Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Detektywi w zderzeniu z serialami. Ile prawdy jest w programach telewizyjnych?

Detektyw w przebraniu hydraulika wchodzi do domu potencjalnej kochanki obserwowanego mężczyzny i montuje ukrytą kamerę. W między czasie detektywi siedzący w busie nasłuchują rozmowę telefoniczną kochanków. To nie życie, to scenariusz serialu. Wśród detektywów programy opowiadające rzekomo o kulisach ich pracy wzbudzają raczej złość niż zadowolenie.

– Już nie dziwią mnie telefony klientów, którzy pytają czy to detektyw Petrow – opowiada Józef z agencji detektywistycznej Detektyw24. – Na początku nie wiedziałem o co chodzi, myślałem, że jakaś firma konkurencyjna. Z ciekawości zacząłem szukać i okazało się, że to bohater serialu paradokumentalnego w jednej z telewizji. Obejrzałem i byłem przerażony. Serial kreuje się na dokumentalny, a tyle ile naruszeń prawa tam widziałem w jednym odcinku prawdziwego detektywa pozbawił by licencji i naraził na kontakt z prokuratorem – wyjaśnia Józef z agencji Detektyw24 Warszawa.

Czytaj także: usługi detektywa – informatyka śledcza

Zgodnie z ustawą o usługach detektywistycznych detektywi nie mogą stosować w swojej pracy metod zastrzeżonych dla organów ścigania, m. in. dla policji. – Wielu detektywów to emerytowani policjanci dlatego pokutuje przeświadczenie, że swobodnie możemy korzystać z policyjnych baz czy wyciągać informacje od policjantów. To nieprawda. Korzystanie z baz niejawnych to przestępstwo – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Warszawy.

Zawód detektywa jest wciąż mało popularny, a o tym, jakie uprawnienia wynikają z licencji wiedzą chyba tylko sami detektywi. – O naszym zawodzie krążą niedopowiedzenia, klienci są nieświadomi tego, co nam wolno, a czego nie. Żądanie zakładania podsłuchów, ukrytych kamer, dostęp do billingów czy sprawdzanie sald na kontach bankowych to codzienność. Cierpliwie tłumaczymy, że jest to przekroczenie naszych i takich działań podejmować nie możemy – tłumaczą detektywi Warszawa.

Czytaj także: koszt wynajęcia detektywa

Materiały gromadzone przez detektywa w zdecydowanej większości spraw wykorzystywane są w sądzie w trakcie różnych procesów. Możliwość swobodnego wykorzystania zgromadzonych materiałów przed sądem jest dla klientów wystarczającym argumentem przekonującym do powstrzymania się od nakłaniania detektywów do działań niezgodnych z prawem. – Najczęściej w sprawach rozwodowych klienci chcieliby, abyśmy założyli podsłuch na telefon współmałżonka lub w mieszkaniu potencjalnej kochanki czy kochanka. Niekiedy wręcz nie wierzą, kiedy słyszą, że nie wolno nam prowadzić takich działań – mówi Daniel Śnieżek z agencji Detektyw24 Rzeszów.

– Detektywa Petrowa zostawmy jako gwiazdę telewizji, podobnie jak innych bohaterów seriali paradokumentalnych. Działania detektywów z agencji Detektyw24, chociaż może nie zawsze tak spektakularne i bez towarzyszenia ekipy z kamerą telewizyjną, są skuteczne i gwarantują pozyskanie wartościowego i legalnego materiału dowodowego – przekonuje ekipa z Detektyw24 Warszawa.

Czytaj także: detektyw do rozwodu – kontakt

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Czy flirt przez internet to też zdrada?
Czy intercyza zwalnia z alimentów?
Czy kobiety są lepszymi detektywami?
Czy komunikatory internetowe są bezpieczne?
Czym jest niedostatek i jak wpływa na alimenty
Czy nieobecność w Walentynki to sygnał zdrady?
Czy opłaca się wynająć detektywa?
Czy pracodawca może czytać maile i sprawdzać komputer?
Czy przez zdradę małżeńską można stracić prawa rodzicielskie do dzieci?
Czy wierność jest wbrew naturze?
Jak przeprowadzić badanie ojcostwa? Blog detektywistyczny
Czy żona może podsłuchiwać męża? Podsłuchy w sprawie rozwodowej
Dajcie mi człowieka, a znajdzie się paragraf – wciąż aktualne?
Detektywi w zderzeniu z serialami. Ile prawdy jest w programach telewizyjnych?
Detektyw jak terapeuta. Obserwacja pomaga zaufać
Zdrada, rozwód, dowody do rozwodu. Blog detektywistyczny

Ostatnie wpisy

Jak wykryć podsłuch w domu i w pracy?
Jak wykryć podsłuch w domu i w pracy?

Podejrzewasz, że ktoś założył podsłuch w domu lub miejscu pracy? W tym poradniku przeczytasz, jak wykryć nielegalnie zainstalowane urządzenie....

Czytaj więcej
Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?
Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Dziś podsłuchy w telefonie wcale nie należą do rzadkości. Poznaj kilka cennych wskazówek i sprawdź, czy Twoje rozmowy są bezpieczne....

Czytaj więcej
Jak zachowuje się mężczyzna, który zdradza - dlaczego faceci zdradzają?
Jak zachowuje się mężczyzna, który zdradza - dlaczego faceci zdradzają?

Zauważyłaś pierwsze oznaki zdrady męża? A może nie wiesz, jakie zachowania powinny Cię ostrzec. W tym poradniku znajdziesz wiele cennych wskaz...

Czytaj więcej
Jak rozpoznać zdradę żony - zdrada żony?
Jak rozpoznać zdradę żony - zdrada żony?

Zastanawiasz się, po czym poznać zdradę żony? Istnieje kilka skutecznych sposobów, które rozwieją wszelkie wątpliwości. ...

Czytaj więcej