Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

WYBACZONA ZDRADA A ROZWÓD Z ORZECZENIEM O WINIE

Magda przed laty dopuściła się zdrady. Mąż wybaczył żonie i przez lata tworzyli udany związek. Mężczyzna poznał jednak inną kobietę. Bojąc się orzeczenia o swojej winie, ukrywał nową relację i złożył pozew o rozwód z winy żony przywołując jej zdradę sprzed lat.

Aby uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie należy przed sądem udowodnić i udokumentować te zachowania współmałżonka, które przyczyniły się do rozpadu związku. Zdrada jest jedynym z najczęstszych powodów rozwodów z orzeczeniem winy. Według statystyk wierności nie dochowuje co drugi mężczyzna oraz co trzecia kobieta wobec czego nie dziwi ilość pozwów o rozwód z orzeczeniem winy właśnie z tego powodu.

– Przypadek Magdy i jej męża to jeden z wielu związków, które doświadczyły zdrady i można powiedzieć poradziły sobie z nią. To, że przez lata tworzyli udany związek oznacza, że zdrada kobiety została wybaczona. Przyszłość przyniosła kolejną zdradę i tym razem rozpad związku, trudno jednak doszukiwać się przyczyn w niewierności sprzed lat – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Dla sądu kluczowe przy rozwodzie z orzeczeniem o winie jest, czy doszło do rozpadu wszystkich więzi łączących małżonków, tj. emocjonalnej, fizycznej oraz gospodarczej, a także z czyjej winy. Dopiero po rozpatrzeniu wszystkich okoliczności oraz zgromadzonych dowodów sąd orzeka rozwód z winy jednego z małżonków. – To, że po zdradzie małżonkowie żyli razem, prowadzili wspólny dom i doczekali się dziecka, czyli nie ustała między nimi więź fizyczna będzie dla sądu argumentem, że niewierność kobiety sprzed wielu lat nie przyczyniła się do rozpadu małżeństwa i że nie ona jest temu winna – dodaje Witold Szczęch, detektyw z Katowic.

Historię Magdy i jej męża detektywi poznali, ponieważ kobieta zgłosiła się do biura detektywistycznego z prośbą o pomoc w dowiedzeniu się, dlaczego jej mąż nagle zaczął wracać do sprawy jej zdrady sprzed lat i złożył pozew o rozwód z jej winy skoro przez całe małżeństwo nie poruszali tego tematu. – W toku prowadzonych działań okazało się, że to mężczyzna nawiązał romans, ale obawiał się orzeczenia o jego winie ponieważ bardzo dobrze zarabiał i nie chciał płacić alimentów na żonę. Wiedział, że tylko orzeczenie rozwodu z jej winy może go przed tym uchronić. Wrócił więc do zdrady z przeszłości wskazując, że cały czas to głęboko w nim siedziało i tak naprawdę nie wybaczył żonie. W sądzie jednak takie tłumaczenie nie przeszło. Sąd bada fakty, a fakty były takie, że małżonkowie żyli ze sobą wiele lat, mieli wspólny dom i dzieci. Detektywi zgromadzili dowody potwierdzające jego zdradę i to on został uznany winny rozpadu małżeństwa – dodaje detektyw Katarzyna Bracław.

Uzyskanie rozwodu z orzeczeniem winy którejś ze stron nie jest łatwe. Sąd każdorazowo bada okoliczności rozpadu małżeństwa i nie stosuje żadnego automatyzmu. W polskim prawie nie ma pojęcia przebaczenia, dlatego nawet jeżeli dojdzie do kontynuacji małżeństwa, a zdradzana strona udowodni przed sądem, że wskutek postępowania małżonka popadła np. w depresję lub alkoholizm to mimo „wybaczenia” sąd może uznać zdradę sprzed lat za wystarczający powód do orzeczenia rozwodu o winie.

Potrzebujesz materiałów do rozwodu z orzeczeniem o winie? Skontaktuj się z nami

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Święta, a rozstanie…
Tanie, łatwo dostępne i trudne do wykrycia – podsłuchy coraz bardziej niebezpieczne
To nie moje dziecko, czyli jak zaprzeczyć ojcostwu
Unieważnienie małżeństwa – kiedy jest możliwe
Unikanie listów z sądu sparaliżuje postępowania cywilne?
Utrudnianie kontaktów z dzieckiem – poradnik
Uważaj, co wrzucasz do sieci, czyli jakie dane można zdobyć metodą OSINT
Wakacje – czas wzmożonych ucieczek z domu
Walentynki – idealny czas na zdradę?
Wirtualna miłość – jak nie dać się oszukać?
Współpraca z detektywem – jak się zachować?
Wybaczona zdrada a rozwód z orzeczeniem o winie
Wykrywanie podsłuchów – dlaczego warto skorzystać
Wyłudzanie alimentów coraz powszechniejsze
Wynajęcie detektywa – inwestycja na lata
Wynajęcie detektywa – na co zwrócić uwagę?

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej