Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Dlaczego się zdradzamy?

Długotrwałe romanse, sporadyczne skoki w bok czy jednorazowe przygody – zdrada ma wiele twarzy, ale przyczyny zazwyczaj są podobne: rutyna i nuda w związku, nadmiar obowiązków i problemy dnia codziennego. To główne problemy w związkach, które diagnozują detektywi wśród swoich klientów.

Czy to oznacza, że zdradzani sami są sobie winni? Czy to zdradzający małżonkowie są do tego na swój sposób zmuszeni przez partnerów i ich zachowanie? Nikt chyba nie ma wątpliwości, że zdrada jest czynem moralnie złym, zanim jednak w ciemno potępimy zdradzających warto zastanowić się, jakie okoliczności spowodowały, że do zdrady doszło.

Czytaj także: sprawy rozwodowe – cennik

Zdrada jako zakazany owoc wzbudza wiele emocji: pożądanie, adrenalina i namiętność. Takich uczuć trudno szukać w związkach z kilkuletnim stażem, gdzie dominuje troska o problemy dnia codziennego. Flirt zastępują rozmowy o rachunkach, a namiętne noce – seanse na kanapie i z paczką chipsów. – Odskocznia od rutyny i problemów dnia codziennego zastąpionych przez żar i pożądanie to jeden z głównych powodów, które stoją za zdradą. W każdej jej postaci – wyjaśnia Józef Polikowski z agencji detektywistycznej Detektyw24 w Warszawie.

Mimo, że z roku na rok coraz więcej Polaków deklaruje, że są szczęśliwi i zadowoleni ze swojego życia, w tym także prywatnego nie maleją statystyki mówiące o zdradach. Zgodnie z najnowszymi danymi przynajmniej raz zdrady dopuścił się co drugi mężczyzna i co trzecia kobieta. – Nie da się ukryć, że żyje nam się lepiej i lżej. Niemniej obciążenie problemami, stres w pracy i codzienne obowiązki w domu sprawiają, że kochanek lub kochanka nie mówiący o rachunkach, wywiadówkach i zakupach są kuszącą odskocznią dla wielu osób – dodaje Katarzyna Bracław, detektyw Warszawa.

Czytaj także: usługi detektywa – szukanie podsłuchów

Detektywi, aby przeprowadzić skuteczne działania w celu wykrycia i dostarczenia dowodów zdrady muszą głęboko wejść w relację łączącą osobę zlecającą i obserwowaną. – Z tych rozmów często wyłania się obraz książkowej na pozór rodziny, w której jednak co raz częściej brakuje komunikacji, szczerości, bycia „we dwoje”, czasu dla siebie oraz zainteresowania drugą osobą – przekonuje Józef Polikowski. Detektywi często pełnią rolę psychologów i pomagają w rozwiązywaniu problemów w związkach. – Dostarczamy dowody zdrady, ale nie zawsze to znaczy, że kolejnym krokiem jest rozwód. Często informacja o zdradzie jest sygnałem, że małżonek i związek zostały zaniedbane i potrzeba jest na nowo dojrzeć w partnerze tą osobę, w której się zakochaliśmy – mówi detektyw Katarzyna Bracław.

Dostarczenie dowodów zdrady i dotarcie do prawdy o związku jest kluczowe bez względu na dalsze kroki, jakie podejmą małżonkowie. Bez względu, czy związek się zakończy rozwodem, czy jednak partnerzy zdecydują się budować wspólnie dalszą przyszłość znajomość faktów jest kluczowa. – Nie ma nic gorszego niż życie w kłamstwie. Każdy podejmie inną decyzję, ale nikt nie zasługuje, aby być oszukiwanym – zgodnie twierdzą detektywi z agencji detektywistycznej Detektyw24.

Podejrzewasz, że zdradza Cię żona? A może jesteś niepewna swojego męża? Detektyw – kontakt

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej