Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

ZDRADA – DO ROZWODU WYSTARCZĄ POZORY

Czułości, pocałunki, przytulanie, a nawet intymne nagrania z sypialni – takich dowodów zdrady zazwyczaj oczekują klienci biur detektywistycznych i mają przekonanie, że tylko takie materiały dadzą im rozwód z orzeczeniem winy niewiernego małżonka. Tymczasem, aby uzyskać rozwód z winy współmałżonka wystarczą pozory zdrady.

Uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie wymaga udowodnienia, że jedno z małżonków swoim zachowaniem przyczyniło się do rozpadu związku. Jednym z częstszych powodów takiego orzeczenia jest zdrada małżeńska. Klienci biur detektywistycznych niejednokrotnie swoją wiedzę o pracy detektywa czerpią z seriali paradokumentalnych, które niewiele wspólnego mają z faktyczną pracą prywatnego detektywa. – Jeden z seriali telewizyjnych pokazuje pracę detektywa, w której finalnie zawsze dochodzi do przyłapania niewiernych kochanków na gorącym uczynku. Skąd detektywi wiedzą, że właśnie trwa intymne zbliżenie? Z ukrytych kamer umieszczonych w hotelach, domach kochanków. Wygląda to faktycznie spektakularnie, jednak w realnym życiu jest przestępstwem zagrożonym karą dla detektywa, w tym zakazem wykonywania zawodu – wyjaśnia Katarzyna Bracław, detektyw z Lublina.

Niemniej jednak, wielu klientów oczekuje, „twardych” czy „stuprocentowych” dowodów zdrady, przez które rozumieją właśnie nagrania wykonane w czasie intymnego zbliżenia. – W zdecydowanej większości przypadków takie dowody są niemożliwe do zebrania z uwagi na fakt, że do zdrady dochodzi w celowo wynajętych mieszkaniach, pokojach hotelowych albo mieszkaniach kochanków, co uniemożliwia podgląd wydarzeń. Jedynie w sytuacji, gdy do zdrady dochodzi w mieszkaniu zlecającego i on sam montuje lub zgadza się na montaż ukrytej kamery czy dyktafonu można wykonać takie nagrania. Jednak do takich sytuacji dochodzi niezwykle rzadko – dodaje Tomasz Stryszowski z biura detektywistycznego Detektyw24.net.

Co więcej może zdarzyć się, że sąd nie dopuści takich nagrań do wykorzystania z uwagi na zbyt erotyczny charakter. – Podczas jednej z prowadzonych przez nas spraw, klient na własną rękę wykonał nagranie, na którym widać było jego żonę uprawiającą seks z innym mężczyzną. Sędzia uznał, że filmik obraża powagę sądu i nie dopuścił do włączenia nagrania do materiału dowodowego – wspominają detektywi.

Zdjęcia czy nagrania video najlepiej przemawiają do wyobraźni. Filmik sporządzony przez detektywa, na którym para kochanków przytula się, całuje czy chodzi na rękę to idealny materiał do sądu. Są przecież jednak pary, które nie okazują sobie uczuć publicznie, co nie oznacza, że ich zachowanie nie stwarza pozorów niewierności, a zdaniem sądu już takie zachowanie, czy właśnie stworzenie pozorów niedotrzymania przysięgi małżeńskiej już jest podstawą do żądania i otrzymania rozwodu z orzeczeniem o winie małżonka, który właśnie w taki sposób się zachowuje.

– Dla sądu takim materiałem będzie to, że mężczyzna i kobieta spędzają ze sobą noc w jednym mieszkaniu czy mieszkają ze sobą na stałe. Nie trzeba dokumentować zdrady fizycznej, aby żądać rozwodu z orzeczeniem winy tego ze współmałżonków, który stwarza pozory zdrady – przekonuje detektyw Katarzyna Bracław. 

Zatem sprawozdanie detektywa, w którym dokumentuje się spędzanie nocy u innej osoby, stałe zamieszkiwanie – nawet jeżeli tłumaczone tylko jako bycie współlokatorami – jest już wystarczającym materiałem do rozwodu z orzeczeniem o winie. Pojęcie małżeńskiej zdrady rozumiane jest szeroko i nie potrzeba wcale za wszelką cenę dążyć do uzyskania intymnych nagrań, bo dla sądu twarde dowody to wcale nie film dokumentujący seks z innym partnerem.

Chcesz zdobyć dowody zdrady? Skontaktuj się z nami

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Święta, a rozstanie…
Tanie, łatwo dostępne i trudne do wykrycia – podsłuchy coraz bardziej niebezpieczne
To nie moje dziecko, czyli jak zaprzeczyć ojcostwu
Unieważnienie małżeństwa – kiedy jest możliwe
Unikanie listów z sądu sparaliżuje postępowania cywilne?
Utrudnianie kontaktów z dzieckiem – poradnik
Uważaj, co wrzucasz do sieci, czyli jakie dane można zdobyć metodą OSINT
Wakacje – czas wzmożonych ucieczek z domu
Walentynki – idealny czas na zdradę?
Wirtualna miłość – jak nie dać się oszukać?
Współpraca z detektywem – jak się zachować?
Wybaczona zdrada a rozwód z orzeczeniem o winie
Wykrywanie podsłuchów – dlaczego warto skorzystać
Wyłudzanie alimentów coraz powszechniejsze
Wynajęcie detektywa – inwestycja na lata
Wynajęcie detektywa – na co zwrócić uwagę?

Ostatnie wpisy

Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a podział majątku
Wina w rozwodzie a podział majątku
Czytaj więcej