Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ZDRADA W TRAKCIE PANDEMII – JAK ZDRADZAMY PODCZAS LOCKDOWNU

Wydawać by się mogło, że gdy w Polsce obowiązuje niepisany lockdown i jesteśmy zachęcani do pozostania w domu zdradzanie jest niemal niemożliwe. Zamknięte hotele, niedziałające restauracje i kluby – zdrada w takich okolicznościach wydaje się wręcz niemożliwa. Jak zmieniły się zdrady w trakcie pandemii?

Informacje, o tym jak lockdown wpłynął na związki wydają się ze sobą wręcz sprzeczne. Z jednej strony słyszymy o tym, że ilość złożonych pozwów o rozwód znacznie wzrosła, a z drugiej, że podczas pandemii w związkach Polaków do 49-ego roku życia częściej dochodziło do fizycznych zbliżeń. Jedni badacze twierdzą, że pandemia wywołuje kryzysy w relacjach, inni, że pary wychodzą z lockdownu mocniejsze. Jak jest naprawdę? Czy koronawirus przełożył się na zdrady? I jak zdradzają zdradzający?

– Wiosną, podczas pierwszego lockdownu, gdy faktycznie wszyscy przestrzegali restrykcji i sprzyjała temu pogoda, wiele schadzek kochanków odbywało się na łonie natury, na łące, w parku czy w lesie. I wcale nie były to tylko romantyczne spacery – wspominają detektywi. Faktycznie, wiele zleceń dotyczących zbierania dowodów zdrady w pierwszym okresie pandemii działo się na świeżym powietrzu. 

Czytaj także: poradnik – jak wykryć zdradę

Wskazuje to, na to, że jeśli ktoś bardzo chce zdradzić zrobi to, bez względu na okoliczności. – Niejednokrotnie nasi detektywi byli niemal zdziwieni, kiedy podczas obserwacji par 50+ obserwacja toczyła się w lesie, gdzie kochankowie licząc na dyskrecję i odosobnienie udawali się na potajemną schadzkę – wspomina Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Znacząco wzrosła także ilość „zdrad na odległość”. – Czyli takich, które dzieją się w internecie, w świecie wirtualnym. Oczywiście, tutaj jest subiektywna indywidualna ocena, czy poznanie i flirtowanie z kimś w internecie jest zdradą jednak biorąc pod uwagę liczbę zakupionych u nas w tym czasie programów umożliwiających monitoring telefonu męża czy żony to chyba ocena tego zjawiska jest jednoznaczna – dodaje Józef z agencji detektywistycznej Detektyw24.

Z czego wynika wzrost ilości zdrad w świecie wirtualnym? – Chyba głównie z nudów. Pandemia skutecznie ograniczyła możliwości spędzania wolnego czasu. Polacy wolne spędzają w internecie i zaglądają na różne strony i różne portale, w tym także te towarzyskie i randkowe. Nawiązują wiele nowych znajomości, a z czasem flirt zmienia się w fascynację, zauroczenie i romans – wyjaśniają prywatni detektywi.

Czytaj także: czy flirt przez internet to zdrada?

Partnerów zaczyna niepokoić ilość czasu poświęcanego na wirtualne rozmowy i obawiają się, że to co na razie jest tylko flirtem na odległość w końcu zmieni się w realny romans. Możliwość podglądu dają programy monitorujące. – W naszym sklepie detektywistycznym można zakupić aplikacje pozwalające na monitoring telefonu. Takie aplikacje powstały z myślą o bezpieczeństwie dzieci, ale klienci bardzo często wykorzystują je do sprawdzania co w internecie robią nie tylko ich pociechy, ale i małżonkowie – tłumaczy Tomasz Stryszowski z agencji Detektyw24.

Aplikacja monitorująca pozwala na kontrolowanie treści połączeń, SMS-ów, wiadomości wymienianych za pośrednictwem komunikatorów internetowych czy historii odwiedzanych stron internetowych. – Warunkiem instalacji takiego programu jest dostęp do telefonu partnera, którego chce się monitorować. Detektyw nie włamuje się na telefon, ani nie wykonuje instalacji zdalnej – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Czytaj także: aplikacja monitorująca na telefon – kup teraz

A co ze spotkaniami? Czy zdrady w trakcie lockdownu są tylko wirtualne lub na łonie natury? – Jak już było wspomniane, jeśli ktoś chce zdradzić to zdradzi i pandemia raczej go nie powstrzyma. Wiemy, że wiele hoteli działa, możliwe są podróże służbowe czy najem krótkoterminowy apartamentów. Zdrady, które wydawały się niewinnym flirtem z nudów przenoszą się do życia realnego – twierdzą detektywi.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Zakaz konkurencji – kiedy i kogo obowiązuje
Zaprzeczenie ojcostwa, uznanie ojcostwa – pomoc detektywa
Zdrada – czy warto znać prawdę?
Zdrada – do rozwodu wystarczą pozory
Zdrada emocjonalna jako powód rozwodu
Zdrada nie zawsze jest powodem rozwodu
Zdrada – przyczyna czy skutek rozwodu
Zdrada – rodzaje, dowody, przykłady…
Zdrada w trakcie pandemii – jak zdradzamy podczas lockdownu
Zdrada w trakcie rozwodu lub separacji – czy jest dopuszczalna?
Zdrada, zazdrość czy porzucenie? Dlaczego rozpadają się małżeństwa na odległość?
Zdradza, a nie chce się rozwieść – jak sobie poradzić
Zdradzający małżonek straci majątek
Zmiany w kontrolach zwolnień lekarskich. Co może ZUS?
Związek na odległość – czy jest skazany na zdradę?

Ostatnie wpisy

Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?
Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?

Czy warto się zemścić za zdradę? Czy odwet na byłym współmałżonku to dobry sposób na poradzenie sobie z bólem i traumą po zdradzie i rozst...

Czytaj więcej
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...

Wiele piszemy o różnych aspektach rozwodów, niuansach związanych z orzekaniem o winie, podziałem majątku czy prawach rodzicielskich pomijając n...

Czytaj więcej
Na czym polega alienacja rodzicielska?
Na czym polega alienacja rodzicielska?

Alienacja rodzicielska to objaw przemocy psychicznej stosowanej przez rodzica skutkujący zaburzeniem relacji z drugim z nich. Jak się przejawia alie...

Czytaj więcej
Jakie są powody zdrady?
Jakie są powody zdrady?

"Dlaczego on/ona mi to zrobił/zrobiła?" to jedno z pytań, jakie zdradzani partnerzy zadają sobie najczęściej. Powodów zdrad jest tyle, ilu ludz...

Czytaj więcej