Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ZDRADA, ZAZDROŚĆ CZY PORZUCENIE? DLACZEGO ROZPADAJĄ SIĘ MAŁŻEŃSTWA NA ODLEGŁOŚĆ?

Zdrada, opuszczenie, oddalenie… małżeństwa żyjące latami na odległość stoją przed bardzo trudnym zadaniem. Niestety wiele z tych związków nie zdaje egzaminu. Jakie powody najczęściej skutkują, że małżeństwa na odległość się rozpadają? Odpowiadają detektywi.

Po otwarciu granic wiele Polek i Polaków wyjechało zagranicę do pracy. Według założeń wyjazdy miały być czasowe lub jedno z małżonków wyjeżdżało, aby po „urządzeniu” się ściągnąć do siebie rodzinę. Bardzo często plany były weryfikowane przez rzeczywistość. Przyzwyczajeni do wyższych zarobków i wyższego standardu rodziny małżonkowie w nieskończoność zaczęli przedłużać swój pobyt zagranicą lub okazywało się, że przeprowadzenie całej rodziny i całego życia do innego kraju jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać. I tak życie na odległość z tymczasowego rozwiązania zmieniało się w sytuację trwałą.

Niemal powszechną opinią o powodach rozpadu małżeństwa na odległość są zdrady. Stereotypy głoszą: „mąż wyjechał pieniądze zarabiać, a żona do domu innego przyprowadziła” lub „wyjechał zagranicę i znalazł sobie nową kobietę, a żona w domu czeka”… czy tak jest? – Bardzo często prowadzimy sprawy obserwacji pod kątem stwierdzenia, czy występuje zdrada. Takie zlecenia przekazują zarówno małżonkowie, którzy są na emigracji, jak i partnerzy, którzy chcą sprawdzić lojalność małżonków mieszkających w innym kraju – wyjaśnia Rafał Marciniak, detektyw Warszawa.

Czytaj także: jak wykryć zdradę? Sprawy rozwodowe – poradnik

Jednak czy stereotypowe spojrzenie na przyczyny rozpadu związków na odległość zawsze się potwierdzają? Doświadczenie detektywów pokazuje, że to, co klienci postrzegają jako ewidentne dowody zdrady bywa błędne, bo żyjąc z kimś na odległość zupełnie inaczej postrzega się zachowania czy działania swoich partnerów. – Swoje robi także zazdrość. Kiedy jedno z małżonków wyjeżdża na lata do obcego kraju za pracą, nie ma tam bliskich, rodziny i przyjaciół, żyje pomiędzy pracą a mieszkaniem, a wolne chwile spędza na rozmyślaniu co u rodziny to zaczyna błędnie postrzegać wiele zachowań – przekonuje Katarzyna Bracław, detektyw Lublin.

Życie na odległość, brak pełnej wiedzy i jedynie szczątkowe informacje o codziennych sprawach partnerów daje pole do nadużyć i nadmiernego zastanawiania się oraz wyciągania błędnych wniosków.

Przykład? – Żona mówi, że wychodzi z koleżankami, a potem na portalu społecznościowym koleżanka dodaje zdjęcie, na którym nie ma żony. Bo wyszła do toalety, bo zadzwonił telefon, bo zamawiała drinka przy barze… banalnych powodów jest mnóstwo, ale dla męża mieszkającego tysiąc kilometrów dalej jest to wystarczający powód do tego, aby uznać, że spotkanie z koleżankami to alibi a wieczór żona spędziła w towarzystwie kochanka – mówią detektywi.

Czytaj także: ile kosztuje wynajęcie detektywa? Detektyw cennik

Inny przykład? – Czasem wystarczy, że wśród znajomych na portalu społecznościowym pojawi się nowy znajomy płci przeciwnej. Bywa, że to stanowi punkt zapalny do wielkiej awantury i nakręcania podejrzeń o kochankę lub kochanka – mówi prywatny detektyw.

I tak błahostki, łatwo wytłumaczalne nieporozumienia z uwagi na odległość i trudności komunikacyjne, o które nietrudno gdy rozmowę w cztery oczy zastępują komunikatory oraz brak obecności i nieuczestniczenie w codziennym życiu budują coraz większe bariery i wywołują samonakręcająca się spiralę podejrzeń zatruwających życie. – I tak, jeden z małżonków mieszkający z dala od rodziny na końcu Europy z każdym dniem coraz bardziej nakręca się i analizuje na tysiące sposobów banalne, codzienne sytuacje. Zazdrość z każdym dniem zatruwa partnerską relację, a konflikt zaczyna rodzić konflikt – tłumaczy Artur Hasior, detektyw Katowice. 

I tak okazuje się, że to nie zdrada a podejrzenia i zazdrość najczęściej wpływają na rozpad więzi łączącej małżonków.

Chcesz sprawdzić lojalność małżonka? Skontaktuj się z detektywem.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Zakaz konkurencji – kiedy i kogo obowiązuje
Zaprzeczenie ojcostwa, uznanie ojcostwa – pomoc detektywa
Zdrada – czy warto znać prawdę?
Zdrada – do rozwodu wystarczą pozory
Zdrada emocjonalna jako powód rozwodu
Zdrada nie zawsze jest powodem rozwodu
Zdrada – przyczyna czy skutek rozwodu
Zdrada – rodzaje, dowody, przykłady…
Zdrada w trakcie pandemii – jak zdradzamy podczas lockdownu
Zdrada w trakcie rozwodu lub separacji – czy jest dopuszczalna?
Zdrada, zazdrość czy porzucenie? Dlaczego rozpadają się małżeństwa na odległość?
Zdradza, a nie chce się rozwieść – jak sobie poradzić
Zdradzający małżonek straci majątek
Zmiany w kontrolach zwolnień lekarskich. Co może ZUS?
Związek na odległość – czy jest skazany na zdradę?

Ostatnie wpisy

Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Jak się przygotować do współpracy z detektywem?
Czytaj więcej
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Alkoholizm - powód rozwodu czy negatywna przeszkoda?
Czytaj więcej