Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

Kontrola opieki nad dzieckiem – pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą przetargową” byłych partnerów, którzy w ten sposób robią sobie na złość lub chcą uzyskać inne profity i wykorzystują opiekę nad dzieckiem do negocjacji z byłym małżonkiem. Zdarza się także, że rodzic nie ma kompetencji do opieki nad dzieckiem, nie potrafi się nim zajmować lub nie ma więzi z dzieckiem. 

Detektywi coraz częściej realizują zlecenia polegające na weryfikacji sposobu sprawowania opieki nad małoletnimi.

Swoje działania detektyw może prowadzić w miejscach publicznych, na dworze, w centrum handlowym, na spacerze z dzieckiem czy na placu zabaw. 

Detektyw nie może podsłuchiwać, zakładać ukrytych kamer w mieszkaniu/domu, w którym przebywa dziecko i jego opiekunowie. 

Zebrane materiały można wykorzystać w sądzie jako dowody, a detektywi prowadzący czynności mogą także zeznawać jako świadkowie. 

W wielu przypadkach maniupulacja dzieckiem przybiera postać alienacji rodzicielskiej. 

Alienacja rodzicielska jest zazwyczaj celowym działaniem rodzica w celu zburzenia prawidłowej relacji emocjonalnej z drugim rodzicem. Często jest formą zemsty za zdradę lub brak porozumienia co do warunków rozstania. Ofiarami takiego działania są dzieci, które zazwyczaj i tak ponoszą najwyższą cenę emocjonalną za rozstanie swoich rodziców. Alienacja rodzicielska jest formą przemocy psychicznej, a krótko i długofalowe skutki takiego działania odbijają się na emocjonalnym życiu dziecka nawet po osiągnięciu dorosłości. Pojęcie alienacji rodzicielskiej nie jest w żaden sposób określone w kodeksie karnym ani kodeksie rodzinnym i opiekuńczym, a jej udowodnienie jest często ekstremalnie trudne ponieważ do manipulacji dzieckiem dochodzi w domu, mieszkaniu, w trakcie bezpośredniej rozmowy alienującego rodzica z dzieckiem.

W skrajnych sytuacjach alienacja przybiera formę przemocy psychicznej i może być ścigana z art. 207 kodeksu karnego i podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

Dobrym sposobem na wypracowanie konsensusu w sprawie opieki nad dzieckiem jest skorzystanie z pomocy mediatora, który pomoże wypracować satysfakcjonujący obie strony i szanujący dobro dziecka kompromis.

Więcej o tym jak poukładać sprawy wychowania dzieci po rozstaniu możesz przeczytać w naszym Poradniku rozwodowym. Kup Poradnik rozwodowy.

Ostatnie wpisy

Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej
Jak się zachować po odkryciu zdrady?
Jak się zachować po odkryciu zdrady?

Jak się zachować po odkryciu zdrady? Przeczytaj koniecznie te wskazówki....

Czytaj więcej
Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?
Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?

Telefon i komputer to najczęstsze źródła, z których kobiety najczęściej dowiadują się, iż mąż/partner spotyka się z kobietami oferującym...

Czytaj więcej