Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ZDRADZA, A NIE CHCE SIĘ ROZWIEŚĆ – JAK SOBIE PORADZIĆ

Małżeństwo się nie układa, on od dawna ma kochankę, żona chce rozwodu i pisze pozew o rozwód bez orzekania o winie, bo tak szybciej i spokojniej. Mąż kategorycznie się nie zgadza, bo twierdzi, że kocha swoją żonę. W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak zebrać dowody i udowodnić przed sądem rozpad małżeństwa.

Magda ma 38 lat. Niedawno z mężem świętowali dziesiątą rocznicę ślubu, chociaż trudno nazwać to „świętowaniem”. Małżonek dzień rocznicy spędził z kochanką, z którą spotyka się od ponad roku. Magda doskonale o tym wie. Chce się rozwieść, ale w odpowiedzi na jej pozew rozwodowy mąż napisał, że nie zgadza się na rozwód bo… bardzo kocha swoją żonę.

– W swoim kilkuletnim doświadczeniu pracy jako detektyw i setkach prowadzonych spraw nie spotkałam się jeszcze z sytuacją, w której żona przyłapana na zdradzie sprzeciwiała się rozwodowi, jeżeli zażądał go mąż. Z kolei co chwilę naszymi klientkami są kobiety, których małżeństwo się rozpada przez zdradę mężczyzny, a on nie chce rozwodu – twierdzi Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Wiele kobiet nawet wiedząc o zdradzie męża nie chce rozwodu z orzekaniem winie. Sama zdrada i rozpad małżeństwa jest dla wielu z nich wystarczającym ciosem i rezygnują z orzekania o winie, aby jak najszybciej zakończyć trudny czas rozwodu. – Według badań prowadzonych przez psychologów, rozwód jest drugą najbardziej stresującą sytuacją w życiu człowieka, zaraz po śmierci ukochanej osoby. Nic więc dziwnego, że wiele osób boi się dodatkowych przeżyć związanych z dłuższym postępowaniem sądowym oraz koniecznością zbierania dowodów – dodaje Tomasz Stryszowski z agencji Detektyw24.net z Bydgoszczy.

Niejednokrotnie jednak nie ma innego wyjścia niż żądanie rozwodu z orzeczeniem o winie. I nie mowa tutaj o świadomej decyzji i znajomości skutków, jakie dla strony „niewinnej” niesie orzeczenie o winie jednej ze stron, czyli korzystniejszy podział majątku oraz możliwość o ubiegania się o nawet dożywotnie alimenty na siebie. – Czasem, jedna ze stron mimo, że swoim zachowaniem, np. zdradą nie zgadza się na rozwód i wówczas nie ma innego wyjścia niż złożenie pozwu z orzeczeniem o winie – wyjaśniają detektywi i przywołują przykład Magdy, która skorzystała z pomocy biura kilka lat temu. 

– Magda była naszą klientką przez kilka miesięcy. Przyszła do nas mając już wiele informacji o romansie męża. Chciała rozstać się z nim polubownie, ale zawsze mąż zapewniał, że zerwał z kochanką i chce wrócić do rodziny. Dwukrotnie uwierzyła w jego zmianę, ale romans trwał. Za trzecim razem, po ponad roku złożyła pozew o rozwód. Bez orzekania o winie. Wierzyła, że mąż pozwoli jej odejść i zakończy się farsa ich małżeństwa. W odpowiedzi dostała pismo, w którym mężczyzna absolutnie nie wyrażał zgody na rozwód zapewniając, że kocha żonę, a rodzina jest dla niego najważniejsza. W takiej sytuacji nasza klientka nie miała w sumie innego wyjścia niż zebrać dowody i żądać rozwodu z orzeczeniem jego winy – wspomina detektyw Katarzyna Bracław.

Zawsze w takich sytuacjach detektywi zastanawiają się, dlaczego zdradzający małżonek nie zgadza się na rozwód, nie pozwala – i tak zranionej już osobie – odejść i uporać się z traumą rozpadu małżeństwa, tylko chce podtrzymywać fikcję małżeństwa. – Wielu osobom pasuje podwójne życie: w jednym domu jest ciepło rodzinnego ogniska, żona i dzieci, z którymi tworzą ładny obrazek, a z drugiej jest kochanka, z którą nie ma codziennych problemów, jest dobra zabawa i seks bez zobowiązań. Pomijam pragmatyczne sprawy: ugotowany obiad czy zrobione pranie – może to śmieszne, ale dla wielu mężczyzn to jest argument – przekonuje jeden z detektywów pracujących dla agencji Detektyw24.net w Warszawie. Do tego dochodzą sprawy alimentacyjne, konieczność ponoszenia obciążeń finansowych na rzecz dzieci czy byłej żony, konieczność wyprowadzki ze wspólnego wygodnego domu czy podzielenie majątku… 

Chcesz się rozwieść, a małżonek utrudnia rozstanie? Sprawdź, co robić w takiej sytuacji.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Zakaz konkurencji – kiedy i kogo obowiązuje
Zaprzeczenie ojcostwa, uznanie ojcostwa – pomoc detektywa
Zdrada – czy warto znać prawdę?
Zdrada – do rozwodu wystarczą pozory
Zdrada emocjonalna jako powód rozwodu
Zdrada nie zawsze jest powodem rozwodu
Zdrada – przyczyna czy skutek rozwodu
Zdrada – rodzaje, dowody, przykłady…
Zdrada w trakcie pandemii – jak zdradzamy podczas lockdownu
Zdrada w trakcie rozwodu lub separacji – czy jest dopuszczalna?
Zdrada, zazdrość czy porzucenie? Dlaczego rozpadają się małżeństwa na odległość?
Zdradza, a nie chce się rozwieść – jak sobie poradzić
Zdradzający małżonek straci majątek
Zmiany w kontrolach zwolnień lekarskich. Co może ZUS?
Związek na odległość – czy jest skazany na zdradę?

Ostatnie wpisy

Czy można podsłuchiwać żonę/męża?
Czy można podsłuchiwać żonę/męża?

Chęć podsłuchania rozmów telefonicznych czy osobistych męża/żony podejrzewanych o niewierność to jeden z pierwszych pomysłów zdradzanych os...

Czytaj więcej
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa
Kontrola opieki nad dzieckiem - pomoc detektywa

Opieka nad dzieckiem jest jednym z częstszych przedmiotów konfliktów pomiędzy rodzicami po rozwodzie. Niestety wciąż dziecko jest „kartą prze...

Czytaj więcej
Jak się zachować po odkryciu zdrady?
Jak się zachować po odkryciu zdrady?

Jak się zachować po odkryciu zdrady? Przeczytaj koniecznie te wskazówki....

Czytaj więcej
Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?
Jak udowodnić zdrady z pracownicami seksualnymi?

Telefon i komputer to najczęstsze źródła, z których kobiety najczęściej dowiadują się, iż mąż/partner spotyka się z kobietami oferującym...

Czytaj więcej