Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

WYŁUDZANIE ALIMENTÓW CORAZ POWSZECHNIEJSZE

Alimenty na byłego małżonka są coraz bardziej popularne. Rośnie świadomość, że rozwód z orzeczeniem o winie i w konsekwencji alimenty na byłego małżonka mogą zabezpieczyć spokojny byt po rozstaniu. Niestety, często dochodzi także do nadużyć i wyłudzania alimentów.

O alimenty „na siebie” może ubiegać się małżonek, który zgodnie z orzeczeniem sądu został uznany za niewinnego przy rozwodzie z orzeczeniem o winie. – Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się składać pozew z orzeczeniem o winie współmałżonka i korzysta z pomocy detektywa, aby zebrać odpowiedni materiał dowodowy – tłumaczy Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Materiał dowodowy zebrany przez detektywa, w skład którego wchodzi sprawozdanie wraz z materiałami dodatkowymi, czyli zdjęciami i nagraniami video stanowi pełnoprawny materiał do wykorzystania w sądzie. – Dodatkowo, klienci często wzywają naszych detektywów na świadków do sądu. Ułatwia to uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie i często alimentów od byłego małżonka – dodaje Witold Szczęch z biura Detektyw24.net na Śląsku.

Choć w zamyśle alimenty na byłego małżonka miały chronić „słabszą stronę” po rozwodzie, nie brakuje osób, które sięgają po alimenty od byłych małżonków chociaż wcale tego nie potrzebują a przed sądem zatajają swoją faktyczną sytuację.

– Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba zleceń polegających na udokumentowaniu, że osoby pobierające alimenty kłamią przed sądem, ukrywają swoje dochody, pracują na czarno lub pozostają w innym związku celowo go nie legalizując, aby nie stracić alimentów – wyjaśnia Tomasz Stryszowski z toruńskiego oddziału agencji Detektyw24.net.

Osoby ubiegające się o nienależne alimenty prześcigają się w wymyślaniu najróżniejszych okoliczności przedstawianych przed sądem, aby tylko otrzymać korzystny wyrok sądu. – Praca na czarno czy celowe zaniżanie oficjalnych dochodów to tylko wierzchołek góry lodowej. Niejednokrotnie obserwowaliśmy osoby, które przed sądem pokazywały chorobę czy nawet niepełnosprawność, a podczas codziennych czynności udokumentowanych przez detektywa okazywały się cudownie ozdrowione. Była kiedyś sprawa mężczyzny, który na sprawy przychodził o kulach mówiąc, że po wypadku nie może pracować. Domagał się alimentów od żony, która od niego odeszła. W trakcie czynności detektywi zaobserwowali jak pracował na budowie – wspominają detektywi.

Podejrzenia o wyłudzanie alimentów nie zwalniają z obowiązku ich płacenia. Najgorszym rozwiązaniem jest samodzielne zdecydowanie o zaprzestaniu płacenia świadczeń. W ten sposób można trafić nawet do więzienia. – W przypadku, kiedy małżonek zobowiązany do płacenia alimentów ma wątpliwości do ich słuszności powinien najpierw to sprawdzić, zebrać materiał dowodowy i dopiero wówczas złożyć wniosek do sądu o cofnięcie alimentów. Prywatny detektyw zbierze i przygotuje materiał – wyjaśniają pracownicy agencji Detektyw24.net.

Płacisz alimenty po rozwodzie? Masz wątpliwości czy słusznie? Sprawdź to.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Święta, a rozstanie…
Tanie, łatwo dostępne i trudne do wykrycia – podsłuchy coraz bardziej niebezpieczne
To nie moje dziecko, czyli jak zaprzeczyć ojcostwu
Unieważnienie małżeństwa – kiedy jest możliwe
Unikanie listów z sądu sparaliżuje postępowania cywilne?
Utrudnianie kontaktów z dzieckiem – poradnik
Uważaj, co wrzucasz do sieci, czyli jakie dane można zdobyć metodą OSINT
Wakacje – czas wzmożonych ucieczek z domu
Walentynki – idealny czas na zdradę?
Wirtualna miłość – jak nie dać się oszukać?
Współpraca z detektywem – jak się zachować?
Wybaczona zdrada a rozwód z orzeczeniem o winie
Wykrywanie podsłuchów – dlaczego warto skorzystać
Wyłudzanie alimentów coraz powszechniejsze
Wynajęcie detektywa – inwestycja na lata
Wynajęcie detektywa – na co zwrócić uwagę?

Ostatnie wpisy

Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?
Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?

Czy warto się zemścić za zdradę? Czy odwet na byłym współmałżonku to dobry sposób na poradzenie sobie z bólem i traumą po zdradzie i rozst...

Czytaj więcej
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...

Wiele piszemy o różnych aspektach rozwodów, niuansach związanych z orzekaniem o winie, podziałem majątku czy prawach rodzicielskich pomijając n...

Czytaj więcej
Na czym polega alienacja rodzicielska?
Na czym polega alienacja rodzicielska?

Alienacja rodzicielska to objaw przemocy psychicznej stosowanej przez rodzica skutkujący zaburzeniem relacji z drugim z nich. Jak się przejawia alie...

Czytaj więcej
Jakie są powody zdrady?
Jakie są powody zdrady?

"Dlaczego on/ona mi to zrobił/zrobiła?" to jedno z pytań, jakie zdradzani partnerzy zadają sobie najczęściej. Powodów zdrad jest tyle, ilu ludz...

Czytaj więcej