Sprawy rozwodowe - utrudnianie kontaktów z dzieckiem

detektyw24-rozwodKiedy pomiędzy małżonkami podczas rozwodu dochodzi do konfliktu, kontakt z dziećmi jest bardzo częstą kartą przetargową. Utrudnianie kontaktów z dziećmi to jedna z najczęstszych form szantażu czy prób wymuszenia określonych decyzji.

W zdecydowanej większości przypadków dzieci po rozwodzie pozostają przy matce. Nawet jeżeli prawa rodzicielskie posiadają obydwoje rodzice to matka sprawująca opiekę na co dzień formalnie podejmuje większość kluczowych decyzji. – Niestety niełatwo to przyznać jako kobiecie, ale matki bardzo często traktują kontakt dzieci z ojcami jako kartę przetargową. Nazbyt często prowadzimy sprawy, w których kontakt dziecka z ojcem jest argumentem w negocjacjach alimentacyjnych – ubolewa detektyw z Lublina Katarzyna Bracław.

Detektywi doskonale znają sytuacje, w których żona chciałaby rozwieść się z mężem, ale niekonicznie zmieniać swój sposób życia. O ile alimenty na dzieci i ich wysokość nie powinna podlegać żadnym wątpliwościom, o tyle alimenty na byłą żonę zostawiają już spore pole do negocjacji. Detektywom znane są sprawy, w których kobiety negocjując wysokość alimentów nie wahają się sięgnąć do ostatecznej, ale i okrutnej broni, jaką jest wpływ na dzieci. – Pamiętam zlecenie, w którym obserwowaliśmy żonę klienta po niedawnym rozwodzie. Kobieta utrzymywała, że nie pracuje i chciała naprawdę wysokich alimentów od eks-męża. On nie chciał się na to zgodzić, bo kobieta zostawiła go dla innego mężczyzny. A na rozwód bez orzekania o winie przystał, bo chciał mieć sprawę bolesnego rozpadu małżeństwa jak najszybciej za sobą. Nie przypuszczał, że rozwód bez orzekania o winie skończy się wnioskiem o alimenty – wspomina Józef Polikowski z biura detektywa z Warszawy.

Czytaj także: sprawy rozwodowe – cennik

Kobieta nie mając innych sił nacisku na byłego męża zaczęła ograniczać synowi kontakty z ojcem.    Organizowała czas dziecka w ten sposób, aby jej były mąż nie miał kiedy spotkać się z dzieckiem. – Nastawiała syna przeciwko ojcu mówiąc, że tata żałuje im pieniędzy. Syn tęsknił za ojcem, ale bał się, że kontaktując się z nim zrobi na złość mamie i że mama będzie na niego zła – to naprawdę toksyczna sytuacja – ze smutkiem wspominają detektywi. Ostatecznie opinia biegłego psychologa stwierdziła jednoznacznie, że ograniczanie synowi kontaktów z ojcem negatywnie odbija wie na chłopcu i dopiero to otrzeźwiło rodziców, którzy na dalszy plan postawili kwestię pieniędzy.

Utrudnianie kontaktów z dzieckiem to nie tylko broń zawiedzionych matek. – Porwania dzieci przez ojców, którzy dopiero po rozstaniu pozorują chęć opieki nad dzieckiem i na złość byłej partnerce porywają dziecko, ukrywają je w nieznanym miejscu, niejednokrotnie wywożą zagranicę to niestety coraz częściej chleb powszedni detektywów i policji – twierdzi detektyw Katarzyna Bracław.

Do agencji detektywistycznej bardzo często zgłaszają się matki, które poszukują pomocy w odnalezieniu aktualnego miejsca pobytu dziecka lub zebraniu materiału dowodowego dokumentującego, w jaki sposób ojcowie zajmują się dzieckiem. – I tu niestety kolejny smutny fakt, bardzo często realizując takie czynności dokumentujemy, że ojcowie nie zajmują się dziećmi. Wywożą je do rodziny, znajomych czy wynajmują opiekunki, a odebranie dziecka matce ma tylko na celu zrobienie na złość byłej partnerce – przyznają detektywi.

 Czytaj także: koszt wynajęcia detektywa

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…