Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

TANIE, ŁATWO DOSTĘPNE I TRUDNE DO WYKRYCIA – PODSŁUCHY CORAZ BARDZIEJ NIEBEZPIECZNE

Na pewno każdy z nas przynajmniej raz zastanawiał się, czy poufna prywatna rozmowa pozostaje pomiędzy rozmówcami. A kiedy to, co miało być tajemnicą wypływa na forum publiczne warto zadać sobie pytanie: czy nikt mnie nie podsłuchuje? Bezpieczeństwo informacji zapewnia wykrywanie podsłuchów.

W dzisiejszych czasach wszyscy wiedzą, że informacja ma ogromną wartość. Na popularności zyskuje wywiad gospodarczy i pozyskiwanie informacji o konkurentach biznesowych. Zdarza się natomiast, że konkurenci w celu uzyskania informacji posuwają się o krok dalej i korzystają z metod niezgodnych z prawem, jaką jest inwigilacja przy użyciu podsłuchu. 

Urządzenia rejestrujące i lokalizujące mogą być zakamuflowane i zainstalowane w najmniej oczekiwanych miejscach, takich jak niszczarka do dokumentów, listwy przypodłogowe, śmietniki, segregatory, ramy obrazów, żyrandole i wiele innych. Niejednokrotnie są one niemożliwe do ręcznego wykrycia. – W pomieszczeniach biurowych, w firmach, gdzie jest wiele urządzeń, gadżetów, dokumentów, gdzie kręci się wiele osób pozostawienie prostego, małego dyktafonu lub podsłuchu jest bardzo proste, a urządzenie może pozostać niewykryte nawet przez wiele miesięcy – przyznaje Rafał Marciniak, detektyw Warszawa.

Dyktafony i miniaturowe podsłuchy dostępne są już za kilkadziesiąt złotych. – Nie są to może urządzenia najwyższej jakości, ale mimo to mogą spowodować niewyobrażalne szkody spowodowane wyciekiem informacji z firmy czy pokrzyżować plany rozwodzącym się małżonkom – przyznaje detektyw Artur Hasior z Katowic.

Czytaj także: oszustwa na bitcoina – jak nie dać się nabrać?

W sytuacji podejrzenia, że ktoś jest w posiadaniu informacji poufnych, nieudostępnionych osobom trzecim, zalecane jest przeprowadzenie badania antypodsłuchowego.

Nasi detektywi wykonują badanie antypodsłuchowe przy pomocy specjalistycznego sprzętu do wykrywania urządzeń rejestrujących dźwięk i obraz w pomieszczeniach i samochodach, w tym między innymi:

  • urządzenie Cayman ST-403 – wykrywa elementy zawierające złącza półprzewodnikowe, co pozwala na stwierdzenie, że w danym miejscu istnieje podejrzenie funkcjonowania sprzętu elektronicznego (zarówno działającego, jak również wyłączonego);
  • detektor promieniowania elektromagnetycznego iPROTECT1216 – wykrywa i lokalizuje  wszystkie rodzaje transmisji RF, w tym analogowe i cyfrowe, audio i wideo pracujące w zakresie częstotliwości 50 MHz – 12 GHz.

– Nasze działania obejmują fizyczne przeszukanie pomieszczeń, sprawdzenie miejsc wskazanych przez detektor złącz nieliniowych, jako potencjalne lokalizacje urządzeń elektronicznych, weryfikacja miejsc, w których możliwe jest ukrycie urządzeń rejestrujących dźwięk lub/i obraz. Ponadto sprawdzamy urządzenia elektroenergetyczne, gniazda, przedłużacze, urządzenia działające w sieci energetycznej stanowiące wyposażenie danego pomieszczenia, jak również dokonujemy analizy elementów konstrukcji budowlanych – okien i ścian wychodzących na zewnątrz badanego pomieszczenia. Nasze biuro detektywistyczne przeprowadzi skuteczne badania antypodsłuchowe i wykryje wszystkie podsłuchy i ukryte kamery oraz urządzenia lokalizacyjne GPS zamieszczone w samochodzie – wyjaśnia detektyw Rafał Marciniak, wykonujący badanie antypodsłuchowe.

