Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Dlaczego w Święta jest tyle rozstań?

Statystycznie najwięcej rozstań przypada na styczeń i grudzień. Dlaczego akurat w czasie świąteczno-noworocznym, który kojarzony jest jako najbardziej rodzinny? Psychologowie znają odpowiedź na to pytanie.

Stres. Święta Bożego Narodzenia to czas rodzinny, sprzyjający pojednaniom i zakopywaniu wojennych toporów. Tak to wygląda w teorii i popkulturze. Jak to wygląda w praktyce? Przygotowania do świąt to jeden z najbardziej stresujących okresów w roku. Marzymy o idealnych świętach i wpadamy w przedświąteczną gorączkę i popadamy we frustrację powodującą stres. Martwimy się o pieniądze, o to czy zdążymy kupić wszystkie prezenty i czy będą trafione, o to czy nasze potrawy będą udane i co powie teściowa. Święta bywają naprawdę stresujące.

W takiej atmosferze łatwiej o konflikty, także w małżeństwie. Głównym powodem kłótni w czasie świątecznym jest podział obowiązków, problemy finansowe, spotkanie rodzinne – w tym z rodziną, z którą na co dzień nie jesteśmy w najlepszych relacjach. Bardzo często od słowa do słowa dochodzi do poważnych konfliktów. – Drobne kłótnie potrafią generować konflikty, których nie jest w stanie ukoić nawet przełamanie się opłatkiem. Padają słowa, których nie można cofnąć lub wychodzą na jaw sekrety, których nie można wybaczyć – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Czytaj także: jakie są powody zdrady?

Zacząć wszystko od nowa. Bardzo często powodem trwania związków jest wygoda czy przyzwyczajenie. Nowy rok sprawia, że w każdym z nas budzi się chęć do wprowadzenia w swoim życiu zmian, zamknięcia wszystkiego, co nie czyni nas szczęśliwymi. – Dla małżonka bardzo często to ogromne zaskoczenie. Takie sytuacje nie są poprzedzone żadnymi „sygnałami ostrzegawczymi”, ani kryzysami. Wynikają z typowych dla końca roku czasów przemyśleń i podsumowań, analizy sytuacji życiowej. Skutkiem takich przemyśleń często są rozstania i rozwody – wyjaśniają detektywi. 

Wiele z takich osób decyduje się skorzystać z pomocy detektywa, bo nie wiedzą, co stoi za takimi decyzjami partnera czy partnerki. 

Czytaj także: jak się zachować po odkryciu zdrady?

Ultimatum. Kiedy jedno z małżonków jest w innej relacji przełom roku może być czasem danym przez kochankę/kochanka na zakończenie małżeństwa. – Zdecydowana większość małżonków wchodząc w inną relację obiecuje nowemu partnerowi/partnerce, że wkrótce zakończy swoje małżeństwo i rozpocznie nowe życie ze swoją nową drugą połową. Czas końca roku jest częstym terminem, deadlinem, jaki kochankowie dają swoim partnerom na wyznanie prawdy i odejście od męża lub żony – wyjaśnia Artur Hasior, detektyw Katowice.

Rozstanie w niejasnych okolicznościach? Dowiedz się prawdy. Wynajmij detektywa.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Czy flirt przez internet to też zdrada?
Czy intercyza zwalnia z alimentów?
Czy kobiety są lepszymi detektywami?
Czy komunikatory internetowe są bezpieczne?
Czym jest niedostatek i jak wpływa na alimenty
Czy nieobecność w Walentynki to sygnał zdrady?
Czy opłaca się wynająć detektywa?
Czy pracodawca może czytać maile i sprawdzać komputer?
Czy przez zdradę małżeńską można stracić prawa rodzicielskie do dzieci?
Czy wierność jest wbrew naturze?
Jak przeprowadzić badanie ojcostwa? Blog detektywistyczny
Czy żona może podsłuchiwać męża? Podsłuchy w sprawie rozwodowej
Dajcie mi człowieka, a znajdzie się paragraf – wciąż aktualne?
Detektywi w zderzeniu z serialami. Ile prawdy jest w programach telewizyjnych?
Detektyw jak terapeuta. Obserwacja pomaga zaufać
Zdrada, rozwód, dowody do rozwodu. Blog detektywistyczny

Ostatnie wpisy

Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej
Jak się zachować po odkryciu zdrady?
Jak się zachować po odkryciu zdrady?

Jak się zachować po odkryciu zdrady? Przeczytaj koniecznie te wskazówki....

Czytaj więcej
Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?
Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?

Telefon i komputer to najczęstsze źródła, z których kobiety najczęściej dowiadują się, iż mąż/partner spotyka się z kobietami oferującym...

Czytaj więcej