Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

TANIE, ŁATWO DOSTĘPNE I TRUDNE DO WYKRYCIA – PODSŁUCHY CORAZ BARDZIEJ NIEBEZPIECZNE

Na pewno każdy z nas przynajmniej raz zastanawiał się, czy poufna prywatna rozmowa pozostaje pomiędzy rozmówcami. A kiedy to, co miało być tajemnicą wypływa na forum publiczne warto zadać sobie pytanie: czy nikt mnie nie podsłuchuje? Bezpieczeństwo informacji zapewnia wykrywanie podsłuchów.

W dzisiejszych czasach wszyscy wiedzą, że informacja ma ogromną wartość. Na popularności zyskuje wywiad gospodarczy i pozyskiwanie informacji o konkurentach biznesowych. Zdarza się natomiast, że konkurenci w celu uzyskania informacji posuwają się o krok dalej i korzystają z metod niezgodnych z prawem, jaką jest inwigilacja przy użyciu podsłuchu. 

Urządzenia rejestrujące i lokalizujące mogą być zakamuflowane i zainstalowane w najmniej oczekiwanych miejscach, takich jak niszczarka do dokumentów, listwy przypodłogowe, śmietniki, segregatory, ramy obrazów, żyrandole i wiele innych. Niejednokrotnie są one niemożliwe do ręcznego wykrycia. – W pomieszczeniach biurowych, w firmach, gdzie jest wiele urządzeń, gadżetów, dokumentów, gdzie kręci się wiele osób pozostawienie prostego, małego dyktafonu lub podsłuchu jest bardzo proste, a urządzenie może pozostać niewykryte nawet przez wiele miesięcy – przyznaje Rafał Marciniak, detektyw Warszawa.

Dyktafony i miniaturowe podsłuchy dostępne są już za kilkadziesiąt złotych. – Nie są to może urządzenia najwyższej jakości, ale mimo to mogą spowodować niewyobrażalne szkody spowodowane wyciekiem informacji z firmy czy pokrzyżować plany rozwodzącym się małżonkom – przyznaje detektyw Artur Hasior z Katowic.

Czytaj także: oszustwa na bitcoina – jak nie dać się nabrać?

W sytuacji podejrzenia, że ktoś jest w posiadaniu informacji poufnych, nieudostępnionych osobom trzecim, zalecane jest przeprowadzenie badania antypodsłuchowego.

Nasi detektywi wykonują badanie antypodsłuchowe przy pomocy specjalistycznego sprzętu do wykrywania urządzeń rejestrujących dźwięk i obraz w pomieszczeniach i samochodach, w tym między innymi:

  • urządzenie Cayman ST-403 – wykrywa elementy zawierające złącza półprzewodnikowe, co pozwala na stwierdzenie, że w danym miejscu istnieje podejrzenie funkcjonowania sprzętu elektronicznego (zarówno działającego, jak również wyłączonego);
  • detektor promieniowania elektromagnetycznego iPROTECT1216 – wykrywa i lokalizuje  wszystkie rodzaje transmisji RF, w tym analogowe i cyfrowe, audio i wideo pracujące w zakresie częstotliwości 50 MHz – 12 GHz.

– Nasze działania obejmują fizyczne przeszukanie pomieszczeń, sprawdzenie miejsc wskazanych przez detektor złącz nieliniowych, jako potencjalne lokalizacje urządzeń elektronicznych, weryfikacja miejsc, w których możliwe jest ukrycie urządzeń rejestrujących dźwięk lub/i obraz. Ponadto sprawdzamy urządzenia elektroenergetyczne, gniazda, przedłużacze, urządzenia działające w sieci energetycznej stanowiące wyposażenie danego pomieszczenia, jak również dokonujemy analizy elementów konstrukcji budowlanych – okien i ścian wychodzących na zewnątrz badanego pomieszczenia. Nasze biuro detektywistyczne przeprowadzi skuteczne badania antypodsłuchowe i wykryje wszystkie podsłuchy i ukryte kamery oraz urządzenia lokalizacyjne GPS zamieszczone w samochodzie – wyjaśnia detektyw Rafał Marciniak, wykonujący badanie antypodsłuchowe.

Czytaj także: wykrywanie podsłuchów – cennik. Ile kosztuje wynajęcie detektywa

Wykrywanie podsłuchów należy wykonać, aby zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy i interesy obsługiwanych klientów i wyeliminować możliwości wykradania informacji stanowiących informacje poufne, tajemnice przedsiębiorstwa, jak i prywatne szczegóły życia. 

Podsłuchy to metoda nie tylko wielkiego biznesu. – Coraz częściej na wykrywanie podsłuchów decydują się także osoby prywatne – małżonkowie podczas rozwodu, partnerzy walczący o dziecko czy byli kochankowie, którzy chcą uprzykrzyć sobie wzajemnie życie – twierdzą detektywi. Nielegalne urządzenia podsłuchowe ukryte mogą być w pendrivie, ładowarce czy nawet lampce na biurko.

– Uzyskiwanie informacji, do których nie jest się uprawnionym przy użyciu urządzeń podsłuchowych stanowi przestępstwo z art. 267 kodeksu karnego i zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 – przestrzegają detektywi. Jest to przestępstwo ścigane na wniosek pokrzywdzonego, potrzeba zatem rzetelnego i wiarygodnego badania pod kątem wykrycia urządzeń podsłuchowych zrealizowanego przez uprawnione podmioty, stanowiące dowód w sprawie. 

Podsłuch to metoda po którą sięga nie tylko konkurencja w celu pozyskania informacji o strategii rozwoju spółki czy obsługi klientów, ale również osoby skonfliktowane (byli lub obecni pracownicy, byli partnerzy biznesowi, jak i prywatni) poszukujące tzw. haka np. w celu zemsty, zastraszania czy pozyskania materiału dowodowego w przypadku zdrady. Kolejnym urządzeniem wykorzystywanym do tych celów jest lokalizator GPS.

Chcesz zamówić wykrywanie podsłuchów? Skontaktuj się.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Rozwód z orzeczeniem o winie – jakie ma skutki?
Rozwód z orzeczeniem o winie – najczęstsze powody
Rozwód z orzeczeniem o winie obu stron – kiedy i co oznacza
Rozwód z orzeczeniem o winie? Warto?
Rozwód z orzeczeniem winy – jakie powody?
Rozwód z orzekaniem o winie bardziej sprawiedliwy?
Rozwód z orzekaniem o winie – ile trwa?
Separacja czy rozwód? Co wybrać?
Sklep detektywistyczny nie tylko dla detektywa
Spoofing telefoniczny, czyli atak hakerski przez telefon
Sprawa w sądzie? Bez detektywa ani rusz
Sprawdź majątek dłużnika i odzyskaj swoje pieniądze
Sprawy alimentacyjne – jak udowodnić ile zarabia dłużnik?
Sprawy rozwodowe – utrudnianie kontaktów z dzieckiem
Sprawy spadkowe – kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa?
Stalking -jak się bronić. Blog detektywistyczny. Detektyw24

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej