Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Czy wierność jest wbrew naturze?

W każdej kulturze i okresie historycznym zdrada zawsze była zjawiskiem powszechnym, jest stałym elementem ludzkiego życia. Czy mamy ją zapisaną w genach? 

Człowiek tak jak zdecydowana większość zwierząt, w tym ssaków jest stworzeniem z natury poligamicznym. To że kobiecie podoba się wielu mężczyzn, a mężczyźnie wiele kobiet jest czymś normalnym. Dlaczego więc mamy żyć wbrew własnej naturze i męczyć się dochowując wierności swoim partnerom? Dlaczego nie możemy pogodzić się z faktem, że nasza sympatia może utrzymywać kontakty seksualne z innymi osobami? Takie podejście jest niezrozumiałe zwłaszcza u osób które same nie dochowują wierności swoim ukochanym. 

– Analizując zjawisko zdrady w znaczeniu niewierności małżeńskiej, można odnieść wrażenie, że w obecnych czasach wiele osób uważa, że przelotny romans, niewinny flirt, czy sporadyczny „skok w bok” jest czymś normalnym. Nikogo to specjalnie nie bulwersuje. Odkąd Polacy przyjęli zachodni styl życia, zmiany kulturowe wprowadziły ze sobą nowe definicje moralności i podejścia do spraw seksu – wyjaśniają detektywi agencji detektywistycznej Detektyw24 z Warszawy. Filmy czy reklamy pełne są scen erotycznych, a brukowa prasa i media popularyzują luźne zasady życia. Wszystko to działa na naszą podświadomość. Fakt posiadania kochanki, kochanka w pewnych kręgach jest wręcz czymś prestiżowym, przecież wszyscy mają kogoś na boku i chcąc być na czasie, więc też by wypadało ciągnąć wątek równoległy do żony czy męża. – Przyjaźń erotyczna bez zobowiązań, czy przygodny seks, dostarcza dreszczyku emocji i adrenaliny. Każdy chciałby tego posmakować – mówi Katarzyna Bracław, detektyw z Warszawy.

Poza tym dla płci brzydkiej rynek oferuje usługi prostytutek, które zaspokoją wybujały popęd płciowy i pomogą w spełnieniu lubieżnych fantazji. Mężczyznom nawet niemającym stałych kochanek skok w bok może się zdarzyć całkiem przypadkowo, a chętnych i atrakcyjnych pań nie brakuje. Można je poznać przy byle okazji, podczas wyjazdu na delegacje, na szkoleniu, czy na imprezie u kolegi. – Miła sąsiadka czy koleżanka z pracy sama może dawać sygnały, prowokować czy wręcz składać propozycje, a przecież dżentelmen nie powinien odmówić kobiecie w potrzebie – dodaje Józef Polikowski z agencji Detektyw24 Warszawa.

Posiadanie żony czy męża nie jest żadną przeszkodą w nawiązywaniu tego typu znajomości. Niektórzy ich nawet nie ukrywają w swoim najbliższym otoczeniu. Kochanka, czy kochanek często jest znany wspólnym znajomym męża i nieświadomej niczego zdradzanej żony. A romans staje się tajemnicą poliszynela, o której wiedzą wszyscy poza zainteresowanymi.

Wiele osób mimo jasnych sygnałów zdrady swojego partnera woli nie znać prawdy, obawiają się stanąć oko w oko z faktami. Ta „niewiedza” jest bardziej komfortowa i wygodna. Nie każe zmieniać swojego życia, czasem wywracać go do góry nogami. Inni podejrzewają, ale nie wiedzą co zrobić, aby poznać prawdę. Nie zadręczać się, nie żyć w niepewności. – Coraz więcej tych „podejrzewających” decyduje się na współpracę z detektywem. Mówią, że wolą znać najgorszą nawet prawdę niż żyć w zakłamaniu. Obserwacja, zdjęcia, nagrania, szeroki wybór gadżetów pozwalają poznać fakty i zdobyć dowody zdrady niezbędne do podjęcia decyzji dotyczącej przyszłości: czy będąc świadomym zdrady wybaczyć czy wybrać rozwód – przekonują detektywi Warszawa.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Czy flirt przez internet to też zdrada?
Czy intercyza zwalnia z alimentów?
Czy kobiety są lepszymi detektywami?
Czy komunikatory internetowe są bezpieczne?
Czym jest niedostatek i jak wpływa na alimenty
Czy nieobecność w Walentynki to sygnał zdrady?
Czy opłaca się wynająć detektywa?
Czy pracodawca może czytać maile i sprawdzać komputer?
Czy przez zdradę małżeńską można stracić prawa rodzicielskie do dzieci?
Czy wierność jest wbrew naturze?
Jak przeprowadzić badanie ojcostwa? Blog detektywistyczny
Czy żona może podsłuchiwać męża? Podsłuchy w sprawie rozwodowej
Dajcie mi człowieka, a znajdzie się paragraf – wciąż aktualne?
Detektywi w zderzeniu z serialami. Ile prawdy jest w programach telewizyjnych?
Detektyw jak terapeuta. Obserwacja pomaga zaufać
Zdrada, rozwód, dowody do rozwodu. Blog detektywistyczny

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej