Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Dlaczego w Święta jest tyle rozstań?

Statystycznie najwięcej rozstań przypada na styczeń i grudzień. Dlaczego akurat w czasie świąteczno-noworocznym, który kojarzony jest jako najbardziej rodzinny? Psychologowie znają odpowiedź na to pytanie.

Stres. Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinny, sprzyjający pojednaniom i zakopywaniu wojennych toporów. Tak to wygląda w teorii i popkulturze. Jak to wygląda w praktyce? Przygotowania do świąt to jeden z najbardziej stresujących okresów w roku. Marzymy o idealnych świętach i wpadamy w przedświąteczną gorączkę i popadamy we frustrację powodującą stres. Martwimy się o pieniądze, o to czy zdążymy kupić wszystkie prezenty i czy będą trafione, o to czy nasze potrawy będą udane i co powie teściowa. Święta bywają naprawdę stresujące.

W takiej atmosferze łatwiej o konflikty, także w małżeństwie. Głównym powodem kłótni w czasie świątecznym jest podział obowiązków, problemy finansowe, spotkanie rodzinne – w tym z rodziną, z którą na co dzień nie jesteśmy w najlepszych relacjach. Bardzo często od słowa do słowa dochodzi do poważnych konfliktów. – Drobne kłótnie potrafią generować konflikty, których nie jest w stanie ukoić nawet przełamanie się opłatkiem. Padają słowa, których nie można cofnąć lub wychodzą na jaw sekrety, których nie można wybaczyć – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Czytaj także: jakie są powody zdrady?

Zacząć wszystko od nowa. Bardzo często powodem trwania związków jest wygoda czy przyzwyczajenie. Nowy rok sprawia, że w każdym z nas budzi się chęć do wprowadzenia w swoim życiu zmian, zamknięcia wszystkiego, co nie czyni nas szczęśliwymi. – Dla małżonka bardzo często to ogromne zaskoczenie. Takie sytuacje nie są poprzedzone żadnymi „sygnałami ostrzegawczymi”, ani kryzysami. Wynikają z typowych dla końca roku czasów przemyśleń i podsumowań, analizy sytuacji życiowej. Skutkiem takich przemyśleń często są rozstania i rozwody – wyjaśniają detektywi. 

Wiele z takich osób decyduje się skorzystać z pomocy detektywa, bo nie wiedzą, co stoi za takimi decyzjami partnera czy partnerki. 

Czytaj także: jak się zachować po odkryciu zdrady?

Ultimatum. Kiedy jedno z małżonków jest w innej relacji przełom roku może być czasem danym przez kochankę/kochanka na zakończenie małżeństwa. – Zdecydowana większość małżonków wchodząc w inną relację obiecuje nowemu partnerowi/partnerce, że wkrótce zakończy swoje małżeństwo i rozpocznie nowe życie ze swoją nową drugą połową. Czas końca roku jest częstym terminem, deadlinem, jaki kochankowie dają swoim partnerom na wyznanie prawdy i odejście od męża lub żony – wyjaśnia Artur Hasior, detektyw Katowice.

Rozstanie w niejasnych okolicznościach? Dowiedz się prawdy. Wynajmij detektywa.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Czy flirt przez internet to też zdrada?
Czy intercyza zwalnia z alimentów?
Czy kobiety są lepszymi detektywami?
Czy komunikatory internetowe są bezpieczne?
Czym jest niedostatek i jak wpływa na alimenty
Czy nieobecność w Walentynki to sygnał zdrady?
Czy opłaca się wynająć detektywa?
Czy pracodawca może czytać maile i sprawdzać komputer?
Czy przez zdradę małżeńską można stracić prawa rodzicielskie do dzieci?
Czy wierność jest wbrew naturze?
Jak przeprowadzić badanie ojcostwa? Blog detektywistyczny
Czy żona może podsłuchiwać męża? Podsłuchy w sprawie rozwodowej
Dajcie mi człowieka, a znajdzie się paragraf – wciąż aktualne?
Detektywi w zderzeniu z serialami. Ile prawdy jest w programach telewizyjnych?
Detektyw jak terapeuta. Obserwacja pomaga zaufać
Zdrada, rozwód, dowody do rozwodu. Blog detektywistyczny

Ostatnie wpisy

Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej