Święta, a rozstanie...

Magiczny czas spędzony w gronie rodziny i najbliższych sprzyjający przebaczeniu i zakopaniu wojennych toporów – taki jest idealny obraz świąt. Jak jednak przetrwać ten czas, gdy zebrane są dowody zdrady lub podejrzenia o niewierność zajmują całą uwagę?

Nie ma dobrego czasu na dowiedzenie się o zdradzie współmałżonka. Czy święta, czy wakacje, czy zbliżające się urodziny dzieci… – Wszystkie okoliczności są złe, bo rozpad małżeństwa to jedno z najbardziej stresujących i traumatyzujących wydarzeń w życiu człowieka. Święta Bożego Narodzenia to jednak w naszej tradycji i kulturze czas związany ze spotkaniami rodzinnymi i pielęgnowaniem ciepła domowego ogniska. W tym okresie radzenie sobie ze zdradą i rozpadem związku jest szczególnie trudne – wyjaśnia Artur Glaeske z agencji Detektyw24 Olsztyn.

Wielu klientów korzystających z usług detektywa odwleka decyzję o rozwodzie, przyznanie się do zdrady lub przyznanie się rodzinie do rozstania do czasu „po świętach”. – Zazwyczaj wynika to z chęci zaoszczędzenia stresu i smutku najbliższym – zwłaszcza dzieciom czy bardzo często rodzicom – przyznaje Witold Szczęch, detektyw z Katowic i wspomina klientkę, której mąż regularnie spotykał się z inną kobietą. 

Mimo tego, że detektywi zebrali dowody zdrady i kobieta postanowiła się rozwieść każdy czas był dla niej niewłaściwy. Cierpiała bardzo, bo mąż prowadził po prostu podwójne życie. Ona stawała na głowie, aby został z nią i dziećmi, a on mimo obietnic nie zrezygnował z kochanki. Zdecydowała się z nim rozstać. – Po świętach wielkanocnych – mówiła, bo cała rodzina ma do nas przyjechać, więc nie można tego psuć. Weekend majowy też był złym pomysłem, bo córka obchodziła urodziny, później komunia syna, wakacje… mijały miesiące, a pani Magda zamiast zrobić co postanowiła kierując się dobrem innych odkładała decyzję za każdym razem na później. Każdy taki spektakl pokazujący jej szczęśliwe małżeństwo przed otoczeniem był dla niej ogromnym stresem i wyzwaniem, bo musiała ukrywać to, jak bardzo mąż ją zdradził – wspominają detektywi.

Ciężko jest przeżyć święta z jednej strony tłumiąc w sobie ból i cierpienie spowodowane zdradą współmałżonka odkładając decyzję o rozstaniu, z drugiej ten czas jest trudny do przetrwania dla partnerów, którzy zdecydowali się na rozstanie. Nie ma uniwersalnej recepty na przeżywanie świąt tuż przed lub zaraz po rozpadzie związku. To bardzo skomplikowana sytuacja nie tylko dla małżonków, ale także dla ich dzieci oraz całych rodzin. – Zazwyczaj pierwsze święta po rozstaniu są najtrudniejsze dla dzieci, które przyzwyczajone do rodziny stają przed trudnymi dylematami z kim spędzić święta, dlaczego nie ma taty lub dlaczego nie mogą przełamać się opłatkiem z mamą – przyznają z ubolewaniem detektywi.

Są też sytuacje, w których konflikt i napięcie pomiędzy małżonkami są tak duże i tak udzielające się wszystkim dookoła, że rozstanie – nawet w czasie świątecznym – jest niemal wybawieniem. – Święta mają być czasem odpoczynku i relaksu, ale doskonale wiemy, że towarzyszące do ostatniej chwili zabieganie i stres, czy wszystko się uda jest tak duży, że spotęgowanie go gorącym konfliktem pomiędzy małżonkami na skraju rozstania może być nie do zniesienia. Wówczas rozstanie może przynieść ulgę – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…