradzież – czym się różnią
Restrukturyzacja przedsiębiorstw niezbędna po pandemii
Rewolucja w rozwodach. Jak zmieni się postępowanie rozwodowe
Rozkład pożycia małżeńskiego – co to znaczy?
Rozwód bez zgody współmałżonka – co dalej?
Rozwód – jak podzielić majątek
Rozwód krok po kroku – radzą detektywi
Rozwód po roku od ślubu? Zdarza się coraz częściej
Rozwód przed trzydziestką? Dlaczego młodzi się rozwodzą
Rozwód przez alkohol. Jak udowodnić winę do rozwodu?
Rozwód z orzeczeniem o winie a opieka nad dziećmi

Ostatnie wpisy

Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej
Jak się zachować po odkryciu zdrady?
Jak się zachować po odkryciu zdrady?

Jak się zachować po odkryciu zdrady? Przeczytaj koniecznie te wskazówki....

Czytaj więcej
Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?
Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?

Telefon i komputer to najczęstsze źródła, z których kobiety najczęściej dowiadują się, iż mąż/partner spotyka się z kobietami oferującym...

Czytaj więcej