Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Czy opłaca się wynająć detektywa?

Choć usługi doświadczonego biura detektywistycznego mogą wydawać się drogie na pierwszy rzut oka, to w większości realizowanych spraw są inwestycją pomagającą zyskać wiele więcej lub zabezpieczyć się przed ogromnymi stratami. Zatem, jaki jest koszt wynajęcia detektywa i czy to się opłaca?

Znaczna część zleceń realizowanych przez biuro detektywistyczne Detektyw24.net dotyczy ustalenia wierności małżonka i zebrania dowodów zdrady. Takie materiały najczęściej wykorzystywane są w sądzie przy orzekaniu rozwodu z orzeczeniem o winie, a takie orzeczenie wiąże ze sobą określone konsekwencje. Także, a może przede wszystkim, finansowe. – Po pierwszym szoku, jaki nasi klienci przeżywają po odkryciu zdrady pojawia się racjonalne, przemyślane działania zmierzające do zdobycia dowodów zdrady czy innych dowodów potwierdzających winę za rozpad małżeństwa i przedstawienie ich przed sądem, uzyskanie rozwodu z orzeczeniem winy i żądanie alimentów, nie tylko na dzieci, ale i na siebie. W takim wypadku wynajęcie detektywa to inwestycja, która bardzo szybko się zwraca – przekonuje Witold Szczęch, detektyw z agencji Detektyw24 Katowice. 

Czytaj także: sprawy rozwodowe – cennik

Alimenty na byłego małżonka mogą być przyznane kiedy do rozwodu doszło zarówno w przypadku orzeczenia winy któregoś z małżonków, jak i jego braku. Z tą różnicą, że małżonek uznany sądownie za niewinnego ma prawo do dożywotnich alimentów po rozwodzie, a jedyną drogą do przerwania ich wypłacania jest ponowne małżeństwo strony niewinnej. W przypadku rozwodu bez orzekania o winie do przyznania alimentów, na którąś ze stron dochodzi rzadko. Aby sąd takie alimenty przyznał należy udowodnić popadnięcie w trudną sytuację materialną, a takie świadczenia przyznawane są na maksimum 5 lat.

– Wynajęcie detektywa można także odwrócić i zlecić czynności, które mają udowodnić, że dochodzi do nadużyć przy żądaniu alimentów lub ich niepłaceniu. Przykładowo, podczas rozwodu panu X zasądzono alimenty na żonę, ponieważ świetnie zarabiał, a żona nigdy nie pracowała. Tymczasem, mimo pobieranych alimentów pani X dorabiała na czarno w salonie kosmetycznym. Udowodnienie zarobkowania na czarno pozwoliło na zniesienie obowiązku alimentacyjnego – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Detektywi realizują także zlecenia polegające na namierzeniu majątku i pracy tzw. alimenciarzy, czyli dłużników alimentacyjnych – osób, które mimo prawomocnego wyroku sądu uchylają się od płacenia alimentów. – Mamy wiele spraw osób, które uciekają z majątkiem, przepisują firmy, ukrywają miejsce pracy oraz zaniżają zarobki, aby uniknąć płacenia alimentów czy płacić je jak najniższe. W tego typu sprawach sprawdzamy posiadany majątek i robimy obserwację osób, aby wykazać że jest to celowe i nieuczciwe działanie. Udokumentowanie takich praktyk przed sądem pozwala na wykazanie faktycznej sytuacji finansowej dłużnika i uzyskanie sprawiedliwych alimentów – wyjaśniają detektywi.

Czytaj także: koszt wynajęcia detektywa

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Czy flirt przez internet to też zdrada?
Czy intercyza zwalnia z alimentów?
Czy kobiety są lepszymi detektywami?
Czy komunikatory internetowe są bezpieczne?
Czym jest niedostatek i jak wpływa na alimenty
Czy nieobecność w Walentynki to sygnał zdrady?
Czy opłaca się wynająć detektywa?
Czy pracodawca może czytać maile i sprawdzać komputer?
Czy przez zdradę małżeńską można stracić prawa rodzicielskie do dzieci?
Czy wierność jest wbrew naturze?
Jak przeprowadzić badanie ojcostwa? Blog detektywistyczny
Czy żona może podsłuchiwać męża? Podsłuchy w sprawie rozwodowej
Dajcie mi człowieka, a znajdzie się paragraf – wciąż aktualne?
Detektywi w zderzeniu z serialami. Ile prawdy jest w programach telewizyjnych?
Detektyw jak terapeuta. Obserwacja pomaga zaufać
Zdrada, rozwód, dowody do rozwodu. Blog detektywistyczny

Ostatnie wpisy

Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej