Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ROZWÓD Z ORZECZENIEM O WINIE? WARTO?

Rozwód z orzeczeniem o winie kojarzy się z praniem brudów na sali sądowej, wciąganiem postronnych osób w rodzinne spory oraz wyciąganiem najbardziej intymnych spraw na światło dzienne. Czy tak jest naprawdę? Czy dążenie do sprawiedliwego orzeczenia sądu musi być aż tak bolesne? Czy warto ubiegać się o rozwód z orzeczeniem o winie zdradzającego małżonka?

Marek ma 37 lat, świetną pracę, zarobki znacznie przewyższające średnią krajową oraz powodzenie u kobiet. Jest też świeżo po rozwodzie. – Byliśmy z żoną małżeństwem przez 8 lat. Mniej więcej dwa lata temu zauważyłem, że moja żona zachowuje się dziwnie. Miała wszystkie książkowe sygnały zdrady: nasz seks przestał istnieć, zaczęła coraz więcej wychodzić mówiąc, że umówiła się z koleżankami, o których nigdy wcześniej nie wspominała, telefonu nie wypuszczała z rąk nawet na chwilę – opowiada mężczyzna.

Pan Marek postanowił skorzystać z usług biura detektywistycznego Detektyw24. – Obserwowaliśmy żonę klienta dość długo, mimo, że dowody zdrady zdobyliśmy podczas pierwszych trzech dni pracy detektywa – przypomina sobie Katarzyna Bracław z agencji detektywistycznej Detektyw24 w Warszawie. Klient mimo, że bardzo szybko poznał prawdę o nielojalności swojej żony zlecał detektywom kolejne dni obserwacji. – Tłumaczył nam, że chce ubiegać się o rozwód z orzeczeniem o winie. Zapytaliśmy dlaczego tak bardzo mu na tym zależy. Odparł, że chodziło mu o sprawiedliwość – dodaje Józef Polikowski z biura detektywistycznego Detektyw24 w Warszawie.

Klient i jego żona nie mieli dzieci, intercyza była podpisana przed ślubem ponieważ obydwoje mieli świetnie zapowiadające się kariery zawodowe i byli majętni z domu. – W grę nie wchodziło zatem uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie ze względu na alimenty, podział majątku czy opiekę nad dziećmi. Pan Marek uważał po prostu, że będzie mu łatwiej pogodzić się z rozpadem małżeństwa i dalej żyć, jeżeli sąd sprawiedliwie orzeknie, że to żona zdradzała i z jej winy doszło do rozwodu – wyjaśnia detektyw Katarzyna Bracław.

Takich osób jak pan Marek jest coraz więcej. Statystyki wskazują, że około 25% łącznej liczby rozwodów kończy się orzeczeniem o winie, z czego zdecydowana większość to orzeczenie o winie mężczyzny. Jednocześnie te same badania mówią, że aż 65% małżeństw rozpada się z powodu zdrady jednej ze stron. Dlaczego więc oszukiwani małżonkowie decydują się na rozwód bez orzekania o winie i za porozumieniem stron? Czy naprawdę małżeństwo rozpada się w porozumieniu?

– Wielu naszych klientów nawet jeśli mają jednoznaczne dowody zdrady nie chce rozwodu z orzeczeniem o winie, bo boją się wielomiesięcznej czy nawet wieloletniej batalii, wyciągania „brudów” i przepychanek. Są zranieni, chcieliby jak najszybciej zapomnieć i zacząć nowe życie – wyjaśniają detektywi z Warszawy. Aby uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie należy dysponować materiałem potwierdzającym, że współmałżonek swoim zachowaniem spowodował rozpad małżeństwa. Jeżeli rzeczywiście do zdrady dochodzi – zadaniem prywatnego detektywa jest zdobycie materiału potwierdzającego zdradę do wykorzystania w sądzie. – Nasi detektywi występują także w sądzie jako świadkowe potwierdzając ustalenia zawarte w sprawozdaniu przekazanym klientowi. Do materiału dołączamy także zdjęcia lub nagrania wideo potwierdzające zdradę – wyjaśnia Józef Polikowski.

Uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie pozwala na ubieganie się o alimenty, bardziej korzystny podział wspólnego majątku czy zasady opieki nad dziećmi. – A przede wszystkim daje poczucie sprawiedliwości i łatwiejszego pogodzenia się z losami małżeństwa – dodają detektywi.

Podejrzewasz, że współmałżonek ma romans? Sprawdź to!

fot. internet

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Praca detektywa w trakcie pandemii
Praca zdalna pod kontrolą – co wolno pracodawcy
Prawnicy, doradcy i detektywi w czasie epidemii – jak mogą pomóc
Przemoc ekonomiczna – czym jest i jak się przejawia
Przemoc psychiczna – rozwód z orzeczeniem o winie
Przywłaszczenie, a kradzież – czym się różnią
Restrukturyzacja przedsiębiorstw niezbędna po pandemii
Rewolucja w rozwodach. Jak zmieni się postępowanie rozwodowe
Rozkład pożycia małżeńskiego – co to znaczy?
Rozwód bez zgody współmałżonka – co dalej?
Rozwód – jak podzielić majątek
Rozwód krok po kroku – radzą detektywi
Rozwód po roku od ślubu? Zdarza się coraz częściej
Rozwód przed trzydziestką? Dlaczego młodzi się rozwodzą
Rozwód przez alkohol. Jak udowodnić winę do rozwodu?
Rozwód z orzeczeniem o winie a opieka nad dziećmi

Ostatnie wpisy

Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?
Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?

Czy warto się zemścić za zdradę? Czy odwet na byłym współmałżonku to dobry sposób na poradzenie sobie z bólem i traumą po zdradzie i rozst...

Czytaj więcej
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...

Wiele piszemy o różnych aspektach rozwodów, niuansach związanych z orzekaniem o winie, podziałem majątku czy prawach rodzicielskich pomijając n...

Czytaj więcej
Na czym polega alienacja rodzicielska?
Na czym polega alienacja rodzicielska?

Alienacja rodzicielska to objaw przemocy psychicznej stosowanej przez rodzica skutkujący zaburzeniem relacji z drugim z nich. Jak się przejawia alie...

Czytaj więcej
Jakie są powody zdrady?
Jakie są powody zdrady?

"Dlaczego on/ona mi to zrobił/zrobiła?" to jedno z pytań, jakie zdradzani partnerzy zadają sobie najczęściej. Powodów zdrad jest tyle, ilu ludz...

Czytaj więcej