Dowody zdrady czyli co? Jakie materiały do rozwodu

detektyw_warszawa

Podczas poszukiwania detektywa do rozwodu jednym z najczęściej wpisywanych haseł do wyszukiwarki jest wyrażenie „dowody zdrady”. Takie dowody może zdobyć prywatny detektyw, ale można także zdobyć je na własną rękę. Jak to zrobić? Rad udzielają prywatni detektywi.

To, co jest dowodem zdrady może być bardzo subiektywne i zależne od tego, co partnerzy uznają za zdradę. Dla jednych juz flirtowanie z przypadkową osobą w internecie jest zdradą, dla innych zdrada ma wymiar wyłącznie fizyczny i łączy się z romansem. Jeszcze inni za zdradę odbierają dopiero emocjonalny, stały związek. W zależności od tego, kto jaką definicję zdrady przyjmuje od tego będzie zależeć co uznamy za dowód zdrady. 

– Skupmy się jednak na takich dowodach zdrady, które możemy wykorzystać w sądzie udowadniając, że współmałżonek nie był lojalny w małżeństwie. Po co mamy to udowadniać? A no po to, aby uzyskać orzeczenie sądu stwierdzające, że wina za rozpad małżeństwa leży po stronie zdradzającego małżonka – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Rozwód z orzeczeniem winy jednego z małżonków daje nie tylko poczucie sprawiedliwości, o którym wspomina wiele osób rozwodzących się, ale także konkretne profity finansowe. – Uzyskując rozwód z orzeczeniem winy współmałżonka, małżonek niewinny ma szansę na otrzymanie alimentów „na siebie”, które będzie otrzymywał nawet dożywotnio – tłumaczy Józef z agencji detektywistycznej Detektyw24 Warszawa.

O tym, na czym polega poczucie sprawiedliwości wynikające z korzystnego orzeczenia sądowego o rozwodzie pisaliśmy już wcześniej. Czytaj więcej tutaj.

Żeby jednak uzyskać takie orzeczenie do sprawy sądowej trzeba się solidnie przygotować i zebrać odpowiedni materiał dowodowy, który pozwoli przechylić szalę na swoją stronę. Jak taki materiał zebrać? – Wynajęcie detektywa to jedna z metod, która pozwala na zebranie wiarygodnego i wartościowego materiału dowodowego. Detektyw dla sądu jest niezależnym i obiektywnym źródłem informacji. Choć działa na zlecenie jednej ze stron, wszystkie jego kroki regulowane są przez ustawy i odpowiednie przepisy co stanowi o bezstronności i wiarygodności zebranych materiałów – mówi Rafał Marciniak, detektyw Warszawa.

Czytaj także: ile kosztuje wynajęcie detektywa? Detektyw cennik

Jakie dowody przedstawia detektyw? Podstawową metodą zbierania materiałów dowodowych jest obserwacja wskazanej osoby, podczas której specjaliści z biura detektywistycznego gromadzą informację o tym z kim spotyka się obserwowany/obserwowana, jakie miejsca odwiedza, ile czasu tam spędza i co wówczas robi. – Z takich czynności przygotowywane jest sprawozdanie, do którego dołączamy zdjęcia czy nagrania video potwierdzające zapisy z raportu – wyjaśniają detektywi. 

Jakiego rodzaju zdjęcia to będą zależy w dużej mierze od tego, jak zachowują się obserwowani. – Są osoby bardzo ostrożne i powściągliwe, które nie okazują publicznie uczuć czy zażyłości i wówczas zaobserwujemy jak razem spędzają czas lub udokumentujemy przeciągające się częste odwiedziny u kochanki czy kochanka lub wspólne opuszczanie hotelu – mówią detektywi. Co innego, gdy detektywi obserwują osoby otwarte i nie dbające o prywatność. – Publiczne pocałunki, przytulanie się, chodzenie za rękę czy nawet seks w miejscach publicznych, głównie na łonie natury -kiedy mamy do czynienia z takimi sytuacjami również wykonujemy materiał dowodowy i takie dowody zdrady są przekazywane klientom, a później trafią do sądu – wyjaśniają prywatni detektywi.

A jakie dowody zdrady można zdobyć na własną rękę? – Są sposoby pozyskiwania informacji, których detektyw nie może stosować. Nie wolno mu np. podsłuchiwać czy pobrać bilingu z sieci komórkowej, a klienci bardzo często mogą to zrobić sami – przekonuje Katarzyna Bracław, detektyw. Jeżeli telefony są wspólne, a mieszkanie i samochód objęte są majątkową wspólnością małżeńską wówczas małżonek zbierający dowody może śmiało w swoim domu czy aucie zostawić dyktafon czy kamerę. – Do dowodów, które zbierają samodzielnie nasi klienci należą także wydruki z maili czy portali społecznościowych, paragony potwierdzające zakup prezentów czy wyciągi z banku, na których widać opłaty za wynajem hotelu – przekonują detektywi.

Czytaj także: dyktafony i GPSy do rozwodu? Sklep detektywistyczny

Niejednokrotnie, samodzielne zebranie dowodów jest niemożliwe z uwagi na ogromną dyskrecję zdradzającego, oddzielne zamieszkiwanie czy fakt, że do zdrad dochodzi np. na wyjeździe. Wówczas działania detektywa są nieocenione i niezastąpione. 

Czytaj także...

Jak zdradzają kobiety?jak zdradzają kobiety

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Rozwód z orzeczeniem o winie. Warto?

Co trzecia kobieta ma za sobą „skok w bok” będąc w stałym związku. Stereotyp, że zdrada jest domeną mężczyzn odchodzi do lamusa. Kobiety stają się coraz bardziej przebiegłe i wyrafinowane w ukrywaniu swoich romansów.

Czytaj więcej…

Wirtualna miłość. Jak nie dać się oszukać?

Portale i aplikacje randkowe z roku na rok zyskują na popularności.To, co jednak dla jednych jest wygodną możliwością poszerzenia kręgu znajomych czy poznania miłości życia dla innych stanowi doskonałą metodą oszustwa czy wyłudzenia.

Czytaj więcej…