Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Ile kosztuje wynajęcie detektywa?

Ile kosztuje wynajęcie detektywa? – to pytanie, które najczęściej zadają osoby zainteresowanie skorzystaniem z usług detektywistycznych. Metod rozliczania jest tyle, ile firm. Zatem jak wybrać firmę detektywistyczną? Wyjaśniają detektywi.

Najpopularniejszą usługą, którą dla swoich klientów wykonują detektywi jest obserwacja. – Nawet jeżeli zlecenie kryje się pod inną nazwą, np. dostarczenia dowodów zdrady, dostarczenia dowodów do rozwodu czy weryfikację wierności to polega na przeprowadzeniu obserwacji wskazanej osoby – wyjaśnia detektyw Katarzyna Bracław. I tutaj pojawia się pole do indywidualnej interpretacji sposobu wykonywania zlecenia.

Jedną z metod rozliczania spraw jest rozliczenie „za sprawę”. I kwota takiej sprawy zazwyczaj waha się w przedziale 5-7 tysięcy złotych. – Cena wydaje się być atrakcyjna. Pytanie jednak co mieści się w tej kwocie i to należy precyzyjnie ustalić z detektywem przed podpisaniem umowy – mówi Tomasz Stryszowski, firma detektywistyczna Toruń.

Może się bowiem okazać, że w ramach tej kwoty detektyw wykona kilkanaście godzin obserwacji w dowolnie wybranych przez siebie dniach i porach czy, co gorsza, posłuży się lokalizatorem zamieszczonym w aucie danej osoby i na tej podstawie przygotuje sprawozdanie uwzględniając odwiedzane miejsca. – Zdarzają się także sytuacje, w których zamiast detektywa prowadzącego obserwację pod wskazany adres zostaje podstawiony samochód z kamerą i nagrywa okolicę, a detektyw pojawia się na czynnościach tylko po to, aby auto zostawić, a potem zabrać – przyznają detektywi.

Czytaj także: detektyw – cennik

Popularną metodą – stosowaną także przez nasze biuro detektywistyczne – jest rozliczenie godzinowe za faktycznie przepracowane godziny. – Dla klienta jest to uczciwe, ponieważ już przy podpisaniu umowy doskonale wie za jaki czas pracy zapłaci i jaki okres będą obejmowały działania detektywów – mówi Piotr Działak, detektyw Kielce.

Oczywiście detektywi bazując na swoim doświadczeniu i zrealizowanych setkach podobnych spraw potrafią oszacować i podpowiedzieć klientom, jaka ilość godzin powinna pozwolić na uzyskanie interesujących informacji. – W niektórych sprawach mamy materiały po dwóch dniach obserwacji, w innych trzeba pracować tydzień czy dłużej. Jednak nawet kiedy nasze działania trwają tydzień to nie znaczy, że obserwowanego pilnujemy cały czas. Ustalamy z klientami, kiedy praca ma sens, a kiedy warto odpuścić dążąc do celu, którym jest uzyskanie jak największej ilości informacji nie przekraczając budżetu naszego klienta. I tak na przykład po co się chwalić, że nasza obserwacja potrwa dwa tygodnie skoro po wywiadzie z klientem i pierwszych czynnościach rozpoznawczych wiemy, że szanse na zdobycie materiałów są na przykład dwa razy w tygodniu po pracy osoby obserwowanej – wyjaśnia Grzegorz Lipski, detektyw Wrocław

I chociaż faktycznie „dwa tygodnie obserwacji” może brzmieć lepiej niż „15 godzin obserwacji” rzeczywisty nakład pracy w obu przypadkach będzie zazwyczaj taki sam. – To czysty marketing – wyjaśniają detektywi i dodają, że w usługach detektywistycznych nie o marketing chodzi, ale o zaufanie i jasne określenie zasad współpracy już na etapie podpisania umowy, aby nie dać się zaskoczyć po zleceniu przy jego rozliczeniu.