Czytaj także: wykrywanie podsłuchów – cennik. Ile kosztuje wynajęcie detektywa

Wykrywanie podsłuchów należy wykonać, aby zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy i interesy obsługiwanych klientów i wyeliminować możliwości wykradania informacji stanowiących informacje poufne, tajemnice przedsiębiorstwa, jak i prywatne szczegóły życia. 

Podsłuchy to metoda nie tylko wielkiego biznesu. – Coraz częściej na wykrywanie podsłuchów decydują się także osoby prywatne – małżonkowie podczas rozwodu, partnerzy walczący o dziecko czy byli kochankowie, którzy chcą uprzykrzyć sobie wzajemnie życie – twierdzą detektywi. Nielegalne urządzenia podsłuchowe ukryte mogą być w pendrivie, ładowarce czy nawet lampce na biurko.

– Uzyskiwanie informacji, do których nie jest się uprawnionym przy użyciu urządzeń podsłuchowych stanowi przestępstwo z art. 267 kodeksu karnego i zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 – przestrzegają detektywi. Jest to przestępstwo ścigane na wniosek pokrzywdzonego, potrzeba zatem rzetelnego i wiarygodnego badania pod kątem wykrycia urządzeń podsłuchowych zrealizowanego przez uprawnione podmioty, stanowiące dowód w sprawie. 

Podsłuch to metoda po którą sięga nie tylko konkurencja w celu pozyskania informacji o strategii rozwoju spółki czy obsługi klientów, ale również osoby skonfliktowane (byli lub obecni pracownicy, byli partnerzy biznesowi, jak i prywatni) poszukujące tzw. haka np. w celu zemsty, zastraszania czy pozyskania materiału dowodowego w przypadku zdrady. Kolejnym urządzeniem wykorzystywanym do tych celów jest lokalizator GPS.

Chcesz zamówić wykrywanie podsłuchów? Skontaktuj się.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Rozwód z orzeczeniem o winie – jakie ma skutki?
Rozwód z orzeczeniem o winie – najczęstsze powody
Rozwód z orzeczeniem o winie obu stron – kiedy i co oznacza
Rozwód z orzeczeniem o winie? Warto?
Rozwód z orzeczeniem winy – jakie powody?
Rozwód z orzekaniem o winie bardziej sprawiedliwy?
Rozwód z orzekaniem o winie – ile trwa?
Separacja czy rozwód? Co wybrać?
Sklep detektywistyczny nie tylko dla detektywa
Spoofing telefoniczny, czyli atak hakerski przez telefon
Sprawa w sądzie? Bez detektywa ani rusz
Sprawdź majątek dłużnika i odzyskaj swoje pieniądze
Sprawy alimentacyjne – jak udowodnić ile zarabia dłużnik?
Sprawy rozwodowe – utrudnianie kontaktów z dzieckiem
Sprawy spadkowe – kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa?
Stalking -jak się bronić. Blog detektywistyczny. Detektyw24

Ostatnie wpisy

Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?
Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?

Czy warto się zemścić za zdradę? Czy odwet na byłym współmałżonku to dobry sposób na poradzenie sobie z bólem i traumą po zdradzie i rozst...

Czytaj więcej
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...

Wiele piszemy o różnych aspektach rozwodów, niuansach związanych z orzekaniem o winie, podziałem majątku czy prawach rodzicielskich pomijając n...

Czytaj więcej
Na czym polega alienacja rodzicielska?
Na czym polega alienacja rodzicielska?

Alienacja rodzicielska to objaw przemocy psychicznej stosowanej przez rodzica skutkujący zaburzeniem relacji z drugim z nich. Jak się przejawia alie...

Czytaj więcej
Jakie są powody zdrady?
Jakie są powody zdrady?

"Dlaczego on/ona mi to zrobił/zrobiła?" to jedno z pytań, jakie zdradzani partnerzy zadają sobie najczęściej. Powodów zdrad jest tyle, ilu ludz...

Czytaj więcej