Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

SPRAWY ROZWODOWE – UTRUDNIANIE KONTAKTÓW Z DZIECKIEM

Kiedy pomiędzy małżonkami podczas rozwodu dochodzi do konfliktu, kontakt z dziećmi jest bardzo częstą kartą przetargową. Utrudnianie kontaktów z dziećmi to jedna z najczęstszych form szantażu czy prób wymuszenia określonych decyzji.

W zdecydowanej większości przypadków dzieci po rozwodzie pozostają przy matce. Nawet jeżeli prawa rodzicielskie posiadają obydwoje rodzice to matka sprawująca opiekę na co dzień formalnie podejmuje większość kluczowych decyzji. – Niestety niełatwo to przyznać jako kobiecie, ale matki bardzo często traktują kontakt dzieci z ojcami jako kartę przetargową. Nazbyt często prowadzimy sprawy, w których kontakt dziecka z ojcem jest argumentem w negocjacjach alimentacyjnych – ubolewa detektyw z Lublina Katarzyna Bracław.

Detektywi doskonale znają sytuacje, w których żona chciałaby rozwieść się z mężem, ale niekonicznie zmieniać swój sposób życia. O ile alimenty na dzieci i ich wysokość nie powinna podlegać żadnym wątpliwościom, o tyle alimenty na byłą żonę zostawiają już spore pole do negocjacji. Detektywom znane są sprawy, w których kobiety negocjując wysokość alimentów nie wahają się sięgnąć do ostatecznej, ale i okrutnej broni, jaką jest wpływ na dzieci. – Pamiętam zlecenie, w którym obserwowaliśmy żonę klienta po niedawnym rozwodzie. Kobieta utrzymywała, że nie pracuje i chciała naprawdę wysokich alimentów od eks-męża. On nie chciał się na to zgodzić, bo kobieta zostawiła go dla innego mężczyzny. A na rozwód bez orzekania o winie przystał, bo chciał mieć sprawę bolesnego rozpadu małżeństwa jak najszybciej za sobą. Nie przypuszczał, że rozwód bez orzekania o winie skończy się wnioskiem o alimenty – wspomina Józef Polikowski z biura detektywa z Warszawy.

Czytaj także: sprawy rozwodowe – cennik

Kobieta nie mając innych sił nacisku na byłego męża zaczęła ograniczać synowi kontakty z ojcem.    Organizowała czas dziecka w ten sposób, aby jej były mąż nie miał kiedy spotkać się z dzieckiem. – Nastawiała syna przeciwko ojcu mówiąc, że tata żałuje im pieniędzy. Syn tęsknił za ojcem, ale bał się, że kontaktując się z nim zrobi na złość mamie i że mama będzie na niego zła – to naprawdę toksyczna sytuacja – ze smutkiem wspominają detektywi. Ostatecznie opinia biegłego psychologa stwierdziła jednoznacznie, że ograniczanie synowi kontaktów z ojcem negatywnie odbija wie na chłopcu i dopiero to otrzeźwiło rodziców, którzy na dalszy plan postawili kwestię pieniędzy.

Utrudnianie kontaktów z dzieckiem to nie tylko broń zawiedzionych matek. – Porwania dzieci przez ojców, którzy dopiero po rozstaniu pozorują chęć opieki nad dzieckiem i na złość byłej partnerce porywają dziecko, ukrywają je w nieznanym miejscu, niejednokrotnie wywożą zagranicę to niestety coraz częściej chleb powszedni detektywów i policji – twierdzi detektyw Katarzyna Bracław.

Do agencji detektywistycznej bardzo często zgłaszają się matki, które poszukują pomocy w odnalezieniu aktualnego miejsca pobytu dziecka lub zebraniu materiału dowodowego dokumentującego, w jaki sposób ojcowie zajmują się dzieckiem. – I tu niestety kolejny smutny fakt, bardzo często realizując takie czynności dokumentujemy, że ojcowie nie zajmują się dziećmi. Wywożą je do rodziny, znajomych czy wynajmują opiekunki, a odebranie dziecka matce ma tylko na celu zrobienie na złość byłej partnerce – przyznają detektywi.

 Czytaj także: koszt wynajęcia detektywa

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Rozwód z orzeczeniem o winie – jakie ma skutki?
Rozwód z orzeczeniem o winie – najczęstsze powody
Rozwód z orzeczeniem o winie obu stron – kiedy i co oznacza
Rozwód z orzeczeniem o winie? Warto?
Rozwód z orzeczeniem winy – jakie powody?
Rozwód z orzekaniem o winie bardziej sprawiedliwy?
Rozwód z orzekaniem o winie – ile trwa?
Separacja czy rozwód? Co wybrać?
Sklep detektywistyczny nie tylko dla detektywa
Spoofing telefoniczny, czyli atak hakerski przez telefon
Sprawa w sądzie? Bez detektywa ani rusz
Sprawdź majątek dłużnika i odzyskaj swoje pieniądze
Sprawy alimentacyjne – jak udowodnić ile zarabia dłużnik?
Sprawy rozwodowe – utrudnianie kontaktów z dzieckiem
Sprawy spadkowe – kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa?
Stalking -jak się bronić. Blog detektywistyczny. Detektyw24

Ostatnie wpisy

Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?
Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?

Czy warto się zemścić za zdradę? Czy odwet na byłym współmałżonku to dobry sposób na poradzenie sobie z bólem i traumą po zdradzie i rozst...

Czytaj więcej
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...

Wiele piszemy o różnych aspektach rozwodów, niuansach związanych z orzekaniem o winie, podziałem majątku czy prawach rodzicielskich pomijając n...

Czytaj więcej
Na czym polega alienacja rodzicielska?
Na czym polega alienacja rodzicielska?

Alienacja rodzicielska to objaw przemocy psychicznej stosowanej przez rodzica skutkujący zaburzeniem relacji z drugim z nich. Jak się przejawia alie...

Czytaj więcej
Jakie są powody zdrady?
Jakie są powody zdrady?

"Dlaczego on/ona mi to zrobił/zrobiła?" to jedno z pytań, jakie zdradzani partnerzy zadają sobie najczęściej. Powodów zdrad jest tyle, ilu ludz...

Czytaj więcej