Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ROZWÓD Z ORZECZENIEM WINY – JAKIE POWODY?

Potocznie za powód rozwodu z orzeczeniem winy jednego z małżonków uznaje się jego celowe i zawinione działanie, które jasno przyczyniło się do rozpadu małżeństwa. Prawo nie definiuje w precyzyjny sposób katalogu tych zachowań, jednak z doświadczenia można wyróżnić kilka najczęstszych powodów. Zatem, jakie są powody, aby sąd orzekł rozwód z orzeczeniem winy?

Najczęstszą przyczyną rozwodów z orzeczeniem winy są zdrady małżeńskie. Mowa tu nie tylko o jednorazowych zdradach fizycznych, kolokwialnie nazywanych „skokiem w bok”, ale także, a może przede wszystkim długotrwałych relacjach, które wykraczają poza przyjęte normy i granice przyzwoitości. – Ogrom prowadzonych przez nas spraw polega na tym, aby zdobyć dowody zdrady. Jednak bardzo rzadko zgromadzone dowody to udokumentowanie samego aktu zdrady fizycznej. To nie serial i musimy działać zgodnie z prawem, a zdobycie tego typu nagrań w sposób, na który pozwalają przepisy jest możliwe jedynie w niewielkiej części spraw. Głównie nasze materiały opierają się na potwierdzaniu spotkań, gestów czy oznak czułości w miejscach publicznych, wspólnych wyjazdów czy spędzania nocy pod tym samym adresem – wyjaśnia Witold Szczęch z biura detektywistycznego Detektyw24 Katowice. Udokumentowanie, że poprzez inne relacje jedno z małżonków działa na niekorzyść własnej rodziny jest wystarczającym dowodem dla sądu w postępowaniu o rozwód z orzeczeniem winy.

Czytaj także: koszt wynajęcia detektywa 

– Drugi z najczęstszych powodów, dla których małżeństwo kończy się rozwodem z orzeczeniem winy są nałogi. I mowa tutaj o najróżniejszych uzależnieniach: alkohol, hazard czy narkomania. Przypominam sobie rozwód, w którym sąd orzekł winę męża, który nałogowo grał w gry komputerowe w sieci. Spędzał na tym długie godziny zaniedbując potrzeby rodziny oraz wydając na kupowanie kolejnych postaci i usprawnień w ulubionej grze olbrzymie sumy z domowego budżetu – wspomina Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Kolejnym z powodów jest bezpodstawne porzucenie rodziny. – Pamiętam sprawę, w której kilka miesięcy po urodzeniu dziecka mąż naszej klientki z dnia na dzień spakował walizki i wyprowadził się z wspólnego mieszkania oświadczając, że nie będzie żył z nią i dzieckiem, ale z góry kategorycznie nie zgodził się na rozwód. Ze zgromadzonych dowodów nie wynikało, aby mężczyzna miał romans i to był powód porzucenia rodziny, ale sam fakt trwałego opuszczenia żony i rodziny był dla sądu powodem orzeczenia rozwodu z jego winy – opowiada Marek Mętlicki, detektyw z biura Detektyw24 Olsztyn.

Do innych powodów rozwodu z orzeczeniem winy jednego z małżonków należą także: agresja, w tym znęcanie się psychiczne nad rodziną, zatajona bezpłodność, bezpodstawna odmowa współżycia czy niewłaściwy stosunek do rodziny współmałżonka. 

Czytaj także: usługi detektywa – sprawy rozwodowe

Katalog powodów, dla których sądy orzekają rozwody z orzeczeniem winy jednego z małżonków nie jest zamknięty. Zatem w każdej sytuacji, kiedy jedno z małżonków ma uzasadnione przekonanie warto o taki rozwód się ubiegać. Warunkiem jest odpowiednie przygotowanie materiałów uzasadniających to przekonanie. W ich zebraniu niezbędne jest wynajęcie detektywa.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Rozwód z orzeczeniem o winie – jakie ma skutki?
Rozwód z orzeczeniem o winie – najczęstsze powody
Rozwód z orzeczeniem o winie obu stron – kiedy i co oznacza
Rozwód z orzeczeniem o winie? Warto?
Rozwód z orzeczeniem winy – jakie powody?
Rozwód z orzekaniem o winie bardziej sprawiedliwy?
Rozwód z orzekaniem o winie – ile trwa?
Separacja czy rozwód? Co wybrać?
Sklep detektywistyczny nie tylko dla detektywa
Spoofing telefoniczny, czyli atak hakerski przez telefon
Sprawa w sądzie? Bez detektywa ani rusz
Sprawdź majątek dłużnika i odzyskaj swoje pieniądze
Sprawy alimentacyjne – jak udowodnić ile zarabia dłużnik?
Sprawy rozwodowe – utrudnianie kontaktów z dzieckiem
Sprawy spadkowe – kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa?
Stalking -jak się bronić. Blog detektywistyczny. Detektyw24

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej