Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ROZWÓD Z ORZECZENIEM WINY – JAKIE POWODY?

Potocznie za powód rozwodu z orzeczeniem winy jednego z małżonków uznaje się jego celowe i zawinione działanie, które jasno przyczyniło się do rozpadu małżeństwa. Prawo nie definiuje w precyzyjny sposób katalogu tych zachowań, jednak z doświadczenia można wyróżnić kilka najczęstszych powodów. Zatem, jakie są powody, aby sąd orzekł rozwód z orzeczeniem winy?

Najczęstszą przyczyną rozwodów z orzeczeniem winy są zdrady małżeńskie. Mowa tu nie tylko o jednorazowych zdradach fizycznych, kolokwialnie nazywanych „skokiem w bok”, ale także, a może przede wszystkim długotrwałych relacjach, które wykraczają poza przyjęte normy i granice przyzwoitości. – Ogrom prowadzonych przez nas spraw polega na tym, aby zdobyć dowody zdrady. Jednak bardzo rzadko zgromadzone dowody to udokumentowanie samego aktu zdrady fizycznej. To nie serial i musimy działać zgodnie z prawem, a zdobycie tego typu nagrań w sposób, na który pozwalają przepisy jest możliwe jedynie w niewielkiej części spraw. Głównie nasze materiały opierają się na potwierdzaniu spotkań, gestów czy oznak czułości w miejscach publicznych, wspólnych wyjazdów czy spędzania nocy pod tym samym adresem – wyjaśnia Witold Szczęch z biura detektywistycznego Detektyw24 Katowice. Udokumentowanie, że poprzez inne relacje jedno z małżonków działa na niekorzyść własnej rodziny jest wystarczającym dowodem dla sądu w postępowaniu o rozwód z orzeczeniem winy.

Czytaj także: koszt wynajęcia detektywa 

– Drugi z najczęstszych powodów, dla których małżeństwo kończy się rozwodem z orzeczeniem winy są nałogi. I mowa tutaj o najróżniejszych uzależnieniach: alkohol, hazard czy narkomania. Przypominam sobie rozwód, w którym sąd orzekł winę męża, który nałogowo grał w gry komputerowe w sieci. Spędzał na tym długie godziny zaniedbując potrzeby rodziny oraz wydając na kupowanie kolejnych postaci i usprawnień w ulubionej grze olbrzymie sumy z domowego budżetu – wspomina Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Kolejnym z powodów jest bezpodstawne porzucenie rodziny. – Pamiętam sprawę, w której kilka miesięcy po urodzeniu dziecka mąż naszej klientki z dnia na dzień spakował walizki i wyprowadził się z wspólnego mieszkania oświadczając, że nie będzie żył z nią i dzieckiem, ale z góry kategorycznie nie zgodził się na rozwód. Ze zgromadzonych dowodów nie wynikało, aby mężczyzna miał romans i to był powód porzucenia rodziny, ale sam fakt trwałego opuszczenia żony i rodziny był dla sądu powodem orzeczenia rozwodu z jego winy – opowiada Marek Mętlicki, detektyw z biura Detektyw24 Olsztyn.

Do innych powodów rozwodu z orzeczeniem winy jednego z małżonków należą także: agresja, w tym znęcanie się psychiczne nad rodziną, zatajona bezpłodność, bezpodstawna odmowa współżycia czy niewłaściwy stosunek do rodziny współmałżonka. 

Czytaj także: usługi detektywa – sprawy rozwodowe

Katalog powodów, dla których sądy orzekają rozwody z orzeczeniem winy jednego z małżonków nie jest zamknięty. Zatem w każdej sytuacji, kiedy jedno z małżonków ma uzasadnione przekonanie warto o taki rozwód się ubiegać. Warunkiem jest odpowiednie przygotowanie materiałów uzasadniających to przekonanie. W ich zebraniu niezbędne jest wynajęcie detektywa.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Rozwód z orzeczeniem o winie – jakie ma skutki?
Rozwód z orzeczeniem o winie – najczęstsze powody
Rozwód z orzeczeniem o winie obu stron – kiedy i co oznacza
Rozwód z orzeczeniem o winie? Warto?
Rozwód z orzeczeniem winy – jakie powody?
Rozwód z orzekaniem o winie bardziej sprawiedliwy?
Rozwód z orzekaniem o winie – ile trwa?
Separacja czy rozwód? Co wybrać?
Sklep detektywistyczny nie tylko dla detektywa
Spoofing telefoniczny, czyli atak hakerski przez telefon
Sprawa w sądzie? Bez detektywa ani rusz
Sprawdź majątek dłużnika i odzyskaj swoje pieniądze
Sprawy alimentacyjne – jak udowodnić ile zarabia dłużnik?
Sprawy rozwodowe – utrudnianie kontaktów z dzieckiem
Sprawy spadkowe – kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa?
Stalking -jak się bronić. Blog detektywistyczny. Detektyw24

Ostatnie wpisy

Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?
Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?

Czy warto się zemścić za zdradę? Czy odwet na byłym współmałżonku to dobry sposób na poradzenie sobie z bólem i traumą po zdradzie i rozst...

Czytaj więcej
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...

Wiele piszemy o różnych aspektach rozwodów, niuansach związanych z orzekaniem o winie, podziałem majątku czy prawach rodzicielskich pomijając n...

Czytaj więcej
Na czym polega alienacja rodzicielska?
Na czym polega alienacja rodzicielska?

Alienacja rodzicielska to objaw przemocy psychicznej stosowanej przez rodzica skutkujący zaburzeniem relacji z drugim z nich. Jak się przejawia alie...

Czytaj więcej
Jakie są powody zdrady?
Jakie są powody zdrady?

"Dlaczego on/ona mi to zrobił/zrobiła?" to jedno z pytań, jakie zdradzani partnerzy zadają sobie najczęściej. Powodów zdrad jest tyle, ilu ludz...

Czytaj więcej