Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Dowody zdrady – czy to wystarczy?

O tym, jakie dowody można zaliczyć w poczet materiału do przedstawienia w sądzie podczas rozwodu z orzeczeniem o winie pisaliśmy niedawno. Jednak jednym z najczęstszych pytań, jakie zadają klienci odbierając zebrany materiał jest: „czy to wystarczy?”.

Rozwód orzekany jest, gdy małżonkowie zgodnie przyznają, że wygasły pomiędzy nimi wszystkie więzi: gospodarcza, fizyczna, emocjonalna. Aby uzyskać postanowienie sądu o wyłącznej winie należy udowodnić, że do rozpadu tych więzi i związku przyczyniło się zachowanie jednej ze stron. Materiały dowodowe muszą być zatem na tyle mocne, aby przekonały sąd i przechyliły postanowienie na korzyść strony „niewinnej”. 

Czytaj także: koszt wynajęcia detektywa

– Zawsze namawiamy naszych klientów, aby nawet korzystając z usług agencji detektywistycznej, nie przestawali gromadzić dowodów na własną rękę. Zwłaszcza, że małżonkowie bardzo często bez najmniejszego problemu mogą zdobyć dowody zdrady, do których dotarcie dla detektywa jest niemal niemożliwe czy niezgodne z prawem – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina. Wśród takich dowodów są między innymi billingi czy historia konta bankowego. – Jeśli konto w banku czy telefony są zarejestrowane na oboje małżonków to strona zbierająca dowody może takie informacje zgromadzić na własną rękę. Detektyw popełniłby przestępstwo – dodają detektywi.

Przyjęło się, że postępowanie o rozwód z orzeczeniem o winie jest dużo dłuższe, trudniejsze i bardziej obciążające emocjonalnie niż rozstanie za porozumieniem stron z uwagi na konieczność przedstawiania swoich racji, udowadniania winy oraz bardzo często odpierania wzajemnych ataków. Tym bardziej istotne jest, aby waga materiałów dowodowych była taka, aby zebrane informacje były nie do podważenia i pozwoliły na maksymalne skrócenie czasu trwania całego postępowania.

Czytaj także: dowody do rozwodu

– Oczywiście im więcej dowodów, tym lepiej. Idealnym materiałem dowodowym jest udokumentowanie na zdjęciach czy filmikach czułości, objęć czy pocałunków kochanków. Jednak nie zawsze takie materiały udaje się zdobyć, chociażby ze względu, że nie każdy ma w zwyczaju okazywanie uczuć w miejscu publicznym. Zbieramy wtedy materiały potwierdzające spotkania, wspólne zakupy, odwiedzanie się w domach, wizyty w hotelach – wyjaśnia Witold Szczęch detektyw Katowice.

Sprawozdanie oraz dołączone materiały, czyli zdjęcia oraz nagrania video są zawsze bardzo dobrze widziane przez sąd i mają bardzo dużą wartość dowodową. – Mimo to, klienci często decydują się na wezwanie do sądu jako świadka detektywa realizującego czynności. Zeznania świadka zawsze są jednym z mocniejszych dowodów w każdym postępowaniu przed sądem. Detektyw potwierdzający co widział i jakie były okoliczności udokumentowanych sytuacji bardzo często przechyla decyzję sądu na korzyść strony „niewinnej”, żądającej rozwodu z orzeczeniem o winie – wyjaśniają detektywi.

Materiał dowodowy zawsze ocenia sąd i to każdorazowo indywidualna decyzja podejmowana po zapoznaniu się z zebranymi informacjami. Dlatego trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie „czy to wystarczy?”. Doświadczenie detektywów wskazuje jednak, że usługi detektywa, a także kończące je sprawozdanie i zdjęcia z obserwacji osób oraz zeznania przed sądem niejednokrotnie decydowały o pozytywnym rozstrzygnięciu sprawy rozwodowej na korzyść powoda domagającego się orzeczenia winy „winnego” małżonka.

Czytaj także: usługi detektywa – informatyka śledcza

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Dlaczego warto ukończyć nasz kurs detektywistyczny?
Dlaczego w Święta jest tyle rozstań?
Dorosłe pracujące dziecko – czy alimenty obowiązują?
Dowody zdrady czyli co? Jakie materiały do rozwodu
Dowody zdrady – czy to wystarczy?
Dyktafony, GPSy – sprzęt detektywistyczny do rozwodu
Dyktafony, podsłuchy – jak wykryć, jakie wybrać, czym się różnią
Dziecko jako karta przetargowa przy rozwodzie| Detektyw24
Hackerzy wyłudzają pieniądze i podsycają paranoję
Idziesz do sądu? Zdobądź mocne dowody
Ile kosztuje wynajęcie detektywa?
Intercyza – co oznacza i kiedy jest potrzebna?
Internetowi oszuści matrymonialni – jak nie dać się oszukać?
Jak chronić swoje dane w cyberświecie?
Jak hejt w internecie może zniszczyć życie…
Jakie dowody do rozwodu?

Ostatnie wpisy

Jak wykryć podsłuch w domu i w pracy?
Jak wykryć podsłuch w domu i w pracy?

Podejrzewasz, że ktoś założył podsłuch w domu lub miejscu pracy? W tym poradniku przeczytasz, jak wykryć nielegalnie zainstalowane urządzenie....

Czytaj więcej
Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?
Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Dziś podsłuchy w telefonie wcale nie należą do rzadkości. Poznaj kilka cennych wskazówek i sprawdź, czy Twoje rozmowy są bezpieczne....

Czytaj więcej
Jak zachowuje się mężczyzna, który zdradza - dlaczego faceci zdradzają?
Jak zachowuje się mężczyzna, który zdradza - dlaczego faceci zdradzają?

Zauważyłaś pierwsze oznaki zdrady męża? A może nie wiesz, jakie zachowania powinny Cię ostrzec. W tym poradniku znajdziesz wiele cennych wskaz...

Czytaj więcej
Jak rozpoznać zdradę żony - zdrada żony?
Jak rozpoznać zdradę żony - zdrada żony?

Zastanawiasz się, po czym poznać zdradę żony? Istnieje kilka skutecznych sposobów, które rozwieją wszelkie wątpliwości. ...

Czytaj więcej