Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

SPRAWDŹ MAJĄTEK DŁUŻNIKA I ODZYSKAJ SWOJE PIENIĄDZE

W 2020 roku niemal 25% więcej firm niż przed rokiem zgłasza kłopoty z utrzymaniem swojej działalności – takie wnioski płyną z raportu wywiadowni Coface. Analitycy zapowiadają, że w tym roku będzie jeszcze gorzej. Wszystkiemu winna pandemia i ograniczenia w działalności firm.

Problemy finansowe i bankructwa powodowane pandemią wywołują kłopoty z regulowaniem należności wobec kontrahentów. – Upadek jednej firmy czy długotrwałe problemy w opłacaniu faktur wywołują skutki, które bardzo często są odczuwalne przez cały łańcuch klientów, kontrahentów czy pracowników – mówi Rafał Marciniak, detektyw z agencji detektywistycznej Detektyw24 Warszawa. Jak działa ta zależność?

Jest to szczególnie odczuwalne wśród firm, które cały obrót uzależniają od jednego czy maksymalnie kilku klientów. – Wtedy upadek czy długotrwałe problemy finansowe takiego klienta powodują, że firma traci swoje główne, podstawowe źródło przychodu i sama traci płynność, przestaje płacić w terminie swoim dostawcom, pracownikom aż w końcu też staje na granicy, za którą jest już tylko bankructwo i upadłość – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Czytaj także: wywiad windykacyjny – cennik detektywa 

W wyniku trwającej pandemii i fali kłopotów finansowych, jaka dotyka polskie przedsiębiorstwa największe problemy ma szeroko pojęta branża usługowa, w tym w szczególności hotelarstwo i gastronomia, gdzie, według danych Coface, upadłość ogłosiło niemal dwa razy więcej firm niż przed rokiem. – Choć wszyscy zdają sobie sprawę, iż wiele upadłości wynika z niespotykanej dotąd sytuacji wywołanej pandemią koronawirus to każdy chce i ma do tego prawo, aby odzyskać swoje należności – zgodnie twierdzą detektywi.

Jak to zrobić, gdy w kasie naszego kontrahenta jest pusto a konta niejednokrotnie zajęte są przez komorników i innych wierzycieli? – Należne środki można odzyskiwać także z majątku przedsiębiorstwa – stanowiących jego własność ruchomości i nieruchomości, a jeżeli firma nie ma majątku, w określonych sytuacjach także z majątku posiadanego przez zarząd czy właścicieli firmy – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Agencja detektywistyczna Detektyw24 oferuje usługi wywiadu majątkowego pozwalającego na określenie, czy nasz dłużnik- bez względu na to, czy to osoba fizyczna czy przedsiębiorstwo są właścicielami majątku mogącego posłużyć do zaspokojenia należności, czyli mówiąc wprost – spłaty długów, które mają u nas klienci, kontrahenci czy kupcy. 

Czytaj także: obsługa prawna – upadłość konsumencka

W ramach wykonywanego wywiadu detektywistycznego, nasi eksperci sprawdzają, czy dłużnik posiada jakieś pojazdy: samochody, maszyny budowlane czy rolnicze oraz nieruchomości: mieszkania, domy czy ziemię. Detektywi sprawdzają także, czy dłużnik w ostatnim czasie wyzbył się majątku. Po co? Nieuczciwi dłużnicy w ten sposób próbują uchronić się przed spłatą długów. Mają majątek, który celowo przepisują na współmałżonków, dzieci czy innych bliskich krewnych. – Takie „uciekanie z majątkiem” jest niezgodne z prawem. Jeżeli detektyw znajdzie majątek, który dłużnik przepisał już po powstaniu jego zobowiązań można doprowadzić do cofnięcia takiej transakcji i domagać się zaspokojenia swoich roszczeń z majątku zbytego – tłumaczą prywatni detektywi.

Czynności detektywistyczne wobec dłużników mogą objąć także posiadany majątek ulokowany w akcjach czy udziałach spółek. Dodatkowo, detektywi wykonują także obserwację, aby zweryfikować czy dłużnik pracuje, prowadzi jakąś działalność i z czego się utrzymuje.

Wynajęcie detektywa – skontaktuj się

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Rozwód z orzeczeniem o winie – jakie ma skutki?
Rozwód z orzeczeniem o winie – najczęstsze powody
Rozwód z orzeczeniem o winie obu stron – kiedy i co oznacza
Rozwód z orzeczeniem o winie? Warto?
Rozwód z orzeczeniem winy – jakie powody?
Rozwód z orzekaniem o winie bardziej sprawiedliwy?
Rozwód z orzekaniem o winie – ile trwa?
Separacja czy rozwód? Co wybrać?
Sklep detektywistyczny nie tylko dla detektywa
Spoofing telefoniczny, czyli atak hakerski przez telefon
Sprawa w sądzie? Bez detektywa ani rusz
Sprawdź majątek dłużnika i odzyskaj swoje pieniądze
Sprawy alimentacyjne – jak udowodnić ile zarabia dłużnik?
Sprawy rozwodowe – utrudnianie kontaktów z dzieckiem
Sprawy spadkowe – kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa?
Stalking -jak się bronić. Blog detektywistyczny. Detektyw24

Ostatnie wpisy

Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?
Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?

Czy warto się zemścić za zdradę? Czy odwet na byłym współmałżonku to dobry sposób na poradzenie sobie z bólem i traumą po zdradzie i rozst...

Czytaj więcej
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...

Wiele piszemy o różnych aspektach rozwodów, niuansach związanych z orzekaniem o winie, podziałem majątku czy prawach rodzicielskich pomijając n...

Czytaj więcej
Na czym polega alienacja rodzicielska?
Na czym polega alienacja rodzicielska?

Alienacja rodzicielska to objaw przemocy psychicznej stosowanej przez rodzica skutkujący zaburzeniem relacji z drugim z nich. Jak się przejawia alie...

Czytaj więcej
Jakie są powody zdrady?
Jakie są powody zdrady?

"Dlaczego on/ona mi to zrobił/zrobiła?" to jedno z pytań, jakie zdradzani partnerzy zadają sobie najczęściej. Powodów zdrad jest tyle, ilu ludz...

Czytaj więcej