Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

WYBACZONA ZDRADA A ROZWÓD Z ORZECZENIEM O WINIE

Magda przed laty dopuściła się zdrady. Mąż wybaczył żonie i przez lata tworzyli udany związek. Mężczyzna poznał jednak inną kobietę. Bojąc się orzeczenia o swojej winie, ukrywał nową relację i złożył pozew o rozwód z winy żony przywołując jej zdradę sprzed lat.

Aby uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie należy przed sądem udowodnić i udokumentować te zachowania współmałżonka, które przyczyniły się do rozpadu związku. Zdrada jest jedynym z najczęstszych powodów rozwodów z orzeczeniem winy. Według statystyk wierności nie dochowuje co drugi mężczyzna oraz co trzecia kobieta wobec czego nie dziwi ilość pozwów o rozwód z orzeczeniem winy właśnie z tego powodu.

– Przypadek Magdy i jej męża to jeden z wielu związków, które doświadczyły zdrady i można powiedzieć poradziły sobie z nią. To, że przez lata tworzyli udany związek oznacza, że zdrada kobiety została wybaczona. Przyszłość przyniosła kolejną zdradę i tym razem rozpad związku, trudno jednak doszukiwać się przyczyn w niewierności sprzed lat – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Dla sądu kluczowe przy rozwodzie z orzeczeniem o winie jest, czy doszło do rozpadu wszystkich więzi łączących małżonków, tj. emocjonalnej, fizycznej oraz gospodarczej, a także z czyjej winy. Dopiero po rozpatrzeniu wszystkich okoliczności oraz zgromadzonych dowodów sąd orzeka rozwód z winy jednego z małżonków. – To, że po zdradzie małżonkowie żyli razem, prowadzili wspólny dom i doczekali się dziecka, czyli nie ustała między nimi więź fizyczna będzie dla sądu argumentem, że niewierność kobiety sprzed wielu lat nie przyczyniła się do rozpadu małżeństwa i że nie ona jest temu winna – dodaje Witold Szczęch, detektyw z Katowic.

Historię Magdy i jej męża detektywi poznali, ponieważ kobieta zgłosiła się do biura detektywistycznego z prośbą o pomoc w dowiedzeniu się, dlaczego jej mąż nagle zaczął wracać do sprawy jej zdrady sprzed lat i złożył pozew o rozwód z jej winy skoro przez całe małżeństwo nie poruszali tego tematu. – W toku prowadzonych działań okazało się, że to mężczyzna nawiązał romans, ale obawiał się orzeczenia o jego winie ponieważ bardzo dobrze zarabiał i nie chciał płacić alimentów na żonę. Wiedział, że tylko orzeczenie rozwodu z jej winy może go przed tym uchronić. Wrócił więc do zdrady z przeszłości wskazując, że cały czas to głęboko w nim siedziało i tak naprawdę nie wybaczył żonie. W sądzie jednak takie tłumaczenie nie przeszło. Sąd bada fakty, a fakty były takie, że małżonkowie żyli ze sobą wiele lat, mieli wspólny dom i dzieci. Detektywi zgromadzili dowody potwierdzające jego zdradę i to on został uznany winny rozpadu małżeństwa – dodaje detektyw Katarzyna Bracław.

Uzyskanie rozwodu z orzeczeniem winy którejś ze stron nie jest łatwe. Sąd każdorazowo bada okoliczności rozpadu małżeństwa i nie stosuje żadnego automatyzmu. W polskim prawie nie ma pojęcia przebaczenia, dlatego nawet jeżeli dojdzie do kontynuacji małżeństwa, a zdradzana strona udowodni przed sądem, że wskutek postępowania małżonka popadła np. w depresję lub alkoholizm to mimo „wybaczenia” sąd może uznać zdradę sprzed lat za wystarczający powód do orzeczenia rozwodu o winie.

Potrzebujesz materiałów do rozwodu z orzeczeniem o winie? Skontaktuj się z nami

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Święta, a rozstanie…
Tanie, łatwo dostępne i trudne do wykrycia – podsłuchy coraz bardziej niebezpieczne
To nie moje dziecko, czyli jak zaprzeczyć ojcostwu
Unieważnienie małżeństwa – kiedy jest możliwe
Unikanie listów z sądu sparaliżuje postępowania cywilne?
Utrudnianie kontaktów z dzieckiem – poradnik
Uważaj, co wrzucasz do sieci, czyli jakie dane można zdobyć metodą OSINT
Wakacje – czas wzmożonych ucieczek z domu
Walentynki – idealny czas na zdradę?
Wirtualna miłość – jak nie dać się oszukać?
Współpraca z detektywem – jak się zachować?
Wybaczona zdrada a rozwód z orzeczeniem o winie
Wykrywanie podsłuchów – dlaczego warto skorzystać
Wyłudzanie alimentów coraz powszechniejsze
Wynajęcie detektywa – inwestycja na lata
Wynajęcie detektywa – na co zwrócić uwagę?

Ostatnie wpisy

Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej
Jak się zachować po odkryciu zdrady?
Jak się zachować po odkryciu zdrady?

Jak się zachować po odkryciu zdrady? Przeczytaj koniecznie te wskazówki....

Czytaj więcej
Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?
Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?

Telefon i komputer to najczęstsze źródła, z których kobiety najczęściej dowiadują się, iż mąż/partner spotyka się z kobietami oferującym...

Czytaj więcej