Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ZDRADZAJĄCY MAŁŻONEK STRACI MAJĄTEK

Orzeczenie rozwodu z orzeczeniem o winie ma szereg konsekwencji, w tym także finansowych. Jedną z nich jest możliwość żądania alimentów od małżonka „winnego” i to dożywotnio. W ostatnich dniach wyrok Sądu Najwyższego potwierdził także, że strona winna rozpadu małżeństwa może ponosić także konsekwencje odnośnie podziału wspólnego majątku. 

Po rozpadzie małżeństwa, małżonkowie zazwyczaj dzielą się wspólnym majątkiem po połowie. – Taka praktyka jest najczęstsza. Partnerzy sami czy przy udziale swoich pełnomocników ustalają zasady podziału majątku. Najnowsze orzeczenie wskazuje jednak, że strona uznana za niewinną ma większe prawa do wspólnego majątku – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Sprawa rozpatrywana przez Sąd Najwyższy dotyczyła po pierwsze większego udziału żony w zgromadzeniu majątku w trakcie trwania małżeństwa, a po drugie zdrady małżeńskiej, której dopuścił się mężczyzna. – W wyniku tej zdrady mężczyźnie urodziło się dziecko. Rozwód został orzeczony z jego winy. Mimo to, kiedy doszło do podziału majątku, domagał się podziału po połowie – wyjaśnia Witold Szczęch, detektyw z agencji detektywistycznej Detektyw24.net. 

Kobieta domagała się, aby do niej trafiło 95% majątku, on chciał połowy. Już sąd pierwszej instancji orzekł, że w związku z faktem iż małżeństwo rozpadło się z jego winy, mężczyźnie należy się jedynie jedna czwarta majątku. Orzeczenie zostało podtrzymane przez sądy wyższych instancji, aż sprawa oparła się o Sąd Najwyższy. Sędzia Anna Owczarek wskazała, że znaczenie ma ocena etyczna całokształtu postępowania mężczyzny wobec rodziny, który nie tylko niedostatecznie wspierał żonę biorącą na siebie ciężar utrzymania rodziny, ale także ją zdradzał i porzucił.

Zdaniem Sądu Najwyższego taka ogólna postawa męża całkowicie tłumaczy nierówny, niekorzystny dla mężczyzny, podział majątku.

Zdobądź materiał dowodowy do rozwodu z orzeczeniem o winie.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Zakaz konkurencji – kiedy i kogo obowiązuje
Zaprzeczenie ojcostwa, uznanie ojcostwa – pomoc detektywa
Zdrada – czy warto znać prawdę?
Zdrada – do rozwodu wystarczą pozory
Zdrada emocjonalna jako powód rozwodu
Zdrada nie zawsze jest powodem rozwodu
Zdrada – przyczyna czy skutek rozwodu
Zdrada – rodzaje, dowody, przykłady…
Zdrada w trakcie pandemii – jak zdradzamy podczas lockdownu
Zdrada w trakcie rozwodu lub separacji – czy jest dopuszczalna?
Zdrada, zazdrość czy porzucenie? Dlaczego rozpadają się małżeństwa na odległość?
Zdradza, a nie chce się rozwieść – jak sobie poradzić
Zdradzający małżonek straci majątek
Zmiany w kontrolach zwolnień lekarskich. Co może ZUS?
Związek na odległość – czy jest skazany na zdradę?

Ostatnie wpisy

Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej