Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ZDRADA NIE ZAWSZE JEST POWODEM ROZWODU

Zdrada jest najczęstszym powodem rozwodów z orzeczeniem o winie. Są jednak sytuacje, gdy mimo nowego związku, który zawiązuje jeden z małżonków sąd nie uznaje tej relacji za powód rozpadu małżeństwa. Dlaczego? Dzisiaj wyjaśniają nasi detektywi.

W świetle prawa małżeństwo rozpada się kiedy przestają istnieć trzy podstawowe więzi łączące małżonków: więź fizyczna, emocjonalna i ekonomiczna. Kiedy dochodzi do rozpadu tych więzi małżeństwo, mimo, że funkcjonuje na papierze faktycznie przestaje istnieć. Po tej chwili małżonkowie choć oficjalnie pozostają w związku, praktycznie mogą żyć oddzielnie.

Znane są sytuacje, w których małżonkowie są już w nowych związkach i przyznają się do nich w pełni oficjalnie, a mimo to, nie jest to brane pod uwagę przez sąd jako powód rozpadu związku. Dlaczego? – Sąd sprawdza kiedy doszło do rozpadu małżeństwa czy było to przed czy po nawiązaniu nowej relacji. Jeśli zdaniem sądu najpierw doszło do rozpadu więzi pomiędzy małżonkami i skutkiem tego było nawiązanie nowej relacji przez któreś z nich to nie jest to powód do orzeczenia, że ten małżonek winny jest rozpadu małżeństwa – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Czytaj także: sprawy rozwodowe – poradnik

Sąd w takich sytuacjach bada chronologię wydarzeń i okoliczności rozpadu związku. – Pamiętam klientkę sprzed kilku lat, która rozwodziła się z mężem przez kilka lat. Ich postępowanie rozwodowe nie należało do najłatwiejszych ani najkrótszych. Mieszkali i żyli oddzielnie jeszcze na długo przed wniesieniem sprawy o rozwód. Miał to być rozwód za porozumieniem stron, ale kiedy nasza klientka dowiedziała się, że jej mąż poznał nową kobietę, z którą stworzył związek, za wszelką cenę chciała doprowadzić do orzeczenia rozwodu z winy męża – wspomina Józef z agencji detektywistycznej Detektyw24 Warszawa.

Postępowanie rozwodowe mające zakończyć się polubownie i bez orzekania o winie któregoś z małżonków zamienił się w prawdziwą kilkuletnią batalię. – Sąd sprawdzał, jakie były okoliczności rozpadu małżeństwa i stwierdził, że nowy związek męża klientki był skutkiem, a nie przyczyną ich rozwodu. Orzeczenie było jasne, że najpierw doszło do zerwania więzi małżeńskich, a dopiero potem mężczyzna rozpoczął znajomość ze swoją nową partnerką – tłumaczą detektywi.

Czytaj także: obsługa prawna – pozew o rozwód

Jak sąd ustala takie okoliczności? Ogromne znaczenie ma przesłuchanie świadków, którzy są blisko związani z rozwodzącymi się małżonkami. – W tym przypadku wszyscy potwierdzali, że mąż klientki poznał nową partnerkę już po tym jak wyprowadził się z domu. Świadczyły o tym także przedstawiane przez mężczyznę billingi jego rozmów telefonicznych i zapis tras z fabrycznego lokalizatora zamontowanego w aucie – opowiada Katarzyna Bracław, detektyw.

Ten przykład dobitnie pokazuje, że mimo formalnego trwania małżeństwa, nowy związek jednego z małżonków wcale nie musi stanowić przyczyny rozwodu. Może się zdarzyć wręcz przeciwnie. – W przypadku udowodnienia przed sądem, że zdrada wystąpiła dopiero po rozpadzie małżeństwa może zdarzyć się nawet, że sąd orzeknie winę drugiego małżonka. Weźmy przykład: mąż przez wiele lat nadużywał alkoholu. Żona mając dość wyprowadziła się z domu i po roku poznała innego mężczyznę, z którym zamieszkała. Mąż alkoholik ma niewielkie szanse na orzeczenie rozwodu z winy żony. Mało tego, to on – przez swój nałóg – może być uznany za winnego rozpadu związku – wyjaśniają prywatni detektywi.

Zbierasz dowody do rozwodu? Skontaktuj się z prywatnym detektywem.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Zakaz konkurencji – kiedy i kogo obowiązuje
Zaprzeczenie ojcostwa, uznanie ojcostwa – pomoc detektywa
Zdrada – czy warto znać prawdę?
Zdrada – do rozwodu wystarczą pozory
Zdrada emocjonalna jako powód rozwodu
Zdrada nie zawsze jest powodem rozwodu
Zdrada – przyczyna czy skutek rozwodu
Zdrada – rodzaje, dowody, przykłady…
Zdrada w trakcie pandemii – jak zdradzamy podczas lockdownu
Zdrada w trakcie rozwodu lub separacji – czy jest dopuszczalna?
Zdrada, zazdrość czy porzucenie? Dlaczego rozpadają się małżeństwa na odległość?
Zdradza, a nie chce się rozwieść – jak sobie poradzić
Zdradzający małżonek straci majątek
Zmiany w kontrolach zwolnień lekarskich. Co może ZUS?
Związek na odległość – czy jest skazany na zdradę?

Ostatnie wpisy

Jak wykryć podsłuch w domu i w pracy?
Jak wykryć podsłuch w domu i w pracy?

Podejrzewasz, że ktoś założył podsłuch w domu lub miejscu pracy? W tym poradniku przeczytasz, jak wykryć nielegalnie zainstalowane urządzenie....

Czytaj więcej
Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?
Jak sprawdzić, czy telefon jest na podsłuchu?

Dziś podsłuchy w telefonie wcale nie należą do rzadkości. Poznaj kilka cennych wskazówek i sprawdź, czy Twoje rozmowy są bezpieczne....

Czytaj więcej
Jak zachowuje się mężczyzna, który zdradza - dlaczego faceci zdradzają?
Jak zachowuje się mężczyzna, który zdradza - dlaczego faceci zdradzają?

Zauważyłaś pierwsze oznaki zdrady męża? A może nie wiesz, jakie zachowania powinny Cię ostrzec. W tym poradniku znajdziesz wiele cennych wskaz...

Czytaj więcej
Jak rozpoznać zdradę żony - zdrada żony?
Jak rozpoznać zdradę żony - zdrada żony?

Zastanawiasz się, po czym poznać zdradę żony? Istnieje kilka skutecznych sposobów, które rozwieją wszelkie wątpliwości. ...

Czytaj więcej