Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

WAKACJE – CZAS WZMOŻONYCH UCIECZEK Z DOMU

Co roku kilka tysięcy nastolatków decyduje się na ucieczkę z domu. Znaczna ich część odbywa się właśnie w wakacje. Sprzyja dobra pogoda, brak szkoły i zmniejszona kontrola rodziców. Co zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo dziecku i zapobiec wakacyjnemu gigantowi?

Powodów ucieczek z domu jest tyle, ilu uciekających nastolatków. Niemniej doświadczenie pozwala wyodrębnić przynajmniej kilka głównych motywacji, które popychają dzieci do ucieczki z domu. – U podstaw większości leży brak porozumienia z rodzicami. Bo tak naprawdę dzieci, które mają dobre relacje z rodzicami są w stanie rozpracować wspólnie niemal wszystkie problemy. Konflikt międzypokoleniowy jednak nie jest powodem ucieczek, a jedynie podłożem konfliktów, które bezpośrednio popychają do giganta – wyjaśnia Józef Polikowski z agencji Detektyw24.net z Warszawy.

Detektywi w wakacje mają wiele zleceń dotyczących ucieczek z domu. – Jeden z powodów, dla których dzieci uciekają w wakacje, zaraz po zakończeniu roku szkolnego jest strach przed reakcją rodziców na oceny na świadectwie. Z tego samego powodu wiele ucieczek z domu odnotowujemy pomiędzy zimowym a letnim semestrem w szkole – tłumaczy Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina. Dzieci obawiają się, jak zareagują rodzice na świadectwo, które nie jest takie, jakie opiekunowie marzyli. 

Boją się, że za karę będą mieć ograniczony czas wolny w wakacje, będą musieli chodzić na korepetycje lub za karę ominie je wakacyjny wyjazd. – I to właśnie brak zgody rodziców na wakacyjny wyjazd ze znajomymi jest częstym powodem, dla którego nastolatki uciekają z domu. Naście lat to czas, kiedy młodemu człowiekowi marzą się już pierwsze samodzielne wyjazdy tylko w gronie znajomych. A rodzice czy to z obawy o bezpieczeństwo dziecka czy z braku wiary w odpowiedzialność nastolatka nie zgadzają się na takie wyjazdy. W młodym człowieku rodzi to bunt, przekorę i w wyniku konfliktu dziecko postanawia wyjechać tak czy inaczej – wyjaśniają detektywi z agencji Detektyw24.net.

Niejednokrotnie podłoże ucieczek z domu są dużo poważniejsze i stoją za nimi problemy w domu, brak porozumienia, długotrwałe konflikty czy alkoholizm lub przemoc domowa. Bez względu na powód zawsze należy zgłosić zaginięcie dziecka na policję. I to od razu. Konieczność odczekania doby to mit. W takim przypadku czas odgrywa kluczową rolę. Działania detektywów i policji nie wykluczają się. – Wręcz przeciwnie, pomagamy policji i współpracujemy, aby jak najszybciej odnaleźć uciekiniera i aby bezpiecznie wrócił do domu. Ucieczka z domu to nie tylko nieodpowiedzialny wygłup, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie dla dziecka, które błąkające się samo po często obcym mieście jest łatwą ofiarą dla pedofilów czy złodziei oraz ryzyko, że dziecko samo wejdzie na przestępczą drogę i np. zacznie kraść, aby zdobyć pieniądze na utrzymanie – przestrzegają detektywi.

Czy można jakoś ustrzec siebie i dziecko przed gigantem? – Jedną z możliwości jest monitoring telefonu dziecka. Jeżeli rodzic zauważa, że dziecko zmienia się, zachowuje inaczej lub w kłótni straszy, że ucieknie z domu warto wyposażyć jego telefon w program monitorujący. Pozwoli to przede wszystkim obserwować, czy nastolatek nie planuje ucieczki, nie namawia się ze znajomymi na wspólny gigant lub w przypadku, gdy już do zaginięcia dojdzie – w prosty i szybki sposób ustalić jego aktualną lokalizację – przekonuje Józef Polikowski z agencji Detektyw24.net.

Kup oprogramowanie monitorujące.

fot.internet

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Święta, a rozstanie…
Tanie, łatwo dostępne i trudne do wykrycia – podsłuchy coraz bardziej niebezpieczne
To nie moje dziecko, czyli jak zaprzeczyć ojcostwu
Unieważnienie małżeństwa – kiedy jest możliwe
Unikanie listów z sądu sparaliżuje postępowania cywilne?
Utrudnianie kontaktów z dzieckiem – poradnik
Uważaj, co wrzucasz do sieci, czyli jakie dane można zdobyć metodą OSINT
Wakacje – czas wzmożonych ucieczek z domu
Walentynki – idealny czas na zdradę?
Wirtualna miłość – jak nie dać się oszukać?
Współpraca z detektywem – jak się zachować?
Wybaczona zdrada a rozwód z orzeczeniem o winie
Wykrywanie podsłuchów – dlaczego warto skorzystać
Wyłudzanie alimentów coraz powszechniejsze
Wynajęcie detektywa – inwestycja na lata
Wynajęcie detektywa – na co zwrócić uwagę?

Ostatnie wpisy

Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej