Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ROZWÓD Z ORZECZENIEM O WINIE? WARTO?

Rozwód z orzeczeniem o winie kojarzy się z praniem brudów na sali sądowej, wciąganiem postronnych osób w rodzinne spory oraz wyciąganiem najbardziej intymnych spraw na światło dzienne. Czy tak jest naprawdę? Czy dążenie do sprawiedliwego orzeczenia sądu musi być aż tak bolesne? Czy warto ubiegać się o rozwód z orzeczeniem o winie zdradzającego małżonka?

Marek ma 37 lat, świetną pracę, zarobki znacznie przewyższające średnią krajową oraz powodzenie u kobiet. Jest też świeżo po rozwodzie. – Byliśmy z żoną małżeństwem przez 8 lat. Mniej więcej dwa lata temu zauważyłem, że moja żona zachowuje się dziwnie. Miała wszystkie książkowe sygnały zdrady: nasz seks przestał istnieć, zaczęła coraz więcej wychodzić mówiąc, że umówiła się z koleżankami, o których nigdy wcześniej nie wspominała, telefonu nie wypuszczała z rąk nawet na chwilę – opowiada mężczyzna.

Pan Marek postanowił skorzystać z usług biura detektywistycznego Detektyw24. – Obserwowaliśmy żonę klienta dość długo, mimo, że dowody zdrady zdobyliśmy podczas pierwszych trzech dni pracy detektywa – przypomina sobie Katarzyna Bracław z agencji detektywistycznej Detektyw24 w Warszawie. Klient mimo, że bardzo szybko poznał prawdę o nielojalności swojej żony zlecał detektywom kolejne dni obserwacji. – Tłumaczył nam, że chce ubiegać się o rozwód z orzeczeniem o winie. Zapytaliśmy dlaczego tak bardzo mu na tym zależy. Odparł, że chodziło mu o sprawiedliwość – dodaje Józef Polikowski z biura detektywistycznego Detektyw24 w Warszawie.

Klient i jego żona nie mieli dzieci, intercyza była podpisana przed ślubem ponieważ obydwoje mieli świetnie zapowiadające się kariery zawodowe i byli majętni z domu. – W grę nie wchodziło zatem uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie ze względu na alimenty, podział majątku czy opiekę nad dziećmi. Pan Marek uważał po prostu, że będzie mu łatwiej pogodzić się z rozpadem małżeństwa i dalej żyć, jeżeli sąd sprawiedliwie orzeknie, że to żona zdradzała i z jej winy doszło do rozwodu – wyjaśnia detektyw Katarzyna Bracław.

Takich osób jak pan Marek jest coraz więcej. Statystyki wskazują, że około 25% łącznej liczby rozwodów kończy się orzeczeniem o winie, z czego zdecydowana większość to orzeczenie o winie mężczyzny. Jednocześnie te same badania mówią, że aż 65% małżeństw rozpada się z powodu zdrady jednej ze stron. Dlaczego więc oszukiwani małżonkowie decydują się na rozwód bez orzekania o winie i za porozumieniem stron? Czy naprawdę małżeństwo rozpada się w porozumieniu?

– Wielu naszych klientów nawet jeśli mają jednoznaczne dowody zdrady nie chce rozwodu z orzeczeniem o winie, bo boją się wielomiesięcznej czy nawet wieloletniej batalii, wyciągania „brudów” i przepychanek. Są zranieni, chcieliby jak najszybciej zapomnieć i zacząć nowe życie – wyjaśniają detektywi z Warszawy. Aby uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie należy dysponować materiałem potwierdzającym, że współmałżonek swoim zachowaniem spowodował rozpad małżeństwa. Jeżeli rzeczywiście do zdrady dochodzi – zadaniem prywatnego detektywa jest zdobycie materiału potwierdzającego zdradę do wykorzystania w sądzie. – Nasi detektywi występują także w sądzie jako świadkowe potwierdzając ustalenia zawarte w sprawozdaniu przekazanym klientowi. Do materiału dołączamy także zdjęcia lub nagrania wideo potwierdzające zdradę – wyjaśnia Józef Polikowski.

Uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie pozwala na ubieganie się o alimenty, bardziej korzystny podział wspólnego majątku czy zasady opieki nad dziećmi. – A przede wszystkim daje poczucie sprawiedliwości i łatwiejszego pogodzenia się z losami małżeństwa – dodają detektywi.

Podejrzewasz, że współmałżonek ma romans? Sprawdź to!

fot. internet

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Praca detektywa w trakcie pandemii
Praca zdalna pod kontrolą – co wolno pracodawcy
Prawnicy, doradcy i detektywi w czasie epidemii – jak mogą pomóc
Przemoc ekonomiczna – czym jest i jak się przejawia
Przemoc psychiczna – rozwód z orzeczeniem o winie
Przywłaszczenie, a kradzież – czym się różnią
Restrukturyzacja przedsiębiorstw niezbędna po pandemii
Rewolucja w rozwodach. Jak zmieni się postępowanie rozwodowe
Rozkład pożycia małżeńskiego – co to znaczy?
Rozwód bez zgody współmałżonka – co dalej?
Rozwód – jak podzielić majątek
Rozwód krok po kroku – radzą detektywi
Rozwód po roku od ślubu? Zdarza się coraz częściej
Rozwód przed trzydziestką? Dlaczego młodzi się rozwodzą
Rozwód przez alkohol. Jak udowodnić winę do rozwodu?
Rozwód z orzeczeniem o winie a opieka nad dziećmi

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej