Czy wierność jest wbrew naturze?

IMG_4757W każdej kulturze i okresie historycznym zdrada zawsze była zjawiskiem powszechnym, jest stałym elementem ludzkiego życia. Czy mamy ją zapisaną w genach? 

Człowiek tak jak zdecydowana większość zwierząt, w tym ssaków jest stworzeniem z natury poligamicznym. To że kobiecie podoba się wielu mężczyzn, a mężczyźnie wiele kobiet jest czymś normalnym. Dlaczego więc mamy żyć wbrew własnej naturze i męczyć się dochowując wierności swoim partnerom? Dlaczego nie możemy pogodzić się z faktem, że nasza sympatia może utrzymywać kontakty seksualne z innymi osobami? Takie podejście jest niezrozumiałe zwłaszcza u osób które same nie dochowują wierności swoim ukochanym. 

– Analizując zjawisko zdrady w znaczeniu niewierności małżeńskiej, można odnieść wrażenie, że w obecnych czasach wiele osób uważa, że przelotny romans, niewinny flirt, czy sporadyczny „skok w bok” jest czymś normalnym. Nikogo to specjalnie nie bulwersuje. Odkąd Polacy przyjęli zachodni styl życia, zmiany kulturowe wprowadziły ze sobą nowe definicje moralności i podejścia do spraw seksu – wyjaśniają detektywi agencji detektywistycznej Detektyw24 z Warszawy. Filmy czy reklamy pełne są scen erotycznych, a brukowa prasa i media popularyzują luźne zasady życia. Wszystko to działa na naszą podświadomość. Fakt posiadania kochanki, kochanka w pewnych kręgach jest wręcz czymś prestiżowym, przecież wszyscy mają kogoś na boku i chcąc być na czasie, więc też by wypadało ciągnąć wątek równoległy do żony czy męża. – Przyjaźń erotyczna bez zobowiązań, czy przygodny seks, dostarcza dreszczyku emocji i adrenaliny. Każdy chciałby tego posmakować – mówi Katarzyna Bracław, detektyw z Warszawy.

Poza tym dla płci brzydkiej rynek oferuje usługi prostytutek, które zaspokoją wybujały popęd płciowy i pomogą w spełnieniu lubieżnych fantazji. Mężczyznom nawet niemającym stałych kochanek skok w bok może się zdarzyć całkiem przypadkowo, a chętnych i atrakcyjnych pań nie brakuje. Można je poznać przy byle okazji, podczas wyjazdu na delegacje, na szkoleniu, czy na imprezie u kolegi. – Miła sąsiadka czy koleżanka z pracy sama może dawać sygnały, prowokować czy wręcz składać propozycje, a przecież dżentelmen nie powinien odmówić kobiecie w potrzebie – dodaje Józef Polikowski z agencji Detektyw24 Warszawa.

Posiadanie żony czy męża nie jest żadną przeszkodą w nawiązywaniu tego typu znajomości. Niektórzy ich nawet nie ukrywają w swoim najbliższym otoczeniu. Kochanka, czy kochanek często jest znany wspólnym znajomym męża i nieświadomej niczego zdradzanej żony. A romans staje się tajemnicą poliszynela, o której wiedzą wszyscy poza zainteresowanymi.

Wiele osób mimo jasnych sygnałów zdrady swojego partnera woli nie znać prawdy, obawiają się stanąć oko w oko z faktami. Ta „niewiedza” jest bardziej komfortowa i wygodna. Nie każe zmieniać swojego życia, czasem wywracać go do góry nogami. Inni podejrzewają, ale nie wiedzą co zrobić, aby poznać prawdę. Nie zadręczać się, nie żyć w niepewności. – Coraz więcej tych „podejrzewających” decyduje się na współpracę z detektywem. Mówią, że wolą znać najgorszą nawet prawdę niż żyć w zakłamaniu. Obserwacja, zdjęcia, nagrania, szeroki wybór gadżetów pozwalają poznać fakty i zdobyć dowody zdrady niezbędne do podjęcia decyzji dotyczącej przyszłości: czy będąc świadomym zdrady wybaczyć czy wybrać rozwód – przekonują detektywi Warszawa.

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…