Wynajęcie detektywa - inwestycja na lata

detektyw_warszawa

„Ile kosztuje wynajęcie detektywa?, „jaki jest cennik detektywa?” – to te z pytań, na które pracownicy agencji detektywistycznej odpowiadają najczęściej. Wynagrodzenie detektywa najczęściej zależne jest od okoliczności konkretnej sprawy, ale zazwyczaj jest to inwestycja, która pozwala zyskać dużo więcej lub zabezpieczyć się przed potężnymi stratami.

Zadaniem detektywa jest ustalić fakty oraz zebrać dowody do wykorzystania w sądzie. To, jaki będzie efekt pracy agencji detektywistycznej często zależy od okoliczności, na które nie ma wpływu ani detektyw, ani zlecający. Zazwyczaj jednak klienci korzystający z pomocy detektywa mają już bardzo poważne podejrzenia graniczące z pewnością, a potrzebują dowodów do sądu czy do wykorzystania w negocjacjach.

Wiele spraw, które prowadzą detektywi polega na tym, aby zebrać dowody do rozwodu z orzeczeniem winy jednej ze stron. Aby takie orzeczenie uzyskać należy przekonać sąd, że współmałżonek swoim zachowaniem przyczynił się do rozpadu małżeństwa. – Takie orzeczenie nie tylko daje poczucie sprawiedliwości, ale przede wszystkim wymierne korzyści finansowe. Przede wszystkim mowa tu o alimentach na byłego współmałżonka uznanego za niewinnego. Takie alimenty można otrzymywać nawet dożywotnio – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina. Alimenty to jednak nie wszystko. – Znane są wyroki sądowe sądów cywilnych, w których orzeczenie o winie jednego z małżonków skutkowało nierównym podziałem wspólnego majątku. Sąd orzekał, że małżonek winny rozpadu związku ma prawo do mniejszej części majątku zgromadzonego podczas trwania małżeństwa – dodaje Artur Hasior z biura detektywistycznego Detektyw24 Katowice.

Czytaj także: ile kosztuje wynajęcie detektywa?

Wynajęcie detektywa w celu zebrania dowodów zdrady to średni koszt w granicach 5-6 tysięcy złotych. W przypadku wygranej w sądzie, zyskania rozwodu z orzeczeniem o winie drugiej strony jest to wydatek, który może zwrócić się już po kilku miesiącach. – A alimenty przy rozwodzie z orzeczeniem winy są dożywotnie. Patrząc tak, inwestycja w detektywa zwróci się po kilku miesiącach – przekonują detektywi.

Podobnie jest w sytuacjach, w których detektyw może pomóc ustrzec się przed wydatkami, których ponoszenie nie jest konieczne. W jakich sytuacjach, dzięki inwestycji w detektywa można zaoszczędzić? – Jednym z częściej wykonywanych przez nas zleceń jest dyskretne pobranie materiału genetycznego i wykonanie badań na ojcostwo. Wykonujemy je w sytuacji podejrzeń, czy alimenty są płacone należnie. I trzeba przyznać, że większość wykonywanych przez nas pobrań i badań potwierdza wątpliwości naszych zlecających. Klienci posługują się naszymi raportami i wynikami testów DNA w celu zaprzeczenia ojcostwa i uniknięcia płacenia alimentów na nieswoje dziecko – tłumaczą eksperci z biura detektywistycznego.

Czytaj także: co dziesiąty mężczyzna wychowuje nieswoje dziecko. Badania ojcostwa

Koszt wynajęcia detektywa mimo, że na pierwszy rzut oka może wydawać się wysoki, jest inwestycją, która pozwala zyskać dużo więcej lub uchronić się przed niesłusznymi kosztami, które można ponosić czasem przez całe życie.

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…