Czytaj także: detektyw sprawy rozwodowe – cennik

– Warto także zwrócić uwagę na wszystkie ukryte koszty, o jakich mówi detektyw, a przede wszystkim o kosztach, o których nie ma mowy w umowie – przestrzegają detektywi z agencji Detektyw24. Na jakie koszty może być narażony klient podpisujac umowę z agencją detektywistyczną? – Koniecznie trzeba zapytać o kilometrówkę. W niektórych firmach może to być nawet 2-3 złote za przejechany kilometr. Niby nie dużo, ale już po kilku dniach pracy może się okazać, że nazbierało się kilkaset kilometrów – przestrzegają detektywi. Co jeszcze? Dieta. Wiele agencji dolicza dodatkowe koszty związane z wyżywieniem detektywów w trakcie czynności. 50 czy 100 złotych to może niewiele, ale przy kilku dniach obserwacji i kilku osobach zaangażowanych w działania znowu zbiera się konkretna kwota. 

Wśród najbardziej absurdalnych opłat, jakie można spotkać jest opłata za sporządzenie sprawozdania z wykonanych czynności detektywistycznych. Dlaczego absurdalna? Zgodnie z ustawą o usługach detektywistycznych regulującą zasady pracy detektywa sporządzenie sprawozdania jest częścią usługi i obowiązkiem firmy detektywistycznej. Bez tego usługa nie może być uznana za skończoną.

Jak zatem wybrać biuro detektywistyczne, aby otrzymać rzetelną usługę i nie dać się zaskoczyć przy rozliczeniu? – Należy przede wszystkim dokładnie czytać zapisy umowy oraz o wszystko pytać, pytać i jeszcze raz pytać. Powierzając swoją sprawę agencji detektywistycznej trzeba mieć do niej pełne zaufanie w każdej sferze współpracy – przekonują detektywi z Detektyw24.

Chcesz wynająć detektywa? Zadzwoń do nas.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Dlaczego warto ukończyć nasz kurs detektywistyczny?
Dlaczego w Święta jest tyle rozstań?
Dorosłe pracujące dziecko – czy alimenty obowiązują?
Dowody zdrady czyli co? Jakie materiały do rozwodu
Dowody zdrady – czy to wystarczy?
Dyktafony, GPSy – sprzęt detektywistyczny do rozwodu
Dyktafony, podsłuchy – jak wykryć, jakie wybrać, czym się różnią
Dziecko jako karta przetargowa przy rozwodzie| Detektyw24
Hackerzy wyłudzają pieniądze i podsycają paranoję
Idziesz do sądu? Zdobądź mocne dowody
Ile kosztuje wynajęcie detektywa?
Intercyza – co oznacza i kiedy jest potrzebna?
Internetowi oszuści matrymonialni – jak nie dać się oszukać?
Jak chronić swoje dane w cyberświecie?
Jak hejt w internecie może zniszczyć życie…
Jakie dowody do rozwodu?

Ostatnie wpisy

Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?
Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?

Czy warto się zemścić za zdradę? Czy odwet na byłym współmałżonku to dobry sposób na poradzenie sobie z bólem i traumą po zdradzie i rozst...

Czytaj więcej
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...

Wiele piszemy o różnych aspektach rozwodów, niuansach związanych z orzekaniem o winie, podziałem majątku czy prawach rodzicielskich pomijając n...

Czytaj więcej
Na czym polega alienacja rodzicielska?
Na czym polega alienacja rodzicielska?

Alienacja rodzicielska to objaw przemocy psychicznej stosowanej przez rodzica skutkujący zaburzeniem relacji z drugim z nich. Jak się przejawia alie...

Czytaj więcej
Jakie są powody zdrady?
Jakie są powody zdrady?

"Dlaczego on/ona mi to zrobił/zrobiła?" to jedno z pytań, jakie zdradzani partnerzy zadają sobie najczęściej. Powodów zdrad jest tyle, ilu ludz...

Czytaj więcej