Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Zemsta za zdradę – czy to dobry pomysł?

Doda po rozstaniu z Radkiem Majdanem nagrała Katharsis, Shakira nie ustaje w atakach na Pique, a Miley Cyrus w najnowszym teledysku publicznie wytyka zdrady Liamowi Hamsworthowi. Gwiazdy nie wahają się dokonać zemsty na niewiernym małżonku i publicznie rozliczyć się ze zdrad. Czy warto mścić się na niewiernym małżonku?

Zdrada to sytuacja życiowa wywołująca skrajne emocje: od załamania i spadku poczucia własnej wartości aż po złość i chęć odegrania się czy wręcz zniszczenia życia niewiernemu małżonkowi. Różnorodność emocji przewijających się przez psychikę osób, które dowiedziały się o zdradzie jest ogromna i zmienia się jak w kalejdoskopie. Często nawet w trakcie kilkudziesięciominutowej rozmowy klienci pytani o to, czego oczekują od detektywa i jakie mają plany potrafią podać dwie różne, a przede wszystkim sprzeczne informacje. – Tak skrajne, że po rozmowie nie wiem czego klient oczekuje, a określenie oczekiwań klienta to podstawa w planowaniu czynności detektywistycznych – opowiada Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Czytaj także: rozwód z orzekaniem o winie – informacje

Zazwyczaj pragnienie zemsty mija wraz z pierwszą złością, a chęć odwetu zastępuje potrzeba spokoju i odzyskania poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji w życiu. – Są jednak takie sytuacje, że ta chęć zemsty pozostaje i kiełkuje w głowie oczekując na odpowiednie okoliczności, które pozwolą odpłacić pięknym za nadobne – mówi Artur Hasior, detektyw Katowice.

Detektywi wspominają, że niektórzy z klientów zdecydowali się na odegranie się na zdradzającym małżonku lub na….kochance/kochanku. – Jeżeli współmałżonek ma romans z osobą pozostającą w związku to najpopularniejszą metodą zemsty jest donos o zdradzie do partnera tej osoby – wyjaśnia Izabela Osika, kobieta detektyw ze Śląska i wspomina – W czasie pandemii odkryliśmy zdradę żony naszego klienta. Mężczyzna postanowił donieść o wszystkim żonie kochanka swojej żony. Wysłał wspólne zdjęcia „zakochanych” do partnerki kochanka. Pech chciał, że kochanek z żoną byli na kwarantannie. Zapewne to były gorące dwa tygodnie – mówi.

Czytaj także: jakie dowody do rozwodu?

Innym pomysłem miał być billboard, który chciała zawiesić przed siedzibą firmy zdradzona żona. – Dlaczego przed firmą? Bo jej mąż, uznany dyrektor w tej firmie miał romans z podwładną. Zemstą miało być zniszczenie mu kariery i doprowadzenie do zwolnienia męża z pracy. Odpuściła dopiero po argumentacji, że doprowadzenie do utraty pracy męża pogorszy sytuację finansową samej klientki, zmniejszy jej szanse na satysfakcjonujące alimenty dla dzieci i dla siebie – wyjaśniają detektywi.

Z kolei inny pomysł na zemstę miała klientka, której mąż miał romans z kobietą dużo starszą od siebie będącą raczej w wieku zbliżonym do jego matki niż żony. – Zdjęcia zrobione przez naszych detektywów wywołała i nosiła ze sobą. Kiedy spotkała jakichś wspólnych znajomych lub kolegów męża pokazywała te zdjęcia informując wszystkich dookoła kim jest kobieta, dla której mężczyzna porzucił rodzinę – mówi detektyw Katarzyna Bracław.

Czytaj także: jak wykryć zdradę – poradnik

Czy zemsta jest dobrą formą poradzenia sobie z emocjami po rozstaniu? -Nie chcemy oceniać, każdy sam decyduje jak sobie poradzi z rozpadem związku i niewiernością współmałżonka. Osoby, które znalazły się w takiej życiowej sytuacji coraz częściej decydują się na wsparcie psychologa lub psychiatry. Fachowe wsparcie specjalisty jest kluczowe, aby uporać się z tą trudną sytuacją życiową – wyjaśniają detektywi.

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej