Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

WYŁUDZANIE ALIMENTÓW CORAZ POWSZECHNIEJSZE

Alimenty na byłego małżonka są coraz bardziej popularne. Rośnie świadomość, że rozwód z orzeczeniem o winie i w konsekwencji alimenty na byłego małżonka mogą zabezpieczyć spokojny byt po rozstaniu. Niestety, często dochodzi także do nadużyć i wyłudzania alimentów.

O alimenty „na siebie” może ubiegać się małżonek, który zgodnie z orzeczeniem sądu został uznany za niewinnego przy rozwodzie z orzeczeniem o winie. – Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się składać pozew z orzeczeniem o winie współmałżonka i korzysta z pomocy detektywa, aby zebrać odpowiedni materiał dowodowy – tłumaczy Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Materiał dowodowy zebrany przez detektywa, w skład którego wchodzi sprawozdanie wraz z materiałami dodatkowymi, czyli zdjęciami i nagraniami video stanowi pełnoprawny materiał do wykorzystania w sądzie. – Dodatkowo, klienci często wzywają naszych detektywów na świadków do sądu. Ułatwia to uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie i często alimentów od byłego małżonka – dodaje Witold Szczęch z biura Detektyw24.net na Śląsku.

Choć w zamyśle alimenty na byłego małżonka miały chronić „słabszą stronę” po rozwodzie, nie brakuje osób, które sięgają po alimenty od byłych małżonków chociaż wcale tego nie potrzebują a przed sądem zatajają swoją faktyczną sytuację.

– Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba zleceń polegających na udokumentowaniu, że osoby pobierające alimenty kłamią przed sądem, ukrywają swoje dochody, pracują na czarno lub pozostają w innym związku celowo go nie legalizując, aby nie stracić alimentów – wyjaśnia Tomasz Stryszowski z toruńskiego oddziału agencji Detektyw24.net.

Osoby ubiegające się o nienależne alimenty prześcigają się w wymyślaniu najróżniejszych okoliczności przedstawianych przed sądem, aby tylko otrzymać korzystny wyrok sądu. – Praca na czarno czy celowe zaniżanie oficjalnych dochodów to tylko wierzchołek góry lodowej. Niejednokrotnie obserwowaliśmy osoby, które przed sądem pokazywały chorobę czy nawet niepełnosprawność, a podczas codziennych czynności udokumentowanych przez detektywa okazywały się cudownie ozdrowione. Była kiedyś sprawa mężczyzny, który na sprawy przychodził o kulach mówiąc, że po wypadku nie może pracować. Domagał się alimentów od żony, która od niego odeszła. W trakcie czynności detektywi zaobserwowali jak pracował na budowie – wspominają detektywi.

Podejrzenia o wyłudzanie alimentów nie zwalniają z obowiązku ich płacenia. Najgorszym rozwiązaniem jest samodzielne zdecydowanie o zaprzestaniu płacenia świadczeń. W ten sposób można trafić nawet do więzienia. – W przypadku, kiedy małżonek zobowiązany do płacenia alimentów ma wątpliwości do ich słuszności powinien najpierw to sprawdzić, zebrać materiał dowodowy i dopiero wówczas złożyć wniosek do sądu o cofnięcie alimentów. Prywatny detektyw zbierze i przygotuje materiał – wyjaśniają pracownicy agencji Detektyw24.net.

Płacisz alimenty po rozwodzie? Masz wątpliwości czy słusznie? Sprawdź to.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Święta, a rozstanie…
Tanie, łatwo dostępne i trudne do wykrycia – podsłuchy coraz bardziej niebezpieczne
To nie moje dziecko, czyli jak zaprzeczyć ojcostwu
Unieważnienie małżeństwa – kiedy jest możliwe
Unikanie listów z sądu sparaliżuje postępowania cywilne?
Utrudnianie kontaktów z dzieckiem – poradnik
Uważaj, co wrzucasz do sieci, czyli jakie dane można zdobyć metodą OSINT
Wakacje – czas wzmożonych ucieczek z domu
Walentynki – idealny czas na zdradę?
Wirtualna miłość – jak nie dać się oszukać?
Współpraca z detektywem – jak się zachować?
Wybaczona zdrada a rozwód z orzeczeniem o winie
Wykrywanie podsłuchów – dlaczego warto skorzystać
Wyłudzanie alimentów coraz powszechniejsze
Wynajęcie detektywa – inwestycja na lata
Wynajęcie detektywa – na co zwrócić uwagę?

Ostatnie wpisy

Jak wykryć podsłuch w domu i w pracy?
Jak wykryć podsłuch w domu i w pracy?

Podejrzewasz, że ktoś założył podsłuch w domu lub miejscu pracy? W tym poradniku przeczytasz, jak wykryć nielegalnie zainstalowane urządzenie....

Czytaj więcej
Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?
Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Dziś podsłuchy w telefonie wcale nie należą do rzadkości. Poznaj kilka cennych wskazówek i sprawdź, czy Twoje rozmowy są bezpieczne....

Czytaj więcej
Jak zachowuje się mężczyzna, który zdradza - dlaczego faceci zdradzają?
Jak zachowuje się mężczyzna, który zdradza - dlaczego faceci zdradzają?

Zauważyłaś pierwsze oznaki zdrady męża? A może nie wiesz, jakie zachowania powinny Cię ostrzec. W tym poradniku znajdziesz wiele cennych wskaz...

Czytaj więcej
Jak rozpoznać zdradę żony - zdrada żony?
Jak rozpoznać zdradę żony - zdrada żony?

Zastanawiasz się, po czym poznać zdradę żony? Istnieje kilka skutecznych sposobów, które rozwieją wszelkie wątpliwości. ...

Czytaj więcej