Detektyw24

gwarancja skutecznego działaniaz zachowaniem pełnej dyskrecji

PO CO MI DETEKTYW?

Kim jest detektyw? Jakie ma uprawnienia i w czym może mi w ogóle pomóc? Zapewne wiele osób w trudnych sytuacjach życiowych zastanawiało się nad zatrudnieniem detektywa, ale zadawało sobie pytanie: po co mi detektyw?

Detektyw to, zgodnie z przepisami prawa, osoba posiadająca licencję. Nigdzie nie jest określony zakres działań prywatnego detektywa ani katalog świadczonych przez niego usług. Pewnie dlatego też często pada pytanie: po co mi detektyw? – Stereotypowo detektyw kojarzy się ze śledzeniem niewiernych małżonków. Dla niektórych może to brzmieć trochę zabawnie i niepoważnie, ale konsekwencje dla niewiernego małżonka mogą być dużo bardziej poważne niż niejedna osoba mogłaby pomyśleć – wyjaśnia Dawid Śledziński, detektyw Poznań. 

Pamiętać należy, że „śledzenie niewiernych” małżonków ma nie tylko zaspokoić ciekawość ich drugich połówek, ale głównie jest skierowane na postępowanie rozwodowe przed sądem. Tak zwane „dowody zdrady” są nie po to, aby w kłótni wykrzyczeć niewiernemu małżonkowi, że wiemy że oszukuje i żeby rzucić zdjęciami w twarz, ale aby wykorzystać je przed sądem i uzyskać orzeczenie o rozwodzie z winy niewiernego małżonka – to wywołuje określone skutki finansowe, zazwyczaj w postaci alimentów dla małżonka „niewinnego”. 

Czytaj także: ile kosztuje wynajęcie detektywa? Detektyw cennik

Jeśli uświadomimy sobie, że takie alimenty można otrzymywać nawet dożywotnio lub do czasu zawarcia związku małżeńskiego to kwoty mogą robić wrażenie. – Przykładowo alimenty w kwocie 700 złotych mogą nie robić wrażenia, ale jak przemnożymy to przez 12 miesięcy i chociażby 10 lat to już mamy do czynienia z bardzo dużą kwotą, wartą zachodu – wyjaśnia detektyw Katarzyna Bracław. 

Po co jeszcze jest detektyw? – Z usług detektywa można skorzystać także w kwestii poszukiwania majątku, także w sprawie rozwodowej. Zdarza się, że jedno z małżonków wykonuje rożne transakcje na majątku, np. sprzedaje, kupuje ruchomości czy nieruchomości bez wiedzy swojego partnera. Taka wiedza w trakcie rozwodu jest niezbędna, ponieważ pozwala ustalić wielkość majątku i ustalić jego sprawiedliwy podział – precyzuje Piotr Działak, detektyw Kielce.

Czytaj także: rozwód z orzekaniem o winie – poradnik

Detektyw pomaga także w sprawach alimentacyjnych. Problem dłużników alimentacyjnych poruszaliśmy już wielokrotnie na naszym blogu. – Zadanie detektywa w sprawie alimentacyjnej polega zazwyczaj na ustaleniu źródła dochodu dłużnika alimentacyjnego, ale także coraz częściej na sprawdzeniu, czy osoba, która otrzymuje alimenty powinna je dostawać – mówi Izabela Osika, detektyw Katowice. Co to oznacza w praktyce? Zarówno dorosłe dzieci, które podlegają pod obowiązek alimentacyjny, jak i byli małżonkowie którzy otrzymują alimenty bardzo często ukrywają swoje dochody, pracują na czarno lub zaniżają swoje dochody, aby te pieniądze dostawać.

Po co jeszcze jest detektyw? Częstym problemem w sprawach pomiędzy byłymi małżonkami jest ustalenie kontaktów z dziećmi. – Detektywi mogą pomóc zarówno rodzicom, którzy mają problemy w egzekwowaniu ustalonych przez sąd spotkań z dziećmi, jak i tym, którzy mają wątpliwości czy były partner prawidłowo zajmuje się dziećmi – wyjaśniają detektywi.

Detektywi pomagają także w sprawach o ustalenie ojcostwa. – Zgodnie ze statystykami co dziesiąty ojciec wychowuje nieswoje dziecko. Detektywi często przyjmują zlecenia polegające na dyskretnym pobraniu materiału genetycznego od dziecka i przeprowadzeniu badań porównawczych potwierdzających lub zaprzeczających ojcostwu – tłumaczą detektywi.

Czytaj także: badanie ojcostwa – zlecenie dla detektywa

Na zupełnie innym biegunie działań detektywa są ustalenia adresowe i majątkowe związane ze sprawami spadkowymi. Wiele spraw spadkowych nie może się toczyć, bo nieznani są wszyscy ustawowi spadkobiercy lub nieznane są ich adresy. – Detektyw może zarówno ustalić, kto jest spadkobiercą ustawowym, jaki ma adres – aby doręczyć korespondencję, ale także prowadzimy sprawy polegające na zbieraniu dowodów do podważenia testamentu – mówią detektywi.

Jeśli wciąż zastanawiasz się „po co mi detektyw” – skontaktuj się z Detektywem i porozmawiaj o swoim problemie.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Nie ma Pegasusa, jest Jaskółka… jak podsłuchują służby?
Nie tylko bicie… rodzaje przemocy domowej
Niezawinione przyczyny rozwodu – co to znaczy?
Nowe prawo rodzinne. Zyskają dzieci i rodzice
Odebranie władzy rodzicielskiej – kiedy i dlaczego
Odzysk danych, czyli nie wszystko jeszcze stracone
Odzyskiwanie danych z telefonu – jakie informacje można zdobyć?
Ograniczenie władzy rodzicielskiej – jak zdobyć dowody do sądu
Opieka nad dzieckiem – dyskryminacja ojców?
Opieka naprzemienna nad dzieckiem – kiedy i na jakich warunkach?
Oszuści udają kupców w internecie. Jak nie dać się nabrać?
Oszustwa ‚na bitcoina’ – jak nie dać się nabrać
Po co mi detektyw?
Podsłuch wciąż wszechobecny. W polityce i biznesie
Po rozstaniu nie mam nic… rozwód a finanse
Porwanie rodzicielskie, uprowadzenie rodzicielskie – jak sobie radzić

Ostatnie wpisy

Relacje majątkowe w małżeństwie
Relacje majątkowe w małżeństwie
Czytaj więcej
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Wina w rozwodzie a władza rodzicielska
Czytaj więcej
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Kiedy małżonek nie odbiera dokumentów z sądu - rola detektywa
Czytaj więcej
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czy detektyw może legalnie pobrać materiał genetyczny od dziecka?
Czytaj więcej