Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ZDRADA EMOCJONALNA JAKO POWÓD ROZWODU

Myśląc o zdradzie najczęściej pierwszym skojarzeniem jest zdrada fizyczna, czyli nawiązanie bliskiej relacji fizycznej z inną osobą. Okazuje się jednak, że to zdrada emocjonalna częściej skutkuje rozpadem małżeństwa i rozwodem. Dlaczego? Na to pytanie odpowiadają dzisiaj nasi detektywi.

Jak pokazują badania psychologów i rozmowy prowadzone z klientami biur detektywistycznych zdrada fizyczna jest łatwiejsza do wybaczenia. – Zdradzający małżonkowie tłumaczą jednorazowe skoki w bok alkoholem, chwilowym zauroczeniem, które minęło po zbliżeniu czy po prostu chwilą „słabości”. Chociaż brzmi to jak teksty ze słabego filmu romantycznego to praktyka pokazuje, że faktycznie tak jest. Jednorazowa, przygodna zdrada fizyczna chociaż dla zdradzonego małżonka jest bolesna dużo częściej jest wybaczana -wyjaśnia Rafał Marciniak, detektyw Warszawa. 

W zasadzie trudno jednoznacznie powiedzieć czemu tak się dzieje. – Zapewne ma na to wpływ, że małżeństwa czy wieloletnie związki budowane są na trwalszym fundamentach niż tylko bliskość fizyczna. Partnerów łączy uczucie, wspólna przeszłość i plany na przyszłość, do tego bardzo często dzieci, rodzina, dom czy zależności ekonomiczne. Często rozstanie jest tak trudne, że strona zdradzona decyduje się na wybaczenie zdrady fizycznej wierząc, że uczucia, przywiązanie i odpowiedzialność za rodzinę znaczą więcej niż jednorazowy seks – tłumaczy Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Czytaj także: dowody zdrady czyli co? Jakie dowody do rozwodu?

Zupełnie inaczej toczą się losy małżeństw, które dotknęła zdrada emocjonalna nazywana także zdradą psychiczną. – Nie jest związana z bliskością fizyczną, a na pewno nie jest głównym jej przejawem – twierdzą prywatni detektywi. W małżeństwie obowiązkiem małżonków jest wzajemne wsparcie, niesienie sobie pomocy. Partnerzy są dla siebie przyjaciółmi, powiernikami i bratnimi duszami. W sytuacji zdrady emocjonalnej przenosi się to na osobę trzecią, która pojawia się w małżeństwie. To ona zajmuje pierwsze miejsce w myślach zdradzającego, to o nią/o niego zaczyna się troszczyć, cała uwaga zaczyna być kierowana w stronę nowej osoby.

Jak zaobserwować zdradę emocjonalną? – Zazwyczaj jest to jeszcze prostsze niż w przypadku jednorazowej zdrady fizycznej. Małżonek, który zdradza jest „nieobecny” myślami, nie angażuje się w domowe życie, rozmowy sprowadzane są do krótkich komunikatów, wymiany informacji i jednocześnie wciąż pozostaje w kontakcie z nowym partnerem/partnerką – mówi prywatny detektyw. Takie zachowanie prowadzi do zerwania więzi emocjonalnej z małżonkiem, co jest powodem do orzeknięcia przez sąd rozwodu. – Wykazanie natomiast, że do zerwania więzi doprowadziła psychiczna zdrada jest przyczyną, dla której sąd może orzec, że małżonek, który się jej dopuścił jest winny rozpadu małżeństwa.

Czytaj także: jakie są powody zdrady?

W celu udowodnienia zdrady fizycznej wykonują obserwację, która pozwala na udokumentowanie spotkań, randek kochanków. Jak wykazać, że doszło do zdrady emocjonalnej? – Nieocenionym źródłem dowodów są telefony komórkowe, SMSy, treści wiadomości na portalach społecznościowych czy maili – podpowiadają detektywi.

Według statystyk zdrady emocjonalnej dopuszczają się częściej kobiety. Zdaniem psychologów u podłoża takich pozamałżeńskich relacji leży brak zrozumienia, uwagi, wsparcia czy adoracji ze strony stałego partnera.

Chcesz udowodnić zdradę? Skontaktuj się z detektywem.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Zakaz konkurencji – kiedy i kogo obowiązuje
Zaprzeczenie ojcostwa, uznanie ojcostwa – pomoc detektywa
Zdrada – czy warto znać prawdę?
Zdrada – do rozwodu wystarczą pozory
Zdrada emocjonalna jako powód rozwodu
Zdrada nie zawsze jest powodem rozwodu
Zdrada – przyczyna czy skutek rozwodu
Zdrada – rodzaje, dowody, przykłady…
Zdrada w trakcie pandemii – jak zdradzamy podczas lockdownu
Zdrada w trakcie rozwodu lub separacji – czy jest dopuszczalna?
Zdrada, zazdrość czy porzucenie? Dlaczego rozpadają się małżeństwa na odległość?
Zdradza, a nie chce się rozwieść – jak sobie poradzić
Zdradzający małżonek straci majątek
Zmiany w kontrolach zwolnień lekarskich. Co może ZUS?
Związek na odległość – czy jest skazany na zdradę?

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej