Sprawdź majątek dłużnika i odzyskaj swoje pieniądze

paragrafW 2020 roku niemal 25% więcej firm niż przed rokiem zgłasza kłopoty z utrzymaniem swojej działalności – takie wnioski płyną z raportu wywiadowni Coface. Analitycy zapowiadają, że w tym roku będzie jeszcze gorzej. Wszystkiemu winna pandemia i ograniczenia w działalności firm.

Problemy finansowe i bankructwa powodowane pandemią wywołują kłopoty z regulowaniem należności wobec kontrahentów. – Upadek jednej firmy czy długotrwałe problemy w opłacaniu faktur wywołują skutki, które bardzo często są odczuwalne przez cały łańcuch klientów, kontrahentów czy pracowników – mówi Rafał Marciniak, detektyw z agencji detektywistycznej Detektyw24 Warszawa. Jak działa ta zależność?

Jest to szczególnie odczuwalne wśród firm, które cały obrót uzależniają od jednego czy maksymalnie kilku klientów. – Wtedy upadek czy długotrwałe problemy finansowe takiego klienta powodują, że firma traci swoje główne, podstawowe źródło przychodu i sama traci płynność, przestaje płacić w terminie swoim dostawcom, pracownikom aż w końcu też staje na granicy, za którą jest już tylko bankructwo i upadłość – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Czytaj także: wywiad windykacyjny – cennik detektywa 

W wyniku trwającej pandemii i fali kłopotów finansowych, jaka dotyka polskie przedsiębiorstwa największe problemy ma szeroko pojęta branża usługowa, w tym w szczególności hotelarstwo i gastronomia, gdzie, według danych Coface, upadłość ogłosiło niemal dwa razy więcej firm niż przed rokiem. – Choć wszyscy zdają sobie sprawę, iż wiele upadłości wynika z niespotykanej dotąd sytuacji wywołanej pandemią koronawirus to każdy chce i ma do tego prawo, aby odzyskać swoje należności – zgodnie twierdzą detektywi.

Jak to zrobić, gdy w kasie naszego kontrahenta jest pusto a konta niejednokrotnie zajęte są przez komorników i innych wierzycieli? – Należne środki można odzyskiwać także z majątku przedsiębiorstwa – stanowiących jego własność ruchomości i nieruchomości, a jeżeli firma nie ma majątku, w określonych sytuacjach także z majątku posiadanego przez zarząd czy właścicieli firmy – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Agencja detektywistyczna Detektyw24 oferuje usługi wywiadu majątkowego pozwalającego na określenie, czy nasz dłużnik- bez względu na to, czy to osoba fizyczna czy przedsiębiorstwo są właścicielami majątku mogącego posłużyć do zaspokojenia należności, czyli mówiąc wprost – spłaty długów, które mają u nas klienci, kontrahenci czy kupcy. 

Czytaj także: obsługa prawna – upadłość konsumencka

W ramach wykonywanego wywiadu detektywistycznego, nasi eksperci sprawdzają, czy dłużnik posiada jakieś pojazdy: samochody, maszyny budowlane czy rolnicze oraz nieruchomości: mieszkania, domy czy ziemię. Detektywi sprawdzają także, czy dłużnik w ostatnim czasie wyzbył się majątku. Po co? Nieuczciwi dłużnicy w ten sposób próbują uchronić się przed spłatą długów. Mają majątek, który celowo przepisują na współmałżonków, dzieci czy innych bliskich krewnych. – Takie „uciekanie z majątkiem” jest niezgodne z prawem. Jeżeli detektyw znajdzie majątek, który dłużnik przepisał już po powstaniu jego zobowiązań można doprowadzić do cofnięcia takiej transakcji i domagać się zaspokojenia swoich roszczeń z majątku zbytego – tłumaczą prywatni detektywi.

Czynności detektywistyczne wobec dłużników mogą objąć także posiadany majątek ulokowany w akcjach czy udziałach spółek. Dodatkowo, detektywi wykonują także obserwację, aby zweryfikować czy dłużnik pracuje, prowadzi jakąś działalność i z czego się utrzymuje.

Wynajęcie detektywa – skontaktuj się

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…