Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Dyktafony, GPSy – sprzęt detektywistyczny do rozwodu

Zdobycie dowodów zdrady oraz innych materiałów do rozwodu jest niezbędne, aby uzyskać orzeczenie o winie jednego z małżonków. Jak zabrać się do rozwodu i gromadzenia dowodów? 

Poza materiałami zebranymi przez detektywów, wśród najczęściej przedstawianych w sądzie dowodów do sprawy rozwodowej są nagrania audio i video, wydruki maili czy wiadomości tekstowych. Jak je zgromadzić? – Nasz sklep detektywistyczny oferuje szeroki wybór dyktafonów i ukrytych kamer, które można wykorzystać przy zbieraniu dowodów zdrady. Niepozorne urządzenia pozostawione w domu czy samochodzie są bardzo często kopalnią dowodów zdrady i innych materiałów niezbędnych do sprawy rozwodowej – przyznaje Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina. 

Czytaj także: chcesz kupić dyktafon, podsłuch lub GPS? Sprawdź ofertę naszego sklepu detektywistycznego

W ofercie sklepu detektywistycznego Detektyw24 klienci zbierający dowody zdrady znajdą szeroki asortyment dyktafonów ukrytych w pendrivach, breloczkach czy wisiorkach lub nawet elementach garderoby. Dzięki zebranym w ten sposób informacjom można nie tylko zgromadzić dowody zdrady, ale także uzyskać poznać plany drugiej strony i dowiedzieć się, co faktycznie robi. – Najpopularniejszą opcją wśród naszych klientów jest pozostawienie takiego dyktafonu w samochodzie dzięki czemu można dowiedzieć się jakie rozmowy są prowadzone w samochodzie czy o czym wskazana osoba rozmawia przez telefon. Już same treści tych rozmów bardzo często są kluczowym dowodem w sprawie rozwodowej bądź też dostarczają informacji, jakie plany i zamiary ma osoba obserwowana i wiemy kiedy i gdzie warto prowadzić obserwację – wyjaśniają detektywi i wspominają klienta, który dzięki dyktafonowi pozostawionemu w samochodzie, którym jeździła żona dowiedział się, że nie wyjeżdża na kolonie letnie jako opiekunka do dzieci, ale jedzie z kochankiem w góry. – Wiedząc gdzie i kiedy będzie zaplanowaliśmy obserwację, podczas której zostały zebrane niepodważalne dowody zdrady, w tym nagrania upojnych, namiętnych chwil na brzegu górskiego jeziora – wspomina prywatny detektyw.

Czytaj także: rozwód z orzekaniem o winie – jakie dowody zebrać?

Popularnym rozwiązaniem jest także zakup urządzenia lokalizującego do samochodu. – GPS pozostawiony we wspólnym małżeńskim samochodzie daje odpowiedź na pytanie, czy małżonek faktycznie znajduje się tam, gdzie być powinien lub tam, gdzie powiedział, że będzie. Niejednokrotnie monitoring trasy samochodu zaskakuje naszych klientów, którzy spodziewają się, że współmałżonek będzie w pracy lub na wyjeździe służbowym, a po sygnale urządzenia widzimy, że jest w hotelu SPA lub w jakimiś miłym kurorcie – twierdzi Józef z agencji detektywistycznej Detektyw24 Warszawa.

Jednak sam GPS to za mało. Informacja, że samochód zaparkowany jest pod hotelem, a nie pod zakładem pracy to żaden dowód. Nie wiadomo bowiem, z kim jest i co robi osoba podejrzewana o zdradę. – Bazując na informacji od klienta, gdzie znajduje się współmałżonek podejmujemy obserwacje we wskazanej lokalizacji zbierając materiał dowodowy w postaci zdjęć czy nagrań video. Materiał dowodowy zdobyty na wyjeździe jest niemal zawsze niepodważalny. Kochankowie są z dala od ciekawskich oczu znajomych i rodziny, czują się swobodnie i zazwyczaj śmiało okazują sobie uczucia. Takie materiały są w większości przypadków bardzo mocne i stanowią kluczowy element materiału dowodowego – przyznają detektywi.

A co z kwestiami prawnymi wykorzystania lokalizatora czy dyktafonu w sprawach małżeńskich? – Zawsze przestrzegamy naszych klientów, jakie są przepisy prawne dotyczące wykorzystania takich urządzeń. Podsłuchiwanie rozmów osób trzecich jest działaniem niezgodnym z obowiązującym prawem i zagrożone jest nawet więzieniem. Jednak w sprawach rozwodowych nagrania takie są z zasady dopuszczane i stanowią element materiału dowodowego, a ich ściganie uzależnione jest od wniosku osoby pokrzywdzonej, czyli w tym przypadku niewiernej żony lub męża – wyjaśniają detektywi. 

Czytaj także: sprawy rozwodowe – cennik

W takich sprawach toczyły się już postępowania sądowe, w których sądy nawet uznając, że działanie było niezgodne z prawem, wskazywały na niewielką szkodliwość społeczną czynu i okoliczności, które były podstawą do podjęcia takich działań i umarzały postępowania wobec nagrywających. 

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Dlaczego warto ukończyć nasz kurs detektywistyczny?
Dlaczego w Święta jest tyle rozstań?
Dorosłe pracujące dziecko – czy alimenty obowiązują?
Dowody zdrady czyli co? Jakie materiały do rozwodu
Dowody zdrady – czy to wystarczy?
Dyktafony, GPSy – sprzęt detektywistyczny do rozwodu
Dyktafony, podsłuchy – jak wykryć, jakie wybrać, czym się różnią
Dziecko jako karta przetargowa przy rozwodzie| Detektyw24
Hackerzy wyłudzają pieniądze i podsycają paranoję
Idziesz do sądu? Zdobądź mocne dowody
Ile kosztuje wynajęcie detektywa?
Intercyza – co oznacza i kiedy jest potrzebna?
Internetowi oszuści matrymonialni – jak nie dać się oszukać?
Jak chronić swoje dane w cyberświecie?
Jak hejt w internecie może zniszczyć życie…
Jakie dowody do rozwodu?

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej