Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ROZWÓD Z ORZECZENIEM O WINIE? WARTO?

Rozwód z orzeczeniem o winie kojarzy się z praniem brudów na sali sądowej, wciąganiem postronnych osób w rodzinne spory oraz wyciąganiem najbardziej intymnych spraw na światło dzienne. Czy tak jest naprawdę? Czy dążenie do sprawiedliwego orzeczenia sądu musi być aż tak bolesne? Czy warto ubiegać się o rozwód z orzeczeniem o winie zdradzającego małżonka?

Marek ma 37 lat, świetną pracę, zarobki znacznie przewyższające średnią krajową oraz powodzenie u kobiet. Jest też świeżo po rozwodzie. – Byliśmy z żoną małżeństwem przez 8 lat. Mniej więcej dwa lata temu zauważyłem, że moja żona zachowuje się dziwnie. Miała wszystkie książkowe sygnały zdrady: nasz seks przestał istnieć, zaczęła coraz więcej wychodzić mówiąc, że umówiła się z koleżankami, o których nigdy wcześniej nie wspominała, telefonu nie wypuszczała z rąk nawet na chwilę – opowiada mężczyzna.

Pan Marek postanowił skorzystać z usług biura detektywistycznego Detektyw24. – Obserwowaliśmy żonę klienta dość długo, mimo, że dowody zdrady zdobyliśmy podczas pierwszych trzech dni pracy detektywa – przypomina sobie Katarzyna Bracław z agencji detektywistycznej Detektyw24 w Warszawie. Klient mimo, że bardzo szybko poznał prawdę o nielojalności swojej żony zlecał detektywom kolejne dni obserwacji. – Tłumaczył nam, że chce ubiegać się o rozwód z orzeczeniem o winie. Zapytaliśmy dlaczego tak bardzo mu na tym zależy. Odparł, że chodziło mu o sprawiedliwość – dodaje Józef Polikowski z biura detektywistycznego Detektyw24 w Warszawie.

Klient i jego żona nie mieli dzieci, intercyza była podpisana przed ślubem ponieważ obydwoje mieli świetnie zapowiadające się kariery zawodowe i byli majętni z domu. – W grę nie wchodziło zatem uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie ze względu na alimenty, podział majątku czy opiekę nad dziećmi. Pan Marek uważał po prostu, że będzie mu łatwiej pogodzić się z rozpadem małżeństwa i dalej żyć, jeżeli sąd sprawiedliwie orzeknie, że to żona zdradzała i z jej winy doszło do rozwodu – wyjaśnia detektyw Katarzyna Bracław.

Takich osób jak pan Marek jest coraz więcej. Statystyki wskazują, że około 25% łącznej liczby rozwodów kończy się orzeczeniem o winie, z czego zdecydowana większość to orzeczenie o winie mężczyzny. Jednocześnie te same badania mówią, że aż 65% małżeństw rozpada się z powodu zdrady jednej ze stron. Dlaczego więc oszukiwani małżonkowie decydują się na rozwód bez orzekania o winie i za porozumieniem stron? Czy naprawdę małżeństwo rozpada się w porozumieniu?

– Wielu naszych klientów nawet jeśli mają jednoznaczne dowody zdrady nie chce rozwodu z orzeczeniem o winie, bo boją się wielomiesięcznej czy nawet wieloletniej batalii, wyciągania „brudów” i przepychanek. Są zranieni, chcieliby jak najszybciej zapomnieć i zacząć nowe życie – wyjaśniają detektywi z Warszawy. Aby uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie należy dysponować materiałem potwierdzającym, że współmałżonek swoim zachowaniem spowodował rozpad małżeństwa. Jeżeli rzeczywiście do zdrady dochodzi – zadaniem prywatnego detektywa jest zdobycie materiału potwierdzającego zdradę do wykorzystania w sądzie. – Nasi detektywi występują także w sądzie jako świadkowe potwierdzając ustalenia zawarte w sprawozdaniu przekazanym klientowi. Do materiału dołączamy także zdjęcia lub nagrania wideo potwierdzające zdradę – wyjaśnia Józef Polikowski.

Uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie pozwala na ubieganie się o alimenty, bardziej korzystny podział wspólnego majątku czy zasady opieki nad dziećmi. – A przede wszystkim daje poczucie sprawiedliwości i łatwiejszego pogodzenia się z losami małżeństwa – dodają detektywi.

Podejrzewasz, że współmałżonek ma romans? Sprawdź to!

fot. internet

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Praca detektywa w trakcie pandemii
Praca zdalna pod kontrolą – co wolno pracodawcy
Prawnicy, doradcy i detektywi w czasie epidemii – jak mogą pomóc
Przemoc ekonomiczna – czym jest i jak się przejawia
Przemoc psychiczna – rozwód z orzeczeniem o winie
Przywłaszczenie, a kradzież – czym się różnią
Restrukturyzacja przedsiębiorstw niezbędna po pandemii
Rewolucja w rozwodach. Jak zmieni się postępowanie rozwodowe
Rozkład pożycia małżeńskiego – co to znaczy?
Rozwód bez zgody współmałżonka – co dalej?
Rozwód – jak podzielić majątek
Rozwód krok po kroku – radzą detektywi
Rozwód po roku od ślubu? Zdarza się coraz częściej
Rozwód przed trzydziestką? Dlaczego młodzi się rozwodzą
Rozwód przez alkohol. Jak udowodnić winę do rozwodu?
Rozwód z orzeczeniem o winie a opieka nad dziećmi

Ostatnie wpisy

Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej
Jak się zachować po odkryciu zdrady?
Jak się zachować po odkryciu zdrady?

Jak się zachować po odkryciu zdrady? Przeczytaj koniecznie te wskazówki....

Czytaj więcej
Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?
Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?

Telefon i komputer to najczęstsze źródła, z których kobiety najczęściej dowiadują się, iż mąż/partner spotyka się z kobietami oferującym...

Czytaj więcej