Czy opłaca się wynająć detektywa?

2646617c-bc92-40b3-b56e-36c4ec712e77Choć usługi doświadczonego biura detektywistycznego mogą wydawać się drogie na pierwszy rzut oka, to w większości realizowanych spraw są inwestycją pomagającą zyskać wiele więcej lub zabezpieczyć się przed ogromnymi stratami. Zatem, czy opłaca się wynająć detektywa?

Znaczna część zleceń realizowanych przez biuro detektywistyczne Detektyw24.net dotyczy ustalenia wierności małżonka i zebrania dowodów zdrady. Takie materiały najczęściej wykorzystywane są w sądzie przy orzekaniu rozwodu z orzeczeniem o winie, a takie orzeczenie wiąże ze sobą określone konsekwencje. Także, a może przede wszystkim, finansowe. – Po pierwszym szoku, jaki nasi klienci przeżywają po odkryciu zdrady pojawia się racjonalne, przemyślane działania zmierzające do zdobycia dowodów zdrady czy innych dowodów potwierdzających winę za rozpad małżeństwa i przedstawienie ich przed sądem, uzyskanie rozwodu z orzeczeniem winy i żądanie alimentów, nie tylko na dzieci, ale i na siebie. W takim wypadku wynajęcie detektywa to inwestycja, która bardzo szybko się zwraca – przekonuje Witold Szczęch, detektyw z agencji Detektyw24.net z Katowic. 

Alimenty na byłego małżonka mogą być przyznane kiedy do rozwodu doszło zarówno w przypadku orzeczenia winy któregoś z małżonków, jak i jego braku. Z tą różnicą, że małżonek uznany sądownie za niewinnego ma prawo do dożywotnich alimentów po rozwodzie, a jedyną drogą do przerwania ich wypłacania jest ponowne małżeństwo strony niewinnej. W przypadku rozwodu bez orzekania o winie do przyznania alimentów, na którąś ze stron dochodzi rzadko. Aby sąd takie alimenty przyznał należy udowodnić popadnięcie w trudną sytuację materialną, a takie świadczenia przyznawane są na maksimum 5 lat.

– Z alimentami i wynajęciem detektywa można także sytuację odwrócić i zlecić czynności, które mają udowodnić, że dochodzi do nadużyć przy żądaniu alimentów lub ich niepłaceniu. Przykładowo, podczas rozwodu panu X zasądzono alimenty na żonę, ponieważ świetnie zarabiał, a żona nigdy nie pracowała. Tymczasem, mimo pobieranych alimentów pani X dorabiała na czarno w salonie kosmetycznym. Udowodnienie zarobkowania na czarno pozwoliło na zniesienie obowiązku alimentacyjnego – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Detektywi realizują także zlecenia polegające na namierzeniu majątku i pracy tzw. alimenciarzy, czyli dłużników alimentacyjnych – osób, które mimo prawomocnego wyroku sądu uchylają się od płacenia alimentów. – Mamy wiele spraw osób, które uciekają z majątkiem, przepisują firmy, ukrywają miejsce pracy oraz zaniżają zarobki, aby uniknąć płacenia alimentów czy płacić je jak najniższe. W tego typu sprawach sprawdzamy posiadany majątek i robimy obserwację, aby wykazać że jest to celowe i nieuczciwe działanie. Udokumentowanie takich praktyk przed sądem pozwala na wykazanie faktycznej sytuacji finansowej dłużnika i uzyskanie sprawiedliwych alimentów – wyjaśniają detektywi.

Potrzebujesz pomocy detektywa? Zadzwoń?

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…