Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Detektywi w zderzeniu z serialami. Ile prawdy jest w programach telewizyjnych?

Detektyw w przebraniu hydraulika wchodzi do domu potencjalnej kochanki obserwowanego mężczyzny i montuje ukrytą kamerę. W między czasie detektywi siedzący w busie nasłuchują rozmowę telefoniczną kochanków. To nie życie, to scenariusz serialu. Wśród detektywów programy opowiadające rzekomo o kulisach ich pracy wzbudzają raczej złość niż zadowolenie.

– Już nie dziwią mnie telefony klientów, którzy pytają czy to detektyw Petrow – opowiada Józef z agencji detektywistycznej Detektyw24. – Na początku nie wiedziałem o co chodzi, myślałem, że jakaś firma konkurencyjna. Z ciekawości zacząłem szukać i okazało się, że to bohater serialu paradokumentalnego w jednej z telewizji. Obejrzałem i byłem przerażony. Serial kreuje się na dokumentalny, a tyle ile naruszeń prawa tam widziałem w jednym odcinku prawdziwego detektywa pozbawił by licencji i naraził na kontakt z prokuratorem – wyjaśnia Józef z agencji Detektyw24 Warszawa.

Czytaj także: usługi detektywa – informatyka śledcza

Zgodnie z ustawą o usługach detektywistycznych detektywi nie mogą stosować w swojej pracy metod zastrzeżonych dla organów ścigania, m. in. dla policji. – Wielu detektywów to emerytowani policjanci dlatego pokutuje przeświadczenie, że swobodnie możemy korzystać z policyjnych baz czy wyciągać informacje od policjantów. To nieprawda. Korzystanie z baz niejawnych to przestępstwo – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Warszawy.

Zawód detektywa jest wciąż mało popularny, a o tym, jakie uprawnienia wynikają z licencji wiedzą chyba tylko sami detektywi. – O naszym zawodzie krążą niedopowiedzenia, klienci są nieświadomi tego, co nam wolno, a czego nie. Żądanie zakładania podsłuchów, ukrytych kamer, dostęp do billingów czy sprawdzanie sald na kontach bankowych to codzienność. Cierpliwie tłumaczymy, że jest to przekroczenie naszych i takich działań podejmować nie możemy – tłumaczą detektywi Warszawa.

Czytaj także: koszt wynajęcia detektywa

Materiały gromadzone przez detektywa w zdecydowanej większości spraw wykorzystywane są w sądzie w trakcie różnych procesów. Możliwość swobodnego wykorzystania zgromadzonych materiałów przed sądem jest dla klientów wystarczającym argumentem przekonującym do powstrzymania się od nakłaniania detektywów do działań niezgodnych z prawem. – Najczęściej w sprawach rozwodowych klienci chcieliby, abyśmy założyli podsłuch na telefon współmałżonka lub w mieszkaniu potencjalnej kochanki czy kochanka. Niekiedy wręcz nie wierzą, kiedy słyszą, że nie wolno nam prowadzić takich działań – mówi Daniel Śnieżek z agencji Detektyw24 Rzeszów.

– Detektywa Petrowa zostawmy jako gwiazdę telewizji, podobnie jak innych bohaterów seriali paradokumentalnych. Działania detektywów z agencji Detektyw24, chociaż może nie zawsze tak spektakularne i bez towarzyszenia ekipy z kamerą telewizyjną, są skuteczne i gwarantują pozyskanie wartościowego i legalnego materiału dowodowego – przekonuje ekipa z Detektyw24 Warszawa.

Czytaj także: detektyw do rozwodu – kontakt

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Czy flirt przez internet to też zdrada?
Czy intercyza zwalnia z alimentów?
Czy kobiety są lepszymi detektywami?
Czy komunikatory internetowe są bezpieczne?
Czym jest niedostatek i jak wpływa na alimenty
Czy nieobecność w Walentynki to sygnał zdrady?
Czy opłaca się wynająć detektywa?
Czy pracodawca może czytać maile i sprawdzać komputer?
Czy przez zdradę małżeńską można stracić prawa rodzicielskie do dzieci?
Czy wierność jest wbrew naturze?
Jak przeprowadzić badanie ojcostwa? Blog detektywistyczny
Czy żona może podsłuchiwać męża? Podsłuchy w sprawie rozwodowej
Dajcie mi człowieka, a znajdzie się paragraf – wciąż aktualne?
Detektywi w zderzeniu z serialami. Ile prawdy jest w programach telewizyjnych?
Detektyw jak terapeuta. Obserwacja pomaga zaufać
Zdrada, rozwód, dowody do rozwodu. Blog detektywistyczny

Ostatnie wpisy

Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?
Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?

Czy warto się zemścić za zdradę? Czy odwet na byłym współmałżonku to dobry sposób na poradzenie sobie z bólem i traumą po zdradzie i rozst...

Czytaj więcej
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...

Wiele piszemy o różnych aspektach rozwodów, niuansach związanych z orzekaniem o winie, podziałem majątku czy prawach rodzicielskich pomijając n...

Czytaj więcej
Na czym polega alienacja rodzicielska?
Na czym polega alienacja rodzicielska?

Alienacja rodzicielska to objaw przemocy psychicznej stosowanej przez rodzica skutkujący zaburzeniem relacji z drugim z nich. Jak się przejawia alie...

Czytaj więcej
Jakie są powody zdrady?
Jakie są powody zdrady?

"Dlaczego on/ona mi to zrobił/zrobiła?" to jedno z pytań, jakie zdradzani partnerzy zadają sobie najczęściej. Powodów zdrad jest tyle, ilu ludz...

Czytaj więcej