Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ŚWIĘTA, A ROZSTANIE…

Magiczny czas spędzony w gronie rodziny i najbliższych sprzyjający przebaczeniu i zakopaniu wojennych toporów – taki jest idealny obraz świąt. Jak jednak przetrwać ten czas, gdy zebrane są dowody zdrady lub podejrzenia o niewierność zajmują całą uwagę?

Nie ma dobrego czasu na dowiedzenie się o zdradzie współmałżonka. Czy święta, czy wakacje, czy zbliżające się urodziny dzieci… – Wszystkie okoliczności są złe, bo rozpad małżeństwa to jedno z najbardziej stresujących i traumatyzujących wydarzeń w życiu człowieka. Święta Bożego Narodzenia to jednak w naszej tradycji i kulturze czas związany ze spotkaniami rodzinnymi i pielęgnowaniem ciepła domowego ogniska. W tym okresie radzenie sobie ze zdradą i rozpadem związku jest szczególnie trudne – wyjaśnia Artur Glaeske z agencji Detektyw24 Olsztyn.

Wielu klientów korzystających z usług detektywa odwleka decyzję o rozwodzie, przyznanie się do zdrady lub przyznanie się rodzinie do rozstania do czasu „po świętach”. – Zazwyczaj wynika to z chęci zaoszczędzenia stresu i smutku najbliższym – zwłaszcza dzieciom czy bardzo często rodzicom – przyznaje Witold Szczęch, detektyw z Katowic i wspomina klientkę, której mąż regularnie spotykał się z inną kobietą. 

Mimo tego, że detektywi zebrali dowody zdrady i kobieta postanowiła się rozwieść każdy czas był dla niej niewłaściwy. Cierpiała bardzo, bo mąż prowadził po prostu podwójne życie. Ona stawała na głowie, aby został z nią i dziećmi, a on mimo obietnic nie zrezygnował z kochanki. Zdecydowała się z nim rozstać. – Po świętach wielkanocnych – mówiła, bo cała rodzina ma do nas przyjechać, więc nie można tego psuć. Weekend majowy też był złym pomysłem, bo córka obchodziła urodziny, później komunia syna, wakacje… mijały miesiące, a pani Magda zamiast zrobić co postanowiła kierując się dobrem innych odkładała decyzję za każdym razem na później. Każdy taki spektakl pokazujący jej szczęśliwe małżeństwo przed otoczeniem był dla niej ogromnym stresem i wyzwaniem, bo musiała ukrywać to, jak bardzo mąż ją zdradził – wspominają detektywi.

Ciężko jest przeżyć święta z jednej strony tłumiąc w sobie ból i cierpienie spowodowane zdradą współmałżonka odkładając decyzję o rozstaniu, z drugiej ten czas jest trudny do przetrwania dla partnerów, którzy zdecydowali się na rozstanie. Nie ma uniwersalnej recepty na przeżywanie świąt tuż przed lub zaraz po rozpadzie związku. To bardzo skomplikowana sytuacja nie tylko dla małżonków, ale także dla ich dzieci oraz całych rodzin. – Zazwyczaj pierwsze święta po rozstaniu są najtrudniejsze dla dzieci, które przyzwyczajone do rodziny stają przed trudnymi dylematami z kim spędzić święta, dlaczego nie ma taty lub dlaczego nie mogą przełamać się opłatkiem z mamą – przyznają z ubolewaniem detektywi.

Są też sytuacje, w których konflikt i napięcie pomiędzy małżonkami są tak duże i tak udzielające się wszystkim dookoła, że rozstanie – nawet w czasie świątecznym – jest niemal wybawieniem. – Święta mają być czasem odpoczynku i relaksu, ale doskonale wiemy, że towarzyszące do ostatniej chwili zabieganie i stres, czy wszystko się uda jest tak duży, że spotęgowanie go gorącym konfliktem pomiędzy małżonkami na skraju rozstania może być nie do zniesienia. Wówczas rozstanie może przynieść ulgę – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Rozwód z orzeczeniem o winie – jakie ma skutki?
Rozwód z orzeczeniem o winie – najczęstsze powody
Rozwód z orzeczeniem o winie obu stron – kiedy i co oznacza
Rozwód z orzeczeniem o winie? Warto?
Rozwód z orzeczeniem winy – jakie powody?
Rozwód z orzekaniem o winie bardziej sprawiedliwy?
Rozwód z orzekaniem o winie – ile trwa?
Separacja czy rozwód? Co wybrać?
Sklep detektywistyczny nie tylko dla detektywa
Spoofing telefoniczny, czyli atak hakerski przez telefon
Sprawa w sądzie? Bez detektywa ani rusz
Sprawdź majątek dłużnika i odzyskaj swoje pieniądze
Sprawy alimentacyjne – jak udowodnić ile zarabia dłużnik?
Sprawy rozwodowe – utrudnianie kontaktów z dzieckiem
Sprawy spadkowe – kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa?
Stalking -jak się bronić. Blog detektywistyczny. Detektyw24

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej