Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ZDRADA NIE ZAWSZE JEST POWODEM ROZWODU

Zdrada jest najczęstszym powodem rozwodów z orzeczeniem o winie. Są jednak sytuacje, gdy mimo nowego związku, który zawiązuje jeden z małżonków sąd nie uznaje tej relacji za powód rozpadu małżeństwa. Dlaczego? Dzisiaj wyjaśniają nasi detektywi.

W świetle prawa małżeństwo rozpada się kiedy przestają istnieć trzy podstawowe więzi łączące małżonków: więź fizyczna, emocjonalna i ekonomiczna. Kiedy dochodzi do rozpadu tych więzi małżeństwo, mimo, że funkcjonuje na papierze faktycznie przestaje istnieć. Po tej chwili małżonkowie choć oficjalnie pozostają w związku, praktycznie mogą żyć oddzielnie.

Znane są sytuacje, w których małżonkowie są już w nowych związkach i przyznają się do nich w pełni oficjalnie, a mimo to, nie jest to brane pod uwagę przez sąd jako powód rozpadu związku. Dlaczego? – Sąd sprawdza kiedy doszło do rozpadu małżeństwa czy było to przed czy po nawiązaniu nowej relacji. Jeśli zdaniem sądu najpierw doszło do rozpadu więzi pomiędzy małżonkami i skutkiem tego było nawiązanie nowej relacji przez któreś z nich to nie jest to powód do orzeczenia, że ten małżonek winny jest rozpadu małżeństwa – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Czytaj także: sprawy rozwodowe – poradnik

Sąd w takich sytuacjach bada chronologię wydarzeń i okoliczności rozpadu związku. – Pamiętam klientkę sprzed kilku lat, która rozwodziła się z mężem przez kilka lat. Ich postępowanie rozwodowe nie należało do najłatwiejszych ani najkrótszych. Mieszkali i żyli oddzielnie jeszcze na długo przed wniesieniem sprawy o rozwód. Miał to być rozwód za porozumieniem stron, ale kiedy nasza klientka dowiedziała się, że jej mąż poznał nową kobietę, z którą stworzył związek, za wszelką cenę chciała doprowadzić do orzeczenia rozwodu z winy męża – wspomina Józef z agencji detektywistycznej Detektyw24 Warszawa.

Postępowanie rozwodowe mające zakończyć się polubownie i bez orzekania o winie któregoś z małżonków zamienił się w prawdziwą kilkuletnią batalię. – Sąd sprawdzał, jakie były okoliczności rozpadu małżeństwa i stwierdził, że nowy związek męża klientki był skutkiem, a nie przyczyną ich rozwodu. Orzeczenie było jasne, że najpierw doszło do zerwania więzi małżeńskich, a dopiero potem mężczyzna rozpoczął znajomość ze swoją nową partnerką – tłumaczą detektywi.

Czytaj także: obsługa prawna – pozew o rozwód

Jak sąd ustala takie okoliczności? Ogromne znaczenie ma przesłuchanie świadków, którzy są blisko związani z rozwodzącymi się małżonkami. – W tym przypadku wszyscy potwierdzali, że mąż klientki poznał nową partnerkę już po tym jak wyprowadził się z domu. Świadczyły o tym także przedstawiane przez mężczyznę billingi jego rozmów telefonicznych i zapis tras z fabrycznego lokalizatora zamontowanego w aucie – opowiada Katarzyna Bracław, detektyw.

Ten przykład dobitnie pokazuje, że mimo formalnego trwania małżeństwa, nowy związek jednego z małżonków wcale nie musi stanowić przyczyny rozwodu. Może się zdarzyć wręcz przeciwnie. – W przypadku udowodnienia przed sądem, że zdrada wystąpiła dopiero po rozpadzie małżeństwa może zdarzyć się nawet, że sąd orzeknie winę drugiego małżonka. Weźmy przykład: mąż przez wiele lat nadużywał alkoholu. Żona mając dość wyprowadziła się z domu i po roku poznała innego mężczyznę, z którym zamieszkała. Mąż alkoholik ma niewielkie szanse na orzeczenie rozwodu z winy żony. Mało tego, to on – przez swój nałóg – może być uznany za winnego rozpadu związku – wyjaśniają prywatni detektywi.

Zbierasz dowody do rozwodu? Skontaktuj się z prywatnym detektywem.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Zakaz konkurencji – kiedy i kogo obowiązuje
Zaprzeczenie ojcostwa, uznanie ojcostwa – pomoc detektywa
Zdrada – czy warto znać prawdę?
Zdrada – do rozwodu wystarczą pozory
Zdrada emocjonalna jako powód rozwodu
Zdrada nie zawsze jest powodem rozwodu
Zdrada – przyczyna czy skutek rozwodu
Zdrada – rodzaje, dowody, przykłady…
Zdrada w trakcie pandemii – jak zdradzamy podczas lockdownu
Zdrada w trakcie rozwodu lub separacji – czy jest dopuszczalna?
Zdrada, zazdrość czy porzucenie? Dlaczego rozpadają się małżeństwa na odległość?
Zdradza, a nie chce się rozwieść – jak sobie poradzić
Zdradzający małżonek straci majątek
Zmiany w kontrolach zwolnień lekarskich. Co może ZUS?
Związek na odległość – czy jest skazany na zdradę?

Ostatnie wpisy

Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?
Zemsta za zdradę - czy to dobry pomysł?

Czy warto się zemścić za zdradę? Czy odwet na byłym współmałżonku to dobry sposób na poradzenie sobie z bólem i traumą po zdradzie i rozst...

Czytaj więcej
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...
Rozwód - rodzaje, definicja, przeszkody...

Wiele piszemy o różnych aspektach rozwodów, niuansach związanych z orzekaniem o winie, podziałem majątku czy prawach rodzicielskich pomijając n...

Czytaj więcej
Na czym polega alienacja rodzicielska?
Na czym polega alienacja rodzicielska?

Alienacja rodzicielska to objaw przemocy psychicznej stosowanej przez rodzica skutkujący zaburzeniem relacji z drugim z nich. Jak się przejawia alie...

Czytaj więcej
Jakie są powody zdrady?
Jakie są powody zdrady?

"Dlaczego on/ona mi to zrobił/zrobiła?" to jedno z pytań, jakie zdradzani partnerzy zadają sobie najczęściej. Powodów zdrad jest tyle, ilu ludz...

Czytaj więcej