Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ZDRADZA, A NIE CHCE SIĘ ROZWIEŚĆ – JAK SOBIE PORADZIĆ

Małżeństwo się nie układa, on od dawna ma kochankę, żona chce rozwodu i pisze pozew o rozwód bez orzekania o winie, bo tak szybciej i spokojniej. Mąż kategorycznie się nie zgadza, bo twierdzi, że kocha swoją żonę. W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak zebrać dowody i udowodnić przed sądem rozpad małżeństwa.

Magda ma 38 lat. Niedawno z mężem świętowali dziesiątą rocznicę ślubu, chociaż trudno nazwać to „świętowaniem”. Małżonek dzień rocznicy spędził z kochanką, z którą spotyka się od ponad roku. Magda doskonale o tym wie. Chce się rozwieść, ale w odpowiedzi na jej pozew rozwodowy mąż napisał, że nie zgadza się na rozwód bo… bardzo kocha swoją żonę.

– W swoim kilkuletnim doświadczeniu pracy jako detektyw i setkach prowadzonych spraw nie spotkałam się jeszcze z sytuacją, w której żona przyłapana na zdradzie sprzeciwiała się rozwodowi, jeżeli zażądał go mąż. Z kolei co chwilę naszymi klientkami są kobiety, których małżeństwo się rozpada przez zdradę mężczyzny, a on nie chce rozwodu – twierdzi Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Wiele kobiet nawet wiedząc o zdradzie męża nie chce rozwodu z orzekaniem winie. Sama zdrada i rozpad małżeństwa jest dla wielu z nich wystarczającym ciosem i rezygnują z orzekania o winie, aby jak najszybciej zakończyć trudny czas rozwodu. – Według badań prowadzonych przez psychologów, rozwód jest drugą najbardziej stresującą sytuacją w życiu człowieka, zaraz po śmierci ukochanej osoby. Nic więc dziwnego, że wiele osób boi się dodatkowych przeżyć związanych z dłuższym postępowaniem sądowym oraz koniecznością zbierania dowodów – dodaje Tomasz Stryszowski z agencji Detektyw24.net z Bydgoszczy.

Niejednokrotnie jednak nie ma innego wyjścia niż żądanie rozwodu z orzeczeniem o winie. I nie mowa tutaj o świadomej decyzji i znajomości skutków, jakie dla strony „niewinnej” niesie orzeczenie o winie jednej ze stron, czyli korzystniejszy podział majątku oraz możliwość o ubiegania się o nawet dożywotnie alimenty na siebie. – Czasem, jedna ze stron mimo, że swoim zachowaniem, np. zdradą nie zgadza się na rozwód i wówczas nie ma innego wyjścia niż złożenie pozwu z orzeczeniem o winie – wyjaśniają detektywi i przywołują przykład Magdy, która skorzystała z pomocy biura kilka lat temu. 

– Magda była naszą klientką przez kilka miesięcy. Przyszła do nas mając już wiele informacji o romansie męża. Chciała rozstać się z nim polubownie, ale zawsze mąż zapewniał, że zerwał z kochanką i chce wrócić do rodziny. Dwukrotnie uwierzyła w jego zmianę, ale romans trwał. Za trzecim razem, po ponad roku złożyła pozew o rozwód. Bez orzekania o winie. Wierzyła, że mąż pozwoli jej odejść i zakończy się farsa ich małżeństwa. W odpowiedzi dostała pismo, w którym mężczyzna absolutnie nie wyrażał zgody na rozwód zapewniając, że kocha żonę, a rodzina jest dla niego najważniejsza. W takiej sytuacji nasza klientka nie miała w sumie innego wyjścia niż zebrać dowody i żądać rozwodu z orzeczeniem jego winy – wspomina detektyw Katarzyna Bracław.

Zawsze w takich sytuacjach detektywi zastanawiają się, dlaczego zdradzający małżonek nie zgadza się na rozwód, nie pozwala – i tak zranionej już osobie – odejść i uporać się z traumą rozpadu małżeństwa, tylko chce podtrzymywać fikcję małżeństwa. – Wielu osobom pasuje podwójne życie: w jednym domu jest ciepło rodzinnego ogniska, żona i dzieci, z którymi tworzą ładny obrazek, a z drugiej jest kochanka, z którą nie ma codziennych problemów, jest dobra zabawa i seks bez zobowiązań. Pomijam pragmatyczne sprawy: ugotowany obiad czy zrobione pranie – może to śmieszne, ale dla wielu mężczyzn to jest argument – przekonuje jeden z detektywów pracujących dla agencji Detektyw24.net w Warszawie. Do tego dochodzą sprawy alimentacyjne, konieczność ponoszenia obciążeń finansowych na rzecz dzieci czy byłej żony, konieczność wyprowadzki ze wspólnego wygodnego domu czy podzielenie majątku… 

Chcesz się rozwieść, a małżonek utrudnia rozstanie? Sprawdź, co robić w takiej sytuacji.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Zakaz konkurencji – kiedy i kogo obowiązuje
Zaprzeczenie ojcostwa, uznanie ojcostwa – pomoc detektywa
Zdrada – czy warto znać prawdę?
Zdrada – do rozwodu wystarczą pozory
Zdrada emocjonalna jako powód rozwodu
Zdrada nie zawsze jest powodem rozwodu
Zdrada – przyczyna czy skutek rozwodu
Zdrada – rodzaje, dowody, przykłady…
Zdrada w trakcie pandemii – jak zdradzamy podczas lockdownu
Zdrada w trakcie rozwodu lub separacji – czy jest dopuszczalna?
Zdrada, zazdrość czy porzucenie? Dlaczego rozpadają się małżeństwa na odległość?
Zdradza, a nie chce się rozwieść – jak sobie poradzić
Zdradzający małżonek straci majątek
Zmiany w kontrolach zwolnień lekarskich. Co może ZUS?
Związek na odległość – czy jest skazany na zdradę?

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej