Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Czy wierność jest wbrew naturze?

W każdej kulturze i okresie historycznym zdrada zawsze była zjawiskiem powszechnym, jest stałym elementem ludzkiego życia. Czy mamy ją zapisaną w genach? 

Człowiek tak jak zdecydowana większość zwierząt, w tym ssaków jest stworzeniem z natury poligamicznym. To że kobiecie podoba się wielu mężczyzn, a mężczyźnie wiele kobiet jest czymś normalnym. Dlaczego więc mamy żyć wbrew własnej naturze i męczyć się dochowując wierności swoim partnerom? Dlaczego nie możemy pogodzić się z faktem, że nasza sympatia może utrzymywać kontakty seksualne z innymi osobami? Takie podejście jest niezrozumiałe zwłaszcza u osób które same nie dochowują wierności swoim ukochanym. 

– Analizując zjawisko zdrady w znaczeniu niewierności małżeńskiej, można odnieść wrażenie, że w obecnych czasach wiele osób uważa, że przelotny romans, niewinny flirt, czy sporadyczny „skok w bok” jest czymś normalnym. Nikogo to specjalnie nie bulwersuje. Odkąd Polacy przyjęli zachodni styl życia, zmiany kulturowe wprowadziły ze sobą nowe definicje moralności i podejścia do spraw seksu – wyjaśniają detektywi agencji detektywistycznej Detektyw24 z Warszawy. Filmy czy reklamy pełne są scen erotycznych, a brukowa prasa i media popularyzują luźne zasady życia. Wszystko to działa na naszą podświadomość. Fakt posiadania kochanki, kochanka w pewnych kręgach jest wręcz czymś prestiżowym, przecież wszyscy mają kogoś na boku i chcąc być na czasie, więc też by wypadało ciągnąć wątek równoległy do żony czy męża. – Przyjaźń erotyczna bez zobowiązań, czy przygodny seks, dostarcza dreszczyku emocji i adrenaliny. Każdy chciałby tego posmakować – mówi Katarzyna Bracław, detektyw z Warszawy.

Poza tym dla płci brzydkiej rynek oferuje usługi prostytutek, które zaspokoją wybujały popęd płciowy i pomogą w spełnieniu lubieżnych fantazji. Mężczyznom nawet niemającym stałych kochanek skok w bok może się zdarzyć całkiem przypadkowo, a chętnych i atrakcyjnych pań nie brakuje. Można je poznać przy byle okazji, podczas wyjazdu na delegacje, na szkoleniu, czy na imprezie u kolegi. – Miła sąsiadka czy koleżanka z pracy sama może dawać sygnały, prowokować czy wręcz składać propozycje, a przecież dżentelmen nie powinien odmówić kobiecie w potrzebie – dodaje Józef Polikowski z agencji Detektyw24 Warszawa.

Posiadanie żony czy męża nie jest żadną przeszkodą w nawiązywaniu tego typu znajomości. Niektórzy ich nawet nie ukrywają w swoim najbliższym otoczeniu. Kochanka, czy kochanek często jest znany wspólnym znajomym męża i nieświadomej niczego zdradzanej żony. A romans staje się tajemnicą poliszynela, o której wiedzą wszyscy poza zainteresowanymi.

Wiele osób mimo jasnych sygnałów zdrady swojego partnera woli nie znać prawdy, obawiają się stanąć oko w oko z faktami. Ta „niewiedza” jest bardziej komfortowa i wygodna. Nie każe zmieniać swojego życia, czasem wywracać go do góry nogami. Inni podejrzewają, ale nie wiedzą co zrobić, aby poznać prawdę. Nie zadręczać się, nie żyć w niepewności. – Coraz więcej tych „podejrzewających” decyduje się na współpracę z detektywem. Mówią, że wolą znać najgorszą nawet prawdę niż żyć w zakłamaniu. Obserwacja, zdjęcia, nagrania, szeroki wybór gadżetów pozwalają poznać fakty i zdobyć dowody zdrady niezbędne do podjęcia decyzji dotyczącej przyszłości: czy będąc świadomym zdrady wybaczyć czy wybrać rozwód – przekonują detektywi Warszawa.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Czy flirt przez internet to też zdrada?
Czy intercyza zwalnia z alimentów?
Czy kobiety są lepszymi detektywami?
Czy komunikatory internetowe są bezpieczne?
Czym jest niedostatek i jak wpływa na alimenty
Czy nieobecność w Walentynki to sygnał zdrady?
Czy opłaca się wynająć detektywa?
Czy pracodawca może czytać maile i sprawdzać komputer?
Czy przez zdradę małżeńską można stracić prawa rodzicielskie do dzieci?
Czy wierność jest wbrew naturze?
Jak przeprowadzić badanie ojcostwa? Blog detektywistyczny
Czy żona może podsłuchiwać męża? Podsłuchy w sprawie rozwodowej
Dajcie mi człowieka, a znajdzie się paragraf – wciąż aktualne?
Detektywi w zderzeniu z serialami. Ile prawdy jest w programach telewizyjnych?
Detektyw jak terapeuta. Obserwacja pomaga zaufać
Zdrada, rozwód, dowody do rozwodu. Blog detektywistyczny

Ostatnie wpisy

Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?
Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?

Czy warto się zemścić za zdradę? Czy odwet na byłym współmałżonku to dobry sposób na poradzenie sobie z bólem i traumą po zdradzie i rozst...

Czytaj więcej
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...

Wiele piszemy o różnych aspektach rozwodów, niuansach związanych z orzekaniem o winie, podziałem majątku czy prawach rodzicielskich pomijając n...

Czytaj więcej
Na czym polega alienacja rodzicielska?
Na czym polega alienacja rodzicielska?

Alienacja rodzicielska to objaw przemocy psychicznej stosowanej przez rodzica skutkujący zaburzeniem relacji z drugim z nich. Jak się przejawia alie...

Czytaj więcej
Jakie są powody zdrady?
Jakie są powody zdrady?

"Dlaczego on/ona mi to zrobił/zrobiła?" to jedno z pytań, jakie zdradzani partnerzy zadają sobie najczęściej. Powodów zdrad jest tyle, ilu ludz...

Czytaj więcej