Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Zemsta za zdradę – czy to dobry pomysł?

Doda po rozstaniu z Radkiem Majdanem nagrała Katharsis, Shakira nie ustaje w atakach na Pique, a Miley Cyrus w najnowszym teledysku publicznie wytyka zdrady Liamowi Hamsworthowi. Gwiazdy nie wahają się dokonać zemsty na niewiernym małżonku i publicznie rozliczyć się ze zdrad. Czy warto mścić się na niewiernym małżonku?

Zdrada to sytuacja życiowa wywołująca skrajne emocje: od załamania i spadku poczucia własnej wartości aż po złość i chęć odegrania się czy wręcz zniszczenia życia niewiernemu małżonkowi. Różnorodność emocji przewijających się przez psychikę osób, które dowiedziały się o zdradzie jest ogromna i zmienia się jak w kalejdoskopie. Często nawet w trakcie kilkudziesięciominutowej rozmowy klienci pytani o to, czego oczekują od detektywa i jakie mają plany potrafią podać dwie różne, a przede wszystkim sprzeczne informacje. – Tak skrajne, że po rozmowie nie wiem czego klient oczekuje, a określenie oczekiwań klienta to podstawa w planowaniu czynności detektywistycznych – opowiada Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Czytaj także: rozwód z orzekaniem o winie – informacje

Zazwyczaj pragnienie zemsty mija wraz z pierwszą złością, a chęć odwetu zastępuje potrzeba spokoju i odzyskania poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji w życiu. – Są jednak takie sytuacje, że ta chęć zemsty pozostaje i kiełkuje w głowie oczekując na odpowiednie okoliczności, które pozwolą odpłacić pięknym za nadobne – mówi Artur Hasior, detektyw Katowice.

Detektywi wspominają, że niektórzy z klientów zdecydowali się na odegranie się na zdradzającym małżonku lub na….kochance/kochanku. – Jeżeli współmałżonek ma romans z osobą pozostającą w związku to najpopularniejszą metodą zemsty jest donos o zdradzie do partnera tej osoby – wyjaśnia Izabela Osika, kobieta detektyw ze Śląska i wspomina – W czasie pandemii odkryliśmy zdradę żony naszego klienta. Mężczyzna postanowił donieść o wszystkim żonie kochanka swojej żony. Wysłał wspólne zdjęcia „zakochanych” do partnerki kochanka. Pech chciał, że kochanek z żoną byli na kwarantannie. Zapewne to były gorące dwa tygodnie – mówi.

Czytaj także: jakie dowody do rozwodu?

Innym pomysłem miał być billboard, który chciała zawiesić przed siedzibą firmy zdradzona żona. – Dlaczego przed firmą? Bo jej mąż, uznany dyrektor w tej firmie miał romans z podwładną. Zemstą miało być zniszczenie mu kariery i doprowadzenie do zwolnienia męża z pracy. Odpuściła dopiero po argumentacji, że doprowadzenie do utraty pracy męża pogorszy sytuację finansową samej klientki, zmniejszy jej szanse na satysfakcjonujące alimenty dla dzieci i dla siebie – wyjaśniają detektywi.

Z kolei inny pomysł na zemstę miała klientka, której mąż miał romans z kobietą dużo starszą od siebie będącą raczej w wieku zbliżonym do jego matki niż żony. – Zdjęcia zrobione przez naszych detektywów wywołała i nosiła ze sobą. Kiedy spotkała jakichś wspólnych znajomych lub kolegów męża pokazywała te zdjęcia informując wszystkich dookoła kim jest kobieta, dla której mężczyzna porzucił rodzinę – mówi detektyw Katarzyna Bracław.

Czytaj także: jak wykryć zdradę – poradnik

Czy zemsta jest dobrą formą poradzenia sobie z emocjami po rozstaniu? -Nie chcemy oceniać, każdy sam decyduje jak sobie poradzi z rozpadem związku i niewiernością współmałżonka. Osoby, które znalazły się w takiej życiowej sytuacji coraz częściej decydują się na wsparcie psychologa lub psychiatry. Fachowe wsparcie specjalisty jest kluczowe, aby uporać się z tą trudną sytuacją życiową – wyjaśniają detektywi.

Ostatnie wpisy

Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?
Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?

Czy warto się zemścić za zdradę? Czy odwet na byłym współmałżonku to dobry sposób na poradzenie sobie z bólem i traumą po zdradzie i rozst...

Czytaj więcej
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...

Wiele piszemy o różnych aspektach rozwodów, niuansach związanych z orzekaniem o winie, podziałem majątku czy prawach rodzicielskich pomijając n...

Czytaj więcej
Na czym polega alienacja rodzicielska?
Na czym polega alienacja rodzicielska?

Alienacja rodzicielska to objaw przemocy psychicznej stosowanej przez rodzica skutkujący zaburzeniem relacji z drugim z nich. Jak się przejawia alie...

Czytaj więcej
Jakie są powody zdrady?
Jakie są powody zdrady?

"Dlaczego on/ona mi to zrobił/zrobiła?" to jedno z pytań, jakie zdradzani partnerzy zadają sobie najczęściej. Powodów zdrad jest tyle, ilu ludz...

Czytaj więcej