Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Ile kosztuje wynajęcie detektywa?

Ile kosztuje wynajęcie detektywa? – to pytanie, które najczęściej zadają osoby zainteresowanie skorzystaniem z usług detektywistycznych. Metod rozliczania jest tyle, ile firm. Zatem jak wybrać firmę detektywistyczną? Wyjaśniają detektywi.

Najpopularniejszą usługą, którą dla swoich klientów wykonują detektywi jest obserwacja. – Nawet jeżeli zlecenie kryje się pod inną nazwą, np. dostarczenia dowodów zdrady, dostarczenia dowodów do rozwodu czy weryfikację wierności to polega na przeprowadzeniu obserwacji wskazanej osoby – wyjaśnia detektyw Katarzyna Bracław. I tutaj pojawia się pole do indywidualnej interpretacji sposobu wykonywania zlecenia.

Jedną z metod rozliczania spraw jest rozliczenie „za sprawę”. I kwota takiej sprawy zazwyczaj waha się w przedziale 5-7 tysięcy złotych. – Cena wydaje się być atrakcyjna. Pytanie jednak co mieści się w tej kwocie i to należy precyzyjnie ustalić z detektywem przed podpisaniem umowy – mówi Tomasz Stryszowski, firma detektywistyczna Toruń.

Może się bowiem okazać, że w ramach tej kwoty detektyw wykona kilkanaście godzin obserwacji w dowolnie wybranych przez siebie dniach i porach czy, co gorsza, posłuży się lokalizatorem zamieszczonym w aucie danej osoby i na tej podstawie przygotuje sprawozdanie uwzględniając odwiedzane miejsca. – Zdarzają się także sytuacje, w których zamiast detektywa prowadzącego obserwację pod wskazany adres zostaje podstawiony samochód z kamerą i nagrywa okolicę, a detektyw pojawia się na czynnościach tylko po to, aby auto zostawić, a potem zabrać – przyznają detektywi.

Czytaj także: detektyw – cennik

Popularną metodą – stosowaną także przez nasze biuro detektywistyczne – jest rozliczenie godzinowe za faktycznie przepracowane godziny. – Dla klienta jest to uczciwe, ponieważ już przy podpisaniu umowy doskonale wie za jaki czas pracy zapłaci i jaki okres będą obejmowały działania detektywów – mówi Piotr Działak, detektyw Kielce.

Oczywiście detektywi bazując na swoim doświadczeniu i zrealizowanych setkach podobnych spraw potrafią oszacować i podpowiedzieć klientom, jaka ilość godzin powinna pozwolić na uzyskanie interesujących informacji. – W niektórych sprawach mamy materiały po dwóch dniach obserwacji, w innych trzeba pracować tydzień czy dłużej. Jednak nawet kiedy nasze działania trwają tydzień to nie znaczy, że obserwowanego pilnujemy cały czas. Ustalamy z klientami, kiedy praca ma sens, a kiedy warto odpuścić dążąc do celu, którym jest uzyskanie jak największej ilości informacji nie przekraczając budżetu naszego klienta. I tak na przykład po co się chwalić, że nasza obserwacja potrwa dwa tygodnie skoro po wywiadzie z klientem i pierwszych czynnościach rozpoznawczych wiemy, że szanse na zdobycie materiałów są na przykład dwa razy w tygodniu po pracy osoby obserwowanej – wyjaśnia Grzegorz Lipski, detektyw Wrocław. 

I chociaż faktycznie „dwa tygodnie obserwacji” może brzmieć lepiej niż „15 godzin obserwacji” rzeczywisty nakład pracy w obu przypadkach będzie zazwyczaj taki sam. – To czysty marketing – wyjaśniają detektywi i dodają, że w usługach detektywistycznych nie o marketing chodzi, ale o zaufanie i jasne określenie zasad współpracy już na etapie podpisania umowy, aby nie dać się zaskoczyć po zleceniu przy jego rozliczeniu.

Czytaj także: detektyw sprawy rozwodowe – cennik

– Warto także zwrócić uwagę na wszystkie ukryte koszty, o jakich mówi detektyw, a przede wszystkim o kosztach, o których nie ma mowy w umowie – przestrzegają detektywi z agencji Detektyw24. Na jakie koszty może być narażony klient podpisujac umowę z agencją detektywistyczną? – Koniecznie trzeba zapytać o kilometrówkę. W niektórych firmach może to być nawet 2-3 złote za przejechany kilometr. Niby nie dużo, ale już po kilku dniach pracy może się okazać, że nazbierało się kilkaset kilometrów – przestrzegają detektywi. Co jeszcze? Dieta. Wiele agencji dolicza dodatkowe koszty związane z wyżywieniem detektywów w trakcie czynności. 50 czy 100 złotych to może niewiele, ale przy kilku dniach obserwacji i kilku osobach zaangażowanych w działania znowu zbiera się konkretna kwota. 

Wśród najbardziej absurdalnych opłat, jakie można spotkać jest opłata za sporządzenie sprawozdania z wykonanych czynności detektywistycznych. Dlaczego absurdalna? Zgodnie z ustawą o usługach detektywistycznych regulującą zasady pracy detektywa sporządzenie sprawozdania jest częścią usługi i obowiązkiem firmy detektywistycznej. Bez tego usługa nie może być uznana za skończoną.

Jak zatem wybrać biuro detektywistyczne, aby otrzymać rzetelną usługę i nie dać się zaskoczyć przy rozliczeniu? – Należy przede wszystkim dokładnie czytać zapisy umowy oraz o wszystko pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Powierzając swoją sprawę agencji detektywistycznej trzeba mieć do niej pełne zaufanie w każdej sferze współpracy – przekonują detektywi z Detektyw24.

Chcesz wynająć detektywa? Zadzwoń do nas.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Dlaczego warto ukończyć nasz kurs detektywistyczny?
Dlaczego w Święta jest tyle rozstań?
Dorosłe pracujące dziecko – czy alimenty obowiązują?
Dowody zdrady czyli co? Jakie materiały do rozwodu
Dowody zdrady – czy to wystarczy?
Dyktafony, GPSy – sprzęt detektywistyczny do rozwodu
Dyktafony, podsłuchy – jak wykryć, jakie wybrać, czym się różnią
Dziecko jako karta przetargowa przy rozwodzie| Detektyw24
Hackerzy wyłudzają pieniądze i podsycają paranoję
Idziesz do sądu? Zdobądź mocne dowody
Ile kosztuje wynajęcie detektywa?
Intercyza – co oznacza i kiedy jest potrzebna?
Internetowi oszuści matrymonialni – jak nie dać się oszukać?
Jak chronić swoje dane w cyberświecie?
Jak hejt w internecie może zniszczyć życie…
Jakie dowody do rozwodu?

Ostatnie wpisy

Relacje majątkowe w małżeństwie
Relacje majątkowe w małżeństwie
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej